Zaktualizowano: 2019, 17 sierpnia

7 najlepszych sposobów na detoksykację swojego życia i domu

7 najlepszych sposobów na detoksykację swojego życia i domu

Wiem, że wydaje się, że za każdym razem, gdy włączasz komputer lub telewizor, słyszysz słowo detoks. Każdy stara się wskoczyć na najnowsze zasady detoksykacji, aby skóra wyglądała młodziej lub znów poczuła się żywa.

Ale detoksykacja nie jest czymś, co powinno być wykonywane tylko raz lub dwa razy w roku; nie należy stosować detoksykacji w naszym codziennym życiu.

Jeśli naprawdę usiądziesz i pomyślisz o wszystkich chemikaliach, pestycydach, truciznach, produktach rakotwórczych, z którymi żyjesz, możesz po prostu stracić rozum!

Ilu znajomych, rodziny, a nawet współpracowników znasz, którzy mają przewlekłe choroby zapalne. Rzeczy jak alergie, astmałuszczyca, egzema, cukrzyca, choroba serca, artretyzm, IBS, rak?

Są szanse, znasz wiele, a jedną z nich może być Ciebie. Tak, musimy żyć w świecie, ale możemy coś z tym zrobić. Nie zostawiaj tego przypadkowi.

Czy nosisz makijaż, perfumy, balsam? A co z produktami, których używasz w domu? Spójrz na etykiety. Jeśli zawierają składniki, których nie możesz wymówić, są szanse, że są toksyczne i rakotwórcze, powodując różnego rodzaju okropne rzeczy, gdy wdychamy je codziennie i nakładamy je na nasze ciała.

A co z jedzeniem, które jesz lub pójdźmy trochę dalej i powiedzmy, do czego wkładasz jedzenie? Czy gotujesz w domu przez 100% czasu? Najprawdopodobniej twoja odpowiedź brzmi nie. Mamy pracę, rodziny, zajęcia, które zajmują nas od chwili przebudzenia do chwili, gdy nasze głowy uderzają w poduszkę. Kto ma czas, żeby o tym wszystkim pomyśleć, prawda?

Rozumiem, byłem tam i dlatego chcę Cię nauczyć kilku ważnych rzeczy, od których możesz zacząć dzisiaj, aby raz na zawsze pozbyć się toksyn ze swojego życia i swoich rodzin.

Ale najpierw porozmawiajmy o kilku powodach, dla których musimy oczyścić nasze życie.

1. Oczyść wątrobę

. W wątrobie metabolizowane są toksyny. Jest przeciążony przez duże ilości toksyn, które spożywamy i wdychamy codziennie. Detoksykacja pomaga usunąć obciążenie wątroby przez wiele substancji chemicznych.

Oczyść wątrobę

2. Zmniejszyć stan zapalny

. Często słyszymy to w wiadomościach od naszych lekarzy, ale co to tak naprawdę oznacza? Teraz wiemy, że zmniejszając reakcje zapalne w organizmie, wywołane przez przetworzoną żywność, cukier, chemikalia, pestycydy itp., Mamy możliwość kontrolowania, a nawet zapobiegania chorobom przewlekłym, z których większość jest związana ze stanami zapalnymi w organizmie. Życie i odżywianie się czystsze to początek.

3. Schudnąć

. Czy walczysz, aby schudnąć? Mogą to być toksyny, którymi jesteś otoczony… Toksyny wpływają na zdolność organizmu do utraty tłuszczu. Niekiedy skutkiem końcowym są nieswoiste zapalenia jelit związane z przyrostem masy ciała, cukrzycą, nadciśnieniem i chorobami serca.

4. Wzmocnij swój układ odpornościowy

. Zmniejszając liczbę toksyn w swoim środowisku, będziesz w stanie lepiej zwalczać nawet najczęstsze choroby, takie jak grypa i przeziębienie.

Teraz, gdy już rozumiesz kilka powodów, dla których pozbycie się toksyn wokół ciebie jest tak ważne, porozmawiajmy o tym, jak zacząć.

Wiem, że odtruwanie twojego życia i otoczenia może wydawać się co najmniej zniechęcające. Jak wspomniałem powyżej, żyjemy w świecie pełnym toksycznych chemikaliów, począwszy od produktów kosmetycznych, żywności, środków czystości, a skończywszy na powietrzu, którym oddychamy i wodzie, którą pijemy.

Ale nie musisz czuć się przytłoczony tym wszystkim. Zacznij od małych prostych zmian. Kiedy już to zrobisz, możesz przejść do innych rzeczy.

