Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Przegląd magnezu | Korzyści | Używa | Skutki uboczne i nie tylko

Przegląd magnezu | Korzyści | Używa | Skutki uboczne i nie tylko

O magnezu

Magnez jest zaliczany do metali ziem alkalicznych i jest wymieniony w układzie okresowym pierwiastków jako Mg o liczbie atomowej 12.

Jest uważany za jeden z powszechnych pierwiastków występujących na Ziemi i jest niezbędny, aby organizm ludzki prawidłowo spełniał ponad 300 funkcji chemicznych.

Minerał ten jest niezbędny dla wzrostu i siły kości, a także jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i pokarmowego.

Skąd to pochodzi?

Technicznie rzecz biorąc, minerał magnezu znajduje się w supernowych i jest przenoszony na ziemię po eksplozji. Dla większości z nas ten ważny minerał znajduje się w żywności, którą jemy i pijemy.

Wielu ekspertów dietetycznych zaleca spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, aby zapewnić odpowiednią ilość magnezu w diecie. Oprócz pokarmów bogatych w błonnik minerał ten można również znaleźć w twardej wodzie, niektórych wyrobach tytoniowych, a nawet w czekoladzie.

Specjaliści ds. Opieki zdrowotnej oszacowali, że w organizmie znajduje się średnio 25 gramów tego minerału i nierzadko zdarza się, że dorośli stwierdzają, że ich dieta nie zawiera wystarczającej ilości magnezu.

Jakie są możliwe korzyści zdrowotne magnezu?

Istnieje kilka możliwych korzyści zdrowotnych związanych z magnezem, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że minerał nadal przechodzi testy.

Niektóre z problemów zdrowotnych, które minerał wydaje się być w stanie złagodzić, obejmują zaparcia i zgagę. Odwraca osteoporozę i zapobiega chorobom układu krążenia.

Magnez okazuje się również skuteczny w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi kobiety w ciąży, wraz ze zmniejszeniem ryzyka rzucawki. Stosowanie magnezu w przypadku jakichkolwiek schorzeń podczas ciąży powinno odbywać się wyłącznie pod kierunkiem lekarza.

Korzyści zdrowotne magnezu

Chociaż nadal prowadzone są testy skuteczności w leczeniu innych problemów, wykazuje pozytywne oznaki możliwości pomocy w regulowaniu bicia serca niektórych pacjentów.

Uważa się również, że może złagodzić niektóre objawy związane z porażeniem mózgowym, a także poprawić utratę słuchu, wzmocnić słabe kości, leczyć cukrzycamigrena bezsenność i Depresja.

Istnieje kilka innych schorzeń, w przypadku których minerał może być skuteczny w leczeniu i łagodzeniu, ale powinien być stosowany tylko za zgodą lekarza.

Jakie są potencjalne skutki uboczne magnezu?

Prawie we wszystkich przypadkach magnez jest bezpieczny dla dorosłych do przyjmowania doustnego, a najczęstszymi skutkami ubocznymi są zwykle nudności, wymioty i biegunka.

W większości przypadków te skutki uboczne utrzymują się tylko przez krótki czas, ale należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią.

Ważne jest również, aby kobiety w ciąży lub karmiące piersią porozmawiały z konsultantem opieki zdrowotnej.

Musisz obejrzeć film - zalety magnezu

Zalecane dawkowanie i czas dla magnezu

Zalecane dawkowanie i harmonogram dla minerału będą zwykle różne w zależności od stanu zdrowia, w leczeniu którego jest stosowany.

W większości przypadków leczenie z użyciem 3 gramów magnezu co sześć godzin w sumie czterech oddzielnych dawek wystarczy, aby złagodzić wszelkie niedobory minerałów, których możesz doświadczać.

Ważne jest również, aby nie przekraczać zalecanej wielkości dawki i postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Stosowanie magnezu w suplementach

Ten minerał jest często stosowany samodzielnie w suplementach i zastrzykach, można go również znaleźć w połączeniu z innymi składnikami.

Uważa się, że magnez i kwas jabłkowy pomagają zmniejszyć ból związany z fibromialgią, a gdy są one połączone jako chlorek i tlenek, mogą potencjalnie obniżyć wysoki poziom cholesterolu.

Wiele kobiet stosuje również suplementy magnezu i wapnia w celu naturalnego wzmocnienia kości osłabionych przez osteoporozę.

Oddziaływania magnezu

Naturalny suplement mineralny często wchodzi w interakcje z antybiotykami i nie należy go przyjmować, jeśli obecnie jesteś leczony z powodu wysokiego ciśnienia krwi.

Magnezu należy również unikać, jeśli obecnie stosujesz terapię rozluźniającą mięśnie.

Aby upewnić się, że przyjmowanie magnezu jest bezpieczne, należy skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznych interakcji.

Wnioski

Magnez to minerał, który występuje naturalnie w kosmosie i na planecie i jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania wielu reakcji chemicznych organizmu.

Minerał jest również odpowiedzialny za wzrost i siłę kości, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i trawiennego.

Ze względu na dużą ilość magnezu, który jest zwykle magazynowany w organizmie, dorośli często doświadczają niedoborów. Nawet jedzenie produktów bogatych w błonnik nie zawsze wystarcza, aby utrzymać poziom magnezu na odpowiednim poziomie.

Suplementy magnezu są ogólnie uważane za bezpieczne i mogą również pomóc w leczeniu i zapobieganiu różnym chorobom. Chociaż ten minerał jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nadal nie należy go przyjmować bez wskazówek lekarza.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie