Zaktualizowano: 2019, 1 sierpnia

Miesiąc świadomości TBI w zakresie sportów zimowych: dołącz do kampanii

Miesiąc świadomości TBI w zakresie sportów zimowych: dołącz do kampanii

Narodowy Miesiąc Świadomości TBI w zakresie sportów zimowych to kampania na rzecz zdrowia publicznego i uświadamiająca, której celem jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa związane z urazami mózgu i znaczenie podejmowania środków ostrożności podczas uprawiania sportów zimowych, takich jak jazda na łyżwach, sankach i nartach. TBI to skrót od Traumatic Brain Injury, który jest częstym wynikiem urazów głowy. Według American Physical Therapy Association co roku w Stanach Zjednoczonych dochodzi do około 1.7 miliona urazów głowy. Co ważniejsze, około 52,000 XNUMX osób umiera każdego roku z powodu TBI. Jest to zwykle spowodowane upadkiem lub zderzeniem z inną osobą lub przedmiotami podczas jazdy na nartach lub łyżwach. Wiele z tych wypadków prowadzi do urazów głowy, takich jak wstrząsy mózgu i urazowe uszkodzenie mózgu.

Kampania uświadamiająca istnieje, ponieważ TBI jest zwykle błędnie diagnozowane, co często powoduje komplikacje lub śmierć pacjenta. Dlatego ważne jest, aby rozpowszechniać wiedzę o objawach wśród lekarzy i opinii publicznej. Objawy te mogą wystąpić natychmiast po wypadku lub w ciągu dni / tygodni po wypadku.

Cel Narodowego Miesiąca Świadomości TBI w zakresie sportów zimowych

Fundacja Johnny O ma nadzieję, że Narodowy Miesiąc Świadomości TBI w zakresie sportów zimowych podniesie świadomość zagrożeń dla zdrowia (zwłaszcza wstrząsów i urazów mózgu), z którymi borykają się zwykli ludzie i sportowcy uprawiający sporty zimowe. Podkreśla również bezpieczeństwo sportowe i środki zapobiegawcze w celu uniknięcia wstrząsu mózgu i TBI. Głównym celem kampanii uświadamiającej jest ograniczenie TBI w kraju.

Misją Johnny O Foundation jest edukowanie amerykańskiej opinii publicznej na temat ciężkości urazowych uszkodzeń mózgu, demencji i choroby Alzheimera wśród populacji amerykańskiej poprzez strategiczne inicjatywy badawcze i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie osiągania ich celów. Miesiąc Świadomości Sportów Zimowych TBI to tylko jedna z wielu inicjatyw Fundacji Johnny'ego O.

Co możesz zrobić podczas Narodowego Miesiąca Świadomości TBI dotyczących sportów zimowych

 • Rozpocznij kampanię w mediach społecznościowych, aby poinformować opinię publiczną o kontuzjach i TBI w związku ze sportami zimowymi i innymi zajęciami sportowymi.
 • Zostań wolontariuszem w Johnny O Foundation lub innych podobnych organizacjach w Twojej okolicy.
 • Zorganizuj zbiórkę funduszy dla Johnny O Foundation.
 • Zorganizuj lokalne działania w swojej społeczności, aby szerzyć świadomość zagrożeń związanych ze sportami zimowymi oraz sposobów zapobiegania kontuzjom.
 • Wydrukuj i rozpowszechniaj plakaty, które edukują sportowców o wstrząsach mózgu w Twojej społeczności.
 • Pomóż edukować organizacje sportowe w swojej społeczności w zakresie podejmowania działań w przypadku podejrzenia wstrząsu mózgu.
 • Porozmawiaj z lokalną gazetą i stacją telewizyjną i zachęć ich do stworzenia publicznego ogłoszenia z okazji Narodowego Miesiąca Świadomości TBI dotyczących sportów zimowych.
 • Skontaktuj się z lokalną stacją radiową i telewizyjną i zachęć ją do stworzenia programu edukacyjnego dla kampanii uświadamiającej.

Wiadomość na temat Miesiąca świadomości TBI w zakresie sportów zimowych

Informacje o ryzyku urazów

Istnieją skuteczne środki, które można podjąć, aby zapobiec wstrząsom podczas sportów zimowych. Wstrząsy należy traktować poważnie, ponieważ mogą powodować długotrwałe i trwałe problemy zdrowotne. Istnieje potrzeba podjęcia inicjatyw i zmian w zasadach zarówno w sporcie amatorskim, jak i zawodowym, aby poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko urazów głowy, w tym TBI.

Specjalne wskazówki dotyczące Narodowego Miesiąca Świadomości TBI dotyczących sportów zimowych

Oto proste wskazówki dotyczące zapobiegania urazom głowy podczas uprawiania sportów zimowych:

 • Nosić zatwierdzone, odpowiednio dopasowane i dobrze utrzymane wyposażenie ochronne, takie jak kaski
 • Określ zasady bezpieczeństwa, takie jak zakaz bezpośredniego uderzenia w głowę lub inne niebezpieczne zagrania
 • Zachęcaj do bezpiecznych technik gry i zachęcaj osoby do ścisłego przestrzegania zasad gry podczas uprawiania sportów zimowych

Ważne jest również podjęcie natychmiastowych działań w przypadku podejrzenia wstrząsu mózgu. Oto kroki, które należy podjąć w przypadku podejrzenia wstrząsu mózgu podczas uprawiania sportów zimowych:

 • Pierwszym krokiem jest usunięcie danej osoby z gry.
 • Upewnij się, że on / ona jest oceniany przez doświadczonego lekarza w ocenie wstrząsu mózgu.
 • Poinformuj rodzinę / przyjaciół osoby o możliwości wstrząsu mózgu i przekaż im materiały informacyjne o wstrząśnięciu mózgu.
 • Trzymaj osobę poza grą, dopóki nie zostanie dokładnie zbadana przez doświadczonego pracownika służby zdrowia i nie otrzyma zgody na powrót do gry.

Wnioski

Narodowy Miesiąc Świadomości TBI w zakresie sportów zimowych przypomina o zagrożeniach związanych ze sportami zimowymi oraz o możliwości wystąpienia TBI i innych urazów. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie i podjąć niezbędne środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko TBI i wstrząsu mózgu. Bardzo ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z objawów wstrząsu mózgu i ściśle nadzorować osobę podejrzaną o wstrząs mózgu lub TBI.

Podobne posty

Pokaż wszystkie