Zaktualizowano: 2019, 18 czerwca

Suplementy na stawy a chirurgia - co jest lepszym rozwiązaniem?

Suplementy na stawy a chirurgia - co jest lepszym rozwiązaniem?

Masz dość wspólnych problemów? Dowiedz się bezpiecznej i skutecznej pomocy dla stawów

Ból stawów może być spowodowany kilkoma czynnikami. Problemy ze stawami mogą być poważne, aw niektórych przypadkach prowadzić do niskiej jakości życia. Tam są bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby łagodzenia bólu stawów. Oto sposoby, które mogą pomóc w łagodzeniu bólów stawów:

1. Zadbaj o zdrową wagę:

Dodatkowy kilogram może obciążyć stawy, co może powodować ból. Może również nasilać rozpad chrząstki, co może powodować sztywność stawów. Utrata wagi może pomóc w złagodzeniu ból stawów.

2. Ćwiczenie:

Angażowanie się w ćwiczenia, takie jak aerobik, pomaga stawom poruszać się płynnie i być silnymi. Ćwiczenia pomagają również spowolnić tempo postępu problemów ze stawami, aw niektórych przypadkach łagodzić objawy, takie jak ból. Ćwiczenia takie jak pompki i przysiady pomagają w budowaniu mięśni, które wspierają kolano i stawy. Należy unikać ciężkich ćwiczeń, które mogą prowadzić do kontuzji.

Ćwiczenie

3. Zadbaj o zdrową dietę:

Spożywanie owoców i diety bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 może pomóc w łagodzeniu bólu stawów. Pokarmy zawierające kwasy tłuszczowe omega-3 obejmują sardynki, siemię lniane, orzechy włoskie, dziki ryż, olej rzepakowy i fasolę.

Czy należy poddać się operacji wymiany stawu kolanowego lub biodrowego?

Operacja wymiany stawu kolanowego lub biodrowego może pomóc w złagodzeniu ból kolana i biodra. Operacja kolana i biodra jest bardzo skuteczna i większość pacjentów, którzy ją przeszli, była w stanie złagodzić ból.

Kto potrzebuje wymiany biodra lub kolana?

Endoprotezę biodra lub kolana należy wykonać u osób, które:

 • Nie reaguj na leki, zastrzyki i urządzenia takie jak chodziki nie są im pomocne
 • Doświadcz dużo bólu i sztywności - Osoby, które odczuwają bóle i sztywność, które powodują, że nie są w stanie chodzić, wstać z krzesła lub nie są w stanie wykonywać swoich codziennych czynności
 • Miej deformacje - Kiedy kolano jest mocno opuchnięte lub masz zgięte nogi, konieczna byłaby operacja

Kiedy operacja wymiany stawów może nie pomóc?

W niektórych przypadkach wymiana stawu kolanowego lub biodrowego może nie pomóc. Takie przypadki obejmują:

 • Kiedy masz infekcję - Infekcja może rozprzestrzenić się na wymieniane kolano lub biodro, co może skutkować poważnymi komplikacjami, zmuszającymi do wykonania kolejnej operacji.
 • Kiedy nie jesteś pewien przyczyny bólu biodra lub kolana - Bóle kolan i bioder spowodowane uszkodzeniem nerwów nie wymagają operacji.
 • Kiedy masz kolano lub ból podczas odpoczynku - Operacja wykonana na osobie, która odczuwa ból kolana lub biodra podczas odpoczynku, jest mniej skuteczna.
 • Gdy masz inne komplikacje zdrowotne, takie jak udar, zawał serca i cukrzyca - Wymiana stawu kolanowego lub biodrowego u osób z tymi chorobami może prowadzić do powikłań.
wymiana kolana lub biodra

Przed rozważeniem operacji wymiany stawu kolanowego lub biodrowego należy najpierw spróbować leczenie niechirurgiczne ponieważ operacje wiążą się z wieloma zagrożeniami, a okresy rekonwalescencji są długie. Chirurgia wymaga zaangażowania, takiego jak poprawa stylu życia, częstsze ćwiczenia, jedzenie i utrzymywanie bezpiecznej wagi oraz pomoc w poruszaniu się.

Kiedy jest właściwy czas na operację wymiany stawów?

Powinieneś rozważyć operację wymiany stawów, gdy leki i inne alternatywne metody leczenia nie były w stanie poprawić twojego stanu.

Jakie są powody wymiany biodra lub kolana?

Operacja biodra lub kolana pomaga złagodzić silny ból oraz w przypadkach, gdy inne metody leczenia nie pomagają.

Wspólne suplementy: rzeczy do rozważenia!

Możesz rozważyć użycie suplement na ból stawów które mogą leczyć chore stawy. Suplementy na stawy pomagają zmniejszyć ból stawów. Przed zastosowaniem suplementów na stawy należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Skutki uboczne suplementów. Przed zażyciem suplementów należy rozważyć skutki uboczne suplementów na stawy i korzyści
 • Czy suplement na stawy ma naukowe uzasadnienie tego, co ma rozwiązać?
 • Czy suplement na stawy dostarcza cegiełek do stawów? Suplementy na stawy, które dostarczają składników odżywczych do stawów, pomogą w ich zdrowiu
 • Czy suplement na stawy ma Farmakopea Stanów Zjednoczonych (USP) notacja oznaczająca wysokie standardy?
 • Czy suplement diety jest produkowany przez firmę, która ściśle przestrzega kontroli jakości i czy można go kupić w sieci zdrowej żywności lub w aptece?

Wspólne suplementy: czy za szumem kryje się jakaś nadzieja?

Jest wiele suplementy przeciwbólowe dostępne na rynku, które twierdzą, że mogą pomóc w rozwiązaniu wspólnych problemów, przez co trudno jest zorientować się, który produkt jest dla Ciebie dobry. Produkty zawierające glukozaminę i chondroitynę lub obie te substancje odniosły sukces w badaniach klinicznych i mogą być pomocne w leczeniu problemów ze stawami. Suplementy na stawy, takie jak metylosulfonylometan (MSM), również mogą być pomocne, ale nie przeprowadzono badań dotyczących ich długotrwałego stosowania. Niektóre suplementy na stawy mają skutki uboczne, dlatego ważne jest, aby rozważyć korzyści i skutki uboczne.

Jakie badania zostały przeprowadzone w sprawie wspólnych suplementów vs. Chirurgia stawów?

Badania wykazały, że glukozamina, chondroityna i metylosulfonylometan które są zawarte w niektórych suplementach na stawy, mogą pomóc w zmniejszeniu postępu zapalenia stawów i zapewnić budulec dla stawów. W ten sposób możesz użyć suplementu przeciwbólowego, takiego jak PEA Cure aby uzyskać natychmiastową ulgę w bólu stawów. Niemniej jednak, jeśli nie masz pewności co do wiarygodności produktu, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem dowolnego losowego suplementu.

Przeprowadzono również badania dotyczące chirurgii stawów, która zaowocowała małoinwazyjną operacją stawu biodrowego, która ma mniej powikłań w porównaniu z innymi rodzajami operacji. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz wybrać tańszą opcję, użycie suplementu na stawy byłoby świetną alternatywą. Jeśli jednak pieniądze nie są problemem, zawsze możesz zdecydować się na wspólną operację. Tak czy inaczej, jak już wspomniano, niezbędna jest konsultacja z lekarzem.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie