Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Jakie są 10 sekretnych rzeczy w suplementach białkowych?

Jakie są 10 sekretnych rzeczy w suplementach białkowych?

Jeśli ciągle spędzasz czas na siłowni, próbując zwiększyć swoje mięśnie i dążąc do męskiej sylwetki, która składa się z większej ilości beztłuszczowej masy mięśniowej niż tkanki tłuszczowej, to już wiesz, jak ważne jest białko w Twojej diecie. Białko działa jako paliwo podczas sesji treningowych, a nawet może przyczynić się do lepszego wzrostu mięśni.

Substancja może również pomóc w utrzymaniu beztłuszczowej masy mięśniowej i w razie potrzeby zrzucić kilka kilogramów. Może również zaoferować znaczną poprawę siły fizycznej i może zmniejszyć głód. Nie są to jednak jedyne korzyści, jakie białko oferuje użytkownikowi. Badania naukowe wykazały, że białko może pomóc w zapobieganiu rakowi, a nawet może obniżyć poziom hormonów stresu.

Mimo że białko jest tak korzystne i miliony ludzi używają go codziennie, aby pomóc im osiągnąć cele fitness - czy to jest zmniejszenie masy ciała, czy zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej - niektóre fakty dotyczące suplementów białkowych pozostają nieznane.

W tym poście odkryjemy te mało znane tajemnice, abyś mógł dowiedzieć się więcej o suplementach, na które wydajesz ciężko zarobione pieniądze.

1. Peptydy serwatkowe są czasami ekstrahowane dla dodatkowego zysku

Białko serwatkowe zawiera naturalnie peptydy serwatki. Peptydy są uważane za najbardziej korzystną część białka serwatkowego i są odpowiedzialne za zwiększenie pompy mięśniowej, a nawet mogą przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego.

Niestety, niektóre firmy sprzedające odżywki białkowe są dość chciwe - wydobywają jak najwięcej peptydów serwatkowych ze swoich odżywek białkowych i sprzedają zdenaturowaną wersję białka. Następnie oddzielnie sprzedają wyekstrahowane peptydy serwatki.

Informacje o białkach serwatki

2. Nie ma większej różnicy między białkami serwatkowymi pochodzącymi z trawy i zbożami

Podczas produkcji białka serwatkowego białko jest ekstrahowane z mleka krowiego i izolowane z wszelkich tłuszczów i węglowodanów. Wiele proszków białka serwatkowego usuwa cały tłuszcz z mleka podczas tego procesu. Wiele firm promowało swoją serwatkę odżywki białkowe jako „od zwierząt karmionych trawą” i twierdzi, że ich proszek jest lepszy niż „karmiony zbożem” - pobierają też znacznie więcej za swój produkt. Niestety jedyną różnicą pomiędzy produktem wyjściowym (mlekiem) pochodzącym od zwierząt karmionych trawą a tłuszczem zbożowym jest zawartość tłuszczu, co oznacza, że ​​nie uzyskasz lepszej jakości serwatki w proszku, decydując się na „karmione trawą”.

3. Twój suplement może zawierać zwierzęta

Wiele lat temu odkryto, że futro niektórych zwierząt jest naturalnie bogate w keratynę, białko, które jest często używane do produkcji określonych aminokwasów, a nawet białka. Niestety, proces ten jest stosowany przez wielu dostawców BCAA i innych aminokwasów, co oznacza, że ​​jeśli stosujesz odżywkę białkową wzbogaconą w aminokwasy, istnieje naprawdę duża szansa, że ​​aminokwasy pochodzą z futra zwierzęcego, kaczych piór lub nawet z ludzkich włosów.

4. Możesz po prostu zapłacić dodatkowo za niektóre prace drukarskie

W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące organizmów zmodyfikowanych genetycznie występujących w żywności są dość łagodne w porównaniu z innymi krajami.

Kraje takie jak Nowa Zelandia są znacznie bardziej restrykcyjne i wymagają, aby niektóre zwierzęta, takie jak krowy, były hodowane na wolnym wybiegu bez GMO. Niestety, niektóre firmy mogą Cię oszukać, twierdząc, że produkt jest wolny od GMO, ale nadal zawiera GMO. Spójrz na etykietę, zanim zapłacisz wyższą cenę za produkty wolne od GMO.

Płacąc dodatkowo

5. Jeśli Twoja marka produkuje w USA, Twoje suplementy nie są niedenaturowane

Słowo „niedenaturowany” jest często spotykane na niektórych produktach, takich jak mleko i, oczywiście, Twoja ulubiona butelka odżywek białkowych z serwatki.

Jeśli te produkty zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, powinieneś wiedzieć, że dostawca cię okłamuje. Prawo Stanów Zjednoczonych wymaga pasteryzacji wszystkich produktów zawierających białko serwatkowe - nawet produkty, które mają być filtrowane na zimno, przeszły proces pasteryzacji.

6. Możesz znaleźć tańszy produkt, który jest dokładnie taki sam

Wiele marek, które sprzedają odżywki białkowe serwatkowe, pozyskuje białko serwatkowe od tego samego producenta, ale dystrybuuje je pod inną marką i oczywiście po innej cenie.

Następnym razem, gdy będziesz kupować odżywkę białkową serwatki, porównaj zawartość suplementów, różne marki i cenę. Są szanse, że prawdopodobnie znajdziesz markę inną niż ta, której używasz, która jest tańsza, ale nadal zawiera dokładnie tę samą zawartość.

7. Białko serwatki nie jest dokładnie aminokwasem

Aminokwasy są znane jako budulec białek, ale produkt końcowy, jakim jest białko, nie jest tak naprawdę samym aminokwasem.

Jednak niektórzy producenci wykorzystują ten czynnik na swoją korzyść i dodają aminokwasy do swoich odżywek białkowych, aby zaoszczędzić na kosztach. Te jednak nie zawsze są tak skuteczne, jak czysta odżywka białkowa.

Białko serwatki

8. Hydrolizowany kolagen nie jest tak skuteczny, jak mogłoby się wydawać

Wiele odżywek białkowych promuje składnik o nazwie „Zhydrolizowany kolagen”I twierdzi, że zapewni to znaczną poprawę wzrostu mięśni.

To jednak nie jest prawdą, ponieważ hydrolizowany kolagen nie zawiera przydatnych składników odżywczych, które mogą promować wzrost mięśni. W rzeczywistości badania naukowe wykazały, że hydrolizowany kolagen nie ma żadnego pozytywnego wpływu na rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej.

9. Jeśli nie tolerujesz laktozy, powinieneś zachować ostrożność

Aż 65% dorosłej populacji na całym świecie nie toleruje laktozy lub nie jest w stanie jej w pełni strawić. Ten stan może być uciążliwy, a spożywanie jakiegokolwiek produktu zawierającego laktozę jeszcze bardziej go pogarsza.

Koncentraty serwatki, jeden z głównych rodzajów odżywek białka serwatkowego, zawierają laktozę. Oznacza to, że osoby, które są nietolerancja laktozy może być wrażliwy na niektóre proszki białka serwatki.

10. Białko serwatkowe w proszku jest jak mleko w proszku

Białko serwatkowe jest oddzielane od innego białka znanego jako kazeina i laktoza po pasteryzacji mleka. Substancja jest następnie oczyszczana i suszona, w wyniku czego powstaje proszek białka serwatkowego.

Mleko w proszku jest w rzeczywistości wytwarzane w bardzo podobny sposób, ale zawiera dodatkowe składniki, takie jak witaminy, minerały i tłuszcze (które naturalnie występują w mleku).

Wnioski

Wielu mężczyzn i kobiet decyduje się na odżywki białkowe, próbując zbudować mięśnie lub uzyskać szczupłą sylwetkę. Udowodniono naukowo, że proszek białka serwatkowego przyspiesza rozwój mięśni, a także zapewnia dodatkowe korzyści zdrowotne dla użytkownika.

Fakty, które udostępniliśmy w tym poście, są mało znanymi faktami na temat suplementów białkowych, o których być może nie wiedziałeś o sproszkowanej substancji, którą bierzesz w celu zwiększenia wysiłków kulturystycznych lub treningowych.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie