Zaktualizowano: 2019, 26 grudnia

Licytuj Adieu to the Winter Blues - 8 wskazówek, jak radzić sobie z wakacyjną depresją

Licytuj Adieu to the Winter Blues - 8 wskazówek, jak radzić sobie z wakacyjną depresją

Święta mogą być wspaniałą porą roku. Świąteczne przyjęcia, rodzina i przyjaciele, jedzenie i napoje, prezenty, wakacje i nie tylko mogą wprawić nas w wesoły nastrój!

Niestety dla niektórych przynosi głębszy smutek i może być wyzwalaczem Depresja.

Wraz z zimą przychodzą chłodniejsze, dłuższe noce. Święta mogą wywołać myśli o tych, którzy odeszli, wraz z rozwodem i zerwaniami, stresem finansowym związanym z kupowaniem prezentów, brakiem nikogo, z kim można by dzielić radości dla osób bez rodziny niepokój społeczny z imprezami świątecznymi, samotnością…

Zimowy smutek jest również powszechny z powodu braku światła słonecznego wraz ze zmianą czasu i dłuższego czasu spędzanego wewnątrz z powodu niższych temperatur.

Przygotuj się na sukces i tych, których znasz, którzy mogą mnie podnieść w tych trudnych chwilach dzięki moim 8 sposobom radzenia sobie z wakacyjną depresją.

1. Żyj zdrowo

Twoje zdrowie jest najważniejsze. Znajdź czas na wykonywanie i jedz czyste, pełne pokarmy, które wynagrodzą twoje ciało i sprawią, że poczujesz się dobrze. Unikaj wyrobów tytoniowych, żywność bogata w cukier, napoje bezalkoholowe, tłuste potrawy, towary przetworzone i nadmiar alkoholu.

Zaczerpnąć świeżego powietrza, pić dużo wody, uprawiaj sport, rozpocznij dziennik wdzięczności, być może nawet zatrudnij trenera życia / zdrowia, który pomoże Ci osiągnąć cele.

2. Samoopieka

Samoopieka jest bardzo ważna. Znajdź czas na robienie rzeczy, które wywołują uśmiech na Twojej twarzy i wnoszą szczęście do Twojego życia. Może to być coś tak prostego, jak masaż lub pedicure, spacer po plaży / wędrówka po lesie, joga lub wakacje.

dbanie o siebie

Medytacja to świetny sposób na rozpoczęcie dnia, nawet jeśli tylko przez 5 minut. Dobrze jest mieć jasny, spokojny umysł, a medytacja, przy pewnej praktyce, może naprawdę pomóc. Gdziekolwiek jesteś w życiu, tam powinieneś być.

Ucz się z tego i ciężko pracuj, aby podjąć niezbędne kroki, aby być tam, gdzie chcesz. Nie masz pojęcia, przez co musieli przejść inni, żeby się tam dostać, więc nie porównuj. Każdy przechodzi wyzwania i ma swoje zmagania.

Możesz także chcieć przeczytać - Międzynarodowy Dzień Samoopieki

3. Wystarczająco dużo snu

To tak ważne, aby dać odpocząć swojemu ciału i nie męczyć się, w rzeczywistości zależy od tego cała jakość Twojego życia! Brak snu może zmienić nasze samopoczucie, bawić się emocjami, skrócić naszą uwagę i siać spustoszenie w naszym stanie psychicznym i fizycznym.

Sen odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowego serca, równowadze hormonów i silnym układzie odpornościowym. Chociaż potrzeby różnią się w zależności od osoby, zalecany dzienny sen dla osoby dorosłej w wieku 18+ to ok. 7-8 godz. na dzień.

Złe nawyki związane ze snem i długotrwała utrata snu wpływają na Twoje zdrowie. Niedobór snu został powiązany z depresją i samobójstwem.

4. Równowaga jest kluczem

Zdrowy tryb życia jest ważny, jednak raz na jakiś czas spraw sobie przyjemność.

równowaga jest kluczowa

Wybierz dzień lub dwa w czasie wakacji, aby dać sobie rzeczy, które kochasz, które mogą nie być dla Ciebie najlepsze, ale które naprawdę lubisz… np. Miska lodów, ciasto czekoladowe, gorąca czekolada… kluczem jest umiar! Nie pozwól, aby Twoje porcje wymknęły się spod kontroli.

5. Losowe akty dobroci

Daj, daj, daj! Czy powiedziałem daj? Tak, im więcej dajemy, tym będziemy szczęśliwsi. Nie, nie musisz za to rozbijać banku… Uśmiechnij się, uścisk dłoni, przytul, napij się kawy, przytrzymaj otwarte drzwi, zapytaj kogoś, jak się ma, załatw sprawy, opiekuj się za darmo, daj dużo komplementów, kup komuś prezent, nie oczekując niczego w zamian.

Bezinteresowne czyny nie tylko rozweselą innych, ale z pewnością sprawią, że poczujesz się równie radosny!

6. Zgłaszanie się na ochotnika

Poświęć czas i / lub swoje umiejętności lokalnej organizacji. Jest tak wiele umiejętności, które możesz zdobyć będąc wolontariuszem. Budowanie zespołu, umiejętności społeczne, przywództwo, zarządzanie czasem i umiejętności rozwiązywania problemów to tylko kilka z nich.

Oddanie się społeczności nagrodzi Cię nowymi doświadczeniami i pozwoli Ci nawiązać kontakt z nowymi ludźmi, jednocześnie budując poczucie własnej wartości.

7. Spędzaj mniej czasu w mediach społecznościowych

Mamy tendencję do przeładowywania się mediami społecznościowymi, od czatów po Facebooka i Instagram, żeby wymienić tylko kilka. Problem polega na tym, że są bardzo negatywnie nastawieni ludzie, którzy publikują tylko dramaty, polityczne tyrady i wierzenia religijne, z którymi możemy się nie zgadzać.

Spędzaj mniej czasu w mediach społecznościowych

To nas opuści Podkreślił a dla niektórych w gorących debatach. Z drugiej strony są też pozytywne posty rodzin przedstawiające wszystkie ich wspaniałe wspomnienia i wszystko, co motyle i tęcze, ponieważ decydują się skupić na dobru, ale dla tych, którzy nie są tak szczęśliwi, może to dać im nierealistyczne widoki.

Ważne jest, aby odłączyć się i spędzać więcej czasu na bezpośrednim kontakcie z prawdziwym światem.

8. Nie bądź pustelnikiem

Nie zostań sam przez całe wakacje. Dołączaj do grup spotkań, spotykaj się z pozytywnymi przyjaciółmi, zapraszaj rodzinę, wyjdź i bądź aktywny. W dzisiejszym świecie dzięki naszej technologii tak łatwo jest znaleźć wydarzenia, które mają miejsce w Twojej okolicy. Przykładowe aplikacje, które mogą Ci pomóc, to wydarzenia Meetup, Nextdoor i Facebook.

Nie bądź pustelnikiem

Zakończ rok w dobrym tonie i dodaj do swojego życia jeszcze kilka fa la la la! Ogranicz korzystanie z Internetu, doceniaj to, gdzie jesteś, znajdź czas na rzeczy, które Cię uszczęśliwiają, zaopatrz się w owoce i warzywa, idź wcześnie spać, popij gorącą czekoladę, przytul się, zostań wolontariuszem w lokalnej kuchni i przygotuj się na szybki spacer!

Zbyt często słyszymy historie smutku, gdy ludzie polegają na narkotykach rekreacyjnych i alkoholu w celu samoleczenia. Może to mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Jeśli Ty lub ktokolwiek, kogo znasz, cierpi na ciężką depresję i / lub nałóg i potrzebujesz pomocy, nie bój się wyciągnąć ręki i zabrać głos. Zasięgnij porady u lekarzy, terapeutów, rodziny, przyjaciół, przywódców religijnych, grup wsparcia lub telefonów zaufania.

Kredyty obrazowe
Źródło zdjęcia: shutterstock.com
Inpost Image Credit: shutterstock.com
Autor

Christal Borg

Christal Borg przeniosła się na Florydę z New Jersey w 2016 roku. Jest certyfikowanym trenerem osobistym NASM, certyfikowanym przez NASM Sports Nutrition Spe

Podobne posty

Pokaż wszystkie