Przyjrzyjmy się teraz domowemu detoksykacji i innym niezbędnym rzeczom.

5. Domowe środki czyszczące

Środki czyszczące do użytku domowego

Jedną z pierwszych i najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby natychmiast zmniejszyć toksyny w domu, jest usunięcie wszystkich chemicznych środków czyszczących i detergentów do prania.

Mój syn od lat cierpiał na astmę i alergie, a potem moja córka miała egzemę. Wiedziałem, że musi istnieć połączenie. Dlatego podjąłem decyzję o wyrzuceniu wszystkich moich obecnych produktów i używaniu tylko produktów wolnych od chemii. Robię to już od kilku lat i różnica jest niesamowita.

Koniec ze swędzeniem i pieczeniem skóry, koniec nocy z ciężkimi przekrwieniami. To była decyzja, z której jestem tak dumny, że podjęłam i nigdy nie będę na nią patrzeć.

6. Produkty do pielęgnacji skóry

Wydaje się, że jest to jeden z najtrudniejszych do pokonania. Obecnie w sklepach nie ma zbyt wielu naturalnych produktów kosmetycznych, chociaż wiele z nich zaczyna się przyjmować.

Ale kobiety uwielbiają makijaż, szminkę, tusz do rzęs, płyny i perfumy. A kiedy już znajdziemy to, co nam się podoba, trudno jest wprowadzić zmiany.

Więc gdzie zaczynasz?
Olej kokosowy!! Możesz to zjeść, wykąpać się, posmarować, nazywasz to! Spróbuj zamienić swój obecny balsam na naturalny olej kokosowy. To świetna alternatywa dla balsamów i odżywek do włosów. Kup organiczny nierafinowany olej kokosowy.

7. Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność

Czy wiesz, że tworzywa sztuczne używane każdego dnia do przechowywania żywności Twojej rodziny mogą zaburzać hormony Twojego organizmu? Zawierają coś, co nazywa się ksenoestrogenami, które są substancjami zaburzającymi funkcjonowanie układu hormonalnego. Kiedy te substancje chemiczne znajdują się na zewnątrz naszych ciał, dostają się do naszych ciał, mają zdolność naśladowania naszych własnych naturalnych hormonów. Dość przerażające!

Jeśli to możliwe, unikaj stosowania tworzyw sztucznych. Stopniowo usuwaj plastikowe miski i przejdź na szkło lub ceramikę. Wiem, że żyjemy w plastikowym świecie, ale nie daj się przytłoczyć, pamiętaj tylko o korzystaniu z alternatyw, kiedy tylko możesz.

Wszyscy prowadzimy zajęty, gorączkowy tryb życia. Wydaje się, że praca, rodzina i zajęcia sprawiają, że jesteśmy w ciągłym biegu. Ale próba znalezienia sposobów na wprowadzenie zdrowszej żywności do życia twojej rodziny jest bardzo ważna.

Tak, organiczne produkty są w wielu przypadkach lepsze, ale nie zawsze są realistyczne dla rodzin. Trzeba więc znaleźć najlepsze alternatywy. Nie zawsze mamy tyle szczęścia, by żyć z Whole Foods lub Trader Joes. Jeśli jesteś podobny do mnie i mieszkasz dość wiejsko, musisz jak najlepiej wykorzystać to, co masz.

Poleganie na targach świeżych warzyw latem to błogosławieństwo. Dodatkowym plusem jest świadomość, że wspieram rodziny z mojej okolicy.

Prawidłowe czyszczenie produktów przed jedzeniem jest bardzo ważne, aby usunąć chemikalia i pestycydy.

Kilka kropel olejku cytrynowego w wodociągach świetnie, a także wiele płynów do mycia warzyw na rynku.

Warzyw myje na rynku

Możesz także chcieć przeczytać - Przedstaw się ponownie w styczniu, poznając piękno detoksu

Wnioski

Nie będziesz zszokowany, gdy ci powiem, że zmniejszenie liczby przetworzonej żywności w diecie może pomóc zmniejszyć toksyny w organizmie, zapewniając więcej energii, lepszy sen, bardziej żywiołową skórę…. Mógłbym kontynuować.

Zacznij więc od małych kroków. Nie musisz wprowadzać wszystkich tych zmian na raz. Trzymaj się tego i nie pozwól, aby życie stanęło Ci na drodze. Robisz coś dobrego dla siebie i swojej rodziny!

Autor

Kristy Breen, RN

Kristy Breen RN, trener Wellness and Cravings Coach for Women, od wielu lat zajmuje się zdrowiem i żywieniem. Była Re

Podobne posty

Pokaż wszystkie