Zaktualizowano: 2019, 12 sierpnia

Miesiąc świadomości zapalenia stawów: szerzmy świadomość na temat zapalenia stawów!

Miesiąc świadomości zapalenia stawów: szerzmy świadomość na temat zapalenia stawów!

Narodowy Miesiąc Świadomości Zapalenia Stawów

Ponieważ jest to narastający problem, cały maj został wyznaczony jako krajowy miesiąc świadomości zapalenia stawów.

Od czasu jego wprowadzenia miesiąc rzeczywiście pomógł w podniesieniu świadomości na temat choroby. Oprócz tego stanowi doskonałą platformę dla każdego, kto może dowiedzieć się więcej o tym, co robi się w walce z chorobą.

Co to jest zapalenie stawów?

Artretyzm nie jest chorobą samą w sobie. Jest to raczej termin reprezentujący ponad 100 chorób, które atakują mięśnie, kości i stawy. Choroby te są czasami określane jako choroby reumatoidalne.

Obecnie statystyki pokazują, że zapalenie stawów dotyka około 50 milionów dorosłych Amerykanów. Ponadto jest również znana jako główna przyczyna niepełnosprawności.

Przy tak dużej liczbie bardziej sensowne jest, abyśmy wszyscy spotkali się w maju i zajęli się tym narastającym problemem.

Co powoduje zapalenie stawów?

Ponieważ mamy tu do czynienia z wieloma chorobami, nie jest łatwo zidentyfikować jedną przyczynę ich wszystkich. Poniżej znajdziesz najczęstsze przyczyny zapalenia stawów.

Wcześniej uważano, że jest to choroba ludzi starszych. Ale z czasem widzieliśmy, jak młodzi ludzie również cierpią z tego powodu, udowadniając, że wiara jest mitem.

Objawy i diagnostyka zapalenia stawów

Zapalenie stawów nie ma ani jednego objawu; pamiętajmy, że pojęcie to obejmuje ponad 100 chorób. Istnieją jednak pewne objawy, które dotyczą większości z tych chorób:

infografika zapalenia stawów

Zwykle powoduje to dyskomfort i trudności w poruszaniu się.

Diagnozę zapalenia stawów przeprowadza reumatolog. Niestety, diagnoza nie jest taka łatwa i zwykle wymaga kilku wizyt.

We wczesnym stadium zapalenie stawów jest trudniejsze do zdiagnozowania. Zaleca się wizytę u reumatologa w pobliżu, gdy poczujesz przedłużający się ból. Badania wykazały, że natychmiastowa pomoc jest bardzo ważna.

Inne rodzaje zapalenia stawów lepiej reagują na leki we wczesnych stadiach.

Możesz także czytać: Diagnozowanie zapalenia stawów za pomocą RTG

Leczenie zapalenia stawów

Leczenie będzie również zależało od rodzaju zapalenia stawów, które masz. Jak wspomniano powyżej, wczesne leczenie zapewni szanse wyzdrowienia. Twój reumatolog doradzi najlepszą formę leczenia w zależności od rodzaju zapalenia stawów, które masz.

Obecnie fizjoterapia i terapia zajęciowa wydają się być najczęstszymi formami pomocy osobom z zapaleniem stawów. Oprócz tego możesz otrzymać NLPZ.

Nie ma leku, który całkowicie wyleczy tę chorobę. Powyższe metody są skuteczne tylko po to, aby pomóc ci radzić sobie z bólem. Ale z czasem i po zastosowaniu się do rady reumatologa objawy mogą ulec poprawie.

Cel Narodowego Miesiąca Świadomości Zapalenia Stawów

Miesiąc został ustalony w celu zebrania razem osób dotkniętych chorobą i tych, którzy nie mają wiedzy na temat choroby.

Maj to najlepszy czas, aby dowiedzieć się, czym jest artretyzm, jak jest wywoływany, dostępne metody leczenia i nie tylko. Problem polega na tym, że może to dotknąć każdego w dowolnym momencie. Wiedza więcej to jedyny sposób na przygotowanie się do walki.

Każdego roku miesiąc ma temat. Oprócz udostępnienia w tym roku większej ilości informacji na temat choroby, wydarzenia skupią się na motywowaniu społeczeństwa i uczeniu o potrzebie aktywności fizycznej.

Zauważono, że gdy ktoś ma zapalenie stawów, ma tendencję do unikania korzystania z dotkniętego obszaru, ponieważ może to być bolesne. Może to pomóc na krótką metę, ale na dłuższą metę przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego.

Wiadomość na temat Narodowego Miesiąca Świadomości Zapalenia Stawów

W tym miesiącu skupiamy się na informowaniu ludzi o chorobie. Istnieje wiele działań, które są wykonywane przez cały miesiąc, aby osiągnąć ten cel.

Ponadto istnieją inne działania, które mają na celu zbieranie pieniędzy na badania nad zapaleniem stawów i wspieranie osób dotkniętych chorobą.

Jednak w tym roku nacisk zostanie położony na korzyści płynące z aktywności fizycznej.

Co robić w trakcie Narodowego Miesiąca Świadomości Zapalenia Stawów

W tym miesiącu możesz wiele zrobić, aby wesprzeć świadomość zapalenia stawów. Niezależnie od tego, czy chorujesz, czy nie, nadal możesz wziąć udział.

Możesz wziąć udział w zajęciach odbywających się w Twojej okolicy, takich jak spacery z zapaleniem stawów. Dodatkowo możesz dołączyć do klubu artretyzmu w pobliżu.

Ale co najważniejsze, powinieneś spróbować uczestniczyć w wydarzeniach, które mają miejsce w tym miesiącu. Dzięki temu zdobędziesz większą wiedzę i będziesz w lepszym miejscu do edukowania innych na temat zapalenia stawów. Nigdy nie wiadomo, kiedy ty lub ktoś może być dotknięty tą chorobą.

Podobne posty

Pokaż wszystkie