Zaktualizowano: wrzesień-27-2020

Suplementy zdrowotne dla serca: czy naprawdę są dobre dla twojego serca?

Medycznie sprawdzony przez Michelle Routhenstein, MS, RD, CDE, CDN
Jakie suplementy diety należy przyjmować, aby poprawić zdrowie serca? Dowiedz się o suplementach, które mogą obniżać poziom cholesterolu i poprawiać zdrowie serca.
Suplementy zdrowotne dla serca
Wbrew twierdzeniom, większość suplementów diety nie poprawia zdrowia serca. Zdjęcie z Shutterstock

Wiele osób przyjmuje suplementy, aby poprawić swoje zdrowie. Istnieją suplementy wspomagające zdrowie kości, stawów, mięśni, skóry i włosów ... a co z suplementami wspomagającymi zdrowie serca?

Możesz nie być tak zaznajomiony z tego rodzaju suplementami, ale one istnieją, a rynek jest również zalewany produktami, które rzekomo poprawiają zdrowie serca.

Czy są tak pomocni, jak reklamują ich producenci?

Dowiedzmy Się.

Co to są suplementy dla zdrowia serca?

Suplementy zdrowotne dla serca, jak sama nazwa wskazuje, to suplementy diety, które mają promować lub wspomagać zdrowie serca. Robią to poprzez obniżenie ciśnienia krwi i / lub poziomu cholesterolu we krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Dlaczego warto przyjmować suplementy zdrowotne dla serca?

Według Światowa Organizacja Zdrowia raport, Choroby układu krążenia należą do głównych przyczyn śmiertelności nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Każdego roku na całym świecie żyje 17.9 miliona osób. Cztery na pięć zgonów jest spowodowanych zawałem serca i udarem, a większość z nich to osoby w wieku poniżej 70 lat.

Zapobieganie i ochrona przed tą chorobą jest głównym powodem, dla którego ludzie chcieliby przyjmować suplementy diety na serce. Inni przyjmują suplementy na serce, aby zmniejszyć skutki uboczne leków na układ sercowo-naczyniowy.

Nasz zalecany suplement dla zdrowia serca

PhysioTru Omega

Suplement PhysioTru Omega zwany także Heart Attack Fighter to niesamowity produkt, który zapobiega wystąpieniu niektórych chorób serca, np. Zawału serca.

Możesz go pobrać bezpośrednio z amazon.com

Przeczytaj pełną recenzję

Najnowsze suplementy dla zdrowia serca

Jakich kluczowych składników należy szukać w suplementach wspomagających zdrowie serca?

Może być wiele różnych marek suplementów na serce, ale składniki używane przez producentów nie różnią się tak bardzo. Należą do nich:

  • Koenzym Q10 - Substancja naturalnie wytwarzana przez organizm, inaczej nazywana ubichinonem lub ubichinolem. Jego główną funkcją jest niższe ciśnienie krwi samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami, zwłaszcza lekami na niewydolność serca. Może być również używany do przeciwdziałają skutkom ubocznym statyn, czyli leki obniżające poziom cholesterolu. Źródła pożywienia obejmują podroby (np. Serce, nerki i wątrobę), sardynki, makrele, olej sojowy i orzeszki ziemne.
  • Omega-3 kwasów tłuszczowych: Zwykle pozyskiwany z oleju rybnego, ten niezbędny kwas tłuszczowy pomaga zmniejszyć ilość niezdrowych tłuszczów w organizmie nawet o 30%. Może też pomóc niższe ciśnienie krwi, chociaż nie ma jasnego dowodu, czy może to zmniejszyć ryzyko udaru i zawału serca.
  • Włókno: Naturalnie bogate w owoce i warzywa, ale jeśli nie możesz uzyskać ich wystarczającej ilości z diety, inną opcją jest uzyskanie ich z suplementów. Jego główną funkcją jest zmniejszanie ilości cholesterolu pobieranego przez nasz organizm z pożywienia (źródło). Obniża poziom cholesterolu LDL (znanego również jako „zły” cholesterol) i zwiększa poziom cholesterolu HDL (nazywanego również „dobrym” cholesterolem). Najpopularniejszym błonnikiem dodawanym do suplementów zdrowotnych na serce są łuska psyllium, dekstryna pszenna, polikarbofil wapnia i metyloceluloza (źródło). Przyjmując suplementy błonnika, pamiętaj o zwiększeniu spożycia wody.
  • Magnez: Niezawodny urządzenie prognozujące choroby serca, uważa się, że odpowiedni poziom tego składnika odżywczego zmniejsza ryzyko nadciśnienia (źródło), wysoki poziom cholesterolu we krwi (źródło), miażdżyca (źródło), arterioskleroza (źródło) i zwapnienia tkanek miękkich (źródło). Występuje w wielu formach, przy czym najczęściej występuje siarczan magnezu (inaczej sól Epsom).
  • L-karnityna: Aminokwas zaangażowany w produkcja energii przez komórki. Wspomaga wykorzystanie tłuszczów jako głównej energii źródło. Inne korzyści obejmują utrzymanie normalna czynność serca i zmniejszenie objawów dławicy piersiowej. Ponadto L-karnityna może również zmniejszać szkody spowodowane zawałem serca i przewlekłą niewydolnością serca (źródło).
  • Herbata zielona: Ten popularny napój może pomóc obniżyć poziom cholesterolu całkowitego według kilku studia. W efekcie obniża również ryzyko chorób serca. Ma również silne działanie przeciwutleniające, które pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki (źródło).

Suplementy zdrowotne dla serca - czy naprawdę działają?

Nie wszystkie suplementy na serce działają, a niektóre są nawet niebezpieczne, jeśli są przyjmowane w dużych dawkach. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zawierają one odpowiednie składniki, korzystne mogą być suplementy wspomagające zdrowie serca. Ale poza liczne suplementy dostępny na rynku, eksperci zazwyczaj uznają olej rybny za najbardziej pomocny.

czy działają suplementy na serce
Czy suplementy witaminowo-mineralne naprawdę sprzyjają zdrowiu serca? Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jak wybrać najlepsze suplementy dla zdrowia serca?

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego suplementu na serce jest ustalenie, czy rzeczywiście go potrzebujesz. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem, który określi również, które suplementy są najbardziej pomocne.

Jeśli cierpisz na jakiekolwiek problemy sercowo-naczyniowe, wcześniejsza konsultacja ze specjalistą staje się jeszcze bardziej konieczna. Leczenie poważnych problemów z sercem za pomocą dostępnych bez recepty suplementów, których nie jesteś pewien, jest bardzo ryzykowne. Jest to szczególnie ważne, ponieważ suplementy nie są regulowane przez FDA, więc producenci nie są tak naprawdę zobowiązani do udowodnienia korzyści lub bezpieczeństwa swoich produktów. Ale to nie znaczy, że wszystkie suplementy są bezużyteczne i niebezpieczne. To tylko kwestia wyboru właściwego, najlepiej z pomocą zaufanego lekarza.

Bottom Line

Twoje serce lub ogólnie całe ciało potrzebuje składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Idealnie, muszą pochodzić z pożywnej diety, z suplementami służącymi jedynie jako uzupełnienie braków w przypadku braku zalecanego dziennego spożycia. Nie powinny zastępować prawdziwego jedzenia ani rekompensować niezdrowych nawyków żywieniowych. Ponadto żaden z dostępnych obecnie suplementów wspomagających zdrowie serca nie zapobiega chorobom serca. Wybór zdrowego stylu życia jest nadal najlepszym środkiem zapobiegawczym.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.