Zaktualizowano: październik-06-2020

Najlepsze recenzje suplementów na ból stawów

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Szukasz najlepiej ocenianych suplementów na stawy? Przyglądamy się najnowszym badaniom naukowym, aby zobaczyć, które z nich faktycznie działają na ból stawów.
Suplement na bóle stawów
Wiele osób z zapaleniem stawów próbuje suplementów, które twierdzą, że pomagają w bólu i mobilności. Obraz Shutterstock

Jaki jest najlepszy naturalny suplement na bóle stawów?

Radzenie sobie z bólem stawów jest rzeczywiście bolesnym doświadczeniem, trudno jest cokolwiek zrobić bez obawy o ból. Istnieje jednak kilka naturalnych suplementów zaprojektowanych, aby pomóc złagodzić ten ból i zwalczyć jego przyczynę[1].

Te suplementy wykorzystują naturalny składnik, o którym udowodniono, że jest w stanie przynieść ulgę i zwiększyć mobilność. Najlepszym naturalnym suplementem nie powinien być stos witamin, minerałów itp., Ale należy zawierać odpowiednie składniki, które nawilżą staw, zapewniając bezbolesny ruch, jednocześnie łagodząc ból. Powinien również być w stanie zmniejszyć szlak zapalny, który jest jedną z głównych przyczyn zapalenia stawów i powstrzymać postęp uszkodzenia stawów.

Nasz zalecany produkt przeciwbólowy

Nasz polecany produkt Potrójne wsparcie przegubowe

Triple Power Joint Support to suplement na dolegliwości stawów stworzony przez firmę Eien Health. Używając mieszanki naturalnych i przyjaznych weganom składników, ta pigułka pomoże złagodzić bóle stawów i dolegliwości.

Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w Oficjalna strona internetowa

Recenzje produktów łagodzących ból stawów

Jak długo trwa działanie wspólnych suplementów?

Bez wątpienia wszyscy mamy inny skład chemiczny organizmu, co przekłada się na różną reakcję organizmu na podawane suplementy. U niektórych osób w pierwszym tygodniu stosowania dawki religijnej zaczyna zauważać wyraźną ulgę w bólu stawów, podczas gdy niektórym osobom potrzeba więcej niż tygodnia, aby doświadczyć jakichkolwiek znaczących rezultatów.[2].

Jeśli jednak po stosowaniu suplementu na stawy przez około 6 - 8 tygodni, nadal odczuwasz ten ból i sztywność. Zaleca się zaprzestanie stosowania tych produktów, skonsultowanie się z lekarzem lub sprawdzenie innych suplementów na stawy.

Jakich składników szukać w produktach przeciwbólowych?

Rynek jest zalewany kilkoma suplementy na stawy i kilka mieszanych recenzji; utrudniając dokonanie właściwego wyboru. Jednak posiadanie pojęcia o składnikach zawartych w suplemencie na stawy pomaga zmierzyć skuteczność produktu.

Oto powszechnie stosowane składniki najlepszego produktu przeciwbólowego, dlaczego pomagają? Dowiedzmy Się:

Glukozamina

Substancja ta jest wytwarzana przez organizm w sposób naturalny z aminokwasów i glukozy. Jest niezbędna do syntezy ważnej cząsteczki, glikozaminoglikanu, niezbędnej do naprawy i tworzenia chrząstki oraz kilku innych tkanek obecnych w organizmie[3].

Chondroityna

Substancja ta jest łatwo znajdowana w tkankach i kościach organizmu. Chondroityna jest ekstrahowana z chrząstki rekina i krowiego do stosowania w suplementach na stawy[4]. Ten składnik jest jednym z elementów budulcowych chrząstek w stawach. Ponadto odgrywa istotną rolę w hamowaniu aktywności enzymów, o których wiadomo, że niszczą chrząstkę stawu. Co więcej, gdy jest stosowany jako siarczan chondroityny, wspiera zdolność amortyzacji kolagenu. Jest również stosowany razem z glukozaminą w celu odwrócenia utraty chrząstki.

Metylosulfonylometan lub MSM

Ten składnik jest naturalnie występującym związkiem ekstrahowanym z dimetylosulfotlenku, DMSO i uważa się, że pomaga poprawić ogólny stan więzadeł. Mówi się, że jest odpowiedzialny za sprawienie, że więzadło jest wystarczająco mocne i elastyczne, aby umożliwić bezbolesny ruch (źródło).

Ponadto MSM jest znane jako organiczne źródło siarki, która pomaga kolagenowi stać się silniejszym i bardziej stabilnym. Jednak ten składnik jest powszechnie stosowany razem z glukozaminą i chondroityną, ponieważ pomaga wzmocnić ich funkcje.

Boswellia

Ten składnik pochodzi z żywicy gumowej pochodzącej z rodzimego indyjskiego drzewa Boswellia serrata. Ma długą historię w ajurwedyjskich środkach do leczenia różnych osób warunki zdrowotne włącznie z artretyzm. Ten wyciąg ziołowy zawiera kwas bosweliowy, który ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi ból stawów (źródło).

Kwas hialuronowy (hialuronian sodu)

Kwas ten znajduje się w płynie maziowym, który służy jako smar dla stawów umożliwiający bezbolesne poruszanie się. Mówi się, że kwas hialuronowy pomaga w ochronie tkanek organizmu przed skutkami niszczącego zapalenia. Po późnym 1980 roku był często używany do zapobiegania i leczenia zapalenie kości i stawów w ludziach i koniach[5]. W tej chwili ten składnik jest obecnie ulubionym składnikiem suplementów na stawy.

Omega-3 kwasów tłuszczowych

Kwas ten jest obficie dostępny w olejach roślinnych i morskich. Znany jest z działania przeciwzapalnego - minimalizując stan zapalny w całym organizmie, co jest istotnym powodem, dla którego zawiera go kilka suplementów na stawy[6].

Witamina C (kwas askorbinowy)

Ta substancja jest witaminą rozpuszczalną w wodzie o właściwościach przeciwutleniających, która pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Oprócz tego przyczynia się do syntezy kolagenu i innych tkanek łącznych (źródło).

Wyciąg z pestek winogron

Ekstrakt ten pomaga poprawić i wzmocnić naczynia krwionośne, które zapewniają większy przepływ krwi. Zwiększony przepływ powietrza pomaga zapewnić, że stawy otrzymują więcej krwi i składników odżywczych z prawidłowego funkcjonowania. Zawiera również oligomeryczne proantocyjanidyny, które są przeciwutleniaczem, o którym uważa się, że pomagają w naprawie kolagenu i innych tkanek łącznych (źródło).

Czy suplementy na ból stawów naprawdę działają?

Bolesny ból kolana

Nagły ból kolana jest zwykle wynikiem nadużywania kolana lub zranienia go. Obraz Shutterstock

Dla tych, którzy próbowali kilku produkty łagodzące stawy, może uważać, że suplementy nie działają lub zapewniają korzyści wynikające z roszczenia. Nie można ich winić za to stwierdzenie. Istnieje jednak kilka suplementów na ból stawów, które mogą przynieść ulgę, a nawet zwiększyć mobilność.

Ten suplement zawiera silne składniki, takie jak te omówione powyżej, w odpowiedniej ilości, aby zapewnić skuteczność. Co ważniejsze, należy mieć świadomość, że nie są to magiczne pigułki i muszą być stosowane zgodnie z instrukcjami producenta lub zaleceniami lekarza, aby uzyskać widoczne rezultaty.

Ostatnie słowa

Podsumowując, a suplement na ból stawów może pomóc w osiągnięciu pożądanego złagodzenia i ulgi w bólach stawów. Niewątpliwie natkniesz się na kilka obiecujących i przeklinających różnych składników, które pomogą osiągnąć deklarowany rezultat. Bez względu na to, jak fajnie brzmią, poświęć trochę czasu na przejrzenie ich listy składników, jak wspomniano powyżej.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy suplement przeciwbólowy jest dla Ciebie odpowiedni.

Suplementy mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, dlatego ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych rzeczach.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.