Zaktualizowano: 2019, 3 września

10 najlepszych metod łagodzenia bólu w dole pleców, które należy dziś rozważyć

10 najlepszych metod łagodzenia bólu w dole pleców, które należy dziś rozważyć

Ból krzyża jest częstym powodem wizyt lekarskich według artykułu opublikowanego w American Family Physician. Podczas gdy większość przypadków bólu krzyża jest spowodowana skręceniem mięśni i więzadeł, w rzadkich przypadkach ból może wynikać z urazów stawów kręgosłupa i nerwów.

W takich przypadkach ból bywa silny, a nawet wyniszczający. Poszukaj natychmiastowej pomocy, jeśli ból wystąpi po wypadku, jeśli odczuwasz drętwienie kończyn lub nagłe nietrzymanie moczu. W przeciwnym razie możesz wypróbować te 10 metod leczenia silnego bólu krzyża.

Jeśli chodzi o leczenie silnego bólu krzyża, najważniejsze jest cierpliwość i oczekiwanie, aż efekty staną się zauważalne. Wybierając metodę leczenia bólu krzyża, należy wziąć pod uwagę nie tylko obecne objawy, ale także wcześniejsze objawy (wywiad chorobowy).

1. Wypróbuj lek przeciwbólowy

W zależności od przyczyny i rodzaju bólu, którego doświadczasz, możesz stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty lub Salonpas Spray jako opcja leczenia pierwszego na linii. Artykuł opublikowany w Best Practice & Research stwierdza, że ​​paracetamol, łagodne opioidy i Niesteroidowe leki przeciwzapalne to typowe zalecenia dotyczące bólu krzyża, ale badania pokazują, że wszystkie są równie skuteczne.

2. Wypróbuj środki zwiotczające mięśnie

Leki zwiotczające mięśnie to leki działające depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy i pomagające rozluźnić mięśnie. Jak wyjaśniono w sekcji Zdrowie kręgosłupa, środki zwiotczające mięśnie są często stosowane jako uzupełnienie terapii i najlepiej nadają się do krótkotrwałego leczenia ostrego bólu krzyża. Twój lekarz może zalecić środki zwiotczające mięśnie, jeśli ból przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i gdy lek przeciwbólowy nie działa.

Informacje o bólu krzyża

3. Fizjoterapia

Jeśli chodzi o ból dolnej części pleców, brak ruchu może tylko pogorszyć problem. Lekarze prawie zawsze zalecają pacjentom z bólem krzyża, aby pozostali aktywni, z wyjątkiem złamań kręgów, kiedy odpoczynek jest zalecany w początkowej fazie powrotu do zdrowia.

Joga, pilates i podobne ćwiczenia rozciągające najlepiej wzmacniają mięśnie podtrzymujące kręgosłup i ogólną strukturę kręgosłupa.

4. Leki przeciwdepresyjne

Kiedy cierpisz na przewlekły ból krzyża, którego przyczyna jest trudna lub niemożliwa do ustalenia, możesz być kandydatem na leki przeciwdepresyjne. Leki przeciwdepresyjne to klasa leków, które wpływają na poziom serotoniny w organizmie i są stosowane w leczeniu szeregu problemów innych niż depresja.

Ich zastosowanie w łagodzeniu bólu krzyża jest nieco kontrowersyjne, ale wydaje się, że działają u niektórych osób.

5. Akupunktura

Akupunktura

Przegląd systematyczny opublikowany w The Clinical Journal of Pain w 2013 roku stwierdził, że akupunktura jest lepsza niż leki i pozorowanie akupunktura w leczeniu ostrego bólu krzyża.

Ta starożytna chińska praktyka okazała się skuteczna również w leczeniu wielu różnych zaburzeń bólowych. Zabieg jest również bezpieczny i całkowicie wolny od skutków ubocznych, gdy wykonuje go licencjonowany akupunkturzysta.

6. Kompresy na ciepło i zimno

Kiedy po raz pierwszy wystąpi silny ból krzyża po podniesieniu czegoś ciężkiego, zastosowanie zimnego kompresu przez pierwsze 48 godzin może przynieść natychmiastową ulgę. Ochłodzenie okolicy pomoże zmniejszyć obrzęk poprzez ucisk naczynek, a to z kolei zmniejszy ból.

