Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

Leczenie bólu stawów - popularne opcje leczenia bólu stawów

Leczenie bólu stawów - popularne opcje leczenia bólu stawów

Suplementy do leczenia bólu stawów

Ból stawów jest przedmiotem poważnych obaw, przede wszystkim ze względu na to, że stawy odgrywają ogromną rolę w ogólnym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Ból stawów może być wynikiem urazu, choroby zakaźnej lub stanu chorobowego, który wpływa lub jest wynikiem uszkodzenia strukturalnego w obrębie stawów. Stawy na całym ciele to przede wszystkim skomplikowane masy strukturalnie zwięzłych kości, mięśni, ścięgien i nerwów. Oznacza to, że istnieje wiele potencjalnych problemów, które mogą się pojawić. Ból stawów jest również medycznie nazywany bólem stawów.

Odchudzanie

Utrata wagi może być skutecznym sposobem radzenia sobie ból stawów. Istnieje wiele przypadków, w których nadwaga jest główną przyczyną bólu stawów. Podczas gdy stawy ramion i łokci zwykle będą musiały nieść ciężary tylko wtedy, gdy coś nosisz, stawy skokowe muszą przenosić cały ciężar ciała, gdy wstajesz, chodzisz i biegasz. Ponadto nadmiar komórek tłuszczowych w organizmie zawsze może wywołać rozwój szeregu innych schorzeń lub nawet je pogorszyć.

Ludzie też pytają

Czy suplementy glukozaminy działają?
Jaki jest najlepszy środek przeciwbólowy na ból stawów?
Co to jest Projoint Plus?
Jak mogę wyleczyć ból pleców?
Jaka dieta jest dobra na zapalenie stawów?
Jakie są skutki uboczne przyjmowania leku Omega XL?
Jaki jest najlepszy suplement na stawy?

Chirurgia

Chirurgia jest zawsze uważana za jedną z ostatnich dostępnych opcji wspólna ulga w bólu. Chirurgia jest stosowana tylko w następujących przypadkach:

Chirurgia
 • Gdy pacjent cierpi na chorobę przewlekłą
 • Jeśli poważny uraz spowodował zerwanie więzadeł lub nerwów

Zapalenie kości i stawów jest stanem przewlekłym, o którym wiadomo, że powoduje poważny i silny ból po pełnym rozwoju. Niektórzy pacjenci mogą poprosić o wykonanie operacji w celu złagodzenia bólu. W tym przypadku wykonuje się pięć rodzajów operacji. Pięć rodzajów operacji to:

 • Artroskopia
 • Osteotomia
 • artrodeza
 • Resekcja artroplastyki
 • Całkowita alloplastyka stawu

Każdy z tych typów wiąże się z szeregiem zagrożeń i korzyści w stosunku do innych. Dlatego ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, aby upewnić się, że rozumiesz różne rodzaje operacji i podjąć świadomą decyzję.

Fizykoterapia

Fizjoterapia jest istotną częścią każdego leczenia, który koncentruje się na pomocy w regeneracji dotkniętych stawów. Ponieważ ból stawów w wyniku infekcji, urazu lub uszkodzenia strukturalnego powoduje, że stawy są bardzo słabe, należy je wzmocnić, aby uzyskać ich pierwotny poziom sprawności. Fizjoterapia koncentruje się na zapewnieniu budowania wymaganej siły w czasie. Odbywa się to w taki sposób, aby zapewnić, że staw nie jest poddawany zbyt dużemu naciskowi podczas rekonwalescencji. Kości, więzadła i mięśnie muszą być traktowane z najwyższą ostrożnością i ostrożnością, ponieważ narażenie ich na zbyt duży stres na początku z pewnością wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

Ćwiczenia rozciągające

Rozciąganie, podobnie jak fizjoterapia, pomoże ci wzmocnić dotknięty staw, jednocześnie chroniąc inne stawy przed bólem stawów w przyszłości. Ćwiczenia rozciągające pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji i elastyczności, a jednocześnie wzmacniają więzadła, mięśnie i kości, które są podstawowymi komponentami maszyn w stawie. Rodzaj ćwiczeń, które powinieneś wykonywać, będzie jednak zależał od obszaru stawu i rodzaju dotkniętego stawu. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest unikanie przesadzania z ćwiczeniami. Zatrzymaj się i zrób sobie przerwę, gdy tylko poczujesz jakikolwiek dyskomfort.

Ćwiczenia rozciągające

Źródło obrazu: webmd.com

Zastrzyki z kortykosteroidów na ból w stawie

W zależności od powagi choroby, ból może czasami osiągnąć niewiarygodny poziom. Twój lekarz może podać zastrzyki z kortykosteroidów, aby pomóc Ci przez jakiś czas radzić sobie z bólem. Wiadomo jednak, że zastrzyki kortykosteroidów mają skutki uboczne, w wyniku czego ilość, którą można podać w ciągu roku, będzie ograniczona. Niektóre z tych zagrożeń to:

Kortykosteroid
 • Osłabienie lub zerwanie ścięgna
 • Możliwe uszkodzenie nerwów
 • Wybielanie skóry wokół miejsca wstrzyknięcia
 • Ryzyko infekcji

Przygotowanie do wstrzyknięcia ogranicza się jedynie do unikania jakichkolwiek leków rozrzedzających krew, które pacjent może przyjmować, przez kilka dni przed podaniem zastrzyków kortykosteroidów.

Suplementy na bóle stawów

Dla osoby cierpiącej na bóle stawów jest zrozumiałe, że szuka suplementów, takich jak Omega XLktóry pomoże mu poradzić sobie z rozdzierającym i wyniszczającym bólem, którego mogą od czasu do czasu doświadczać. Jednak upewnij się, że nie przyjmujesz żadnych leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem na temat skutków ubocznych tego samego, a także upewnij się, że nie jesteś uczulony na żadną z treści.

Niektóre inne decyzje, które będziesz musiał podjąć, obejmują próbę ustalenia, czy chcesz po prostu poprawić sobie samopoczucie przez krótki okres, czy też chcesz dotrzeć do źródła problemu i wyleczyć jego przyczynę.

Podczas gdy kampanie reklamowe większości suplementy przeciwbólowe sprawisz, że uwierzysz, że są one odpowiedzią na twoje modlitwy, na ogół nie zawierają żadnych substancji chemicznych, które maskują ból lub ukrywają objawy. Nie dostarczają również żadnych składników odżywczych do gojenia się tkanek stawowych - co czyni je ogólnie bezużytecznymi na dłuższą metę.

Zdrowie konsumentów Odniesienia medyczne do trawienia:

 • Gecht-Silver MR, i in. Informacje dla pacjenta: zapalenie stawów i ćwiczenia. http://www.uptodate.com/index. Dostęp 18 grudnia 2012.
Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie