Zaktualizowano: 2018, 9 sierpnia

Miesiąc świadomości hemofilii: walczmy z tym zaburzeniem krwawienia

Miesiąc świadomości hemofilii: walczmy z tym zaburzeniem krwawienia

Co to jest miesiąc świadomości hemofilii?

Hemofilia jest chorobą, która ma ogromny wpływ na populację na całym świecie. Ponieważ można temu zapobiec, istnieje ogromna potrzeba przekazania informacji innym osobom. Muszą być świadomi sposobów zapobiegania hemofilii i najskuteczniejszych metod leczenia. Ronald Reagan nazwał marzec Miesiącem Świadomości Hemofilii. Od 1986 roku aż do chwili obecnej ogromna liczba ludzi z sercem, opiekunów i wolontariuszy promuje podstawy i cel Miesiąca Świadomości Hemofilii, pomagając milionom ludzi zapobiegać i leczyć tę chorobę.

Definicja hemofilii

Definicja hemofilii

Hemofilia to dziedziczna choroba utrudniająca prawidłowe krzepnięcie krwi. Istnieją różne stadia hemofilii, od łagodnych do ciężkich.

 • Hemofilia A - Zdecydowanie najczęstszy typ rozpowszechniony na całym świecie. Wywołuje ją niedobór czynnika krzepnięcia VIII
 • Hemofilia B - Zajmuje drugie miejsce i jest wyzwalany przez niedobór IX czynnika krzepnięcia
 • Hemofilia C. - Wywołane niedoborem czynnika krzepnięcia XI

Zwykle hemofilia dotyka ludzi w młodszym wieku. Badanie prenatalne na hemofilię może również pomóc w wykryciu śladów zaburzenia, które może powstać po porodzie.

Przyczyny hemofilii

Przyczyny hemofilii

Jak wspomniano wcześniej, hemofilia jest chorobą przenoszoną genetycznie. Jednak może również wystąpić w rodzinach bez znanej historii tego schorzenia. Dlatego spontaniczna mutacja genów podczas porodu może służyć jako pomost do tego powszechnego zaburzenia. To najczęstsze wyjaśnienie naukowców.

Leczenie hemofilii i środki ostrożności

Istnieje kilka sposobów pomagania w leczeniu hemofilii.

Leczenie hemofilii i środki ostrożności
 • Terapia zastępcza - Pacjent wstrzykuje do żyły koncentrat swojego specyficznego czynnika krzepnięcia. Można to zrobić w domu lub w szpitalu. Chociaż jest to całkiem korzystna terapia, nadal istnieje ryzyko, które należy wziąć pod uwagę.
 • Desmopresyna - Ten sztuczny hormon pomaga tylko w leczeniu łagodnej hemofilii typu A.
 • Leki przeciwfibrynolityczne - Tabletki są przyjmowane podczas terapii zastępczej lub jako cały plan leczenia.

Istnieją inne sposoby leczenia hemofilii. Jednak niektóre z nich są nadal w okresie próbnym. Przed wybraniem planu leczenia należy skonsultować się z lekarzem.
Cel miesiąca świadomości hemofilii
Miesiąc Świadomości Hemofilii to walka o bardzo szlachetny cel. To najlepszy sposób na wsparcie pacjentów na całym świecie i szerzenie wiedzy, jak zapobiegać tej chorobie lub zmniejszać jej skutki. Miesiąc Świadomości Hemofilii może być świetnym sposobem na połączenie się ze światem i udzielenie pomocnej dłoni potrzebującym. Podczas Miesiąca Świadomości Hemofilii organizacje, społeczności, firmy i wolontariusze mogą organizować spotkania, imprezy i organizacje charytatywne specjalnie poświęcone tej sprawie. Co więcej, każdy może zaangażować się w zmianę na tym świecie.

Co możesz zrobić w miesiącu świadomości hemofilii?

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do zespołu milionów ludzi, którzy uważają ich za rodzinę walczącą o jakąś sprawę. W tym przypadku jest to zapobieganie i leczenie hemofilii, o którą walczy ta wielka globalna rodzina. Zachęcamy do wykonania następujących czynności

 • Zostań członkiem Światowej Federacji Chorych na Hemofilię i wspieraj ich misję na tym świecie
 • Darowizna dla potrzebujących. Możesz to również zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej WFH
 • Weź udział w wydarzeniach i spotkaniach w swojej społeczności poświęconych szerzeniu wiedzy na temat hemofilii. Możesz również zorganizować swoje wydarzenia i zaprosić specjalistów opieki zdrowotnej do wygłoszenia prelekcji na ten temat
 • Podnieś świadomość sieci społecznościowych i daj ludziom znać, że Ci zależy
 • Porozmawiaj z lekarzami z lokalnych szpitali. Poinformuj ich, że chcesz dać prezenty wszystkim pacjentom z hemofilią
Miesiąc świadomości hemofilii - fakty

Możesz pomyśleć o swoich sposobach, aby pomóc światu poradzić sobie z tym stanem. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi. Być może chcieliby zaangażować się w Twój projekt, aby uzyskać bardziej znaczące wyniki.

Wiadomość na temat miesiąca świadomości hemofilii

Ponieważ ludność na całym świecie boryka się z tak trudnymi i trudnymi do opanowania zaburzeniami, prosimy o przyłączenie się do nas w tej sprawie. Zróbmy coś dla potrzebujących. Pomyśl o nich jak o członkach swojej rodziny. Czy pozwolisz, żeby coś im się stało? Nie, bo ci zależy. A szczególnie dlatego, że ci zależy, musisz się zaangażować.

Małymi, ale zdecydowanymi krokami możemy zdominować chorobę hemofilii i ją kontrolować. Pozostało jeszcze trochę czasu, zanim postęp w branży medycznej osiągnie niezmierzone wyżyny. Do tego czasu jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się ze światem.

Trzymaj się informacji ujawnionych w tym pouczającym poście i upewnij się, że każdy, kogo znasz, je zna. Pokaż innym, że Ci zależy podczas Miesiąca Świadomości Hemofilii!

Podobne posty

Pokaż wszystkie