Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Międzynarodowy Dzień Dziecka: Połącz ręce na rzecz praw dzieci 1 czerwca

Międzynarodowy Dzień Dziecka: Połącz ręce na rzecz praw dzieci 1 czerwca

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest każdego roku 1 czerwca. Ten dzień został ogłoszony dniem dziecka w Szwajcarii, Genewie. Jest to dzień, w którym odbyła się konferencja i ten dzień został zarezerwowany, aby można było zająć się kwestiami dotyczącymi dzieci. Ludzi z różnych krajów poproszono o wybranie dnia, który byłby odpowiedni jako dzień dziecka, a większość krajów wybrała 1 czerwca. Jest też inny dzień zwany uniwersalnym dniem dzieci i obchodzony jest 20 listopada. Jednak niektóre kraje nie obchodzą tego dnia we wspomnianych terminach, ale Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych zaleca wszystkim krajom wyznaczenie odpowiedniego dnia na ten sam dzień.

Zasada Międzynarodowego Dnia Dziecka

Pierwszy międzynarodowy dzień dziecka obchodzony był w 1950 r. Po jego utworzeniu w 1949 r. Przez międzynarodową demokratyczną federację kobiet w Moskwie. Ten dzień był jednogłośnie obchodzony przez wszystkie kraje na całym świecie w 1954 roku. Utworzenie międzynarodowego Dnia Dziecka szło w parze z deklaracją praw dziecka, a uczyniła to Organizacja Narodów Zjednoczonych w 1958 roku. Celem jej ustanowienia była promocja wymiany. wiedzy u dzieci oraz promowanie inicjatywy działań wspierających dobro dzieci na całym świecie.

Orędzie z Międzynarodowego Dnia Dziecka

To wyjątkowy dzień, w którym dzieci mogą zająć się swoimi problemami, obejmującymi edukację, prawa człowieka, bezpieczeństwo i opiekę zdrowotną. Jest to dzień, który wiąże się z uhonorowaniem dzieci i jest obchodzony na całym świecie, chociaż może nie przypadać tego samego dnia we wszystkich krajach. Obchody tego dnia różnią się w zależności od kraju, ponieważ duży wpływ mają na nie zwyczaje i tradycje danego kraju.

  • W obchodach tego dnia można wziąć udział poprzez:
  • Wręczanie dzieciom prezentów, na przykład zabawek
  • Zabieranie dzieci w ich ulubione miejsca
  • Przyjmowanie dzieci na badania lekarskie
  • Edukacja społeczności w zakresie opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka

info-dnia-dzieci

Najbardziej znane kraje na świecie, które obchodzą Międzynarodowy Dzień Dziecka, to:

Ten dzień obchodzony jest 12 października w Brazylii i obejmuje wręczanie prezentów dzieciom. Zwykle robią to rodzice, aby docenić dobrą pracę, jaką wykonały ich dzieci, włączając w to zajęcia szkolne i inne obowiązki. Może to być również uznanie dla dzieci za to, że są po prostu ich dziećmi.

Wydarzenie to obchodzone jest w Bułgarii 1 czerwca, jak w większości krajów. W tym dniu dzieci otrzymują prezenty, a także są cenione i obdarzane szczególną uwagą. Wszyscy kierowcy wykazują wyjątkową czujność, aby zapewnić ciągłe utrzymanie bezpieczeństwa, a odbywa się to poprzez włączanie świateł podczas jazdy przez cały dzień. Jest to obserwowane codziennie w tym szczególnym dniu.

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w Chile każdego roku w pierwszą środę dziesiątego miesiąca. Jednak w rzeczywistości dzień obchodzony jest w sierpniu, w drugą niedzielę miesiąca. Ten dzień stał się komercyjną propagandą poświęconą zakupowi zabawek dla dzieci.

Ten wyjątkowy dzień dla dzieci zajął ważne miejsce w notatce ONZ i jej agencji, takich jak fundusz ratunkowy dla dzieci w ONZ. Dobro dzieci będzie kluczowym punktem, który zostanie omówiony podczas szczytu G8, który odbędzie się w Heiligendamm w Niemczech w dniach 6-8 czerwca. Główne problemy, które zostaną omówione na spotkaniu, to zapobieganie ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) dzieci i ubóstwo w krajach rozwijających się.

Chiny są jednym z kluczowych krajów, które położyły podwaliny pod obchody międzynarodowego dnia dziecka. Podczas obchodów tego dnia prezydent Chin Hu Jintao bawił się tego dnia z różnymi dziećmi. Prezydent Chin wraz z innymi wysokimi rangą urzędnikami z Chin uczcił ten dzień odwiedzając szkołę podstawową i przedszkole. Szkoły te znajdują się w małym miasteczku w południowej części Pekinu i przyjmują dzieci pracowników migrujących i rolników pracujących w pobliżu. Pan Hu dołączył do przedszkolaków bawiąc się zabawkami z klocków, brał także udział w skakaniu na linie i koszykówce ze starszymi uczniami.

Uznanie tego dnia

Ten dzień jest popularny w niektórych krajach, ale w większości innych krajów na całym świecie pozostaje tajemniczy. Jest oddzielony od innych świąt państwowych, ponieważ rzuca światło na potrzeby dzieci, zwłaszcza tych, które przebywają w krajach rozwijających się, gdzie ich potrzeby nie są zaspokajane.

Wnioski

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w większości krajów pierwszego czerwca każdego roku. Dzień ma na celu rzucenie światła na losy dzieci i docenienie ich. Podczas obchodów koncentruje się na bezpieczeństwie, edukacji dzieci i zaspokajaniu ich potrzeb.

Czytaj więcej - Miesiąc świadomości zdrowia i bezpieczeństwa oczu dzieci

Podobne posty

Pokaż wszystkie