Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Miesiąc świadomości zdrowia i bezpieczeństwa oczu dzieci: chroń swój wzrok

Miesiąc świadomości zdrowia i bezpieczeństwa oczu dzieci: chroń swój wzrok

Sierpień jest poświęcony zapobieganiu urazom oczu i utracie wzroku oraz ratowaniu wzroku dzieci. Jedno z 20 dzieci w wieku od 3 do 5 lat ma problem ze wzrokiem, który nieleczony może skutkować trwałym widzeniem.

Pomimo tych niepokojących statystyk 80 procent przedszkolaków nie przechodzi badań przesiewowych wzroku. Miesiąc Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie Oczu Dziecka zachęca rodziców do nauczenia się, jak chronić wzrok dziecka i ratować go przed stanami zagrażającymi wzroku poprzez regularne badania wzroku, stąd wczesne wykrycie i odpowiednie leczenie.

Według Craiga Hensle, prezesa Virginia Society of Ophthalmology, badania oczu u dzieci są ważne, ponieważ zmiany wzroku mogą wystąpić bez zauważenia przez Ciebie lub Twoje dziecko.

Cel Miesiąca Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie Oczu Dziecka

Rodzice powinni traktować zdrowie wzroku dziecka jako priorytet, dlatego głównymi celami Miesiąca Świadomości o Bezpieczeństwie Oczu Dziecka są:

 • Rozpowszechniaj informacje na temat znaczenia zdrowego wzroku - Wiele działań koncentruje się na zasobach przyjaznych rodzinie, które pomagają rodzicom dbać o wzrok dziecka i utrzymywać go w zdrowiu.
 • Dowiedz się więcej o wczesnym wykrywaniu problemów ze wzrokiem u dzieci - Przekaż czerwone flagi, że dziecko może mieć problemy ze wzrokiem, takie jak nierówna ostrość, niedowidzenie (leniwe oko) i zez (zez). Wczesne wykrycie warunków widzenia ma kluczowe znaczenie. Leniwe oko jest często korygowane, jeśli leczenie rozpoczęto w młodym wieku; rzadko jednak udane jest leczenie, jeśli leczenie rozpoczęto po osiągnięciu przez dziecko 8 lub 9 lat.
 • Zwiększaj świadomość na temat zapobiegania urazom oczu u dzieci - Oprócz chorób i dolegliwości oczu możesz także chronić swoje dzieci przed urazami oczu związanymi ze sportem. Każdego dnia dochodzi do około 100,000 16 urazów oczu związanych ze sportem, z których jedna trzecia urazów występuje u dzieci poniżej 90 roku życia. 90% można by uniknąć, gdyby dziecko nosiło okulary ochronne, takie jak soczewki poliwęglanowe założone przez specjalistę. . Soczewki te mogą wytrzymać podróż kulki z prędkością 20 mil na godzinę, ponieważ są XNUMX razy silniejsze niż zwykłe okulary.
 • Oszczędzaj wzrok dzieci - Naucz rodziców, aby pomagali swojemu dziecku korygować wzrok i wyzdrowieć z utraty wzroku.

Co możesz zrobić w ramach Miesiąca Świadomości Zdrowia i Bezpieczeństwa Oczu dzieci?

Miesiąc poświęcony na poznanie zdrowia i bezpieczeństwa oczu Twojego dziecka może mieć duży wpływ na jego zdrowie i życie. Opierając się na kluczowych celach tego miesiąca świadomości, możesz zrobić o wiele więcej, aby pomóc w zwiększaniu świadomości na temat chorób wzroku i chorób oczu u dzieci, a także sposobów zapobiegania im.

Aby szybko się zaangażować, możesz przeprowadzić własne badania online i korzystać z mediów społecznościowych, aby dzielić się dobrymi i rzeczowymi informacjami z innymi. Możesz także wspierać program edukacji w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa oczu oraz programy ratowania wzroku, które są przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Przesłanie z okazji miesiąca świadomości zdrowia i bezpieczeństwa oczu dzieci

Zdrowie oczu dzieci

Dzieci powinny mieć badanie wzroku w wieku 6 miesięcy, które należy powtórzyć w wieku 3 lat. Po rozpoczęciu szkoły badania oczu należy przeprowadzać regularnie. Około 80% tego, czego dzieci uczą się w szkole, jest nauczane wizualnie, co oznacza, że ​​jeśli dziecko ma niewykryty i nieskorygowany problem ze wzrokiem, wpłynie to na jego rozwój i wyniki w szkole. Niektóre sygnały ostrzegawcze, że Twoje dziecko może mieć problemy ze wzrokiem to:
 • Przechylanie głowy lub mrużenie oczu, aby lepiej widzieć tablicę lub podczas oglądania telewizji
 • Częste pocieranie oczu, gdy próbuje się na czymś skoncentrować.
 • Trzyma książkę zbyt blisko oczu lub często siedzi blisko telewizora.
 • Konsekwentnie używa palców do kierowania oczami podczas czytania.
 • Zamknięcie jednego oka do czytania lub oglądania telewizji.
 • Nadmierne łzawienie bez żadnych bodźców powodujących łzy.
 • Dyskomfort oczu podczas korzystania z komputera lub dowolnego urządzenia cyfrowego, np. Cyfrowe zmęczenie oczu.
 • Wrażliwość na światło, której czasami towarzyszą bóle głowy lub nudności.
 • Wędrujące oczy.

Specjalne wskazówki dotyczące miesiąca świadomości zdrowia i bezpieczeństwa oczu dzieci

Oprócz zwracania bacznej uwagi na niektóre z wymienionych powyżej znaków ostrzegawczych, chroń swoje dziecko przed urazami oczu, upewniając się, że zabawki są odpowiednie dla wieku i nie stanowią zagrożenia dla ich oczu.

Sprawdź, czy zabawki lub rzeczy Twojego dziecka nie są pozbawione ostrych lub wystających części, które mogłyby przypadkowo przebić oczy. Fajerwerki są również szkodliwe dla bezpieczeństwa Twojego dziecka, ponieważ mogą powodować ślepotę, jeśli nie są odpowiednio obsługiwane.

Wnioski

Twoim obowiązkiem jako rodzica jest wiedzieć, jak możesz zadbać o zdrowy wzrok dziecka i uzyskać wczesną diagnozę na wypadek, gdyby Twoje dziecko cierpiało na problemy ze wzrokiem poprzez regularne badanie wzroku.

Pamiętaj też, że urazy oka mogą się zdarzyć w dowolnym miejscu i czasie. Urazy oczu są często spowodowane sportem lub aktywnością fizyczną, dlatego należy znać odpowiednie środki ostrożności, takie jak noszenie okularów ochronnych podczas uprawiania sportu.

Czytaj dalej o - Międzynarodowy Dzień Dziecka

Podobne posty

Pokaż wszystkie