Zaktualizowano: 2019, 29 listopada

Święto Dziękczynienia: bądź wdzięczny za wszystko, co masz

W to Święto Dziękczynienia podziel się swoim błogosławieństwem z osobami, które mają mniej szczęścia i uczyń je bardziej wyjątkowym, dodając tylko te fantastyczne wskazówki.
Święto Dziękczynienia: bądź wdzięczny za wszystko, co masz
W tym dniu bądźmy wdzięczni za wszystko, co mamy w życiu. Obrazy Shutterstock

Święto Dziękczynienia to święto narodowe obchodzone głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest to dzień dziękczynienia za błogosławieństwa minionego roku.

W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest w czwarty czwartek listopada, ale w Kanadzie w drugi poniedziałek października.

Inne miejsca na świecie mają podobne obchody. Święto Dziękczynienia obchodzone jest od dawna i ma historyczne korzenie zarówno z tradycji religijnych, jak i kulturowych.

Święto Dziękczynienia przypomina coroczne dożynki obchodzone w innych krajach na całym świecie. Początkowo miał oddawać hołd Wszechmocnemu Bogu za obfite plony.

Jest obchodzony w czwarty czwartek listopada w oparciu o cykl zbiorów i sezon.

Od 1930 roku koniec Święta Dziękczynienia oznacza początek Bożego Narodzenia. W Kanadzie Święto Dziękczynienia trwa tylko trzy dni, ale w Stanach Zjednoczonych trwa znacznie dłużej.

Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych pochodzi z czasów, gdy imigranci przypłynęli do kraju na pokładzie Mayflower.

Byli członkami angielskiego Kościoła Separatystów, który był sektą purytańską. Początkowo osiedlili się w Holandii, ale nie lubili tamtejszego stylu życia, więc przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, chcąc mieć lepszy styl życia.

Na początku cierpieli z powodu niekorzystnego klimatu, a wielu nawet zmarło. Jednak w 1621 roku zostali pobłogosławieni obfitymi zbiorami. Świętowali ucztą i zaprosili 91 Indian, którzy pomogli im przetrwać trudne czasy.

Przez lata dziękczynienie obchodzono w nieregularnych odstępach czasu, w zależności od zbiorów z poprzedniego sezonu.

Następnie prezydent Franklin Roosevelt oficjalnie wyznaczył tydzień na przedostatni czwartek listopada. Miało to na celu zwrócenie uwagi na korzyści handlowe, ponieważ zbliżał się okres Bożego Narodzenia.

Prezydent przeniósł Święto Dziękczynienia z powrotem do pierwotnej daty z powodu zarzutów przeciwko takiej decyzji, a następnie w 1941 r. Został ostatecznie zatwierdzony przez Kongres jako święto prawne i wyznaczony w czwarty czwartek listopada.

Jaki jest cel Święta Dziękczynienia?

Dla wielu ludzi Święto Dziękczynienia stało się ich oficjalnym dniem objadania się, podczas którego najedzają się jak największą ilością indyka.

Dla innych jest to dzień, w którym można pić za dużo podczas oglądania piłki nożnej, aż stracą przytomność. Następnie spędzasz kilka dni, jedząc resztki indyka i farsz, jednocześnie żałując przyrostu wagi.

Jednak jest wielu innych, którzy koncentrują się na prawdziwe znaczenie dziękczynienia co oznacza po prostu wdzięczność za wszystko, co masz.

Celem dziękczynienia jest praktykowanie pokory i dziękczynienie za wszystko, co mamy.

Święto Dziękczynienia powinno być dniem kontemplacji i refleksji, aby docenić to, co mamy.

Chociaż wielu z nas ma wiele powodów do bycia nieszczęśliwymi, powinniśmy być wdzięczni, tak jak ci, którzy wybrali się do nowego świata podczas pierwszego dziękczynienia.

Spośród 152 osób tylko 53 nie zmarło i wiele cierpiało, w tym przez choroby, niedożywienie i brutalną pogodę. Nadal byli wdzięczni i my również powinniśmy być wdzięczni.

Co możesz zrobić w Święto Dziękczynienia?

 • Obejrzyj z rodziną paradę na Święto Dziękczynienia
 • Pracuj nad rękodziełem na Święto Dziękczynienia z rodziną i przyjaciółmi
 • Graj w gry z okazji Święta Dziękczynienia, takie jak przypinanie indyka
 • Dziel się swoimi błogosławieństwami z mniej szczęśliwymi
 • Zostań wolontariuszem w wartościowych sprawach, takich jak kuchnie dla ubogich
 • Wybierz się na krótki spacer lub oddaj się dowolnej formie ćwiczeń przygotowujących do uczty
 • Zaplanuj rzeczy, za które chcesz być wdzięczny w przyszłym roku

Wiadomość z okazji Święta Dziękczynienia

Każdy ma coś, za co powinien być wdzięczny. Może to być ubranie, które nosisz, dach nad głową, stary, ale niezawodny samochód lub partner życiowy, który zawsze był przy tobie.

Oczywiście każdy ma rozczarowania i pragnie więcej rzeczy. Święto Dziękczynienia polega na skupieniu się na tym, co aktualnie masz, i byciu wdzięcznym.

Specjalne wskazówki dotyczące Święta Dziękczynienia

 • Zacznij dzień od zdrowego śniadania
 • Nie zwariuj na swojej diecie
 • Postaraj się wcisnąć podczas treningu, aby uniknąć nadmiernego przybierania na wadze w trakcie sezonu
 • Wypróbuj nowy przepis lub poproś gości o pomysły
 • Poszukaj zdrowych opcji posiłków na Święto Dziękczynienia
 • Spraw, by dzień był fajny, próbując nowych rzeczy, takich jak gry na Święto Dziękczynienia

Wnioski

Święto Dziękczynienia nie powinno polegać tylko na rozkoszowaniu się pysznym jedzeniem i alkoholem. Powinno to przypominać, że mamy wiele rzeczy, za które możemy być wdzięczni, włączając w to naszą rodzinę i przyjaciół.

Niezależnie od okoliczności zawsze jest za co być wdzięcznym. Poświęć chwilę i zastanów się nad wszystkim, co dobre w Twoim życiu.

Podobne posty

Pokaż wszystkie