Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

10 głównych korzyści zdrowotnych i psychicznych płynących z codziennego pływania

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
10 głównych korzyści zdrowotnych i psychicznych płynących z codziennego pływania

Cała karierę zawodową spędziłam pracując z ludźmi, którzy chcą zachować i zachować zdrowie, a aktywność fizyczna jest zawsze jedną z moich pierwszych rekomendacji. I naprawdę satysfakcjonujące jest to, że nawet niewielkie zmiany stylu życia, takie jak trochę więcej spacerów lub uprawianie jogi raz w tygodniu, mogą mieć duży wpływ na czyjeś zdrowie.

Ale co ważniejsze, uprawianie aktywności fizycznej lub sportu, które lubisz, przynosi również wiele korzyści psychologicznych, które poprawią twoje spojrzenie na życie i dadzą ci przewagę, jeśli chodzi o osiąganie celów życiowych. Dlaczego to mówię? Po prostu dlatego, że moje doświadczenie życiowe dowiodło, że jest to prawdą ponad wszelką wątpliwość. Odkąd pamiętam, chciałem zostać pływakiem. Osiągnąłem ten cel, zdobyłem dwa medale olimpijskie, ustanowiłem kilka rekordów świata i wiele się nauczyłem.

Ale najważniejszą rzeczą dla mnie i tym, czym chcę się z wami podzielić, jest to, że zdobywanie złotych i srebrnych medali, choć wyraźnie wysokie punkty w moim życiu, okazało się nie być najważniejszą korzyścią z bycia pływakiem. Pływanie przygotowało mnie do odniesienia sukcesu w życiu.

Więc czego dokładnie się nauczyłem i jak pływanie przygotowało mnie psychicznie do sukcesu?

1) Mniejsze skupienie się na sobie i większe skupienie się na większym dobru

Dowiedziałem się, że ludzie bardziej podziwiają olimpijczyków niż zawodowych sportowców, ponieważ nie walczymy o pieniądze czy sławę, ale raczej o wyższy ideał - patriotyzm. Pamiętam, jak stanąłem na bloku startowym i pomyślałem „ludzie liczą, że wygram dla USA”. Nauczyło mnie to spojrzeć poza siebie na coś większego niż ja - mój kraj! Więc znajdź wyższy cel dla zajęć, w które się angażujesz. Jeśli lubisz tańczyć, być może Twoją motywacją powinno być „Chcę zatańczyć na weselu mojej córki”. Taniec dla niej może zmotywować cię do zostania lepszym tancerzem niż po prostu tańczenie dla siebie. Wypróbuj i zobacz, jaka to różnica.

Korzyści pływania Info

2) Utrata to szansa na poprawę

Sukces zawodów może obejmować tysiące godzin przegranych! Ale nauczyłem się i musiałem pamiętać, że przegrana nie była refleksją o mnie - nie oznaczało to, że jestem przegrany - oznaczało po prostu, że muszę wytrwać, identyfikować swoje słabości, naprawiać je i ciężej pracować następnym razem. I zrobiłem!

3) Sprawność fizyczna to praca wewnętrzna

Nasza forma fizyczna jako pływaków jest zwykle jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie zauważają i komentują. Wydaje się, że „ciało pływaka” jest ideałem, z którym wielu ludzi zaczyna ćwiczyć. Ale ta sprawność to tak naprawdę praca wewnętrzna. Choć może się to wydawać banalne, fizyczna manifestacja pływania jest w rzeczywistości wynikiem wewnętrznej pracy, którą wykonałem i nadal wykonuję.

Poczucie i bycie zdrowym emocjonalnie i fizycznie ma więcej wspólnego z naszą pracą umysłową niż z licznymi okrążeniami. Niedawno przyszło mi do głowy, że przez całą moją sportową karierę dwukrotnie przepłynąłem do Chin. Zaufaj mi, kiedy mówię, że nie robiłem tego, żeby wyglądać „w formie” - są na to prostsze sposoby! Mogłem to zrobić tylko dlatego, że byłem „wysportowany” w środku.

4) Skoncentruj się na procesie - nie na wyniku

Pływanie nauczyło mnie, że muszę ufać i skupiać się na treningu, aby zostać pływakiem światowej klasy. Odnosi się to nie tylko do pływania, ale jest również podstawą każdego długoterminowego sukcesu. Psychologicznie musiałem wierzyć w proces, który mi dano - praktykę, odżywianie, czas wolny, technikę, krytykę - i ufać temu, nawet gdy miałem wątpliwości, nie czułem się specjalnie zmotywowany lub nie cieszyłem się tym. Musimy ufać ekspertom, odkładać na bok swoje ego, być trochę pokornym i otwartym na naukę od nich. Ufanie procesowi działa.

Skoncentruj się na procesie, a nie na wyniku

5) Powiększ swoje małe wygrane

Mieć odważne cele są świetne. Ale nie robią zbyt wiele, aby utrzymać motywację na dłuższą metę. Jedną ważną rzeczą, której się nauczyłem, jest dzielenie moich osiągnięć na „małe zwycięstwa”, wiedząc, że każda z nich popycha mnie do większego zwycięstwa. Czasami wstawanie z łóżka i ćwiczenie było wygraną. W inne dni pierwsze miejsce w lokalnym konkursie było wygraną.

A na innych wygrana w regionalnym konkursie była małą wygraną. Przed pójściem spać każdej nocy zapisuję pozytywne rzeczy, które osiągnąłem w ciągu dnia, z których jestem szczególnie dumny. Spróbuj tego, a zobaczysz, o ile mniej stresujące i przyjemniejsze może być współzawodnictwo.

6) Dyscyplina i struktura prowadzą do wiary w siebie

Pierwsza pomaga skupić się na tym, co próbujesz osiągnąć, a druga przedstawia plan, jak to zrobić. Chociaż pewna pewność siebie jest wrodzona, większość pochodzi z osiągania celów i dobrej pracy. Tata zawsze mi powtarzał, że nic nie jest łatwe i nic nie jest trudne i że nie otrzymam Złotego Medalu. Ale skoro ktoś musiał wygrać, powinienem zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że to ja. Dwie kluczowe rzeczy niezbędne do tego rodzaju wygranej to samodyscyplina i struktura. To formuła, która działa za każdym razem i dodaje mi coraz większej pewności siebie.

7) „Samotność” jest niezbędna do sukcesu

Pomimo bycia częścią zespołu, pływanie jest zasadniczo samotnym przedsięwzięciem. Twoim jedynym towarzystwem na wodzie jest czarna linia na środku toru i zawsze tykający zegar cyfrowy na ścianie. Niezliczone godziny samotnych ćwiczeń i okrążeń pływania dały mi mnóstwo czasu na bycie „sam na sam” ze sobą. To nauczyło mnie, jak oczyścić umysł z obcych myśli, jak się skupić i jak naprawdę słuchać swojego ciała i dostroić się do niego.

Nauczyło mnie również różnicy między byciem samotnym a samotnością i pozwoliło mi lepiej skoncentrować energię emocjonalną na osiąganiu moich celów. Spróbuj, spacerując samotnie po lesie, pływając na okrążeniach lub ćwicząc jogę w swoim salonie. Zdziwisz się, jak bardziej zestroisz się ze sobą.

8) Poświęcenie opłaca się w dłuższej perspektywie

Trudno było znaleźć się w basenie, kiedy przyjaciele byli na przyjęciu. Jeszcze trudniej było wstać o świcie w śnieżny poranek, wskoczyć do zimnego basenu i przepłynąć 800 metrów, a następnie udać się na zajęcia do połowy popołudnia, wrócić na basen na kolejne cztery godziny, a następnie udać się do domu, do uczyć się i spać. Ale te ofiary nauczyły mnie od samego początku lekceważyć znaczenie natychmiastowej gratyfikacji. Medale były warte tego poświęcenia!

Poświęcenie opłaca się w dłuższej perspektywie

9) Miej oko na swój ostateczny cel, koncentrując się na dzisiejszych celach

Owszem, marzyłem o zdobywaniu Złotego Medalu każdego dnia i każdej nocy, ale marzyłem też o wygrywaniu overset w treningu lub pokonaniu więcej jardów w jeden dzień niż wcześniej. Osiąganie celów nie polega tylko na marzeniach o swoich ostatecznych celach, tak samo jak na sprawdzaniu dzisiejszych celów z listy rzeczy do zrobienia.

10) Toleruj intensywność

Życie może być intensywne, a praca nad osiągnięciem swoich celów, bez względu na to, jakie one są, będzie wymagać pewnego poziomu wysiłku. Czasami ten wysiłek będzie musiał być intensywny. Jak intensywny? Wystarczy, że zechcesz po prostu zrezygnować i powiedzieć „nie warto” i zrobić coś innego. Każdy ma swój własny próg tego, co jest „intensywne”. Pływanie nauczyło mnie, że intensywność jest tylko uczuciem lub subiektywną oceną i że mógłbym użyć słowa „wyzwanie” zamiast „intensywny” i przejść przez to.

Podsumowując, te lekcje psychologiczne i korzyści prowadzą mnie do niezachwianego wniosku i przekonania, że ​​naprawdę mogę zrobić wszystko, jeśli będę ciężko pracować i trzymać się tego procesu. I możesz zrobić to samo!

Kredyty obrazowe

Obraz fabularny: shutterstock.com
Obraz w poczcie: pinterest.com, shutterstock.com

Autor
Facebook youtube Twitter

Ed Moses

Ed Moses opracowuje i kieruje programami grup i sprawności fizycznej w pH Labs, ogólnokrajowym organizatorze informacji o zdrowiu 501 (c) 3 non-profit

Podobne posty

Pokaż wszystkie