Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Miesiąc świadomości interakcji ziół i recept: prawda i mit

Miesiąc świadomości interakcji ziół i recept: prawda i mit

Lipiec to miesiąc świadomości interakcji ziół i recept. Istnieje powszechne błędne przekonanie, że tylko dlatego, że coś jest naturalne, sprawia, że ​​jest to całkowicie bezpieczne. Tak jest w przypadku osób przyjmujących pewne suplementy diety, które są wykonane z całkowicie naturalnych składników. Jednak prawda jest taka, że ​​większość tych naturalnych preparatów może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na receptę. Na przykład suplementy ziołowe z ekstraktem z żurawiny jako głównym składnikiem aktywnym są znane z interakcji z lekami rozrzedzającymi krew i należy unikać ich przyjmowania. Kampania dotycząca zdrowia publicznego i świadomości została stworzona z tego konkretnego powodu, aby osoby przyjmujące leki podjęły niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niepożądanych skutków przyjmowania naturalnych suplementów.

Istnieje wiele potencjalnych interakcji między lekami a suplementami ziołowymi, więc ludzie muszą być bardzo ostrożni podczas ich przyjmowania. Najlepszym sposobem zapobiegania problemom i ochrony siebie lub bliskich jest prowadzenie dokładnego rejestru wszystkich leków na receptę lub bez recepty oraz witamin i suplementów ziołowych, które ty lub twoi bliscy przyjmujesz. Najlepiej byłoby również poinformować pracownika służby zdrowia o wszystkich przyjmowanych witaminach i suplementach, zwłaszcza podczas przyjmowania leków. Powinieneś również sprawdzić etykiety leków, które zażywasz, zwłaszcza ostrzeżenia dotyczące tego, czego powinieneś unikać. Możesz również zadać farmaceucie wszelkie pytania dotyczące kupowanych leków. Obejmuje to interakcje leków, żywności, witamin i suplementów ziołowych.

Cel Miesiąca Świadomości Interakcji Ziołowych / Recepty

Głównym celem kampanii na rzecz zdrowia publicznego i świadomości jest poinformowanie opinii publicznej, że suplementy ziołowe mogą powodować potencjalnie niebezpieczne interakcje, gdy są przyjmowane z niektórymi lekami. Ma na celu pozbycie się powszechnego założenia, że ​​skoro coś jest całkowicie naturalne, to musi być całkowicie bezpieczne. Służy również do informowania opinii publicznej, że suplementy ziołowe w rzeczywistości nie są regulowane przez FDA, a konsystencja / jakość może się różnić w zależności od marki. W rzeczywistości konsystencja i jakość mogą się nawet różnić w zależności od partii w zależności od marki. Nie ma również ustalonych standardów dotyczących uprawy i / lub zbioru ziół, które są używane w formułowaniu niektórych suplementów. Niektórzy mogą nawet być narażeni na niebezpieczne pestycydy.

Miesiąc świadomości interakcji ziołowych / recept ma również na celu edukację opinii publicznej na temat popularnych suplementów ziołowych dostępnych na rynku oraz ich znanych interakcji z określonymi lekami.

Ziołowe suplementy diety

Ziołowe suplementy diety
 • Echinacea: Jest to powszechnie stosowane w celu wzmocnienia układu odpornościowego
 • Olej z wiesiołka: Jest to powszechny środek na zmniejszenie objawów zapalenia stawów
 • Feverfew: Wiadomo, że łagodzi migrenowe bóle głowy
 • czosnek: Jest to powszechny środek na wysoki poziom cholesterolu, a ludzie przyjmują go również na schorzenia sercowo-naczyniowe
 • Imbir: Dotyczy to również chorób sercowo-naczyniowych i dolegliwości związanych z zapaleniem stawów
 • Ginkgo: Służy do słabego krążenia i poprawia pamięć
 • Żeń-szeń: Jest to popularne w Azji w celu zwiększenia poziomu energii
 • Goldenseal: Posiada właściwości lecznicze i antyseptyczne
 • Oleje rybne: Znany z poprawy zdrowia układu krążenia i wsparcia kości

Typowe interakcje ziołowe / na receptę

 • Ginkgo: badania wykazały, że może wchodzić w interakcje z aspiryną, diuretykami, lekami przeciwdrgawkowymi, przeciwdepresyjnymi i rozrzedzającymi krew
 • Echinacea: wiadomo, że wchodzi w interakcje z określonymi środkami chemioterapeutycznymi
 • Saw Palmetto: ten popularny aktywny składnik suplementów może wchodzić w interakcje z lekami antykoncepcyjnymi, antykoagulantami i estrogenami
 • Oleje rybne: może wchodzić w interakcje z lekami na nadciśnienie, pigułkami antykoncepcyjnymi, Xenicalem i niektórymi antykoagulantami

Co możesz zrobić Miesiąc świadomości interakcji ziołowych / recept

 • Skorzystaj z mediów społecznościowych, aby szerzyć wiedzę o kampanii uświadamiającej na temat zdrowia publicznego.
 • Rozpowszechniaj materiały edukacyjne i plakaty o zagrożeniach związanych z interakcjami leków i ziół.
 • Skontaktuj się z lokalną stacją telewizyjną, aby stworzyć program o miesiącu świadomości interakcji ziołowych / recept.
 • Zorganizuj wydarzenie w swojej społeczności, aby poinformować opinię publiczną o celach kampanii na rzecz zdrowia publicznego i świadomości.
 • Pomóż swojej rodzinie lub przyjaciołom zbadać możliwe interakcje przyjmowanych przez nich suplementów ziołowych.
 • Zachęć lokalną gazetę do napisania artykułu na temat Miesiąca świadomości interakcji ziół i recept.
 • Skontaktuj się z lokalną telewizją i / lub stacją radiową, aby ogłosić publiczne ogłoszenie o kampanii uświadamiającej.
 • Zawsze sprawdzaj etykietę i dokładnie badaj suplementy, które Ty lub Twoi bliscy planujecie przyjmować.

Przesłanie Miesiąca Świadomości Interakcji Ziołowych / Recepty

Przesłanie kampanii na rzecz zdrowia publicznego i świadomości jest dość jasne: przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu ziołowego należy dokładnie zbadać sprawę. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku przyjmowania leków. Najlepiej byłoby omówić tę kwestię z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek suplementów, nawet tych, które są w 100% naturalne.

Podobne posty

Pokaż wszystkie