Zaktualizowano: 2019, lipiec 31

Tydzień świadomości wad wrodzonych związanych z alkoholem i narkotykami: 8-14 maja

Tydzień świadomości wad wrodzonych związanych z alkoholem i narkotykami: 8-14 maja

Tydzień świadomości wad wrodzonychCiąża może być cudowną rzeczą. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wychowywanie własnego dziecka i obserwowanie, jak staje się odpowiedzialnym obywatelem. Ale zanim dziecko się urodzi, istnieją wyzwania, które mogą na nie wpłynąć. Jednym z nich jest nadużywanie narkotyków i alkoholu przez przyszłą matkę. Może mieć negatywne skutki podczas porodu i prowadzić do innych poważniejszych problemów życiowych. Z tego powodu ustanowiono Tydzień Świadomości Wad Narodzin związanych z Alkoholem i Narkotykami.

Nadużywanie narkotyków i alkoholu

Wszyscy wiemy, że nadużywanie narkotyków i alkoholu może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Ludzie popełnili samobójstwa, skończyli wypadkami i popełnili mnóstwo przestępstw, a wszystko to z powodu narkotyków i alkoholu. Poza tym koszt zażywania narkotyków jest tak wysoki, że może zubożać.

Jednak jeśli chodzi o ciężarne matki, niebezpieczeństwo dotyczy nie tylko ich samych - nienarodzone dziecko ma również duże szanse na zapłacenie ceny za postępowanie matki.

Około 20% kobiet w ciąży pali papierosy, 12% pije alkohol, a 6% przynajmniej raz w ciąży używa nielegalnego narkotyku. Te liczby są bardzo niepokojące. Gdyby tylko ludzie wiedzieli, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z ich decyzjami, być może w tych liczbach szukalibyśmy czegoś bardziej akceptowalnego.

Skutki nadużywania narkotyków i alkoholu na noworodka

Nadużywanie alkoholu u noworodka

Karanie kogoś za złe decyzje matki jest niesprawiedliwe. Mimo to więcej dzieci rodzi się z wadami, którym można by zapobiec, gdyby ich matki nie nadużywały narkotyków i alkoholu. Niektóre z niebezpieczeństw, z którymi mogą się spotkać dzieci, obejmują:

  • Niska waga po urodzeniu
  • Mały obwód głowy
  • Opóźnienie rozwoju
  • Nieprawidłowości twarzy, takie jak małe otwory oczu lub wady szczęki
  • Padaczka
  • Słaba koordynacja
  • Słaba koncentracja

Pomoc w nadużywaniu narkotyków i alkoholu

Jeśli planujesz zajść w ciążę i używasz narkotyków lub alkoholu, dobrze jest jak najszybciej zwrócić się o pomoc. Tylko w ten sposób możesz zapobiec wielu z tych problemów występujących u Twojego dziecka. Ale jednocześnie pomożesz sobie, bo te substancje mogą cię zniszczyć.

Jeśli jesteś już w ciąży, powstrzymaj się od używania narkotyków lub alkoholu. Ponieważ łatwiej to powiedzieć niż zrobić, porozmawiaj z lekarzem w pobliżu. Znajdziesz również ośrodki, które mają doradców, którzy pomagają ludziom radzić sobie z takimi problemami.

Tydzień świadomości wad wrodzonych związanych z alkoholem i narkotykami

Tydzień świadomości wad wrodzonych

W świetle problemów związanych z nadużywaniem narkotyków i alkoholu w czasie ciąży ustalono tydzień na zwiększenie świadomości tego narastającego problemu. Co roku głównym tematem jest to, że alkohol, narkotyki i ciąża nie idą w parze. W tym roku obchody rozpoczną się 8 maja i potrwają do 14 maja.

Cel Tygodnia Wiedzy o Wadach Wrodzonych Alkoholu i Narkotyków

Jak wspomniano powyżej, tydzień to przede wszystkim uświadomienie niebezpieczeństw związanych z używaniem narkotyków i alkoholu w ciąży. Pokazuje ludziom, dlaczego jest to niesprawiedliwa praktyka wobec nienarodzonego dziecka. Chociaż niektórzy zrobią to świadomie, wielu nie zdaje sobie sprawy z faktu, że są w ciąży, kiedy używają alkoholu lub narkotyków.

Statystyki pokazują, że większość kobiet będzie wiedziała, że ​​jest w ciąży 4 do 6 tydzień. Do tego czasu szkody mogły już zostać wyrządzone, gdyby matka używała narkotyków lub alkoholu. Dlatego matki są zachęcane do zaprzestania używania tych substancji przy najmniejszych oznakach ciąży i natychmiastowego zwrócenia się o pomoc.

Wiadomość na temat Tygodnia Świadomości Wad Narodzin związanych z Alkoholem i Narkotykami

Jeśli nigdy nie uczestniczyłaś w wydarzeniach w tym tygodniu, pamiętaj, że działania te mają na celu uświadomienie społeczeństwu niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem alkoholu i narkotyków w czasie ciąży. W szczególności przekaz skierowany jest do kobiet w wieku rozrodczym od 15 do 45 lat. W tym okresie dowiesz się, że używanie narkotyków i alkoholu w dowolnej ilości jest niebezpieczne w dowolnym momencie ciąży. W konsekwencji szanse na urodzenie zdrowszego dziecka są większe, o ile będziesz postępować zgodnie z podanymi wskazówkami.

Co robić podczas tygodnia świadomości wad wrodzonych związanych z alkoholem i narkotykami

Ponieważ wszyscy mamy szansę na urodzenie dziecka w jakimś momencie życia, znajomość tego rodzaju problemów ma sens. Dlatego zachęcamy Cię do wzięcia udziału w wydarzeniach odbywających się w Twojej okolicy w tym tygodniu. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału, możesz skorzystać z Internetu, aby dowiedzieć się więcej. Możesz także pomóc komuś swoją wiedzą.

Jako dobry obywatel zachęcamy Cię do rozpowszechniania informacji o niebezpieczeństwach wynikających z tego nadużycia. Lekkomyślność matki nie powinna mieć ceny, którą musi zapłacić niewinna dusza.

Podobne posty

Pokaż wszystkie