Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Miesiąc świadomości sarkoidozy: zaopiekuj się chorym na sarkoidozę

Miesiąc świadomości sarkoidozy: zaopiekuj się chorym na sarkoidozę

Co to jest Sarkoidoza?

Kwiecień to miesiąc świadomości sarkoidozy. Sarkoidoza to choroba o nieznanej przyczynie, która prowadzi do zapalenia. Ta choroba atakuje narządy ciała.

Twoja bezpieczna konstrukcja regularnie chroni Twoje ciało przed substancjami zewnętrznymi lub szkodliwymi. Przykładowo wysyła niezwykłe komórki, aby chronić narządy, które są w niebezpieczeństwie.

Te komórki uwalniają chemikalia, które pobierają różne komórki do odłączenia i zniszczenia niebezpiecznej substancji. W przypadku tej metody dochodzi do podrażnienia, a po zniknięciu niebezpiecznej substancji komórki nadal są podrażnione.

Jakie są przyczyny Sarkoidozy?

  • Geny
  • Wyzwalacze

Jakie są objawy sarkoidozy?

Jakie są zabiegi i środki ostrożności?

  • Łagodzenie objawów
  • Poprawa funkcji narządów
Środki ostrożności dotyczące sarkoidozy

Cel Miesiąca Świadomości Sarkoidozy

Życie z sarkoidozą może powodować lęk, nerwowość, zniechęcenie i niepokój. Przedyskutuj, jak się czujesz ze swoją grupą świadomości zdrowia. Pomocna może być rozmowa z doświadczonym przewodnikiem. Jeśli jesteś bardzo zniechęcony, twój specjalista może zasugerować leki, które mogą zwiększyć twoją osobistą satysfakcję.

Dołączenie do grupy opieki nad pacjentem może pomóc w zmianie stylu życia zgodnie z życiem z sarkoidozą. Możesz dostrzec, jak przystosowały się do nich inne osoby, które mają te same przejawy. Porozmawiaj ze swoim specjalistą na temat lokalnych grup opieki, w które możesz się zaangażować.

Wsparcie ze strony rodziny i towarzyszy może również pomóc złagodzić niepokój i napięcie. Powiedz znajomym i rodzinie, jak się czujesz i co mogą zrobić, aby ci pomóc. Posiadanie świetnego zespołu wsparcia ułatwia życie i daje poczucie komfortu pod każdym względem.

Co możesz zrobić podczas Miesiąca Świadomości Sarkoidozy?

Wiele badań opiera się na chęci ochotników do udziału w badaniach klinicznych. Badania kliniczne sprawdzają lepsze sposoby unikania, diagnozowania lub leczenia różnych chorób i dolegliwości. Ten test może poprawić twoje życie.

Na przykład ochotnicy, którzy cierpią na tę chorobę, próbują nowych leków na chorobę lub stan (na przykład recepty, gadżety regeneracyjne, operacje lub strategie). Testy pokazują, czy terapia jest chroniona i opłacalna u ludzi, zanim zostanie udostępniona do szerokiego stosowania.

Biorąc udział w badaniu klinicznym, możesz uzyskać dostęp do wypróbowania nowych leków, zanim staną się powszechnie dostępne. Będziesz mieć wsparcie grupy dostawców usług zdrowotnych, którzy będą regularnie sprawdzać Twoje samopoczucie. Bez względu na możliwość, że nie odniesiesz konkretnych korzyści z wyników badania klinicznego, zgromadzone dane mogą pomóc innym osobom i wzbogacić informacje badawcze.

W przypadku, gdy zgłosisz się na ochotnika do badania klinicznego, badanie zostanie ujawnione w interesujących Cię miejscach. Dowiesz się o lekach i testach, które możesz otrzymać, oraz o korzyściach i niebezpieczeństwach, jakie mogą one stanowić. Będziesz mieć możliwość zadawania pytań dotyczących badania klinicznego. Ta procedura nazywa się edukowaną zgodą.

W przypadku braku szansy, że wyrazisz zgodę na udział w badaniu, zostaniesz poproszony o podpisanie świadomego formularza zgody. Ta struktura nie jest wiążącą umową. Masz przywilej wycofania się w dowolnym momencie iz dowolnego powodu. Podobnie masz zaszczyt dowiedzieć się o nowych niebezpieczeństwach lub odkryciach, które pojawią się podczas procesu.

Musi obejrzeć wideo - Być albo nie być Sarkoidozą

Dowiedz się więcej o wszystkich częściach zakażenia sarkoidozą, przechodząc najpierw do witryny Foundation for Sarcoidosis Research. Przeczytaj, co jeszcze możesz zrobić w słusznej sprawie.

  • Zrób prezent pieniężny swojej ulubionej organizacji filantropijnej, która prowadzi badania kliniczne lub prowadzi badania - w końcu to Narodowy Miesiąc Świadomości Sarkoidozy.
  • Zaoferuj pomoc komuś lub rodzinie kogoś, kto doświadcza tej infekcji - od czasu do czasu nawet najmilszy gest przygotowania kolacji lub zaoferowania zabrania dzieci na wieczór może znacznie poprawić sytuację.
  • Pamiętaj, że osoby doświadczające tej infekcji mają osłabiony układ odpornościowy - trzymaj się z dala od nich w przypadku choroby lub w okresach w roku, gdy choroba infekcyjna jest powszechna, np. Sezon grypowy; pod koniec dnia nie rozprzestrzeniaj zarazków!
  • Udostępnij dane swojemu specjaliście lub dostawcy usług medycznych, aby pamiętali o tej chorobie; trochę danych może zmienić życie lub dla tej sytuacji diagnozę.

Przesłanie Miesiąca Świadomości Sarkoidozy

FSR (Foundation Sarcoidosis Research) i Rada Doradcza Grupy Wsparcia FSR zapraszają do współpracy z nimi podczas Miesiąca Świadomości Sarkoidozy. Ich celem jest skupienie się na wiedzy o sarkoidozie i wymaganiach egzaminacyjnych oraz rozpoznanie pracy wykonanej w celu wzmocnienia osób, u których zdiagnozowano chorobę. Dołącz do grup wsparcia sarkoidozy tak daleko i szeroko, jak to możliwe, wspierając wydarzenia w swojej grupie i publikując je wśród pacjentów, mediów i ogółu społeczeństwa. Rada Doradcza Grupy Wsparcia Sarkoidozy FSR dodała do Zestawu narzędzi Miesiąca Świadomości, który daje przemyślenia na temat ćwiczeń, publikuje twoje wydarzenia i ogłasza.

Podobne posty

Pokaż wszystkie