Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni: Obchody Więzi

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni: Obchody Więzi

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni to dzień świętowania przyjaźni i szerzenia świadomości roli przyjaźni w promowaniu pokoju między różnymi kulturami. Został założony przez firmę Hallmark w 1919 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała 30 lipca za Międzynarodowy Dzień Przyjaźni w kwietniu 2011 r. Dziś obchodzony jest przez większość krajów w pierwszą niedzielę sierpnia każdego roku.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, Organizacja Narodów Zjednoczonych zachęca rządy, społeczności i organizacje do planowania wydarzeń, działań i inicjatyw na rzecz promowania solidarności, pojednania i wzajemnego zrozumienia między różnymi kulturami. Zwróć uwagę, że Międzynarodowy Dzień Przyjaźni nie jest świętem państwowym, a jedynie obchodami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Cel Międzynarodowego Dnia Przyjaźni

Głównym celem Międzynarodowego Dnia Przyjaźni jest promowanie koncepcji przyjaźni z różnych środowisk i kultur w celu promowania pokoju na całym świecie. Ma również na celu przypomnienie opinii publicznej, jak ważne jest utrzymywanie przyjaźni i nawiązywanie nowych przyjaźni dla poprawy ogólnego samopoczucia danej osoby. Istnieją badania, które wskazują na znaczenie interakcji społecznych, szczególnie z przyjaciółmi, w pokonywaniu problemów psychologicznych, takich jak depresja i lęk.

Co możesz zrobić w Międzynarodowy Dzień Przyjaźni?

Informacje o Dniu Przyjaźni
 • Szerzyć wiedzę o Międzynarodowym Dniu Przyjaźni za pomocą mediów społecznościowych
 • Utwórz wydarzenie w swojej lokalnej społeczności na dzień obchodów
 • Wyślij kartki do znajomych i umów się na randkę
 • Zorganizuj przyjęcie dla wszystkich swoich znajomych
 • Wydrukuj plakaty z Międzynarodowym Dniem Przyjaźni i umieść je w miejscach publicznych
 • Rozdaj broszury lub ulotki na dzień obchodów
 • Skontaktuj się z lokalną gazetą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi, aby pomóc szerzyć wiedzę o Międzynarodowym Dniu Przyjaźni
 • Zorganizuj wydarzenie w swojej szkole lub w pracy, aby promować nawiązywanie nowych przyjaźni
 • Załóż organizację w pracy lub w szkole dla ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak sport, jedzenie itp.

Przesłanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni

Ważne jest, aby różne kultury współpracowały w promowaniu międzynarodowego zrozumienia i szacunku dla różnorodności. Ten dzień jest przypomnieniem dla rządów, organizacji i innych grup o proaktywnym podejściu do promowania dialogu między cywilizacjami, solidarności, wzajemnego zrozumienia i pojednania. Przyjaźń między różnymi ludźmi z różnych krajów iz różnymi kulturami może inspirować wysiłki pokojowe i pomagać w budowaniu mostów między społecznościami.

Specjalne wskazówki dotyczące Międzynarodowego Dnia Przyjaźni

 • Dawać prezenty
  Dawać prezenty

  Prezenty nie muszą być drogie, aby wiele znaczyły dla przyjaciół. Bransoletki przyjaźni są bardzo popularne w Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. To dobre przypomnienie o twoich znajomych, nawet jeśli nie widujesz ich często. Możesz również wysłać im inne znaczące prezenty, takie jak przedmiot do ich kolekcji, token przypominający o przeżyciu, które podzieliłeś, itp. Podarunek będzie przypomnieniem Twojej przyjaźni i będzie oznaczał, że jest dla Ciebie ważny.

 • Pomyśl o dobrym, zapomnij o złym
  Kiedy myślisz o swoich przyjaciołach, czy skupiasz się na złych, a nie dobrych? Należy skupić się na pozytywach, aby wykorzystać moc pozytywnych emocji. Pomoże to również poprawić ogólne samopoczucie i zaspokoić różne potrzeby twojego gorączkowego życia. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś po prostu ignorować zło. Pamiętaj, że mózg jest jak magnes na dobro lub zło, więc zawsze powinieneś skupiać się na pozytywach.
 • Wyrazić wdzięczność
  Zawsze mów swoim znajomym, jak bardzo ich doceniasz. W końcu nie wiemy, kiedy skończy się nasze życie. Pomoże to również zbudować przyjaźń lub ją utrzymać, nawet jeśli dzieli was dystans. Korzystając z internetu i innych środków komunikacji, łatwiej niż kiedykolwiek utrzymywać kontakt i mówić znajomym, ile dla Ciebie znaczą.
 • Wspieraj połączenia
  Połączenia są jak rośliny, o które trzeba dbać. Musisz stale pielęgnować swoje więzi z różnymi osobami, aby utrzymać przyjaźń lub ją zbudować. Pomyśl o drugiej osobie i o tym, co zrobiła dla Ciebie w przeszłości. Pomoże Ci to docenić je i przypomni Ci, czy są one ważne w Twoim życiu. Nawet jeśli nie masz czasu, aby porozmawiać twarzą w twarz, możesz skorzystać z Internetu, aby wzmocnić swoje kontakty z innymi.

Wnioski

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni obchodzony jest w pierwszą niedzielę sierpnia. Pomaga nam przypomnieć sobie znaczenie i pozytywne skutki przyjaźni w naszym życiu. Przyjaźń jest ważna, ponieważ pomaga przełamywać bariery i łączyć ludzi z różnych kultur i środowisk. Odgrywa nawet ważną rolę w promowaniu pokoju w różnych kulturach.

Podobne posty

Pokaż wszystkie