Po dwóch dniach stosowania zimnych okładów Lisa DeStefano, profesor nadzwyczajny w Michigan State University College of Osteopathic Medicine w East Lansing, sugeruje, że zastosowanie ciepła w tym obszarze może pomóc rozluźnić mięśnie i dostarczyć więcej tlenu do tego obszaru.

7. Naturalne środki zaradcze

Przewlekły ból krzyża jest trudny do opanowania, a poleganie na lekach przeciwbólowych na dłuższą metę nie jest dobre dla zdrowia. Zmniejszenie stanu zapalnego i znieczulających sygnałów bólowych w dolnej części pleców może przynieść takie same korzyści, jak leki, ale z mniejszą liczbą skutków ubocznych.

Badania nad naturalnymi środkami przeciwbólowymi> wykazały, że składniki takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, kurkuma i wierzba biała mogą przynieść bardzo potrzebną ulgę w bólu.

8. Odwiedź kręgarza

Według artykułu w Spine Health manipulacja kręgosłupem wykonywana przez kręgarza może pomóc poprawić zdrowie i funkcjonowanie stawów. Kręgarz może stosować delikatne techniki u osób starszych i osób z osteoporozą lub większą siłą u osób młodszych. Praktyka okazała się przydatna w łagodzeniu bólu w dolnej części pleców.

Odwiedź kręgarza

9. Pływanie

Pływanie to doskonała forma rehabilitacji fizjoterapeutycznej przy bólach krzyża, jeśli chodzi o badania naukowe. Badanie opublikowane w Kurume Medical Journal dawno temu doszedł do wniosku, że ćwiczenia w wodzie mogą być najbardziej użytecznym sposobem ćwiczeń dla pacjentów z bólem krzyża, ponieważ ponad 90% pacjentów uczestniczących w badaniu zgłosiło poprawę samopoczucia po 6 miesiącach leczenia.

10. Terapia masażem

Możesz samodzielnie masować za pomocą urządzenia do masażu lub odwiedzić masażystę, który może pomóc w przypadkach, gdy ból w dolnej części pleców jest spowodowany napięciem mięśni lub niewłaściwą postawą.

Podczas masażu staniesz się znacznie bardziej zrelaksowany, co z pewnością pomoże rozluźnić mięśnie i zmniejszy wrażliwość na ból. Stosowanie kremu przeciwbólowego, takiego jak Therapain Plus na masaż w bolącym miejscu może również pomóc złagodzić ból.

Jaka jest najlepsza metoda leczenia bólu krzyża?

Każde z przedstawionych powyżej rozwiązań terapeutycznych jest doskonałe w przypadku bólu krzyża. Leki przeciwbólowe i zwiotczające mięśnie mogą przynieść ulgę w bólu i zmniejszyć stan zapalny. Fizjoterapia, terapia masażu i akupunktura pomagają rozwiązać zarówno objawy, jak i przyczynę problemu. Możesz także wypróbować kompresy na ciepło / zimno, chiropraktykę lub aktywne pływanie, ponieważ są one korzystne dla bólu dolnej części pleców.

Możesz także czytać - 10 najlepszych metod leczenia bólu w dole pleców, aby przeprowadzić więcej badań

Wnioski

Ból w dole pleców jest powszechny i ​​zwykle jest wynikiem nadwyrężenia mięśni. Jednak w niektórych przypadkach przyczyna bólu krzyża może być poważniejsza i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że ból w dole pleców może wskazywać, że coś jest nie tak z rdzeniem kręgowym. Ale jeśli ból jest mniej nasilony i jesteś w stanie poruszać się mniej więcej, przydatne mogą okazać się wymienione powyżej opcje leczenia.

Podsumowując, jeśli chodzi o opcje leczenia silnego bólu krzyża, ważne jest, aby wybrać coś, co pasuje do twojego indywidualnego przypadku. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat możliwości leczenia bólu krzyża i wspólnie zdecydujcie, jaki będzie przebieg leczenia.

Niemniej jednak zawsze możesz zdecydować się na leki przeciwbólowe, aby uzyskać szybkie rezultaty. Nie zapomnij o zwiedzaniu Recenzja Zyflamend, ponieważ ten produkt może zapewnić pożądane rezultaty.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie