Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Narodowy Dzień Prezerwatyw: razem możemy szerzyć świadomość bezpiecznego seksu

Narodowy Dzień Prezerwatyw: razem możemy szerzyć świadomość bezpiecznego seksu

Narodowy Dzień Prezerwatyw

Narodowy Dzień Prezerwatyw został zapoczątkowany pod koniec lat 1980. przez grupę wsparcia AIDS w Stanach Zjednoczonych. Jej celem jest promowanie używania prezerwatyw i uświadamianie ludziom, jak ważne jest uprawianie bezpiecznego seksu. To ten sam dzień co Walentynki, ponieważ badania pokazują, że w tym dniu sprzedaż prezerwatyw jest o około 25% wyższa w porównaniu z pozostałymi dniami roku. Narodowy Dzień Prezerwatyw to czasowe przypomnienie dla ludzi, aby zawsze praktykowali bezpieczny seks, używając prezerwatywy podczas aktywności seksualnej nie tylko po to, aby chronić siebie, ale także swoich partnerów.

Spośród wszystkich dostępnych metod kontroli urodzeń, prezerwatywa jest najczęściej stosowaną metodą, ponieważ jest wygodna i ma wysoki wskaźnik antykoncepcji z 98% skutecznością w przypadku prezerwatyw męskich i 95% w przypadku prezerwatyw dla kobiet. Zwróć uwagę, że dzieje się tak, gdy oba są używane poprawnie i konsekwentnie. Ponadto chroni również przed rozprzestrzenianiem się chorób przenoszonych drogą płciową (STD), takich jak HIV, rzeżączka i chlamydie.

Badania wskazują, że studenci aktywni seksualnie często używają prezerwatyw jako formy antykoncepcji. Około 63% studentów uważa, że ​​jest to najskuteczniejsza metoda antykoncepcji, która chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Problem polega na tym, że prezerwatywy nie zawsze są dostępne, a większość uczniów wstydzi się ich kupować. Badania wskazują również, że ludzie częściej używają prezerwatyw, jeśli są one dostępne podczas kontaktów seksualnych. Dlatego ważne jest również, aby kupowanie i noszenie prezerwatyw poza ich używaniem było wygodniejsze.

Cel Narodowego Dnia Prezerwatyw

Głównym celem Narodowego Dnia Prezerwatyw jest promowanie używania prezerwatyw i edukacja ludzi w zakresie potrzeby bezpiecznego uprawiania seksu przez cały czas. Celem Narodowego Dnia Prezerwatyw jest zapewnienie większej satysfakcji z kupowania, noszenia, rozmawiania i używania prezerwatyw podczas aktywności seksualnej. Ma również na celu promowanie zdrowych i bezpiecznych relacji oraz przypominanie ludziom o zagrożeniach związanych z chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także nieplanowanymi ciążami. Dzień jest przypomnieniem, aby zawsze uprawiać bezpieczny seks.

Cel Narodowego Dnia Prezerwatyw

National Condom Day to także przypomnienie, jak ważne jest prawidłowe używanie prezerwatywy. Dzieje się tak, aby prezerwatywa chroniła przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i niechcianymi ciążami. Większość ludzi nie wie, że prezerwatywy można otrzymać bezpłatnie w lokalnych przychodniach, oddziałach zdrowia i innych organizacjach. Możesz również dowiedzieć się, jak prawidłowo go używać z tych miejsc, jednocześnie mając odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zdrowia seksualnego.

Co możesz zrobić w Narodowy Dzień Prezerwatyw

 • Najważniejsze, co możesz zrobić, to zawsze używać prezerwatywy i uprawiać bezpieczny seks, zwłaszcza gdy jesteś rozwiązły.
 • Poinformuj ludzi, że obchodzony jest Narodowy Dzień Prezerwatyw, publikując lub tweetując o tym w mediach społecznościowych.
 • Porozmawiaj z członkami rodziny w odpowiednim wieku o tym, jak ważne jest używanie prezerwatywy.
 • Zorganizuj wydarzenie, takie jak rozdawanie prezerwatyw w barach, centrach handlowych itp. Możesz nawet współpracować z firmami produkującymi prezerwatywy, które pomogą Ci w organizacji.
 • Utwórz informację prasową dotyczącą Narodowego Dnia Prezerwatyw i jego znaczenia.
 • Zorganizuj zgromadzenie w swojej szkole, aby porozmawiać o tym, jak ważne jest używanie prezerwatyw i uprawianie bezpiecznego seksu przez cały czas.
 • Zorganizuj publiczne forum lub spotkanie w ratuszu, rozmawiając o znaczeniu używania prezerwatywy.
 • Zachęcaj lokalną gazetę, stację telewizyjną lub radiową do stworzenia artykułu lub programu informującego opinię publiczną o znaczeniu używania prezerwatyw. Możesz nawet tworzyć konkursy, aby zachęcić publiczność do udziału.
 • Zaproś lokalnych urzędników do odwiedzenia lokalnego wydarzenia w National Condom Day.
 • Prześlij do swojej gazety artykuł redakcyjny lub list dotyczący lokalnych potrzeb związanych z bezpiecznym seksem.
 • Zachęcaj lokalną stację radiową do nadawania ogłoszeń dotyczących usług publicznych przed i w trakcie National Condom Day.
 • Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby cokolwiek zrobić, po prostu prześlij znaczną darowiznę na rzecz dowolnej organizacji, która zapewnia bezpłatne prezerwatywy tym, którzy ich potrzebują.

Must Watch - HIV-AIDS, bezpieczny seks i używanie prezerwatyw - Dr Willie Ong (internista i kardiolog)

Orędzie z okazji Narodowego Dnia Prezerwatyw

Bezpieczny seks jest dziś bardzo ważny ze względu na liczne choroby przenoszone drogą płciową. Stosowanie prezerwatyw jest najbardziej skutecznym i wygodnym sposobem zapobiegania przenoszeniu chorób przenoszonych drogą płciową. To także jedna z najlepszych metod zapobiegania nieplanowanej ciąży. Musimy czuć się komfortowo podczas kupowania, noszenia i używania. Narodowy Dzień Prezerwatyw został stworzony specjalnie w tym celu, dlatego ważne jest, aby zaznaczyć ten dzień i przez cały czas zwiększać świadomość konieczności uprawiania bezpiecznego seksu.

Podobne posty

Pokaż wszystkie