Czy serum z kwasem hialuronowym naprawdę działa?

Szukasz serum, które zwiększy nawilżenie skóry i pomoże zniwelować drobne zmarszczki. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze serum z kwasem hialuronowym tutaj!

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, naturalna substancja zwana glikozaminoglikanem, jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych dostępnych składników przeciwstarzeniowych i pielęgnacyjnych.

Serum kwasu hialuronowego

Jako humektant, substancja ta czerpie nawilżenie z otoczenia i jednorazowo może utrzymywać ogromną ilość wilgoci - około 6 litrów wody na każdy gram kwasu hialuronowego.

Co więcej, substancja ta ma zdolność nie obciążania skóry większą ilością płynu niż potrzebuje.

W jaki sposób kwas hialuronowy działa na skórę?

Niesamowite właściwości kwasu hialuronowego są niezwykle korzystne dla skóry. Ogromna ilość nawilżenia, jaką może utrzymać, sprawia, że ​​jest doskonały nawilżający. Jeśli masz suchą skórę, rozważ zakup serum z kwasem hialuronowym, aby ją zwalczyć. W rzeczywistości może odświeżyć i ożywić górne warstwy skóry, dzięki czemu wygląda bardziej promiennie i jest miękka.

Jakie właściwości przeciwstarzeniowe ma kwas hialuronowy?

Skóra ma tendencję do starzenia się wraz z upływem lat. Powoduje szkody spowodowane toksynami w środowisku i traci wilgoć. Kolagen i elastyna w skórze z czasem ulegają wyczerpaniu, co powoduje, że skóra jest mniej jędrna.

Kwas hialuronowy ma właściwości ujędrniające i uelastyczniające skórę dzięki dodatkowemu nawilżeniu. Innym efektem nawilżenia kwasu hialuronowego jest to, że ujędrnia i wygładza skórę zmarszczki i linie na twarzy.

Jakich kluczowych składników należy szukać w serum z kwasem hialuronowym?

Oprócz kwasu hialuronowego w tych serum jest kilka innych standardowych składników.

Należą do nich:

  • Acetylo-sh-Heptapeptyd-1 - To bioaktywne peptydy, które są w stanie stymulować naturalne mechanizmy obronne skóry. Zwalczają stres oksydacyjny i niszczą szkodliwe wolne rodniki. ZA Badania 2017 Projekt wykazał niesamowite właściwości przeciwstarzeniowe tych peptydów.
  • Masło shea - To pochodzi z drzewa Shea, które występuje głównie w Afryce Subsaharyjskiej. W dużej mierze składa się z trójglicerydów. Dzięki wysokiej zawartości lipidów jest doskonałym środkiem do pielęgnacji skóry (źródło). Ma zdolność zmniejszania obciążenia skóry spowodowanego szkodami środowiskowymi. Masło shea jest również silnym środkiem przeciwzapalnym.
  • Tokoferol (witamina E) - Jest syntetyzowany z roślin i występuje w produktach spożywczych orzechy, oliwa z oliweki szpinak. To jest ważne przeciwutleniacz który jest znany z niesamowitych właściwości przeciwstarzeniowych dla skóry. Chroni skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami oraz przed przyszłymi uszkodzeniami. Witamina E ma ogromne zastosowania kliniczne w dziedzinie dermatologii (źródło).
  • Karnozyna - To jeden z podstawowych elementów budulcowych białka. Karnozynę można znaleźć w organizmie w narządach takich jak serce i mózg, a także w mięśniach ciała. Wiadomo również, że substancja ta ma świetne właściwości przeciwstarzeniowe. Może zmniejszać stres oksydacyjny i zabijać szkodliwe wolne rodniki, naprawiając uszkodzenia i zapobiegając dalszym uszkodzeniom skóry (źródło).
  • Ekstrakt z owoców Silybum Marianum - To ostropest plamisty, często stosowany w leczeniu chorób wątroby wywołanych przez HIV. Ten ekstrakt jest silną substancją przeciwstarzeniową, ponieważ jest bogaty w przeciwutleniacze. Według Science Direct, zawiera 6 głównych flawonolignanów i inne pomniejsze substancje polifenolowe.

Kwas hialuronowy może być tym, czego potrzebujesz, aby uzupełnić swoją kurację przeciwstarzeniową. Nawilżenie, które zapewnia ta substancja, może naprawdę zmiękczyć i nawilżyć skórę, wygładzić zmarszczki i drobne linie oraz sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać promiennie i młodo.

Naszym zdaniem poniżej znajdują się niektóre z najlepszych produktów kwasu hialuronowego dostępnych obecnie na rynku.

Ocena
Nasze najwyżej oceniane serum z kwasem hialuronowym
Serum Clarins Hydra-Essentiel
Seal
#1
Serum Clarins Hydra-Essentiel
Poprawia teksturę skóry *
Rozjaśnia i odmładza *
Zapewnia intensywne nawilżenie i blokuje wilgoć *
Przywraca równowagę PH skóry *
Wypełnia i wygładza zmarszczki *
Ponadczasowy czysty kwas hialuronowy
#2
Ponadczasowy czysty kwas hialuronowy
Poprawia teksturę skóry *
Rozjaśnia i odmładza *
Zapewnia intensywne nawilżenie i blokuje wilgoć *
Przywraca równowagę PH skóry *
Wypełnia i wygładza zmarszczki *
Skinceuticals HA Intensifier
#3
Skinceuticals HA Intensifier
Poprawia teksturę skóry *
Rozjaśnia i odmładza *
Zapewnia intensywne nawilżenie i blokuje wilgoć *
Przywraca równowagę PH skóry *
Wypełnia i wygładza zmarszczki *

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Informacje zawarte na tej stronie mają charakter ogólny informacyjny. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania lub samodzielnego leczenia jakiegokolwiek stanu.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Przewodniki dotyczące korzystania z rekomendacji i referencji”.