Zaktualizowano: 2019, lipiec 29

Miesiąc świadomości choroby Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego: walcz silnie z nieswoistym zapaleniem jelit

Miesiąc świadomości choroby Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego: walcz silnie z nieswoistym zapaleniem jelit

U 1 na 350 osób rozwija się choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego - dwie kategorie nieswoistych zapaleń jelit (IBS). Według Crohn's and Colitis Foundation of America (CCFA), szacuje się, że 1.6 miliona Amerykanów jest dotkniętych jakąkolwiek formą IBD.

Choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego to choroby powodujące stan zapalny przewodu pokarmowego, zaburzające trawienie pokarmu, wchłanianie składników odżywczych i eliminację odpadów.

Cel Miesiąca Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego

Choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego to choroby niewidoczne. Objawy i ich wpływ na osobę mogą nie objawiać się na zewnątrz, ale to, co dzieje się wewnętrznie, może osłabiać fizycznie, emocjonalnie i finansowo. A ponieważ przewód pokarmowy jest główną tętnicą w codziennym funkcjonowaniu człowieka, ból odczuwany w przewodzie pokarmowym promieniuje na całe ciało, powodując nie tylko przytłaczające ból brzuchautrata masy ciała, niedożywienie, artretyzm ale także niepokój emocjonalny.

Celem Miesiąca Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego jest dotarcie do osób, które nie słyszały o tych chorobach, edukacja i zapewnienie im narzędzi, które pozwolą im zostać rzecznikami nieswoistego zapalenia jelit.

Nikt, kto nie jest zaznajomiony z tymi chorobami, nie może odnieść się do osób nimi dotkniętych, dlatego świadomość podniesiona w tym miesiącu jest kluczowa. Bardziej niż edukacja, celem Miesiąca Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego jest zachęcenie innych do znalezienia lekarstwa na te choroby.

Pomimo tego, że odkryliśmy już przełom w chorobach, których dawno nie można było wyleczyć, lekarstwo na chorobę Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego nie zostało jeszcze ustalone.

Co możesz zrobić w Miesiącu Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego?

14 listopada 2011 r. Senat USA przyjął rezolucję Senatu nr 199, rezolucję popierającą cele i ideały Tygodnia Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego w dniach 1-7 grudnia. Ale ponieważ listopad to pełny miesiąc, możesz wybierać spośród różnych działań i wydarzeń przygotowanych przez Twój region.

Pisanie do lokalnej społeczności i zachęcanie ich do przyłączenia się do klubu Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego to dobry początek.

Jeśli jesteś aktywny w mediach społecznościowych, takich jak strona CCFA na Facebooku, obserwuj konto CCFA na Twitterze i oglądaj filmy CCFA na YouTube. Na samym koncie YouTube CCFA znajdziesz najnowsze badania naukowe nad lekami na chorobę Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz inne udokumentowane zdarzenia CCFA. Udostępniaj plakaty miesiąca i informacje prasowe na swoich kontach, aby rozpowszechniać informacje o Miesiącu świadomości choroby Crohna i zapalenia jelita grubego w swojej sieci.
Zarejestruj się w sieci rzeczników CCFA i otrzymuj powiadomienie za każdym razem, gdy pojawią się działania wymagające udziału wolontariuszy.

Jeśli masz bloga, możesz również zainstalować na swojej stronie wtyczki i widżety wspierające. Skorzystaj z ruchu na swoim blogu i czytelników, rozpowszechniając informacje o chorobie Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Noś fioletowe koszule i / lub fioletową wstążkę jako formę wsparcia dla pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz dla ich rodzin.

Informacje o świadomości choroby Crohns i zapalenia jelita grubego

Przekaż darowizny na kampanie finansowania społecznościowego i pomóż zebrać pieniądze dla pacjentów i rodzin poszukujących Twojego finansowego i moralnego wsparcia.

Dołącz również do wyścigu i spaceru po lekarstwa na IBD i dowiedz się w lokalnej organizacji o wyzwaniach zespołowych Crohna i okrężnicy (CC), które mają miejsce w Twojej okolicy. Zmień swoje życie i życie innych oraz pomóż znaleźć lekarstwo na choroby układu pokarmowego trwające całe życie. Wydarzenia te są również świetnym miejscem do spotkania się ze wspólnikami i osobami walczącymi z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego oraz ich rodzinami.

Miesiąc świadomości choroby Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego obchodzony jest na całym świecie. W listopadzie 2014 r. Kanada obchodziła Miesiąc Świadomości Leśniowskiego-Crohna i zapalenia jelita grubego zabawnym wyzwaniem Latte-A-Day, w którym uczestnicy są proszeni o zrezygnowanie z latte i przekazanie dochodów na granty badawcze dotyczące choroby Crohna i zapalenia jelita grubego. W stanach kanadyjskich odbyły się również różne sympozja edukacyjne.

Wiadomość na temat miesiąca świadomości choroby Crohna i zapalenia jelita grubego

IBD dotyka każdego, kto ma rasy kaukaskiej, prawdopodobnie bardziej niż inne grupy etniczne.

Oba stany zapalne przewodu pokarmowego, choroba Leśniowskiego-Crohna występują szczególnie w dolnej części jelita cienkiego i okrężnicy. W zdrowych częściach jelita oraz wewnętrznej i zewnętrznej wyściółce jelit mogą występować plamy zapalne. W przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego szczególnie zapalenie jelita grubego obejmuje odbytnicę i odbyt. Zapalenie zaczyna się od odbytnicy i rozszerza się do góry.

Objawy, takie jak biegunka, krwawienie z odbytnicyból brzucha, zaparcie, gorączka, utrata masy ciała, zmęczenie, nocne potya u kobiet utrata prawidłowego cyklu miesiączkowego jest częsta w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Chociaż trudno jest rozróżnić, czy pacjent ma chorobę Leśniowskiego-Crohna, czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego, obie choroby mają jedną wspólną cechę, a mianowicie nieprawidłowe zachowanie układu odpornościowego organizmu, mylące zdrowe i korzystne komórki z szkodliwymi substancjami obcymi. Ostatecznie stwarza to zagrożenie dla przewodu pokarmowego.

Nie ma jeszcze lekarstwa na chorobę Leśniowskiego-Crohna, ale osobom walczącym z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego zaleca się stosowanie leków i chirurgiczne usunięcie jelita grubego. Z ubezpieczeniem lub bez, radzenie sobie z tymi chorobami jest zobowiązaniem na całe życie i może być wyczerpujące finansowo. Ponadto koszt choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego szacuje się na 6 miliardów dolarów rocznie.

Specjalne wskazówki dotyczące miesiąca świadomości choroby Crohna i zapalenia jelita grubego

Niestety, nie ma sposobu, aby zapobiec chorobie Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącemu zapaleniu jelita grubego.

Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec wpływowi tych chorób na organizm, na przykład:

  • Utrzymuj zdrową i zbilansowaną dietę
  • Obładuj się owocami i warzywami
  • Weź witaminy i minerały z naturalnych źródeł i suplementów
  • Nie pal
  • Unikaj niektórych wyborów żywieniowych, które mogą wywoływać zaostrzenia, takich jak mleko i pikantne potrawy

Wnioski

Bycie poinformowanym i edukowanym to najlepszy sposób radzenia sobie nie tylko z chorobą Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, ale także innymi schorzeniami zagrażającymi życiu. Gdy objawy zaczną się pojawiać, zwróć się o pomoc do lekarza w celu ustalenia rokowania i natychmiastowego podania leku. Proaktywna postawa to najlepszy sposób na uniknięcie dalszych komplikacji.

Podobne posty

Pokaż wszystkie