Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Miesiąc świadomości MedicAlert - sierpień

Miesiąc świadomości MedicAlert - sierpień

Chociaż medyczne identyfikatory MedicAlert istnieją już od pięciu dekad, są szanse, że jeśli ktoś nosi bransoletkę lub naszyjnik Medic Alert, po prostu możesz o tym nie wiedzieć lub nie wiedzieć, jakie to znaczenie. Aby przełamać tę barierę informacyjną, sierpień został ogłoszony miesiącem świadomości medycznej.

To specjalne wydarzenie uświadamiające uznaje rolę fundacji Medic Alert w społeczeństwie i jej duży wkład w sektor zdrowia. Od ponad 50 lat Fundacja Medic Alert nieustannie chroni zdrowie i dobre samopoczucie milionów swoich członków na całym świecie. Zapewnia swoim członkom odpowiednią i terminową opiekę lekarską i opiekę w nagłych przypadkach.

Cel miesiąca świadomości MedicAlert

Miesiąc Świadomości MedicAlert jest poświęcony edukacji społeczeństwa i podnoszeniu świadomości w zakresie potrzeby i stosowania identyfikatorów medycznych Medic Alert.

Niestety, osoby, których członkowie rodziny lub przyjaciele noszą bransoletkę lub naszyjnik Medic Alert, są zazwyczaj jedynymi, którzy dowiadują się, co to jest, do czego służy i co robić w nagłym wypadku. Opinia publiczna prawdopodobnie nie będzie miała pojęcia o identyfikatorze Medic Alert ID.

Identyfikator MedicAlert ma na celu uratowanie życia w sytuacji zagrożenia. Istnieje wiele powodów, dla których niektórzy mieliby go nosić. Ogólnie rzecz biorąc, w każdych warunkach zdrowotnych, które mogą narazić osobę na ryzyko, stąd osoba będzie potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej, identyfikator Medic Alert ID jest koniecznością. Osoby z następującymi schorzeniami powinny nosić bransoletkę lub naszyjnik Medic Alert:

Cel miesiąca świadomości MedicAlert
 • Alergie na żywność lub leki
 • Anafilaksja
 • Astma
 • Problemy kardiologiczne
 • Nadciśnienie
 • Napady
 • Stymulator serca
 • Leki rozrzedzające krew (Coumadin Warfarin)
 • Niedokrwistość / zaburzenia krwi
 • Demencja / choroba Alzheimera
 • Autyzm
 • Dzieci specjalnej troski

Identyfikator medyczny MedicAlert pomaga zmniejszyć liczbę błędów w leczeniu, znacznie szybciej zdiagnozować pacjenta i zmniejszyć liczbę błędów medycznych o prawie 50%. Medyczna bransoletka lub naszyjnik Medic Alert nie jest typową medyczną biżuterią identyfikacyjną. Ma dodatkowe korzyści ratujące życie. To wydarzenie zmierza w kierunku uświadomienia społeczeństwu, jakie są te dodatkowe korzyści.

Co możesz zrobić w miesiącu świadomości MedicAlert?

Miesiąc świadomości MedicAlert

Miesiąc świadomości Medic Alert to dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o identyfikatorze medycznym Medic Alert. Upewnij się, że rozumiesz stan pacjenta, zwłaszcza jeśli jest on członkiem rodziny. Wiedząc, jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych, możesz pomóc pierwszym respondentom i personelowi ratunkowemu w skutecznym leczeniu ukochanej osoby, co może stanowić cienką linię między życiem a śmiercią.

 • Udaj się do najbliższej organizacji uczestniczącej, która znajduje się najbliżej Ciebie i weź udział w jej kampaniach uświadamiających.
 • Udostępniaj informacje o identyfikatorze medycznym Medic Alert i dziel się wiedzą z członkiem rodziny i przyjaciółmi.
 • Rozpowszechniaj informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale upewnij się, że udostępniasz faktyczne informacje z wiarygodnych źródeł.
 • Przekaż darowiznę na rzecz fundacji Medic Alert. Odwiedzić https://www.medicalert.org/donate/now

Wiadomość dotycząca miesiąca świadomości MedicAlert

W uznaniu Miesiąca świadomości medycznej ważne jest, aby podzielić się historiami sukcesu z prawdziwego życia, aby ludzie mogli zrozumieć, jak cenne są identyfikatory medyczne dla pacjentów cierpiących na zagrażające życiu i potencjalnie niebezpieczne schorzenia:

Był środek nocy i zobaczyłem, że frontowe drzwi są otwarte i natychmiast wpadłem w panikę. Zrozumiałem, że John wyszedł na spacer i martwił się, że stracił orientację i nie będzie w stanie znaleźć drogi do domu. To była kwestia minut, kiedy otrzymałem telefon od Medic Alert, informujący mnie o jego lokalizacji.

Na szczęście przechodzień zdał sobie sprawę, że John wygląda na zdezorientowanego i zobaczył swoją bransoletkę Medic Alert ”, dodając:„ Absolutnie polecam wasze usługi. Dziękuję Medic Alert za szybką odpowiedź na wezwanie! ”- Opiekun mężczyzny żyjącego z chorobą Alzheimera.

„Nie mogę się zmusić do myślenia, co mogłoby się stać z moimi rodzicami, gdyby nie było Medic Alert. Operator był nie tylko współczujący, responsywny i bardzo kompetentny; utrzymywała też ze mną kontakt, dopóki nie dowiedziała się, że sytuacja została rozwiązana, a moi rodzice bezpiecznie spotkali się na statku ”- Córka matki chorej na demencję.

Specjalne wskazówki dotyczące miesiąca świadomości MedicAlert

Nie wszystkie bransoletki medyczne są sobie równe. Organizacja Medic Alert obchodzi miesiąc świadomości medycznej, aby uświadomić społeczeństwu, co odróżnia Medic Alert ID od innych medycznej biżuterii identyfikacyjnej na rynku - która zapewnia całodobowe usługi ratujące życie. Bransoletki i naszyjniki Medic Alert są również dostępne w wielu eleganckich i wyrafinowanych wzorach. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o tej i innych funkcjach i usługach dodatkowych za pośrednictwem ich witryny internetowej: http://www.medicalert.org/

Wnioski

Identyfikatory medyczne Medic Alert ratują życie i są niezbędne dla osób, które mają zagrażające życiu lub potencjalnie niebezpieczne schorzenia, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Pomogła pacjentom i ich bliskim radzić sobie w sytuacjach, w których się znajdują, i ratować życie w nagłej sytuacji.

Bransoletka lub naszyjnik Medic Alert mówi w imieniu pacjenta, jeśli przestanie odpowiadać. Pomaga ratownikom i personelowi medycznemu rozpoznać schorzenia, leki, alergie i życzenia dotyczące leczenia pacjenta. Teraz jest właściwy czas, aby się tego wszystkiego nauczyć i przekazać tę wiedzę innym.

Czytaj dalej Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta

Podobne posty

Pokaż wszystkie