Zaktualizowano: 2019, 2 sierpnia

Miesiąc świadomości tarczycy: przyczyń się do osiągnięcia celu

Miesiąc świadomości tarczycy: przyczyń się do osiągnięcia celu

Miesiąc Świadomości Tarczycy to kampania na rzecz zdrowia publicznego i świadomości, której celem jest uświadomienie społeczeństwu różnych chorób tarczycy i ich objawów. Podnosi świadomość powszechnych zaburzeń endokrynologicznych, które według American Association of Clinical Endocrinologists są w rzeczywistości częstsze niż choroby serca czy cukrzyca. W rzeczywistości dotyka około 30 milionów Amerykanów, z czego ponad połowa nadal pozostaje niezdiagnozowana.

Tarczyca jest zwykle nazywana silnikiem organizmu. Jest to mały gruczoł w kształcie motyla znajdujący się w dolnej części szyi. Ma niewielki rozmiar, ale gruczoł odgrywa istotną rolę w produkcji hormonu tarczycy, który wpływa na funkcjonowanie najważniejszych narządów organizmu, w tym mózgu, serca, wątroby, skóry i nerek. Problemy fizyczne pojawiają się tylko wtedy, gdy produkcja hormonów jest już zbyt wysoka lub zbyt niska. Kiedy jest zbyt mało hormonów tarczycy, nazywa się to niedoczynnością tarczycy. Z drugiej strony, gdy jest zbyt duża produkcja hormonów tarczycy, nazywa się to nadczynnością tarczycy.

Niedoczynność tarczycy może powodować różne objawy, takie jak przyrost masy ciała, depresja, zmęczenie, wypadanie włosów, niski popęd seksualny i bezpłodność. Stan ten może powodować niespecyficzne objawy i zwykle ma podstępny początek, przez co zwykle pozostaje nierozpoznany. Alternatywnie, nadczynność tarczycy może powodować szereg objawów, takich jak szybkie tętno, niewyjaśniona utrata masy ciała, lęk i tolerancja na ciepło. Powoduje objawy, które pojawiają się nagle, dlatego ludzie często szybciej otrzymują pomoc medyczną.

Cel miesiąca świadomości tarczycy

Głównym celem Miesiąca Świadomości Tarczycy jest zwiększenie świadomości chorób tarczycy. Ma na celu poinformowanie opinii publicznej o ogólnych objawach chorób tarczycy, tak aby mogli oni wcześniej zwrócić się o pomoc lekarską i postawić właściwą diagnozę. Kampania społeczna ma na celu zmniejszenie liczby niezdiagnozowanych przypadków chorób tarczycy, tak aby osoby, które ją mają, mogły uzyskać odpowiednie leczenie ich schorzenia.

Informacje o chorobach tarczycy

Celem kampanii zdrowia publicznego jest zwrócenie uwagi na bardzo powszechne choroby tarczycy. Dotyka około 200 milionów ludzi na całym świecie. Służy również do informowania opinii publicznej, że choroba tarczycy jest poważnym schorzeniem, które może powodować depresję, osłabienie mięśni, ciągłe zmęczenie i inne poważne problemy, jeśli nie zostanie zdiagnozowana i nieleczona.

Co możesz zrobić w miesiącu świadomości tarczycy?

  • Zorganizuj zajęcia w Twojej okolicy na Miesiąc Świadomości Tarczycy
  • Wyświetlaj plakaty kampanii uświadamiającej w miejscach publicznych
  • Skorzystaj z mediów społecznościowych, aby szerzyć świadomość objawów chorób tarczycy
  • Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi o chorobach tarczycy i o tym, jak można poprawić jej zdrowie
  • Zachęcaj lokalne gazety, stacje telewizyjne i stacje radiowe do poprawy świadomości tarczycy
  • Rozprowadzaj materiały edukacyjne o chorobach tarczycy
  • Zorganizuj sympozjum na lokalnym uniwersytecie, aby omówić choroby tarczycy

Wiadomość w miesiącu świadomości tarczycy

Wszyscy możemy pomóc i zostać obrońcami tarczycy. Jednym prostym sposobem jest dumne pokazanie niebieskiej wstążki we wzór paisley, która jest symbolem miesiąca świadomości tarczycy. Może to pomóc w zwiększeniu świadomości na temat chorób tarczycy i skłonieniu osób z objawami choroby tarczycy do zwrócenia się o pomoc lekarską. Choroba tarczycy jest bardzo powszechna, a problem polega na tym, że wiele osób, które ją mają, nawet nie wie, że ją ma.

Specjalne wskazówki dotyczące miesiąca świadomości tarczycy

Oto wskazówki dotyczące zdrowej tarczycy:

Spożywaj codziennie wystarczającą ilość wysokiej jakości białka - tarczyca potrzebuje aminokwasu tyrozyny do produkcji hormonów tarczycy. Można go znaleźć w produktach bogatych w białko, takich jak ryby, kurczaki, migdały i czerwone mięso.

Jeśli masz niedoczynność tarczycy, unikaj pokarmów zawierających duże ilości wola - te pokarmy obejmują surowe warzywa, takie jak kalafior, brokuły i kapusta. Orzeszki ziemne, kukurydza i soja są również bogate w goitrogeny. Gotowanie tych pokarmów dezaktywuje większość goitrogenów.

Upewnij się, że Twoja wątroba jest zdrowa - wątroba odgrywa ważną rolę w konwersji hormonów tarczycy do ich aktywnej postaci. Problemy z wątrobą należy leczyć, aby zapewnić optymalną wydajność procesu konwersji.

Upewnij się, że Twoja dieta zawiera odpowiednią ilość korzystnych kwasów tłuszczowych - jedz więcej łososia, tuńczyka, makreli, surowych orzechów / nasion, awokado i organicznego oleju kokosowego.

Zminimalizuj ekspozycję na metale ciężkie - metale ciężkie, takie jak ołów, rtęć i kadm, mogą zakłócać produkcję hormonów tarczycy.

Regularnie sprawdzaj tarczycę - lekarz powinien sprawdzać, czy nie ma guzków, guzków i wszelkiego rodzaju powiększenia. Można również sprawdzić czynność tarczycy.

Wnioski

Miesiąc Świadomości Tarczycy to ważna kampania, ponieważ miliony ludzi cierpią na choroby tarczycy, ale pozostają niezdiagnozowani. Jeśli Ty lub ktokolwiek, kogo znasz, doświadcza objawów choroby tarczycy, ważne jest, aby natychmiast zgłosić się do lekarza. Zachęcamy wszystkich do wnoszenia wkładu i pomocy w osiąganiu celów kampanii na rzecz zdrowia publicznego i świadomości.

Podobne posty

Pokaż wszystkie