Zaktualizowano: 2019, 12 sierpnia

7 domowych środków na ból stawów

7 domowych środków na ból stawów

Zapalenie stawów jest chorobą zwyrodnieniową stawów, która może powodować poważne osłabiające objawy.

Ból wiąże osoby z tą powszechną chorobą i możesz zacząć w domu od środków, które pomogą złagodzić ból i stan zapalny, które charakteryzują ten stan.

7 domowych środków na ból stawów
  • Ocet miodowy i jabłkowy: Wypicie łyżki stołowej octu jabłkowego i miodu w wodzie może pomóc zakwaszać dietę i pomóc w zapaleniu stawów według DC Jarvisa, MD w swojej książce Folk Medicine. Pomaga to uwalniać i wydalać kryształy kwasu, które tworzą się w stawie, co prowadzi do zapalenia stawów.
  • Olej musztardowy: Olejek musztardowy to wspaniały olejek do masażu, który od lat stosowany jest w leczeniu bólów stawów i dolegliwości. Pomaga stymulować przepływ krwi w okolicy i wspomaga gojenie.
  • Kurkuma: Kurkuma ma wiele naturalnych właściwości przeciwzapalnych, które pomagają zmniejszyć ból i obrzęk w zapaleniu stawów. Jej aktywny składnik, kurkumina, jest stosowany od wieków w chińskiej medycynie ziołowej i ajurwedyjskiej w celu łagodzenia objawów zapalenia stawów.
  • sól Epsom: „Sole Epsom, które są bogate w magnez, mogą pomóc złagodzić ból stawów” - mówi Christine Horner, która jest terapeutką żywieniową w klinice Margaret Hills. Dlatego przed pójściem spać gorąca kąpiel z dodatkiem soli Epsom wraz z ćwiczeniami może złagodzić ból związany z zapaleniem stawów.
  • Cynamon: Cynamon ma wysoki poziom manganu, który jest magicznym składnikiem, który prowadzi do tworzenia kości i tkanki łącznej. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym może znacznie złagodzić objawy.
  • Lucerna: Lucerna ma właściwości, które pomagają w rozpuszczaniu kwasu moczowego, powodując dnawe zapalenie stawów, zmniejszając ból i obrzęk dny. Ludzie biorą również lucernę jako źródło witamin A, C, E i K4; oraz minerały wapń, potas, fosfor i żelazo.
  • Wiśnie: Naukowcy twierdzą, że wiśnie są najwyższe zawartość przeciwzapalna dowolnej żywności. Cierpki sok wiśniowy może pomóc sportowcom, którzy są bardziej narażeni na chorobę zwyrodnieniową stawów.

Domowe środki zaradcze wydają się atrakcyjne dla wielu osób, ponieważ są bezpieczną i niedrogą alternatywą.

Jednak nieuniknionym faktem dotyczącym domowych środków zaradczych jest to, że ich zastosowanie wymaga ogromnej ilości czasu.

Jeśli chcesz szybko złagodzić ból stawów związany z zapaleniem stawów, możesz wybrać suplement na ból stawów, taki jak Omega XL. Ten suplement może dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, aby szybko złagodzić ból.

czytaj także: Zapalenie stawów i pogoda: jak się mają ze sobą?

Podobne posty

Pokaż wszystkie