Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najlepsze wspólne suplementy (2020) - poznaj naukę

Najlepsze suplementy na ból stawów na rok 2020, aby poradzić sobie z bólami stawów i stanami zapalnymi.
Najlepsze wspólne suplementy (2020) - poznaj naukę
Niektórzy ludzie używają suplementów, aby spróbować złagodzić ból stawów spowodowany zapaleniem stawów. Obrazy Shutterstock

Które suplementy na ból stawów naprawdę działają?

Ból stawów jest najczęściej wynikiem chorób takich jak zapalenie kości i stawów (OA), reumatoidalne zapalenie stawów (RA) i inne choroby wpływające na stawy.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC[1]), około 22,7% ludzi w Stanach Zjednoczonych powiedziało lekarzowi, aby je miał forma zapalenia stawów.

Jednak pomimo częstego występowania, leczenie zapalenia stawów ogranicza się do łagodzenia objawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów i stan zapalny, bez bezpośredniego leczenia choroby. Właśnie dlatego wiele osób zwraca się do alternatywnych środków, takich jak suplementy przeciwbólowe znaleźć ulgę.

Aby uśmierzyć ból stawów, złagodzić wszelkiego rodzaju dolegliwości i poprawić elastyczność, ludzie zwykle wybierają najlepszy suplement na ból stawów.

Dlaczego boli mnie stawy?

Stawy są istotnymi częściami ludzkiego ciała, które są potrzebne do odpowiedniego ruchu. Kiedy bolą stawy, do wystąpienia objawów może przyczyniać się wiele problemów.

Oprócz bólu inne objawy, takie jak tkliwość, sztywność i obrzęk może być również obecny.

WebMD[2] wyjaśnia, że ​​przyczyna bólu stawów może być różna, od prostych urazów po poważniejsze schorzenia, takie jak zapalenie kości i stawówzapalenie kaletki, reumatoidalne zapalenie stawów i dna.

Chociaż rzadko, należy zauważyć, że rak w stawach może również powodować wystąpienie takich objawów.

Oto 12 najlepszych opcji i to, co mówią o nich istniejące badania.

Jak wybrać najlepsze suplementy na ból stawów?

Wybór suplementów na ból stawów nie jest łatwy. Dzieje się tak głównie dlatego, że na rynku jest mnóstwo suplementów na ból stawów, a większość z nich nie oferuje żadnych wymiernych korzyści.

Ponieważ większość z tych produktów została zaprojektowana jako suplementy diety, nie przechodzą one rygorystycznych testów FDA, co sprawia, że ​​bezpieczeństwo ich składników i skuteczność są wysoce dyskusyjne.

Co więcej, badania dotyczące wspólnych składników suplementów przeciwbólowych są niejednoznaczne i sprzeczne, jak stwierdzono w przeglądzie suplementów przeciwbólowych opublikowanym w Pharmacy and Therapeutics.

Więc wybierając najlepsze suplementy na ból stawów będzie w dużej mierze zależeć od twoich własnych badań i zaufania w odniesieniu do tych produktów.

11 najlepszych suplementów na ból stawów

Biorąc pod uwagę jakość i skuteczność składników, przejrzystość etykiet, recenzje produktów, wybraliśmy 10 najlepszych suplementów przeciwbólowych pod względem bezpieczeństwa i skuteczności.

#1 Kurkuma Kurkumina Plus

Kurkuma Kurkumina Plus
Kurkuma Kurkumina Plus Naturalna Superfood

Dowiedz się więcej o kurkumie Plus

Kurkuma kurkumina plus to pożywienie stworzone, aby pomóc osobom, które mają mało czasu lub nie mają czasu na zwracanie uwagi na swoją dietę lub styl życia, w utrzymaniu formy zarówno na umyśle, jak i ciele. Produkt zawiera silny składnik zwany kurkumą, który ma długą historię w starożytnych lekach ze względu na właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne[6].

Kurkuma kurkumina plus zawiera unikalną mieszankę naturalnych składników, która pomaga użytkownikom złagodzić ból stawów, zwiększyć wydajność poznawczą, sprzyja zdrowiu mózgu i działa przeciwzapalnie. Może być również świetnym wsparciem w osiągnięciu celu związanego z utratą wagi, ponieważ ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają zwiększyć metabolizm organizmu. Jednak osoby mogą doświadczyć różnych wyników w przypadku suplementu.

Dowiedz się więcej o Kurkuma Kurkumina Plus tutaj.

#2 Projoint Plus

Projoint Plus
Naturalna pielęgnacja stawów Projoint Plus

Dowiedz się więcej o Projoint Plus

Projoint Plus to produkt dietetyczny, którego formuła pomaga złagodzić ból stawów. Ten suplement zawiera silną dawkę składników, które, jak udowodniono naukowo, łagodzą objawy występujące po kontuzji, jak również spowodowane zapaleniem stawów.

Pogorszenie związane z wiekiem, które jest zwykle spowodowane zużyciem na przestrzeni lat, może również mieć znaczący wpływ na życie człowieka. Dodatek ten pomoże również zmniejszyć objawy spowodowane tymi problemami.

Suplement ma postać kapsułki, którą można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Zawiera również składniki, które pomagają w dostarczaniu składników aktywnych do krwiobiegu; zapewniając w ten sposób szybsze rezultaty.

Ten produkt można kupić na oficjalnej stronie internetowej za 29.95 USD za opakowanie sześćdziesięciu tabletek. Ta formuła jest również oferowana z 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Brakuje informacji dotyczących producentów Projoint Plus, a na stronie opisującej zalety produktu nie ma również szczegółowych instrukcji dotyczących dawkowania.

Sześćdziesiąt kapsułek w każdym pojemniku; jednak użytkownik najprawdopodobniej będzie musiał przyjmować dwie kapsułki dziennie - dokładniejsze instrukcje dotyczące dawkowania można znaleźć na etykiecie produktu.

Dowiedz się więcej o Projoint Plus tutaj.

#3 Instaflex

Instaflex
Instaflex - zaawansowane wspólne wsparcie

Dowiedz się więcej o Instaflex

Zaaprobowany przez słynnego piłkarza Douga Flutie, Instaflex z pewnością przyniesie przynajmniej pewne korzyści osobom z zapaleniem stawów. W przeciwieństwie do większości suplementów na stawy, Instaflex Advanced nie zawiera chondroityny i glukozaminy, ale opiera się raczej na innych udowodnionych naukowo substancjach. Ten produkt zawiera unikalną formę ekstraktu z Boswellia oznaczonego jako AprèsFlex, resweratrol, polifenol, kolagen UC-II, ekstrakt z czarnego pieprzu, kwas hialuronowy, a na koniec dodano kurkumę ze względu na jej dobrze znane właściwości przeciwzapalne.

Produkt został opracowany, aby zapewnić użytkownikowi liczne korzyści, takie jak zmniejszenie dyskomfortu, który często występuje, gdy stawy stają się bolesne, a także znaczną poprawę elastyczności w obrębie dotkniętych stawów.

Jednym szczególnym aspektem, który sprawia, że ​​Instaflex Advanced jest dość popularnym produktem, jest fakt, że producent twierdzi, że produkt zapewni znaczną poprawę objawów odczuwanych przez użytkownika w ciągu pierwszych siedmiu dni użytkowania.

Instaflex Advanced niedawno wprowadził nowy program próbny, w którym użytkownik może uzyskać dostęp do 14-dniowej wersji próbnej produktu, aby sprawdzić, czy to działa. Następnie klient będzie musiał uiścić miesięczną opłatę w wysokości 69.99 USD i opłatę za wysyłkę w wysokości 4.99 USD.

Produkt jest dogodnie wysyłany co miesiąc automatycznie do klienta; w ten sposób unikając wyczerpania tych suplementów.

Przeczytaj więcej o Instaflex tutaj.

#4 Osteo Bi-Flex

Osteo Bi-Flex
Osteo Bi-Flex Edge - wspiera zdrowie mięśni

Dowiedz się więcej o Osteo Bi-Flex

Ten produkt jest wyjątkowy, ponieważ zapewnia korzyści nie tylko dla stawów, ale także otaczających je mięśni. Kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​ten produkt jest wyjątkowy, jest to, że tabletki produktu są o 80% mniejsze niż inne podobne suplementy wspomagające stawy.

Duże tabletki są często trudne do połknięcia, co może sprawić, że suplementacja będzie niewygodna. Mając na uwadze mniejszy projekt, użytkownicy mogą z łatwością przyjmować suplement, gdziekolwiek są, aby doświadczyć licznych zalet, które może im zaoferować Osteo Bi-Flex.

Osteo Bi-Flex jest również odpowiedni dla osób z wrażliwością na gluten i alergiami na skorupiaki. Jeśli chodzi o składniki, produkt zawiera glukozaminę, kolagen typu II, 5-LOXIN Advanced i MSM. Osteo Bi-Flex został opracowany w taki sposób, aby zapewnić szybką i skuteczną ulgę w dolegliwościach stawowych.

Według producenta produktu, jeśli użytkownik ściśle przestrzega instrukcji dawkowania podanych na opakowaniu, oczekuje się znacznego zmniejszenia bólu, stanu zapalnego i dyskomfortu w ciągu pierwszych siedmiu dni. Po pierwszych siedmiu dniach objawy staną się jeszcze bardziej złagodzone - długotrwałe stosowanie pomoże poprawić elastyczność i zakres ruchu w dotkniętych stawach.

Przeczytaj więcej o Osteo Bi-Flex tutaj.

#5 Beneflex

Beneflex
Beneflex - Wspólna pomoc

Dowiedz się więcej o Beneflex

Chociaż glukozamina jest jednym z najpopularniejszych składników wspomagających stawy występujących w naturze, z pewnością nie działa dla każdego. Beneflex to produkt, który koncentruje się na wprowadzaniu organizmu użytkownika w najnowsze osiągnięcia nauk przyrodniczych. Zamiast włączać glukozaminę do swojej formuły, producent przyjrzał się naturalnym substancjom, które mogą zapewnić skuteczniejsze efekty.

Dodatkowo w Beneflex nie zastosowano żadnego wypełniacza, co oznacza, że ​​cała kapsułka jest wypełniona dobroczynnymi substancjami, które pomogą złagodzić dolegliwości stawowe - jak podaje serwis producenta już w tydzień.

Składniki, które sprawiają, że Beneflex jest tak korzystny, obejmują wyspecjalizowany kolagen UC-II, który przeszedł liczne próby naukowe i badania i udowodniono, że skutecznie poprawia ogólny stan zdrowia stawów[7]. Inne składniki to ApresFlex, specjalistyczny ekstrakt z rośliny Boswellia Serrata, a także kurkuma i kwas hialuronowy. Produkt można kupić w wielu lokalizacjach, w tym Amazon.com, najpopularniejszym na świecie sklepie internetowym.

Patrząc na listę produktów w różnych lokalizacjach online, mogliśmy znaleźć w większości pozytywne recenzje od użytkowników, którzy używali produktu w przeszłości, aby pomóc w zmniejszeniu bólu i zapalenia stawów, a także w celu poprawy ogólnej elastyczności ich kości.

Przeczytaj więcej o Beneflex tutaj.

#6 Osteojuv

Osteojuv
OsteoJuv - suplement diety

Dowiedz się więcej o Osteojuv

Głównym celem OsteJuv jest poprawa nawilżenia stawów, ponieważ zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego. Producenci OsteoJuv twierdzą, że produkt jest zdolny do leczenia bólu związanego z różnymi typami zapalenia stawów i działa na wszystkie stawy w ciele. Oprócz poprawy nawilżenia stawów, ten produkt ma zmniejszać stan zapalny, który jest kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do bólu i uszkodzenia stawów.

Wraz z poprawą nawilżenia i zmniejszeniem stanu zapalnego użytkownik powinien odczuć poprawę komfortu i zakresu ruchu w stawach dotkniętych tymi objawami.

Główne składniki znajdujące się w Osteojuv to kwas hialuronowy, chondroityna, glukozamina, wapń i żelatyna. Należy zaznaczyć, że udowodniono, że połączenie Chondroityny i Glukozaminy działa skuteczniej niż którykolwiek z tych składników stosowany oddzielnie.

Produkt występuje w formie dietetycznej kapsułki i należy go przyjmować raz dziennie - łącznie należy przyjmować dwie tabletki każdego ranka.

Produkt twierdzi, że zapewnia skuteczne wyniki w stosunkowo krótkim czasie, ale dalsze użytkowanie zapewni użytkownikowi najwięcej korzyści. Należy zauważyć, że osoby uczulone na skorupiaki powinny unikać stosowania Osteojuv.

Przeczytaj więcej o OsteoJuv tutaj.

#7 Flexacil Ultra

Flexacil Ultra
Flexacil Ultra - Zaawansowany kompleks naprawczy stawów

Dowiedz się więcej o Flexacil Ultra

Producenci Flexacil Ultra, że ​​ten produkt zawiera najlepiej sprzedającą się formułę łagodzenia bólu stawów dostępną obecnie na rynku. Zawiera również ekstrakty z korzenia imbiru i liści skrzypu. Efekt ten wynika z widocznej zdolności rośliny skrzypu polnego do obniżania poziomu TNF-a? Co powoduje stan zapalny w RZS.

Oprócz wyciągów z liści skrzypu i wyciągów z korzenia imbiru, Flexacil Ultra zawiera również kombinację glukozaminy i chondroityny - chociaż te składniki często nie przynoszą skutecznych rezultatów, gdy są stosowane samodzielnie, udowodniono, że zapewniają znaczną poprawę objawów związanych ze stawami gdy są używane razem.

Jednym ze szczególnych czynników dotyczących Flexacil Ultra, który odróżnia go od wielu konkurencyjnych suplementów na stawy, jest fakt, że ten produkt ma na celu nie tylko złagodzenie bólu i objawów zapalnych odczuwanych przez użytkownika.

Oprócz zmniejszania nasilenia tych objawów, produkt ma również na celu wspomaganie organizmu w naprawie uszkodzonej chrząstki. Gdy chrząstka zostanie naprawiona, objawy związane ze stawami zaczną się stopniowo poprawiać. Użytkownik zacznie również odczuwać poprawę elastyczności, komfortu i zakresu ruchu w obrębie tych stawów.

Przeczytaj więcej o Flexacil Ultra tutaj.

#8 Lyprinol

Lyprinol
Lyprinol - dla zdrowych stawów

Dowiedz się więcej o Lyprinol

Inną skuteczną opcją dla osób cierpiących na bóle stawów, którym towarzyszy stan zapalny, jest Lyprinol. Ten produkt jest wyjątkowy i zawiera specjalistyczny naturalny morski ekstrakt lipidowy. Ekstrakt składa się z unikalnej formuły kwasów tłuszczowych omega-3 połączonych ze stosunkowo rzadkimi grupami lipidowymi.

Produkt przeszedł liczne badania naukowe, a także badania kliniczne i udowodniono, że zapewnia użytkownikowi praktyczne działanie przeciwzapalne. Ten konkretny suplement jest przydatny w różnych stanach, których objawem jest stan zapalny - obejmuje to różne typy zapalenia stawów, w tym zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów.

Oprócz leczenia objawów spowodowanych zapaleniem stawów i innymi problemami związanymi ze stawami, Lyprinol jest również przydatny w leczeniu wielu różnych chorób, takich jak astma.

Produkt występuje w postaci kapsułek. Rozpoczynając stosowanie tego produktu, zaleca się przyjmowanie do czterech takich kapsułek dziennie przez okres do sześciu tygodni. Dwie z tych kapsułek należy przyjmować rano, a kolejne dwie wieczorem. Zaleca się przyjmowanie suplementów Lyprinol podczas posiłku.

Po pierwszych sześciu tygodniach zaleca się użytkownikowi zmniejszenie dawki do maksymalnie dwóch kapsułek dziennie - będzie to służyć podtrzymaniu.

Przeczytaj więcej o Lyprinol tutaj.

#9 Arthro 7

Arthro 7
Arthro 7 - Wsparcie zdrowych stawów

Dowiedz się więcej o Arthro 7

Producenci Arthro 7 twierdzą, że ich produkt może pomóc złagodzić dolegliwości stawów, promować ruchomość stawów, odżywiać chrząstkę stawową i promować ruchomość stawów. Produkt zawiera witaminę C, kolagen, bromelainę, CMO (mirystoleinian cetylu) będący rodzajem kwasu tłuszczowego, MSM, lipazę, kurkumę, żelatynę, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu i stearynian magnezu.

Producent twierdzi, że do tej pory sprzedano ponad osiem milionów butelek ich produktu Arthro-7 i że suplement pomógł milionom ludzi przezwyciężyć typowe objawy dotykające ich stawy.

Ponadto produkt nie zawiera żadnych leków farmaceutycznych i jest wolny od GMO, skorupiaków i glutenu. Według producenta Arthro-7, użytkownicy zwykle zaczynają odczuwać rezultaty, gdy używali produktu przez dwa tygodnie jako codzienny suplement wspomagający stawy.

Arthro-7 to niedrogi suplement, który można przyjmować bez żadnych znaczących skutków ubocznych. Większość użytkowników zgłasza, że ​​suplement ma tendencję do stosunkowo szybkiego działania i zapewnia korzyści promowane przez producenta.

Można skorzystać ze specjalnej oferty, która zapewnia klientowi stałą dostawę produktu, aby nigdy nie zabrakło mu suplementu. Korzystając z oferty specjalnej klient zapłaci 33.30 $ za miesięczną dostawę suplementu.

Przeczytaj więcej o Arthro 7 tutaj.

#10 Vital 3

Vital 3
Vital 3 - Wspólne rozwiązanie

Dowiedz się więcej o Vital 3

Vital three różni się od innych suplementów na ból stawów, ponieważ jest dostępny w kroplach. Ten produkt został również przetestowany w badaniach klinicznych i został opisany jako dobry dodatek do innych leków na zapalenie stawów, jak wyjaśniono na stronie internetowej produktu.

Mówi się, że kolagen w Vital XNUMX poprawia smarowanie stawów i amortyzuje, co pomaga w ich naprawie. Jest to ważna cecha, której należy szukać w suplementach wspomagających stawy, ponieważ rozpad chrząstki i stawów jest główną przyczyną bólu, a także zapalenia i innych szczególnych objawów, których ludzie zwykle doświadczają.

Fakt, że Vital 3 nie tylko koncentruje się na łagodzeniu objawów, ale także celuje w przyczynę objawów, sprawia, że ​​produkt jest znacznie bardziej skuteczny niż wiele innych wyborów na rynku.

Vital 3 to nie tylko przypadkowy produkt na rynku. Suplement posiada dowody naukowe na poparcie twierdzeń przedstawionych przez producenta produktu. W rzeczywistości przeprowadzono dziesięć różnych badań klinicznych na ludziach - a wyniki były imponujące wśród wszystkich badań klinicznych przeprowadzonych przez naukowców stojących za tą potężną formułą.

Przeczytaj więcej o Vital 3 tutaj.

# 11 Flexitrinol

Flexitrinol
Flexitrinol - wspólne wsparcie

Dowiedz się więcej o Flexitrinolu

Flexitrinol to innowacyjny suplement zdrowotny, specjalnie zaprojektowany, aby zmniejszyć bóle stawów, poprawić elastyczność i promować ogólny stan stawów. Wykonany jest z mocnych i wysokiej jakości składników, które pomagają wzmocnić stawy i zmniejszyć ból. Pomaga również zapobiegać stanom zapalnym, które są główną przyczyną bólu stawów, a także dalszego uszkodzenia dotkniętych stawów.

Produkt nie zawiera żadnych leków farmaceutycznych ani szkodliwych chemikaliów, ale opiera się wyłącznie na naturze, aby zapewnić silną formułę, która jest praktycznie wolna od jakichkolwiek potencjalnych skutków ubocznych.

Składniki zawarte w Flexitrinolu obejmują olej lniany, kompleks kwasów tłuszczowych Omega (Omega 3, 6 i 9), MSM, witaminę C, glukozaminę HCL i siarczan chondroityny.

Tysiące ludzi stosowało Flexitrinol, a większość z nich zgłosiła pozytywne efekty po codziennym przyjmowaniu suplementu przez kilka tygodni. Suplement jest bardzo przystępny cenowo, a specjalna oferta obejmuje obecnie miesięczną dostawę Flexitrinolu w cenie 39.99 USD.

Należy również zauważyć, że Flexitrinol przeszedł kilka testów laboratoryjnych i prób klinicznych, aby udowodnić, że suplement jest bezpieczny do długotrwałego stosowania i skuteczny w uzyskiwaniu wyników, które ma zapewniać.

Przeczytaj więcej o Flexitrinolu tutaj.

Jak działają suplementy na ból stawów?

Produkty przeciwbólowe zawierają składniki, o których uważa się, że głównie zmniejszają stan zapalny i naprawiają strukturę stawów.

Suplementy mają być przyjmowane doustnie, a składniki, które dostają się do krwiobiegu, uważa się, że poprawiają syntezę kolagenu, hamując syntezę białek, które mogą powodować zniszczenie chrząstki stawowej oraz zmniejszać stan zapalny i ból.

Niektóre suplementy poprawiają również smarowanie stawów, wpływając na płyn maziowy w stawach. Ta skuteczność może w dużym stopniu zależeć od jakości składników, ich masy cząsteczkowej i ich zdolności do przedostawania się do krwiobiegu.

Ponadto produkty te nie są regulowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, dlatego należy uważnie czytać etykiety.

UWAGA: Przed wyborem suplementu porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą o innych przyjmowanych lekach, aby mogli sprawdzić potencjalne interakcje. Niektóre suplementy zdrowotne mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, takimi jak leki rozrzedzające krew.

Przyjmowanie suplementów na ból stawów

Rzeczy do rozważenia podczas przyjmowania suplementów na ból stawów

Większość suplementów przeciwbólowych, które widzisz na rynku, pochodzi z naturalnych składników i jest całkowicie bezpieczna. Oznacza to również, że prawdopodobnie nie wystąpią żadne skutki uboczne, co jest powszechne w przypadku leków na zapalenie stawów na receptę.

Porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem tych suplementów, zwłaszcza jeśli obecnie przyjmujesz inne leki.

Jeśli chodzi o jakość, Arthritis Foundation zaleca wybieranie produktów najbardziej renomowanych marek krajowych i ostrożność w stosunku do tanich alternatyw, które twierdzą, że zawierają te same składniki za ułamek ceny.

Kolejną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przed zażyciem suplementów, jest przejrzystość etykiety, tj., Że wszystkie składniki są wymienione, w tym wiążące. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli masz pewne alergie i chcesz mieć pewność, że nie masz reakcji alergicznej na którykolwiek ze składników suplementu przeciwbólowego.

Popularne składniki suplementów na ból stawów

Dwa najpopularniejsze składniki suplementów przeciwbólowych to glukozamina i chondroityna.

Badanie 2018 opublikowane w Internecie Roczniki chorób reumatoidalnych zasugerował nawet, że 800 mg siarczanu chondroityny przyjmowane dziennie było równe w łagodzeniu bólu stawów, jak dzienna dawka 200 mg Celebrexu (celekoksybu).

Oba składniki są niezbędnymi składnikami zdrowej tkanki chrzęstnej stawu. Ich skuteczność w naprawie połączeń ogranicza się do badań laboratoryjnych.

Inne popularne składniki to kwas hialuronowy wchodzący w skład mazi stawowej, diacereina, niezmydlająca się awokado-soja (ASU), S-adenozylometionina, kadzidło indyjskie (Boswellia), kapsaicyna, kurkuma itp.

Uważa się, że niektóre z tych składników poprawiają strukturę chrząstki stawowej i przyspieszają naprawę, a inne działają jako naturalne środki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Informacje o zdrowiu stawów kostnych

Wnioski

Ból stawów to codzienność wielu osób z zapaleniem stawów. Podczas gdy eksperci medyczni poszukują skutecznych metod leczenia zapalenia stawów, pacjenci polegają na naturalnych suplementach, aby znaleźć przynajmniej jakąś ulgę.

Chociaż skuteczność suplementów diety w leczeniu bólu stawów jest nieuchwytna, niektóre badania przemawiają na korzyść niektórych z tych suplementów i składników.

Najlepszym sposobem, aby szczerze wiedzieć, czy suplement zadziała, jest wypróbowanie go samodzielnie.

Referencje
[1] https://www.cdc.gov/arthritis/data_statistics/arthritis-related-stats.htm
[2] https://www.webmd.com/pain-management/guide/joint-pain#1
[3] https://www.sciencedaily.com/releases/2017/05/170523190032.htm
[4] https://www.arthritis.org/living-with-arthritis/treatments/natural/supplements-herbs/9-supplements-arthritis-6.php
[5] Fundacja artretyzmu: „Wskazówki do zdzierania, powszechne terapie do rozważenia, przewodnik dotyczący suplementów - choroba zwyrodnieniowa stawów, suplementy, których należy unikać”.
[6] Norma naturalna: „Urząd medycyny integracyjnej”.
[7] Robert Bonakdar, MD, dyrektor zarządzania bólem w Scripps Center for Integrative Medicine.
[8] Harvard Health Publications: „Online Medical Dictionary”.
[9] Raporty konsumentów. "Fakty dotyczące suplementów na stawy: z 16 testowanych przez nas produktów siedem nie zawierało wszystkiego, co twierdziły. ”Opublikowano online w sierpniu 2013 r.
[10] Arthritis Foundation. Wybór suplementów na zapalenie stawów. Atlanta w stanie Georgia.
[11] Reginster, J .; Dudler, J .; Blicharski. T. i in. Siarczan chondroityny klasy farmaceutycznej jest tak samo skuteczny jak celekoksyb i lepszy od placebo w objawowej chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego: ChONdroityna w porównaniu z CElekoksybem w porównaniu z placebo (KONCEPCJA). Annal Rheum Dis. 2018: 19 (4): 409-12. DOI: 10.1136 / annrheumdis-2016-210860.
[12] Scholtissen, S.; Bruyere, O.; Neuprez, A. i in. Siarczan glukozaminy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego: porównanie opłacalności z paracetamolem. Int J Clin Pract. 2010; 64 (6): 756-62. DOI: 10.1111 / j.1742-1241.2010.02362.x.
Autor
Facebook Twitter

Dr Sarah Brewer, mgr inż

Dr Sarah Brewer MSc (Nutr Med), MA (Cantab), MB, BChir, RNutr, MBANT, CNHC, FRSM uzyskała dyplom Uniwersytetu Cambridge ze stopniami w N

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.