Zaktualizowano: 2019, 1 sierpnia

10 najważniejszych powodów, dla których witamina E jest korzystna dla włosów i skóry

10 najważniejszych powodów, dla których witamina E jest korzystna dla włosów i skóry

Naprawdę nie powinno wydawać się zaskakujące, że witamina E jest korzystna dla nas wszystkich. Od dawna uważany jest za niezbędną witaminę dla zdrowia serca, ale ma też wiele innych zalet.

W 1968 roku Rady ds.Żywności i Żywienia Narodowej Akademii Nauk oficjalnie uznały witaminę E za niezbędny składnik odżywczy, po dziesięcioleciach badań i obserwacji. Pierwotnie odkryto go w 1922 roku jako niezidentyfikowany czynnik w olejach roślinnych do rozmnażania samic szczurów. Jeden zestaw badań pokazuje, że ponieważ związek ten pozwolił zwierzęciu na posiadanie potomstwa, grupy badawcze nadały mu nazwę alfa-tokoferol, od greckiego słowa „tocos” (oznaczającego poród) i „ferein” (rodzić), odnosząc się do jego istotności [ dla szczurów], aby urodzić młode. Aby wskazać na obecność grupy OH w cząsteczce, na końcu dodano „ol”.

Witamina E jest niezbędnym, rozpuszczalnym w tłuszczach składnikiem odżywczym, który działa jako przeciwutleniacz w organizmie człowieka. Rozpuszczalny w tłuszczach oznacza, że ​​aby był prawidłowo wchłaniany, należy go spożywać z tłuszczem. Jest to niezbędne, ponieważ organizm nie może samodzielnie wytwarzać witaminy E i dlatego suplementy muszą ją dostarczać.

Przejdźmy więc do funkcji tej niezbędnej witaminy, ponieważ ma wiele zalet, które podtrzymują nasze zdrowie.

Weź pod uwagę wolne rodniki - substancje w Twoim organizmie, które są trujące i atakują Twoje komórki - zostały one powiązane z początkiem przedwczesne starzenie, rak i wiele chorób zwyrodnieniowych. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który chroni komórki przed atakiem wolnych rodników. W niektórych badaniach wykazano, że witamina E zapobiega infekcjom, ponieważ wspomaga układ odpornościowy. Wreszcie, witamina E hamuje w żołądku przemianę azotynów w wędzonych, marynowanych i peklowanych potrawach do nitrozoamin. Wiadomo, że nitrozoaminy przyczyniają się do niektórych form raka.

Teraz, gdy lepiej zrozumiesz istotę tej niezwykłej witaminy, spójrz na tę listę korzyści dla twoich włosów i skóry.

1. Zatrzymywanie wilgoci

Niektóre badania pokazują, że po zastosowaniu przed ekspozycją na promieniowanie UV skóra jest później mniej zaczerwieniona, opuchnięta i sucha. Jako olej, witamina E może pomóc w nawilżeniu skóry. Niektóre dowody wskazują na stosowanie witaminy E w celu przyspieszenia regeneracji komórek skóry, co może pomóc w procesie gojenia blizn i trądziku.

Informacje o witaminie E.

Dalsze badania wskazują, że witamina E wydaje się zwiększać penetrację i reabsorpcję lipidów skóry. - Skóra ma wodoodporną uszczelkę, która zatrzymuje wilgoć i zapobiega parowaniu i utracie wilgoci. Naturalny proces starzenia i wpływy środowiska mogą powodować zniszczenie tej bariery ochronnej, co powoduje utratę wilgoci i wysuszenie skóry. Mówi się, że witamina E odgrywa ważną rolę w tej funkcji bariery.

2. Przeciw starzeniu

Witamina E może pomóc chronić skórę przed typowymi oznakami starzenia spowodowanymi przez wolne rodniki, które powodują zmarszczki, linie i plamy starcze.

Według jednego z badaczy „suplementacja witaminą E w dawce 400 miligramów dziennie zmniejsza fotouszkodzenia, zmarszczki i poprawia strukturę skóry”. Mówi się, że eksperci uważają witaminę E za najważniejszy przeciwutleniacz, ponieważ chroni ona błony komórkowe i zapobiega uszkodzeniom enzymów z nimi związanych.

3. Trądzik

Według jednego raportu - w artykule z maja 2006 r. W „Dermatologii klinicznej i eksperymentalnej” badano poziomy witaminy A i E w osoczu u pacjentów z trądzikiem. Stwierdzono, że w porównaniu z grupą kontrolną bez schorzenia osoby z trądzikiem miały znacząco niższy poziom obu witamin. W związku z tym badanie wykazało również, że pacjenci z ciężkim trądzikiem mieli niższy poziom tych witamin niż pacjenci z łagodniejszymi postaciami choroby, co doprowadziło naukowców do wniosku, że niskie poziomy tych składników odżywczych w osoczu odegrały ważną rolę w rozwoju i nasileniu choroby. .

4. Zmywacz do makijażu

Produkty do makijażu mają powinowactwo do olejku witaminy E, dlatego przylegają do niego, pozostawiając skórę. Kilka kropel olejku nanieś na wacik i zetrzyj zdecydowanym ruchem. Większość makijażu powinna zejść jednym ruchem, nawet tusz do rzęs i makijaż oczu.

5. Łuszczycy

Witamina E może działać przeciwzapalnie na skórę. Łuszczyca jest stanem przeciwzapalnym, który powoduje gromadzenie się martwych komórek skóry w łuszczących się, czerwono-różowych plamach. Według badania opublikowanego w Journal of Clinical and Diagnostic Research w listopadzie 2014 roku stwierdzono, że osoby z łuszczycą mają zwykle niższy niż normalny poziom witaminy E.

Dodatkowo badanie opublikowane w Nutrition w marcu 2009 roku wykazało, że suplement zawierający witaminę E, selen i koenzym Q10 pomógł złagodzić objawy łuszczycy. Choć nie jest jasne, czy za korzystne działanie odpowiadała witamina E, czy któryś z pozostałych składników. Konieczne są dalsze badania w celu wyjaśnienia tych ustaleń.

6. Wygładza włosy

Wygładza włosy

Mówi się, że dodanie kilku kropli olejku z witaminą E do zwykłego szamponu zamienia się w silniejszy środek zapobiegający splątaniu. Mówi się, że jest to również eksperymentowane przez wielu producentów szamponów. Stosowanie go w postaci rozpuszczalnej dostarcza również witaminy E do skóry głowy, utrzymując ją w zdrowiu i dobrym nawilżeniu. To miejscowe leczenie może również zapobiegać łupieżowi.

7. Stymuluj wzrost włosów

W odpowiedzi immunologicznej regularne wmasowywanie witaminy E w skórę głowy pomoże poprawić krążenie w tym obszarze. Przyjmowanie witaminy E doustnie również zapewni tę korzyść. Stwierdzono, że suplementy dają więcej korzyści włosom niż bezpośrednie nakładanie olejku. Regularne przyjmowanie suplementów poprawi wzrost włosów.

8. Zapobiega przedwczesnemu siwieniu

Inna forma działania przeciwstarzeniowego - przeciwutleniacze to system obronny w naszym organizmie, który pomaga zapobiegać uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki, które wielu badaczy łączy z Proces starzenia się. Mówi się, że suplementy witaminy E mogą spowolnić proces starzenia, w tym przedwczesne siwienie. Przedwczesne siwienie włosów jest zasadniczo spowodowane utlenianiem tkanek. Stosowanie witaminy E pomaga zapobiegać korozji tkanek, co z kolei zapobiega przedwczesnemu siwieniu włosów!

9. Naprawa rozdwojonych końcówek

Wymieszaj równe części oliwki, olej kokosowy, konopie i oleje jojoba zrobić około 12 uncji oleju. Dodaj 2 uncje witaminy E i używaj jej jako kuracji gorącym olejem lub uszczelniacza, aby wyleczyć rozdwojone końcówki. Pozostaw kurację na godzinę trzy razy w tygodniu.

10. Pomoc w odrodzeniu

Oprócz tego, że jest środkiem pobudzającym wzrost włosów, witamina E może być kluczem do leczenia czynników leczenia wypadania włosów. Wcieranie witaminy E w skórę głowy pomaga zmniejszyć stan zapalny i naprawić uszkodzenie mieszków włosowych. Zdrowe mieszki włosowe pobudzają wzrost włosów.

Pomoc w odrodzeniu

Chcesz więcej witaminy E w swojej diecie, ale nie wiesz, skąd ją wziąć - spróbuj tego:

  • Olej z kiełków pszenicy
  • Olej słonecznikowy
  • Olej szafranowy
  • Orzechy
  • Pam Oil
  • Zielone, liściaste warzywa, takie jak szpinak, rzepa i kapusta włoska
  • Awokado i szparagi
  • Brokuły, Dynia i Słodki Ziemniak
  • Mango, pomidor, papaja

Większość badań wskazuje na większy sukces w leczeniu problemów skórnych. Należy pamiętać, że te zabiegi, niezależnie od korzyści, zawsze należy najpierw omówić z lekarzem. Niektórzy lekarze nie zalecają dodatkowej dawki witaminy E poza dietą, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na te źródła.

Wreszcie, zalecana metoda dziennego spożycia dla Witamina D jest przez kapsułę. Mówi się, że jest to najczystsza forma witaminy D na rynku. Jeśli szukasz olejku, przebij kapsułki, aby uwolnić olej. Możesz użyć igły lub szpilki, a to również pomoże w aplikacji olejku, ponieważ możesz wycisnąć go bezpośrednio z kapsułki na chorą skórę lub włosy.

Wymagana dzienna ilość witaminy E zależy od wieku. Większość Amerykanów nie otrzymuje wystarczającej ilości zalecanej dziennej ilości witaminy E, chociaż niedobór jest bardzo rzadki u zdrowych ludzi.

Niedobór jest generalnie klasyfikowany jako choroba, w której tłuszcz nie jest właściwie trawiony lub wchłaniany. Przykłady obejmują chorobę Leśniowskiego-Crohna, mukowiscydozę i rzadkie choroby genetyczne, takie jak abetalipoproteinemia i ataksja z niedoborem witaminy E.

Niedobór taki jak ten może powodować uszkodzenie nerwów i mięśni, które skutkuje utratą czucia rąk i nóg, utratą kontroli ruchu ciała, osłabieniem mięśni i problemami ze wzrokiem.

Więc co cię powstrzymuje? Porozmawiaj ze swoim lekarzem i weź butelkę witaminy E, gdy następnym razem będziesz w aptece. Twoja skóra i włosy będą Ci wdzięczne.

Podobne posty

Pokaż wszystkie