Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Naturalne metody leczenia bólu stawów i mięśni

Naturalne środki zaradcze i zmiany stylu życia mogą złagodzić bóle stawów i mięśni oraz poprawić jakość życia.
Naturalne metody leczenia bólu stawów i mięśni
Środki zapewniające naturalną ulgę w bólu mięśni i stawów. Shutterstock.com

Narasta przewlekły ból, a wraz z nim rozwój medycyny alternatywnej i komplementarnej.

Opiaty na receptę są wydawane przez lekarzy o dobrych intencjach jak cukierki, ale są one silnie uzależniające i zmieniające nastrój.

Kiedy kilka lat temu pracowałem w ośrodku odwykowym, szacowałem, że 40% moich podaży było uzależnionych od opiatów z powodu bólu[1].

Podczas gdy dowiedziałem się od wielu członków rodziny, że opioidy, takie jak heroina, oksykodon, hydrokodon, fentanyl mogą zniszczyć życie człowieka, ci pacjenci musieli się tego nauczyć na własnej skórze.

Stracili pracę, małżonków, dzieci, domy, a niektórzy prawie stracili życie, a to wszystko z powodu pigułki.

Ból stawów i mięśni

Ból stawów i mięśni jest dokuczliwym stanem i może mieć ogromny wpływ na Twój styl życia. Zdjęcie podane przez autora

Więc kiedy się rozwinąłem przewlekłe biodro i ból szyi od zbyt wielu godzin spędzonych na ekranie zacząłem szukać alternatywnych metod leczenia bólu. Wiedziałem, że leki na receptę nie są dla mnie opcją.

Nieco ponad jedna trzecia zachodniego świata odczuwa bóle stawów i mięśni[2] od przemęczenia sportowego, zapalenia stawów i długich godzin pracy przy biurku. I podobnie jak ja, powoli przyjmują holistyczne podejście do leczenia.

Naturalne multidyscyplinarne podejście do leczenia, w tym joga, chiropraktyka, akupunktura, masaże, terapia i naturalne maści przeciwbólowe zdziałały cuda na mój sen, nastrój i koncentrację. I w przeciwieństwie do sterylnego gabinetu lekarskiego, naturalne ośrodki lecznicze są wypełnione kojącymi i pobudzającymi aromatami i dekoracjami.

Leczenie zdrowia psychicznego

Podczas gdy medycyna konwencjonalna koncentruje się na obszarze dyskomfortu, medycyna holistyczna uczy nas, jak odnosić się do całego ciała - umysłu, ciała i ducha.

Medycyna komplementarna uznaje wewnętrzną rolę pacjenta w procesie gojenia.

Dr Lisa Rankin mówi nam w swoim bestsellerze Mind Over Medicine, że umysłem możemy przyspieszyć proces leczenia. Ten „efekt placebo”[3] można przypisać naszemu spojrzeniu na świat.

Dlatego terapeuci zajmujący się zdrowiem psychicznym uwzględniają teraz przewlekły ból na liście problemów, którymi się zajmują. Na przykład terapia poznawczo-behawioralna[4] (CBT) to forma terapii rozmową, która włącza edukację do procesu. Może nauczyć Cię, jak zmienić swoje postrzeganie tego problemu, w tym umiejętności radzenia sobie, przekierowania negatywnych myśli, technik uważności, takich jak głębokie oddychanie medytacyjne itp.

Krótko mówiąc, pacjent uczy się, jak żyć z bólem jako „gość” w swoim domu.

Zabiegi ukierunkowane na wyrównanie

Zabiegi ukierunkowane na wyrównanie

Leczenie bólu stawów i mięśni różnymi technikami wyrównania. inmotionptnj.com

Problemy z ułożeniem ciała spowodowane złą postawą są dobrze znanymi sprawcami bólu. Dlatego nawet lekarze zalecają jogę w leczeniu bólu. Badania opublikowane przez Annals of Internal Medicine sugerują, że joga jest skuteczna w łagodnym do umiarkowanego bólu.

Właściwie, mój terapeuta Tuina[5] (Chińska terapia manipulacyjna) mówi mi, że jego zabiegi będą trwały dłużej, jeśli połączę je z jogą. Mój kręgarz mówi to samo.

Ciało jest giętkie i wymaga konserwacji, w przeciwnym razie wróci do miejsca, w którym było. Mięśnie, stawy i kości współpracują ze sobą, aby ciało było mocne.

Więc jeśli jakakolwiek jego część cierpi, ważne jest, aby leczyć cały system różnymi uzupełniającymi się technikami wyrównania.

Zioła naturalne

To, że możesz chcieć uniknąć leków na receptę, nie oznacza, że ​​lekarstwo jest złe. Nadal od czasu do czasu znajduję ulgę w ziołowych środkach przeciwbólowych wewnętrznych i zewnętrznych. Chociaż rozciąganie jest często wystarczające, są dni, kiedy potrzebuję czegoś dodatkowego.

Zioła naturalne

Domowe środki zaradcze na bóle mięśni i stawów. Zdjęcie podane przez autora

Wiele ziół, takich jak kora wierzby[6], kanabidiol (CBD), kurkuma i feverfew mogą pomóc zmniejszyć ból. Te składniki można przyjmować wewnętrznie.

Byłem znany z tego, że sam je robię, ale możesz chcieć znaleźć nowe produkty dostępne bez recepty, takie jak Kremy CBDMEDIC który łączy w sobie zaawansowaną naukę i organiczne naturalne składniki, takie jak arnika[7], zioła chłodzące, takie jak kamfora, mięta pieprzowa, drzewo herbaciane, eukaliptus lub zioła rozgrzewające, takie jak kapsaicyna (składnik występujący w ostrej papryce), aby złagodzić ból.

Teraz możesz włączyć przerwy na wzmiankę o CBD, składniku pochodzącym z rośliny marihuany, kiedy właśnie mówiłem o uzależnieniu. Ale to nie sprawi, że będziesz na haju. CBD jest oddzielane od psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC) do celów medycznych.

Nawiasem mówiąc, prezydent Donald Trump podpisał ustawę o ulepszaniu rolnictwa[8] z 2018 (2018 Farm Bill) w dniu 20 grudnia, dzięki czemu wzrost niepsychoaktywnych konopi stanie się federalnym legalnym.

W międzyczasie byłem świadkiem rozwoju medycyny komplementarnej w ostatniej dekadzie. Lekarze konwencjonalni często współpracują z naturalnymi świadczeniodawcami opieki zdrowotnej, dlatego możesz spodziewać się dużych zmian w rodzajach leków wewnętrznych i zewnętrznych, którym możesz zalecić leczenie bólu.

Zobacz także - Miesiąc świadomości interakcji ziół / recept

Wnioski

Nowe badania sugerują, że terapie holistyczne mogą wzmacniać lub służyć zamiast konwencjonalnych metod leczenia. Gdy alternatywne metody leczenia zostaną zaakceptowane przez medycynę konwencjonalną, prawdopodobnie stanie się podstawą leczenia.

Podobnie jak w przypadku każdego leczenia, porozmawiaj z lekarzem i naturopatą, aby znaleźć najlepsze naturalne podejście, które będzie działać dla Ciebie i Twoich wyjątkowych problemów zdrowotnych.

Gdy w naturalny sposób przejmiesz kontrolę nad łagodnym do umiarkowanego bólem, będziesz zaskoczony, jak może poprawić się jakość Twojego życia.

Czytaj Dalej: Jak naturalnie leczyć zatrzymywanie wody i sztywne stawy?

Podobne posty

Pokaż wszystkie