Zaktualizowano: 2019, 1 sierpnia

Kiedy w rodzinie pojawia się choroba serca, ćwiczenia mogą być najlepszą obroną

Kiedy w rodzinie pojawia się choroba serca, ćwiczenia mogą być najlepszą obroną

Ćwiczenia mają wiele zalet, w tym kontrolę wagi, stabilizację nastroju, poprawę wydajności i oczywiście korzyści dla serca i krążenia. Ćwiczenia są korzystne dla prawie wszystkich, ale badania pokazują, że ci, którzy mają silną historię choroba serca w ich rodzinie regularnie ćwiczyć jako najlepsza obrona przed samymi chorobami serca.
Oprócz zapobiegania chorobom serca może zapobiegać nasilaniu się objawów, jeśli dana osoba ma obecnie chorobę serca lub wysokie ryzyko, takie jak nadciśnienie lub wysoki cholesterol.
Ważne jest, aby wiedzieć, że silny wywiad rodzinny z chorobą nie jest wyrokiem śmierci, oznacza po prostu, że uzyskanie zdrowego stylu życia jest ważniejsze niż dla osób, które nie są narażone na ryzyko historii rodziny. Zgodność ze zdrowym stylem życia, eliminacja czynników ryzyka chorób serca z codziennego stylu życia, takich jak palenie, jedzenie smażonych potraw, siedzący tryb życia i / lub chroniczna deprywacja snu.
Niektóre badania sugerują, że historia rodziny i genetyka wpływają na losy twojego zdrowia tylko o 10%. Jest to zachęcające dla tych, którzy mają historię rodzinną z kilkoma czynnikami ryzyka dla zdrowia.
Zdrowy styl życia, zbilansowany pożywną dietą, codzienną aktywnością lub ćwiczeniami, a także praktykami zmniejszającymi stres i stany zapalne, takimi jak medytacja, może pokonać i ochronić Cię przed czynnikami ryzyka chorób serca w historii rodziny.

Ile ćwiczeń jest zalecanych?

Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia trwające od 30 do 60 minut przez większość dni w tygodniu, obejmujące zarówno trening sercowo-naczyniowy, jak i trening siłowy, mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca na kilka różnych sposobów, w tym:
Ćwiczenia zmniejszają wysokie ciśnienie krwi, co z kolei zmniejsza również ogólne obciążenie samego mięśnia sercowego
Ćwiczenia zwiększają poziom cholesterolu HDL, znanego również jako zdrowy cholesterol. Ten cholesterol chroni serce i oczyszcza tłuszcz z tętnic.
Ćwiczenia obniżają poziom cholesterolu LDL, zwanego również złym cholesterolem.Ten cholesterol jest odpowiedzialny za gromadzenie tłuszczu w tętnicach, co może przyczynić się do zawału serca lub suw.
Zwiększone tętno spowodowane ćwiczeniami naturalnie poprawia ogólne krążenie, co może zmniejszyć występowanie zakrzepów krwi, co zmniejsza ryzyko udaru.
Ćwiczenia zmniejszają również ogólną tkankę tłuszczową, jednocześnie promując odchudzanie i budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Wszystkie te korzyści mogą poprawić ogólną jakość życia, pewność siebie i obniżyć poziom stresu.
Korzyści z ćwiczeń zmniejszające stres są często pomijane, ale nie powinny być, są one tak samo ważne, jak korzyści fizjologiczne wymienione powyżej. Naturalny przypływ endorfin zmniejsza stres, niepokój i stany zapalne, jednocześnie poprawiając nastrój i ogólne szczęście.

Najlepsze ćwiczenie dla serca

Eksperci zalecają ćwiczenia aerobowe zwane również ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi, takie jak chodzenie, pływanie, jazda na rowerze, taniec lub bieganie, jako najlepszą formę ćwiczeń dla serca. Polecam również style treningu obwodowego, które przynoszą korzyści zarówno dla układu sercowo-naczyniowego, jak i chronią przed chorobami serca, a także korzyści z treningu siłowego, które budują beztłuszczową masę mięśniową. Ważne jest, aby zapobiegać szczupłej masie mięśniowej osteoporoza i poprawia nierównowagę, która może powodować przewlekłe bóle, typowe dla pleców, bioder, szyi i ramion.
Trening obwodowy jest definiowany jako ćwiczenia z ciężarkami lub masą ciała z minimalnym odpoczynkiem, aby utrzymać bicie serca, a także specjalnie ćwiczyć mięśnie.
Oprócz ćwiczeń aerobowych i siłowych gorąco polecam ćwiczenia umysłowo-fizyczne takie jak pilates czy joga. Neurologiczne korzyści płynące z tej formy sprawności są nieograniczone, w tym redukcja stresu, poprawa elastyczności i mniej przewlekłych bólów.

Najlepsze ćwiczenie dla serca

Jakie zagrożenia są związane z regularnymi ćwiczeniami?

Przeciętna osoba może wykonywać regularne ćwiczenia o umiarkowanej intensywności. Oczywiście istnieją specjalne populacje, które muszą skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń, takie osoby obejmują:
Każdy, kto przyjmuje leki na choroby serca lub miał zawał serca lub operację serca, powinien otrzymać schemat ćwiczeń serca.
Osoby z bólami w klatce piersiowej lub osoby, które mają trudności z złapaniem oddechu, powinny zachować ostrożność w kwestii programu ćwiczeń i skonsultować się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Populacja ta powinna skonsultować się ze swoim lekarzem i zastosować bardzo łagodny program ćwiczeń, taki jak rozpoczynanie chodzenia od 3 do 5 minut na raz.
Osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi powinny unikać intensywnych ćwiczeń, jeśli ciśnienie krwi nie jest pod kontrolą, a także powinny powoli zwiększać dawkę do umiarkowanego schematu.
Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać programów ćwiczeń obejmujących siedzenie i wstawanie oraz trening z ciężarami nad głową.

Dodatkowe strategie dotyczące stylu życia w celu zapobiegania lub zmniejszania ryzyka chorób serca

Spożywaj co najmniej 9 porcji owoców i warzyw dziennie, najlepiej w proporcji 3: 1 warzywa: owoce.
Pij co najmniej połowę masy ciała w uncjach całkowicie naturalnej alkalicznej wody wodorotlenkowej dziennie, aby zmniejszyć stan zapalny i poprawić regenerację mięśni.

Zmniejsz ryzyko chorób serca

Staraj się spać 7-9 godzin na dobę. Jeśli masz problemy ze snem, unikaj urządzeń elektronicznych z niebieskim światłem na godzinę przed snem.
Włącz zdrowe tłuszcze do swojego codziennego odżywiania, w tym ryby zimnowodne, suplementację oleju rybnego, orzechy, nasiona, awokado, oliwę z oliwek, olej kokosowy itp.

Wnioski

Zdrowy styl życia ma większy wpływ na los chorób serca niż silna historia rodzinna. Przyjmuj zdrowy program ćwiczeń przez 30-60 minut przez większość dni w tygodniu, jedz zdrową nieprzetworzoną dietę pełnowartościową, nawadniaj się połową masy ciała w uncjach wody wodorotlenkowej alkalicznej dziennie, śpij 7-9 godzin w nocy i ćwicz stres redukcja czynności, takich jak medytacja, joga itp.

Kredyty obrazowe
Źródło zdjęcia: shutterstock.com
Inpost Image Credit: wendyfitness.com, shutterstock.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie