Zaktualizowano: 2019, lipiec 25

Obrzęk stawów: dowiedz się, co może powodować obrzęk stawów

Obrzęk stawów: dowiedz się, co może powodować obrzęk stawów

Czy pojawienie się obrzęku stawów było nagłe czy stopniowe?

Istnieją różne powody, dla których ludzie mają obrzęk stawów lub przyczyny obrzęku stawów. To, jak pojawia się ból stawów, może dać wskazówkę co do przyczyny bólu stawów. Niektóre bóle stawów pojawiają się nagle, inne stopniowo. Reumatoidalne zapalenie stawów lub obrzęki stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów są zwykle stopniowe, ale bardzo szkodliwe. Septyczne zapalenie stawów i obrzęki stawów wywołane przez inne artropatie wywołane przez kryształy są nagłe. W ciągu dwóch tygodni mogą wystąpić obrzęki stawów. Czasami obrzęki stawów związane z chorobą zwyrodnieniową stawów mogą być nagłe. Na przykład w przypadku erozyjnej choroby zwyrodnieniowej stawów i zapalnej choroby zwyrodnieniowej stawów obrzęki stawów mogą być ostre. Zwykle towarzyszy temu tkliwość i ból.

Co powoduje puchnięcie stawów?

Obrzęk stawów jest spowodowany niektórymi stanami, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów, urazy lub ścieranie chrząstek. Choroba zwyrodnieniowa stawów oznacza zużycie i zwykle występuje wraz ze starzeniem się, powodując obrzęk obciążonych przez całe życie stawów, takich jak kolana, stopy, biodra i kręgosłup.

Dlaczego stawy puchną?

Stawy puchną z powodu zużycia chrząstek, niedostatecznego smarowania stawów prowadzącego do sztywności i tarcia stawów, a także utrzymywania ciężaru ciała przez długi czas. Pęcznieją również, gdy osoba pozostaje nieruchoma przez długi czas lub podejmuje intensywne zadania.

Ludzie też pytają

Czy suplementy glukozaminy działają?
Jaki jest najlepszy środek przeciwbólowy na ból stawów?
Co to jest Projoint Plus?
Jak mogę wyleczyć ból pleców?
Jaka dieta jest dobra na zapalenie stawów?
Jakie są skutki uboczne przyjmowania leku Omega XL?
Jaki jest najlepszy suplement na stawy?

Czy codziennie odczuwasz ból lub sztywność stawów?

Sztywność stawów może być oznaką zapalenia stawów i zwykle występuje w przypadku braku ruchu stawów przez długi czas. Na przykład można ich doświadczyć wcześnie rano, gdy nie śpisz, lub można ich doświadczyć, gdy prowadzisz siedzący tryb życia, taki jak przebywanie w domu bez angażowania się w aktywność fizyczną.
W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów sztywność może utrzymywać się prawie pół godziny, podczas gdy w przypadku tocznia rumieniowatego układowego lub reumatoidalne zapalenie stawów sztywność może utrzymywać się dłużej niż godzinę.
Jeśli poświęcisz jeszcze minutę, aby znaleźć ulgę w chorujących stawach, na pewno natrafisz na suplement przeciwbólowy, który może całkowicie wyeliminować ból. Jeden suplement, którego nie powinieneś przegapić, jest znany jako Omega XL. Jest to suplement przeciwbólowy przeznaczony do leczenia sztywności stawów, obrzęku itp.

Jakie choroby powodują bóle i obrzęki stawów?

Istnieje kilka przyczyn obrzęku stawów lub chorób, które mogą powodować ból i obrzęk stawów. Przykłady tych chorób obejmują:

Dna:

Jest to rodzaj zapalenia stawów, który powoduje ostry ból i obrzęk stawów. Zaburzenie zwykle dotyka dużego palca, a obrzęk stawów może być ciągły, chyba że zaburzenie jest leczone. Długotrwały obrzęk stawów, sztywność i ból mogą spowodować trwałe uszkodzenie stawów, ścięgien i innych tkanek.

Dnawe zapalenie stawów jest spowodowane nadmiarem kwasu moczowego we krwi, który tworzy twarde kryształy w stawach. Dna może wpływać na więcej niż jeden staw, taki jak stopa, kolana i kostki.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS):

Reumatoidalne zapalenie stawów (RA)

Jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje poważne zapalenie stawów, tkanek i narządów. RZS często atakuje stawy maziowe. Zaburzenie może dotyczyć ludzi w każdym wieku. Przyczyna RZS nie jest znana, a objawy nawracają. RZS może powodować zmęczenie, bóle stawów i mięśni, brak apetytu, sztywność stawów, niską gorączkę i zmęczenie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA):

Choroba zwyrodnieniowa stawów znana również jako choroba zwyrodnieniowa stawów lub zapalenie kości i stawów to zaburzenie powodujące rozpad chrząstki stawowej, takiej jak chrząstka stawowa i kość podchrzęstna. Zaburzenie zwykle dotyka kolan, stóp, kręgosłupa i bioder.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z powszechnych form zapalenia stawów i dotyka ponad 25 milionów ludzi w Ameryce. Choroba zwyrodnieniowa stawów występuje często u mężczyzn przed 45 rokiem życia i często u kobiet po 45 roku życia.

Łuszczycowe zapalenie stawów:

Łuszczycowe zapalenie stawów jest również znane jako łuszczyca artropatyczna lub łuszczycowe zapalenie stawów. Jest to forma zapalenia stawów powszechna u osób z łuszczycą; choroba atakująca skórę. Łuszczyca występuje, gdy występuje nadmierna produkcja komórek skóry po tym, jak układ odpornościowy pomyli normalne komórki skóry za patogeny. Jeśli masz obrzęk, ból i stan zapalny kręgosłupa i opuszków palców łuszczycowe zapalenie stawów.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK):

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest jedną z przyczyn obrzęków stawów i przewlekłych chorób zapalnych kręgosłupa. Zwykle wpływa na stawy krzyżowo-biodrowe które łączą kręgosłup z miednicą.

Zakaźne zapalenie stawów:

Zakaźne zapalenie stawów, znane również jako septyczne zapalenie stawów, zwykle atakuje tkanki i stawy. Zakaźne zapalenie stawów jest zwykle wywoływane przez bakterie, takie jak gronkowiec złocisty i neisseria gonorrhea. Nazywa się to zakaźnym, ponieważ przenosi się z innych części ciała do stawów poprzez krew. Zakaźne zapalenie stawów zwykle dotyka bioder, ramion, kostki, nadgarstka i kolana.

Zapalenie torebki stawowej:

Informacje o zapaleniu kaletki

Zapalenie kaletki powoduje zapalenie kaletki, które znajdują się między ścięgnami, mięśniami, skórą i kością. Zapalenie kaletki jest zwykle spowodowane urazami, powtarzającymi się ruchami i starzeniem się. Występuje często u dorosłych w wieku powyżej 40 lat.

Zapalenie ścięgna:

To jest zapalenie ścięgien. Zwykle dotyczy kończyn górnych i dolnych, aw rzadkich przypadkach dotyczy bioder i tułowia.

Czy jesteś zagrożony bólem stawów i obrzękiem?

Istnieje kilka czynników, które mogą narazić Cię na ból stawów i obrzęk. Czynniki te obejmują:

Palenie - Nadmierne palenie tytoniu może powodować reumatoidalne zapalenie stawów

Niektóre stany, takie jak nadczynność przytarczyc, amyloidoza, mogą powodować rzekomą dnę

Otyłość - Osoby otyłe są narażone na wysokie ryzyko wystąpienia dnawego zapalenia stawów

Spożycie alkoholu - Nadmierne picie alkoholu może narazić Cię na dnawe zapalenie stawów

Wysokie ciśnienie krwi - Osoby z wysokim ciśnieniem krwi są narażone na wysokie ryzyko dnawego zapalenia stawów

Używanie niektórych leków - Leki, takie jak cyklosporyna, leki przeciwgruźlicze, takie jak pirazynamid i etambutol, mogą narazić Cię na ryzyko dny moczanowej

Historia rodzinna zapalenia stawów - Osoby, które mają lub miały członka rodziny z bólem stawów i obrzękiem, są w grupie wysokiego ryzyka

Czy obrzęk stawów jest pierwotnym objawem zapalenia stawów?

Kiedy masz zapalenie stawów, w stawie jest zwiększona ilość płynów, co powoduje obrzęk. Obrzęk stawów występuje często w stanach zapalnych rodzaje zapalenia stawów.

Jak unikać i leczyć obrzęk stawów?

Zapalenie stawów może wystąpić z wielu powodów, od urazów fizycznych i nadwyrężeń po zapalenie stawów. Spożywanie leków na receptę lub środków przeciwbólowych za każdym razem puchną stawy. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak w naturalny i zdrowy sposób zmniejszyć obrzęk i ból. Proste i drobne nawyki mają ogromny wpływ na to, jak dobrze można sobie z nimi radzić.

Lecz obrzęk stawów

Ostrożność podczas codziennych czynności może pomóc w zapobieganiu obrzękowi stawu, który jest wynikiem upadku i nadmiernego zużycia. Obrzęk stawów można leczyć w zależności od przyczyny. Obrzęk stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów, łuszczycowym zapaleniem stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupai reumatoidalne zapalenie stawów można leczyć za pomocą niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Leki przeciwreumatyczne modyfikujące chorobę (DMARD) mogą być również stosowane w leczeniu zapalnych typów zapalenia stawów.

Doustne leki steroidowe mogą również pomóc w zmniejszeniu bolesnych i obrzękniętych stawów. Kolchicynę stosuje się w leczeniu ostrej dny moczanowej, podczas gdy zakaźne zapalenie stawów można leczyć antybiotykami.

Chwyć trochę lodu

Jak zmniejszyć obrzęk stawów

Terapia lodem to dobry sposób na rozwiązanie problemu obrzęk i ból stawów. Przygotuj lód w lodówce. Kiedy ból staje się nie do zniesienia, umieść okład z lodu na zranionym lub zapalonym stawie i pozwól mu podążać zgodnie z naturalnym procesem:

  • Pierwsze uczucie fajne
  • Potem pieczenie, a po nim ból
  • Wreszcie staje się odrętwiały

Zwykle zajmuje to kilka minut. Można to zrobić wiele razy dziennie, jeśli się na to zdecyduje. Możesz również rozważyć złożenie wniosku HondroCream jeśli ból powraca w ciągu dnia.

Jedz produkty bogate w przeciwutleniacze

„Jak zmniejszyć obrzęk stawów dietą?” to powszechna wątpliwość, jaką ludzie mają. Oczywiście zdrowa dieta specyficzna dla kwestii fizjologicznych np ból stawów i obrzęk jest niezbędny. Pomocna może być dieta zawierająca następujące składniki odżywcze:

  • Kwas foliowy i inne witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu, a tym samym również stan zapalny. Chociaż trudno jest określić, jakie są dokładne funkcje, istnieje ostateczny pozytywny związek między krwią bogatą w te składniki odżywcze a zmniejszone zapalenie stawów. Może to pomóc osobom z zapaleniem stawów i podobnymi dolegliwościami.
  • Zalecane są produkty bogate w witaminę D.
  • Witaminy A, C i E są powszechnymi przeciwutleniaczami, o których wiadomo, że przynoszą korzyści osobom cierpiącym na takie dolegliwości. Pokarmy bogate w te witaminy to odpowiednio marchew, owoce cytrusowe, orzechy i fasola.

Na rynku dostępnych jest kilka suplementów przeciwbólowych, które zawierają przeciwutleniacze. Theraworx Relief jest jednym z nich.

Pić dużo wody

Obrzęk to sposób, w jaki organizm radzi sobie z czynnikami drażniącymi w jego naturalnym środowisku. Aby przyspieszyć ten proces, duże spożycie płynów może bardzo pomóc. Woda oczyszcza system i pomaga szybciej wypłukać takie drażniące substancje.

Ćwiczenie

Wielu z nas zastanawia się, czy ćwiczenia fizyczne są jedną z metod zmniejszania obrzęku stawów, czy może pogorszyć sytuację. Prawda jest taka, że ​​odpoczynek ciała pozwala ustąpić obrzękowi. Jeśli jednak ciągle unikasz używania stawów, możesz mieć trudności z ich ponownym użyciem, gdy zostaną wyleczone. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się ćwiczyć w stopniu, w którym organizm nie jest w stanie wytrzymać presji, jest tak samo źle, a prawdopodobnie nawet gorzej. Najlepszym rozwiązaniem są łagodne ćwiczenia (fizjoterapia), oczywiście w regularnych odstępach czasu lub odpoczynku. Nawet proste czynności, takie jak chodzenie / jazda na rowerze do supermarketu, mogą zapewnić organizmowi dobrą aktywność.

Odpocząć

Kiedy ludzie wysilają się, wykonują wielozadaniowość na wysokim poziomie, nie pozwalając ciału skoncentrować się na uszkodzonych częściach. Podczas snu lub nieaktywności organizm ludzki ma tę zaletę, że może pozwolić na proces gojenia bez powodowania dalszych szkód. Dlatego tak ważna jest dobra ilość snu.

Wnioski

Niemniej jednak, jeśli te tak zwane sprawdzone sposoby nie działają lub okażą się daremne, możesz rozważyć zastosowanie wspólnego suplementu na zmianę. Co powiesz na czytanie Recenzja Omega XL który jest obecnie jednym z najczęściej recenzowanych suplementów na rynku. Ten suplement może być rozwiązaniem wszystkich problemów ze stawami, w tym obrzęku i sztywności stawów.

Ból i obrzęk stawów mogą być spowodowane kilkoma czynnikami, dlatego warto porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze. Lub jeśli chcesz skorzystać z suplementu bez recepty, na rynku dostępnych jest wiele opcji.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie