Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

Jak poprawić sprawność emocjonalną - 3 podejścia do najlepszych wyników życiowych

Naucz się trzech prostych podejść do przetwarzania swoich emocji, które pomogą Ci poczuć się szczęśliwszym i spokojniejszym, ostatecznie prowadząc do lepszych wyników życiowych.
Jak poprawić sprawność emocjonalną - 3 podejścia do najlepszych wyników życiowych
Świadomość emocjonalna daje możliwość zrozumienia i kontrolowania własnych emocji w pozytywny sposób. Obrazy Shutterstock

Czy czujesz się zaniepokojony lub niezadowolony?

Te uczucia mogą pojawić się, gdy życie jest trudne, ale mogą się też zdarzyć, gdy wydaje się, że „masz wszystko”. Posiadanie różnorodnych emocji, w tym tych, które można uznać za „negatywne”, jest naturalną i normalną częścią życia.

W rzeczywistości emocje to dobra rzecz! Dostarczają informacji. Wszystkie emocje - radość, depresja, a nawet podłość - są ważne i mogą cię czegoś nauczyć.

„Ten człowiek to pensjonat. Każdego ranka nowy przyjazd; radość, depresja, podłość, chwilowa świadomość pojawia się jako nieoczekiwany gość. Witaj i baw ich wszystkich! Bądź wdzięczny za każdego, kto przychodzi, ponieważ każdy został wysłany jako przewodnik z zewnątrz ”. - Rumi

Akceptując swoje emocje i angażując się w życie, które przynosi Ci radość, pomaga regulować emocje i czuć się częściej szczęśliwszym.

Nawet jeśli życie wydaje się dobre, pytanie, które należy zadać, brzmi: czy mogę być szczęśliwszy?

Sposobem na przeżycie większego szczęścia jest zajęcie się negatywnymi emocjami, takimi jak niepokój, jak tylko się pojawi. Kluczem jest nauczenie się, jak być emocjonalnie zwinnym, czyli wchodzić i wychodzić z emocji z umiejętnością i intencjonalnością.

Jeśli zmagasz się z negatywnymi emocjami i zauważysz, że przeszkadzają one w prowadzeniu Twojego najlepszego życia, rozważ następujące wskazówki, które z łatwością możesz zastosować w swoim codziennym życiu. Dzielę się trzema podejściami, które pomagają przetworzyć twoje uczucia, łącząc pozytywną psychologię i neurobiologię, aby poprawić twoją sprawność emocjonalną.

Korzystając z każdego podejścia, pamiętaj o następujących zasadach:

 • Emocje, których doświadczasz, WSZYSTKIE przeminą - te przyjemne i niezbyt przyjemne.
 • Każda emocja jest ważna, użyteczna i może pomóc ci się czegoś nauczyć.
 • Poczuj swoje uczucia i przetwarzaj swoje emocje. Problem pojawia się, gdy tego nie robisz, a potem rozszerzasz tę emocję na nastrój.
 • Emocje to predyspozycje do działania. Mając większą świadomość swoich emocji, będziesz w stanie określić, czy chcesz je zatrzymać, czy odpuścić. Jeśli chcesz pozbyć się obecnej emocji, możesz wybrać nową. Wraz z tą nową emocją pojawiają się nowe sposoby zachowania, działania i myślenia.

Zacznij od przygotowania w następujący sposób:

 • Postaw sobie zamiar bycia kochającym i delikatnym dla siebie
 • Pamiętaj, że zawsze pojawią się negatywne uczucia
 • Nie pozwól, by osąd wkradł się do oceny twoich uczuć
 • Bądź jak najbardziej obiektywny

Podejście I

zidentyfikuj swoje emocje

Wrażenia ciała pomagają zidentyfikować emocje. Obrazy Shutterstock

Takie podejście pozwala szybko i natychmiast przetworzyć swoje emocje. Twoje ciało nie kłamie. Dostrojenie się do swojego ciała i tego, czego doświadczasz w swoim ciele, może pomóc ci połączyć się z emocjami, które odczuwasz[1].

„Tyle radości daje dobre radzenie sobie z trudnymi emocjami”. -
Wina szczęścia

 • Stwórz świadomość:
  • Zwróć uwagę i nazwij emocje, które odczuwasz w danej chwili.
 • Przerwij emocję:
  • Oddychaj - najszybszy sposób na przerwanie tego.
  • Zmień swoje ciało (tj. Swoją postawę) - po prostu wybierz inną pozę / postawę.
 • Aktywuj emocje (bez powodu):
  • Uśmiech lub zmarszczkę na twarzy. Spróbuj!

  Z każdą zmianą uwolnisz w swoim ciele substancje chemiczne, które prowadzą do doświadczania bardziej pozytywnych emocji, takich jak testosteron, dla większej pewności siebie lub serotoniny i dopaminy, aby czuć się szczęśliwszym.

  Związane z: Jak wsparcie emocjonalne może obniżyć poziom stresu?

  Podejście II

  Uzyskaj głęboki wgląd

  Uzyskaj głęboki wgląd, zadając sobie pytania. Obrazy Shutterstock

  Takie podejście pomaga wykorzystać swoje ciało, aby uzyskać wgląd. Głęboko połączysz się z emocją, której doświadczasz, rozproszysz jej energię i odkryjesz bardziej wzmacniającą emocję, myśl lub działanie.

  „Głodując emocje, stajemy się pozbawieni poczucia humoru, sztywni i stereotypowi;
  represjonując ich, stajemy się dosłowni, poprawczy i święci niż ty;
  zachęceni, perfumują życie; zniechęceni, zatruwają go ”.
  - Joseph Collins

  • Zadaj sobie pytanie dotyczące trudnej sytuacji, której doświadczasz, i zobacz, co się wydarzy, wykonując następujące ćwiczenie:
   • Zamknij oczy, oddychaj i zwróć uwagę, gdzie w ciele kieruje się twoja uwaga. Może to być ból lub dyskomfort lub nie być wielkim hitem. Nie myśl nad tym.
   • Zbadaj to miejsce (w swoim ciele) tak, jakbyś się tam udawał i opisz je tak szczegółowo, jak tylko możesz - kolor, zapach, dotyk, światło lub nie, temperatura, lepkość lub nie. (Spędź tu jak najwięcej czasu).
   • Jakie to uczucie? Czy jesteś szalony, smutny, zadowolony, przestraszony, szczęśliwy, a potem przejdź dalej, gdy już to zrozumiesz.
   • Gdyby ta część twojego ciała mogła z tobą rozmawiać, co by to powiedział? Potem po prostu poczekaj, nie przywiązuj się. Na początku może nie działać - zwłaszcza jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony.
   • Kiedy otrzymasz wiadomość i jeśli brzmi ona jak gremlin (z „powinien”), będziesz o tym wiedział. Jeśli przesłanie jest krótkie i pełne miłości, oznacza to, że jesteś połączony ze swoją prawdą!
   • Weź przekaz, który identyfikujesz, i wykorzystaj go, aby zainspirować Cię do następnego kroku.

    Podejście III

    Lepsza odpowiedź

    Nazwanie wyzwalaczy emocjonalnych pomaga je leczyć w lepszej reakcji. Obrazy Shutterstock

    Podejście to obejmuje ramy do badania, co wyzwala twoje emocje, jak automatycznie reagujesz i jak przekształcić energię. Wyjaśniam każdą sekcję, a następnie wykorzystuję informacje od klienta jako przykład w każdym obszarze frameworka.

    „Większości nieporozumień na świecie można by uniknąć, gdyby ludzie to po prostu zrobili
    poświęć trochę czasu, aby zapytać: „Co jeszcze może to znaczyć?”
    - Shannon L. Alder

    Cyngiel

    • Jaka sytuacja lub osoba Cię denerwuje?
    • Np. Ludzie o dużej osobowości (lub odcięci / nieświadomi ludzie, którzy nie słuchają).

    Moje fałszywe przypuszczenie

    • Jaka myśl może nie być prawdą?
    • Np. Nie sądzę, aby można było się z nimi porozumieć.

    Możesz także przeczytać - Czy głód osiągnięć może doprowadzić do utraty duszy?

    Moja automatyczna reakcja:

    • Jak reagujesz w tego typu sytuacjach lub z takimi ludźmi?
    • Np. Zamknij się i dąsaj się.

    Nowa (wzmacniająca) wiara / działanie:

    • Jaka jest bardziej wzmacniająca wiara lub wzmacniająca perspektywa?
    • Np. Jeśli uznam, że warto wyrazić swoją opinię, to zrobię to (czy moja wiadomość zostanie w pełni odebrana). LUB, akceptuję tę osobę za to, kim jest i poświęcę całą swoją energię na dzielenie się moją wiadomością z ludźmi, z którymi mogę współpracować lub mieć na nie wpływ.

    Podejście to można również zastosować jako środek zapobiegawczy, aby zwiększyć świadomość istniejących emocjonalnych wyzwalaczy.

    Poczuj się spokojniej, bądź szczęśliwszy


    Zapraszam do podejścia do swojego życia emocjonalnego z świeża perspektywa i poczuj komfort wiedząc, że wszystko będzie dobrze!

    Ten nowy sposób życia sprawi, że poczujesz się od razu spokojniejsza i szczęśliwsza, co może prowadzić do lepszych rezultatów. Badania (ujawnione w książce The Happiness Advantage: How a Positive Brain Fuels Success in Work and Life)[2] pokazuje, że kiedy poczujesz się lepiej w życiu, będziesz bardziej obecny, kreatywny i elastyczny. Te cechy pozwalają na dostęp do lepszych rozwiązań dla każdego pojawiającego się wyzwania. Te małe radosne chwile sumują się z czasem, sprawiając, że czujesz się ogólnie szczęśliwszy.

  Czytaj dalej - 3 najlepsze sposoby na pozbycie się mentalności ofiary

  Podobne posty

  Pokaż wszystkie