Zaktualizowano: 2019, 1 sierpnia

Zdrowy styl życia - pozbądź się stresu związanego z szukaniem czasu na trening

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Zdrowy styl życia - pozbądź się stresu związanego z szukaniem czasu na trening

Jest 6:00 rano i czujesz, że czołgasz się do swojego dzbanka z kawą, spragniony magicznego napoju, który w jakiś sposób czyni cię przyzwoitym człowiekiem.

Wspinając się pod górę do dzbanka z kawą, patrzysz w górę i widzisz, że Twoje ubrania treningowe są wciąż rozłożone, nietknięte. Jesteś zły na siebie, ponieważ po raz kolejny zbyt wiele razy uderzyłeś w drzemkę i nie wykonałeś treningu.

Dziś w pracy czeka na Ciebie mnóstwo spotkań. Nie wspominając o wszystkim, co dzieje się w Twoim życiu.

Kiedy kawa jest już gotowa, otwierasz lodówkę na krem ​​i zdajesz sobie sprawę, że jedyne, co masz, to sok pomarańczowy. Sok pomarańczowy nie pasuje do kawy. Oznacza to, że po pracy będziesz musiał iść po artykuły spożywcze.

Popijając czarną kawę, zdajesz sobie sprawę, jak desperacko chcesz wrócić do ćwiczeń i powrotu do zdrowego stylu życia. Tęsknisz za zajęciem i tym, jak się czułeś, jedząc bez poczucia winy. Po prostu nie ma czasu .. Czy jest?

Jako trener i coach w kółko słyszę taki scenariusz: „Po prostu nie mam czasu na trening”. Albo „Tęsknię za zdrowym stylem życia, brakuje mi dobrego jedzenia i tego, jak się czułem po dobrym treningu”. Lub „Jak znajdujesz czas na zdrowe życie?

Wygląda na to, że dni szybko naprzód i nie ma czasu na jedzenie, nie mówiąc już o ugotowaniu dobrego posiłku ”. Zaufaj mi, rozumiem. Mentor powiedział mi kiedyś: „Rób, co chcesz, a wszystko inne jest wymówką”. Ups, prawda? Cóż, zanim zranimy nasze uczucia, cofnijmy się i zrozummy, co miał przez to na myśli.

Bez wymówek

Po pierwsze, nie sądzę, żeby próbował być niegrzeczny lub wredny, co oczywiście ja też nie, jestem tutaj, aby pomóc! Oto, co miał na myśli; są rzeczy, które nieustannie bombardują nasze umysły i przyciągają naszą uwagę.

Rzeczy takie jak praca, dzieci, małżonkowie i wszystkie inne przypadkowe rzeczy, które są po prostu częścią życia. Oto piękno tego wszystkiego, masz moc decydowania o tym, co jest dla Ciebie ważne.

Ta niesamowita decyzja zaczyna przynosić równowagę i albo rozpoczyna podróż zdrowego stylu życia, albo z powrotem na ten tor.

Na moim blog i strona coachingowa Często mówię o tym, że bycie zdrowym nie polega na jedzeniu gotowanego kurczaka i jarmużu przy każdym posiłku. Zdrowy styl życia to równowaga, a to, w jaki sposób doprowadzasz te rzeczy do równowagi, naprawdę definiuje Twój styl życia. Czy to będzie życie pełne stresu i niepokoju? A może będzie to zrównoważone i przyjemne życie?

Prawdopodobnie mówisz: „To brzmi świetnie iw ogóle, ale jak mam zrównoważyć? Za dużo! To jest prawdziwy świat, a nie kraina fantazji. Próbowałem i to nie działa ”. Jestem wielkim fanem przedmiotów do wykonania i instrukcji krok po kroku. To powiedziawszy, zacznijmy od tych trzech kroków.

1. Naucz się odmawiać

Naucz się mówić nie

Masz prawo, a wręcz obowiązek wobec siebie, odmówić! Ile razy spojrzałeś na swojego planera i pomyślałeś: „Jak tyle rzeczy dostało się na mój talerz?” To dlatego, że jesteś taki miły i dajesz, że nigdy nie mówisz ludziom nie. Niezależnie od tego, czy są to ciągłe nadgodziny w pracy, zbyt wiele zajęć pozalekcyjnych dla dzieciaków lub inne przypadkowe rzeczy nagromadzone. Czas nauczyć się odmawiać.

Kiedy mój talerz był najpełniejszy, zdałem sobie sprawę, że rzeczy, które są dla mnie najważniejsze, to cofanie się do mniej ważnych rzeczy. Czemu? Prosty. Bałem się powiedzieć nie.

Skąd wiesz, kiedy odmówić? Oto jak zacząłem się uczyć mówić nie. Zrobiłem listę 3-5 najważniejszych rzeczy, które były dla mnie najważniejsze i od tego momentu pracowałem wstecz.

To naprawdę pokazało to, co jest ważne i był to świetny początek czyszczenia mojego talerza. Moja czwórka w kolejności od najważniejszych zawierała moją rodzinę, moją karierę i mój czas na treningi. Zapisanie ich było niezwykle wyzwalające. Te cztery rzeczy dają mi poczucie kierunku i wyznaczają granice tego, co powiedzieć tak, a co nie.

Kiedy mój kalendarz zaczyna się zapełniać, co nieuchronnie robi, zaczynam patrzeć na rzeczy, które mieszczą się w pierwszej czwórce i są to rzeczy, które pozostają w moim kalendarzu jako pierwsze.

Stamtąd muszę podjąć decyzję. Czy mój kalendarz jest już wystarczająco pełny w tym tygodniu? Czy będę mieć przestój z tym harmonogramem? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, zaczynam zaznaczać z listy rzeczy, którym muszę odmówić.

Wskazówka - jeśli masz dzieci i one są zaangażowane w wiele zajęć pozalekcyjnych, usiądź z nimi i ogranicz ich aktywność. Są szanse, że są również przytłoczeni i wyczerpani. To uczy ich równowagi i stawiania swojego zdrowia na pierwszym miejscu!

2. Znajdź coś, co naprawdę sprawia Ci przyjemność

Iść na siłownię

Chodzenie na siłownię nie jest mocną stroną wszystkich i to jest w porządku! Znalezienie czegoś, co osobiście lubisz robić, jest tak ważne, aby trzymać się zdrowego stylu życia.

Oto, co mam na myśli: jeśli myśl o pójściu na siłownię i skakaniu na orbitreku przez 30 minut sprawia, że ​​jęczysz z obrzydzeniem, może to nie być najlepszy sposób. Zgadnij co? To jest w porządku!

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, które są świetnymi ćwiczeniami. Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się tańczyć? Podejmij lekcje tańca! Zumba to także świetny sposób na taniec i spalenie prawdziwych kalorii.

Czy interesują Cię sztuki walki? Zajęcia ze sztuk walki są fantastycznym ćwiczeniem, a jednocześnie uczą umiejętności. Chcesz się odstresować i znaleźć swoje centrum? A co z jogą lub pilatesem? Oba są świetnymi sposobami ćwiczeń, które mają mniejszy wpływ i naprawdę wzmacniają rdzeń.

Oprzyjmy się na tym przemyślanym temacie, jak znaleźć coś, co sprawia Ci przyjemność podczas ćwiczeń. Zawsze uważałem, że posiadanie partnera odpowiedzialnego (o którym pisałem w tym artykule na moim blogu), który z Tobą wyjdzie, to świetny sposób, aby pozostać na dobrej drodze.

Moi klienci mówili, że pociąganie ich do odpowiedzialności ma ogromny wpływ na ich podróż do zdrowego stylu życia. Posiadanie kogoś, kto zachęci cię do kontynuowania i po prostu przyjaciela podczas treningu, jest niesamowite.

Dodatkowo, jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć i nie wiesz, co lubisz robić na treningu, posiadanie trenera, który wykonuje dla Ciebie treningi i jest Twoim kumplem, nawet jeśli jest to wirtualny związek treningowy, jest najlepszym z obu światów.

3. Pracuj z harmonogramem

Pracuj z harmonogramem

Było wielu ludzi, z którymi rozmawiałem, którzy powiedzieli, że chcą ćwiczyć, ale wciąż brakuje im zaplanowanego treningu.

Pierwsze pytanie, które zadaję, brzmi: „Kiedy to zaplanujesz?” To pytanie jest kluczowe, ponieważ jeśli musisz być w pracy wcześnie (7 rano lub wcześniej), planowanie ćwiczeń przed pójściem do pracy jest w dużym stopniu narażone na porażkę, zwłaszcza jeśli nie jesteś osobą rano.

Mówię to, ponieważ jeśli już musisz być w pracy wcześnie, próba stworzenia nowego nawyku, całkowicie niezgodna z harmonogramem, może narazić Cię na porażkę.

Spróbuj tego zamiast tego - pomyśl o swoim harmonogramie i o tym, gdzie jest przerwa, nawet jeśli jest krótka.

Na przykład, o której jest twój obiad i ile masz czasu? W porze lunchu udaj się na zajęcia zumby lub pospaceruj po posiadłości swojego budynku.

Istnieje również możliwość pójścia po pracy na wybrany trening. Jeśli to możliwe, wybranie czegoś w drodze do domu z pracy to świetny sposób, aby upewnić się, że pozostaniesz odpowiedzialny i nie będziesz miał szans po prostu przejechać się w drodze do domu!

Spraw, aby harmonogram ćwiczeń działał dla Ciebie, a nie pracuj zgodnie z harmonogramem ćwiczeń!

Co teraz?

Miłej podróży

Masz teraz te trzy wskazówki, które pomogą Ci zacząć. Co teraz robisz? Na tym polega piękno tego, jak jest napisany ten artykuł; zaczynasz od kroku pierwszego i schodzisz w dół. Znajdź 3-5 najważniejszych rzeczy, które zawsze mają pierwszeństwo w Twoim kalendarzu.

Następnie spróbuj wykonać kilka różnych czynności, aby znaleźć coś, co sprawia Ci przyjemność i możesz rzucić sobie wyzwanie. Następnie pracuj z harmonogramem. Teoretycznie, gdy dojdziesz do kroku trzeciego, twój kalendarz powinien mieć trochę wolnego miejsca, aby móc umieścić swój trening w kilku pustych miejscach.

Ostatnia rada. Miłej podróży. Masz jedno życie do przeżycia, nie marnuj go stojąc przy dzbanku z kawą, marząc o tym, co może być. Idź, zrób to, masz moc, aby to zrobić! Wierzę w Ciebie.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji - Shuttestock.com
Obraz w wiadomości - Shutterstock.com
Autor

Amber George

Amber George jest założycielem, certyfikowanym trenerem personalnym, certyfikowanym trenerem biegania i blogerem w

Podobne posty

Pokaż wszystkie