Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Palenie i bóle stawów - dlaczego palacze mają więcej bóli i bólów?

Palenie i bóle stawów - dlaczego palacze mają więcej bóli i bólów?

Jeśli do tej pory nie nauczyłeś się zła palenia, musisz mieszkać pod kamieniem lub na bezludnej wyspie bez zewnętrznej komunikacji ze światem. Palenie papierosa produkowanego na skalę przemysłową ma ogromną listę negatywnych skutków ubocznych, od śmierdzących ubrań, tapicerki, dywanów, włosów i oddechu (w najlepszym przypadku), aż po raka (w najgorszym).

Pomiędzy tymi skutkami ubocznymi są skutki uboczne, jakie wywołuje palenie, gdy cierpisz na chorobę przewlekłą - nie chorobę układu oddechowego, chociaż lista tam również jest dość długa - ale stan wpływający na mięśnie, kości, ścięgna i więzadła; innymi słowy, układ mięśniowo-szkieletowy. Sprawdzić Przegląd współczynnika ulgi co może pomóc złagodzić bóle stawów.

Dlaczego palenie jest złym nawykiem?

Niekorzystne palenie tytoniu

Jednym słowem - nikotyna. Jeśli chodzi o to, co zrobi ci papieros, nikotyna nie jest znana jako czynnik rakotwórczy, ale wiadomo, że jest uzależniająca - silnie uzależniająca. Jest grupa palaczy, którzy po prostu nie mogą rzucić nałogu z powodu uzależnienia od nikotyny. Dla tych palaczy e-papierosy są dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają uzyskać nikotynę, której pragniesz, bez wszystkich 500 dodatków i smoły.

E-papierosy nie są sprzedawane jako środki ułatwiające rzucenie palenia, ale możesz stopniowo obniżać poziom nikotyny w miarę ich używania, co w zasadzie pozwala pozbyć się nałogu. Nikotyna ma również inne działanie na organizm; nikotyna spowalnia wzrost osteoblastów, komórek tworzących kości organizmu, i spowalnia wchłanianie wapnia z diety. Razem prowadzą one do rozwój osteoporozylub słabe kości; to z kolei prowadzi do złamań.

Palenie zmniejsza dopływ tlenu do krwi, a to wydłuża czas gojenia się ran; niższy dopływ krwi i spowolniona produkcja osteoblastów skutkują dłuższym czasem gojenia złamań.

Są inne powody, dla których palenie jest złym nawykiem. Najważniejsze z nich to 500 dodatków plus smoła, które można znaleźć w komercyjnym papierosie. Są to czynniki rakotwórcze powodujące raka płuc podczas palenia.

Jeśli masz szczęście, że palenie nie zachoruje na raka, w najlepszym przypadku będziesz cierpieć na zaburzenia czynności płuc, aw najgorszym - rozedmę lub chorobę serca.

Ludzie też pytają

Czy suplementy glukozaminy działają?
Jaki jest najlepszy środek przeciwbólowy na ból stawów?
Co to jest Projoint Plus?
Jak mogę wyleczyć ból pleców?
Jaka dieta jest dobra na zapalenie stawów?
Jakie są skutki uboczne przyjmowania leku Omega XL?
Jaki jest najlepszy suplement na stawy?

Smoła i dodatki zawarte w papierosach gromadzą się w płucach, upośledzając wzrost tkanki płucnej i zmniejszając ilość tlenu, którą można wdychać, zmniejszając w ten sposób dopływ tlenu do organizmu. Powoduje to wiele problemów, w tym opisany powyżej wydłużony czas gojenia się ran i złamań.

Palenie i choroby przewlekłe

Palenie i choroby przewlekłe

Niezależnie od tego, że palenie jest dla ciebie po prostu szkodliwe, jeśli palisz i masz przewlekłą chorobę, narażasz się na niepotrzebny ból i cierpienie. Zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane i fibromialgia to wszystkie chroniczne, bolesne stany.

Zmniejszanie zdolności organizmu do radzenia sobie z tymi chorobami przez palenie nie ma żadnego sensu. Twoje ciało potrzebuje tlenu do funkcjonowania; nie tylko oddychanie, ale metabolizm komórkowy, który zachodzi w każdym układzie narządów, jest zależny od tlenu.

Palenie ogranicza zdolność organizmu do naprawy i regeneracji. Kiedy palisz z chorobą przewlekłą, poziom bólu wzrasta, a zdolność do funkcjonowania spada. Zmniejszasz swoją ruchliwość, zwiększasz ból i pogarszasz swój stan.

Palenie i stawy

Palenie

Wykazano, że palenie ma negatywny wpływ na chrząstkę i stawy. Nie zidentyfikowano składników dymu papierosowego wpływających na metabolizm komórek chrząstki, ale szczegółowo opisano związek między paleniem a uszkodzeniem chrząstki.

Palenie upośledza metabolizm komórkowy chrząstki, zmniejszając jej zdolność do naprawy. To, wraz ze zmniejszoną podażą tlenu, pogarsza występowanie choroby zwyrodnieniowej stawów. Jeśli staw nie jest artretyczny, nadal będzie cierpieć z powodu palenia papierosów, a palacz będzie odczuwał silniejszy ból niż osoba niepaląca.

Poziomy palenia i bólu

Przeprowadzono badania dotyczące poziomu bólu u palaczy w porównaniu z osobami niepalącymi. Wydaje się, że palacze mają częstszy i silniejszy ból niż osoby niepalące. Przyczyna nie jest znana; ludzie, którzy mają skłonność do palenia, mogą mieć niższy próg bólu niż ci, którzy tego nie robią, lub palenie może w jakiś sposób obniżyć próg bólu ciała.

Powód nie jest zrozumiały, ale wydaje się, że palacze odczuwają więcej bólu pleców, nóg, kolan i stawów niż osoby niepalące.

Niemniej jednak, dlaczego decydujesz się znosić ból przez długi czas? Przeglądaj Internet, aby znaleźć plik najlepsze suplementy na ból stawów i natychmiast pozbądź się bólów stawów.

Możesz także chcieć przeczytać - Palenie i chirurgia kosmetyczna - wszystko, co musisz wiedzieć!

Wnioski

Twoje ciało boli bardziej, kiedy palisz. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, ale głównym z nich jest zmniejszona podaż tlenu. Palenie zwiększa poziom bólu, z przewlekłą chorobą lub bez niej, i uszkadza układ mięśniowo-szkieletowy.

Dym papierosowy uszkadza chrząstkę, na której stawy polegają, aby zapewnić płynny, bezbolesny ruch - prawdopodobnie nawet bierne palenie, ale z pewnością podczas wdychania z pierwszej ręki.

Jeśli palisz, przygotuj się na krótsze, bardziej bolesne życie - to takie proste. Chociaż ludzie rzucają palenie, ich bóle stawów mogą się nasilać. W takich przypadkach dobrze jest zwrócić się o pomoc do suplementów przeciwbólowych. Możesz rozważyć Instaflex co może pomóc złagodzić ból stawów.

Możesz również sprawdzić - Ból nóg: przyczyny, oznaki, objawy, diagnoza i leczenie

Referencje
[1] Departament Zdrowia. Palenie zabija: biała księga na temat tytoniu. Londyn: The Stationery Office, 1998.
[2] Law M, Hackshaw A. Metaanaliza palenia papierosów, gęstości mineralnej kości i ryzyka złamania biodra: rozpoznanie głównego efektu. British Medical Journal 1997; 315: 841-846
[3] Garrett RJ. Synteza kolagenu i białek niekolagenowych w rozwijających się płucach narażonych na dym tytoniowy. Environ Res 1978; 17: 205–15.
[4] Wolfe F. Wpływ palenia na stan kliniczny, laboratoryjny i radiologiczny w reumatoidalnym zapaleniu stawów. J Rheumatol 2000; 27: 630–7.
[5] Goldberg MS, Scott SC, Mayo N. E. Przegląd związku między paleniem papierosów a rozwojem nieswoistego bólu pleców i powiązanych wyników. Kręgosłup 2000. 25995–1014.1014 [PubMed]
Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie