Zaktualizowano: 2020, 20 lutego

Najwyżej oceniane suplementy na ból stawów w 2020 roku

Oto 8 najlepszych suplementów na ból stawów w 2020 roku. Dowiedz się, które suplementy mogą pomóc złagodzić ból stawów.

Mity i fakty dotyczące wspólnych suplementów

Było kilka mitów i faktów na temat suplementów na ból stawów. Jednym z faktów jest to, że istnieje kilka rodzajów suplementów na ból stawów, które pomagają złagodzić ból stawów. Faktem jest również, że wiele suplementów na stawy ma skutki uboczne, a niektóre mogą nawet pogorszyć stan.

Niektóre suplementy mogą pomóc tymczasowo poczuć się lepiej, a inne całkowicie złagodzić objawy.

Istnieją również mity dotyczące suplementów na stawy.

Niektóre z mitów obejmują:

 • Mit: Suplementy na ból stawów, takie jak glukozamina, przynoszą korzyści każdemu, kto ma zapalenie stawów.
 • Fakt: Prawda jest taka, że ​​glukozamina jest w stanie przynieść korzyści niektórym osobom, szczególnie tym, którzy mają chorobę zwyrodnieniową stawów, stymulując odrost zniszczonej chrząstki
 • Mit: Wszystkie suplementy mogą pomóc w leczeniu bólu stawów.
 • Fakt: Nie wszystkie suplementy na stawy były w stanie złagodzić ból. Niektóre skuteczne suplementy przeciwbólowe zawierają glukozaminę, chondroitynę, kolagen i kwas gamma-linolenowy (GLA)
Najwyżej oceniane bóle stawów

Poniżej znajdują się najwyżej oceniane suplementy na bóle stawów

#1 Projoint Plus

Projoint Plus
Projoint Plus - Naturalna pielęgnacja stawów

Dowiedz się więcej o Projoint Plus

ProJoint Plus to naturalna ziołowa formuła opracowana, aby pomóc Ci osiągnąć zdrowe stawy i elastyczną mobilność. Wykonany jest z całkowicie naturalnych składników, które są prekursorami tworzenia tkanek łącznych, takich jak chrząstki, ścięgna i płyn nawilżający stawy.

ProJoint Plus jest prezentowany w pojemniku zawierającym 60 kapsułek w butelce, co odpowiada 20 porcjom. Ten produkt jest zatwierdzony przez FDA i zawiera składniki, które zostały poddane dokładnym badaniom w Harvard Medical School, Mayo Clinic i Arthritis Clinic.

Przyjmowanie 3 kapsułek dziennie tego ProJoint Plus wiąże się ze zdrowiem chrząstki i ruchomością stawów oraz gojeniem się uszkodzonych stawów.

Aby dowiedzieć się więcej o Projoint Plus, kliknij tutaj.

#2 Kurkuma Kurkumina Plus

Kurkuma Kurkumina Plus
Kurkuma Kurkumina Plus Naturalna Superfood

dowiedz się więcej o Curcumin Plus

Kurkuma Kurkumina Plus to suplement diety, który poprawia ogólny stan zdrowia. Główne składniki kurkumy działają przeciwzapalnie, zmniejszając tym samym obrzęki i stany zapalne w organizmie. Dlatego stosowanie tego suplementu może pomóc w złagodzeniu bólów stawów, osteoporozy i zapalenia stawów.

Ta formuła pomaga wzmocnić układ odpornościowy dzięki przeciwutleniaczom w naturalnym produkcie. Ponadto suplement ten wspomaga obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, poprawiając w ten sposób ogólne samopoczucie. Ponadto produkt ten zwiększa tempo metabolizmu, stymulując tym samym utratę tkanki tłuszczowej.

Ten produkt jest dostępny online i kosztuje 23.95 USD za butelkę. Każda butelka zawiera 60 kapsułek, a użytkownik może wziąć od dwóch do czterech tabletek w zależności od zapotrzebowania organizmu.

Aby dowiedzieć się więcej o Kurkuma Kurkumina Plus, kliknij tutaj.

#3 Wspólny postęp

Wspólny postęp
Joint Advance - Joint Advance Formula

Dowiedz się więcej o Joint Advance

Joint Advance to naturalna formuła ziołowa opracowana z myślą o łagodzeniu problemów zdrowotnych stawów. Zawiera naturalne zioła, które są łatwo metabolizowane w komórkach organizmu, co zapewnia łatwe zwalczanie toksycznych skutków. Joint Advance jest naturalny i prawie nie wymaga recepty.

Działa najlepiej w krótkich kościach ciała, takich jak palce, kolana i łokieć. Producenci twierdzą, że ten produkt jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i jego skuteczność w porównaniu z innymi lekami na receptę w aptekach. Formuła Joint Advance jest dostępna na szerszej platformie, w tym na Amazon. Butelka zawierająca 90 tabletek może kosztować około 39.95 USD na Amazon. Ceny różnią się nieznacznie na innych platformach.

Aby dowiedzieć się więcej o Joint Advance, kliknij tutaj.

#4 Eazol

Eazol
Eazol - Naturalna ulga w bólu

Dowiedz się więcej Anout Eazol

Eazol Pain Relief to wielopłaszczyznowy suplement diety, który łagodzi kilka schorzeń stawów. W szczególności łagodzi bóle stawów, zmniejsza stany zapalne i łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Składniki użyte w formule Eazol Pain Relief są naturalne i pochodzą z naturalnych ziół.

Producent twierdzi, że składnik został naukowo udowodniony jako nietoksyczny dla ludzi. To sprawia, że ​​Eazol jest bezpieczny dla ludzi. Może być również stosowany przez wegetarian i wegan. Wykazano, że każdy składnik działa inaczej, ale łącznie łagodzi wiele stanów wynikających z bólów mięśniowo-szkieletowych. Eazol Lek przeciwbólowy jest kapsułkowany, a zalecana dawka to dwie kapsułki dziennie popijane wodą bezpośrednio po posiłku.

Aby dowiedzieć się więcej o Eazolu, kliknij tutaj.

#5 Giętki

Giętki
Suplement - Suplement na ból stawów

Dowiedz się więcej o Supple

Elastyczny to kolejny imponujący suplement na ból stawów. Jest pysznym napojem, a także zawiera glukozaminę i siarczan chondroityny. Zawiera również inne składniki odżywcze, które pomagają poprawić zdrowie stawów, takie jak witamina C, witamina D, witaminy z grupy B i wapń.

Jedynym problemem związanym z tym produktem jest to, że nie zawiera składników przeciwzapalnych, więc nie zapewnia szybkiej ulgi w bólu stawów. Jest to w szczególności powód, dla którego w Internecie pojawiają się negatywne recenzje klientów dotyczące Supple. Upłynie kilka tygodni, zanim użytkownik odczuje ulgę w bólu stawów.

Istnieją również opinie klientów, które mówią, że nie jest to zbyt skuteczne. Jest to również trochę drogie, ponieważ 48-dniowa dostawa kosztuje 99.95 $ plus koszty przesyłki.

Aby dowiedzieć się więcej o Supple, kliknij tutaj.

#6 Osteo Bi-Flex

Osteo Bi-Flex
Osteo Bi-Flex - suplement łagodzący ból stawów

Dowiedz się więcej o Osteo Bi-Flex

Osteo Bi-Flex to kolejny ponadprzeciętny suplement na ból stawów oferujący różne preparaty na różne problemy z bólem stawów. Występuje w potrójnej sile, podwójnej sile, stawach i mięśniach oraz wielu innych odmianach. Jest to jeden z pierwszych suplementów na stawy na rynku i istnieje wiele pozytywnych opinii klientów i opinii osób, które go wypróbowały.

Jedną wadą jest to, że mówią o tym opinie klientów nie działa szybko. Nie jest oferowany z gwarancją zwrotu pieniędzy, co jest kolejną wadą wspólnego suplementu. Cena Osteo Bi-Flex wynosi około 20 dolarów za butelkę, która wystarcza na około dwa miesiące, więc jest to bardzo przystępny cenowo suplement na stawy.

Aby dowiedzieć się więcej o Osteo Bi-Flex, kliknij tutaj.

#7 Wspólne wsparcie Instaflex

Instaflex
Instaflex - Popraw elastyczność i zmniejsz sztywność

Dowiedz się więcej o Instaflex

Instaflex Joint Support to wysokiej jakości suplement na stawy, dlatego jest rozprowadzany przez renomowanego sprzedawcę suplementów GNC. Jest również dostępny u innych znanych sprzedawców, takich jak Vitamin World, Drugstore.com i thevitaminshippe.com. Zawiera siarczan glukozaminy, MSM i mieszankę ziół przeciwbólowych.

Problem z tym suplementem na stawy polega na tym, że są pewne negatywne opinie od klientów, które mówią, że złagodzenie bólu stawów zajmuje trochę czasu. Ponadto nie udowodniono, że niektóre składniki aktywne skutecznie łagodzą dolegliwości stawów. Jedna butelka, która wystarcza na około 30 dni, jest sprzedawana online $ 69.99.

Aby dowiedzieć się więcej o Instaflex, kliknij tutaj.

#8 TFX Flex

TFX Flex
TFX Flex - Zmniejsz sztywność

Dowiedz się więcej o TFX Flex

TFX-Flex to kolejny suplement na ból stawów rozprowadzany przez renomowanego sprzedawcę GNC. Oferuje nowe podejście do łagodzenia bólu stawów. Twierdzi, że jest dwukrotnie bardziej skuteczny niż suplementy glukozaminy i chondroityny.

Jego głównym składnikiem aktywnym jest kolagen typu II, o którym mówi się, że jest bardziej skuteczny w porównaniu ze zwykłymi suplementami glukozaminy i chondroityny. Zawiera również zioła, o których wiadomo, że pomagają łagodzić bóle stawów, takie jak ekstrakt z kory wierzby białej, korzeń imbiru, ekstrakt reniny Boswellia i ekstrakt z korzenia kurkumy.

Problem z tym suplementem na stawy polega na tym, że nie jest on skuteczny we wszystkich przypadkach bólu stawów z nieznanych przyczyn. Nadal nie ma wystarczających dowodów na to, że kolagen typu II skutecznie łagodzi ból stawów, ponieważ przeprowadzono na nim bardzo niewiele badań. Sprzedaje się butelkę, która wystarcza na około miesiąc $ 59.99 na stronie GNC.

Aby dowiedzieć się więcej o TFX Flex, kliknij tutaj.

Porady eksperta dotyczące bólu związanego z zapaleniem stawów

Zgodnie z Shawn Plank, MD, lekarz medycyny integracyjnej z University of Pittsburgh Medical School Center for Integrative Medicine w leczeniu bólu związanego z zapaleniem stawów należy przyjąć podejście obejmujące całe ciało. Plank mówi, że twój styl życia odgrywa główną rolę w zmniejszaniu bólu stawów. Wskazane jest, aby schudnąć, aby nie wywierać nacisku na stawy, co może powodować bóle stawów.

Powinieneś także regularnie wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią Twoje mięśnie. Silne mięśnie są w stanie wspierać stawy i uelastyczniać je. W zmniejszaniu stanu zapalnego pomocne może być również stosowanie diety przeciwzapalnej. Żywność, która zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 mają środki przeciwzapalne.

Plank mówi, że przyjmowanie leków może pomóc w złagodzeniu ból stawów a innym ludziom suplementy mogą pomóc w zapewnieniu dodatkowej ulgi, której leki nie mogą zapewnić. Powinieneś omówić swój stan z lekarzem, aby wiedzieć, które suplementy Ci odpowiadają. Dzieje się tak, ponieważ niektóre suplementy na stawy mogą powodować alergie, wchodzić w interakcje z innymi lekami i mogą mieć szkodliwe skutki uboczne.

Plank zaleca następujący suplement na ból stawów:

 • Siarczan glukozaminy / Siarczan chondroityny: Glukozamina występuje zwykle naturalnie w chrząstce stawowej. Suplementy są zwykle wytwarzane ze skorup krabów, krewetek i homarów. Glukozamina pomaga w spowolnieniu rozpadu chrząstki, zmniejsza ból stawów oraz pomaga w poprawie ruchomości stawów. Chondroityna znajduje się również w kości i chrząstce. Suplementy siarczanu chondroityny są zwykle wytwarzane z tchawicy krów i produktów ubocznych wieprzowiny. Chondroityna pomaga w zmniejszaniu bólu i zapalenia stawów, poprawie funkcji stawów i spowalnianiu postępu choroby zwyrodnieniowej stawów. Chondroityna pomaga również w utrzymaniu nawilżenia stawów, pomagając chrząstce w zatrzymywaniu wody.
 • Witamina D3: Witamina D wspomaga wchłanianie wapnia, który jest wykorzystywany przez kości. Witamina D można je znaleźć w wielu rodzajach żywności, takich jak sok pomarańczowy, sardynka, produkty mleczne, wzbogacone zboża i żółtko jaja. Witamina D może być również wytwarzana w organizmie, gdy jesteś narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Witaminę D można również znaleźć w postaci suplementów.
 • Omega 3: Kwasy tłuszczowe Omega 3 występują naturalnie w oleju sojowym, oleju rzepakowym i orzechach włoskich oraz niektórych rybach, takich jak łosoś i tuńczyk. Suplementy Omega 3 pomaga w produkcji kwasu chemicznego, który pomaga w zwalczaniu zapalenia stawów.
 • Wapń: Wapń odgrywa ważną rolę w tworzeniu kości, dlatego należy upewnić się, że w organizmie jest wystarczająca ilość wapnia. Możesz otrzymać wapń z kilku rodzajów żywności, ale jeśli nie jesteś w stanie uzyskać zalecanego dziennego spożycia ze swojej diety, powinieneś otrzymywać naturalne suplementy wapnia.

Inne zalecane suplementy to:

 • Kurkuma
 • Herbata zielona
 • Imbir
 • S-adenozylo-l-metan (SAMe)
 • Czarci pazur
 • Methylsulfonylmethane (MSM)
 • Bromelaina
 • Witamina E
 • Pokrzywa

Czy suplementy mogą powodować ból stawów?

Jeszcze innym powszechnym mitem dotyczącym suplementów na stawy jest to, że im więcej spożywasz określonych suplementów, tym lepsze są efekty. Wierz lub nie, ale niektóre suplementy mogą powodować ból stawów.

Ale jak?

Nadmierne spożycie niektórych witamin i minerałów może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Zasadniczo w populacji ogólnej jest bardziej powszechne spożywanie niektórych witamin lub minerałów w nadmiarze niż niedobór, szczególnie w przypadku osób przyjmujących suplementy witaminowe. Niektóre witaminy, takie jak kompleks B i witamina C, są rozpuszczalne w wodzie. Kiedy bierzesz za dużo, organizm po prostu wydala nadmiar.

Z drugiej strony witaminy, takie jak A, D, E i K, z których wszystkie są korzystne w przypadku bólu stawów, są rozpuszczalne w tłuszczach[1]. Nadmierne spożycie sprawia, że ​​organizm zatrzymuje nadmiar, nie spłukuje ich. To osłabia ich efekt. Dlatego lekarze zalecają spożywanie tylko zalecanej ilości witamin.

Suplementy przeciwbólowe pomagają uniknąć tego efektu, ponieważ zawierają precyzyjną ilość potrzebnych witamin, bez nadmiaru.

Suplementy na ból stawów - co wziąć pod uwagę?

Przed podjęciem jakichkolwiek suplement na ból stawów powinieneś upewnić się, że ma dowód rozwiązania Twoich problemów, suplementy można znaleźć w dużych farmaceutykach, produkt ma niewielkie lub żadne skutki uboczne, produkt zawiera budulec dla stawów, a składniki produktu zostały przebadane i są dobrej jakości .

Zanim zaczniesz stosować suplementy na stawy, powinieneś najpierw upewnić się, że otrzymujesz składniki odżywcze i witaminy z diety. Dzieje się tak, ponieważ wiele suplementów na stawy ma skutki uboczne, które mogą powodować inne komplikacje.

Referencje

[1] https://www.healthline.com/nutrition/fat-soluble-vitamins
[2] Shawn Plank, MD, lekarz medycyny integracyjnej, University of Pittsburgh Medical School Center for Integrative Medicine.
[3] Fundacja artretyzmu: „Wskazówki do zdzierania, powszechne terapie do rozważenia, przewodnik dotyczący suplementów - choroba zwyrodnieniowa stawów, suplementy, których należy unikać”.
[4] Norma naturalna: „Urząd medycyny integracyjnej”.
[5] Odniesienie medyczne WebMD: „Ile wapnia?”
[6] Rozendaal, R. Annals of Internal Medicine, 19 lutego 2008, tom 148: str. 268-277.
[7] Robert Bonakdar, MD, dyrektor zarządzania bólem w Scripps Center for Integrative Medicine.
[8] Harvard Health Publications: „Online Medical Dictionary”.
[9] Raporty konsumentów. "Fakty dotyczące suplementów na stawy: z 16 testowanych przez nas produktów siedem nie zawierało wszystkiego, co twierdziły. ”Opublikowano online w sierpniu 2013 r.
[10] Arthritis Foundation. Wybór suplementów na zapalenie stawów. Atlanta w stanie Georgia.
[11] Reginster, J .; Dudler, J .; Blicharski. T. i in. Siarczan chondroityny klasy farmaceutycznej jest tak samo skuteczny jak celekoksyb i lepszy od placebo w objawowej chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego: ChONdroityna w porównaniu z CElekoksybem w porównaniu z placebo (KONCEPCJA). Annal Rheum Dis. 2018: 19 (4): 409-12. DOI: 10.1136 / annrheumdis-2016-210860.
[12] Scholtissen, S.; Bruyere, O.; Neuprez, A. i in. Siarczan glukozaminy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego: porównanie opłacalności z paracetamolem. Int J Clin Pract. 2010; 64 (6): 756-62. DOI: 10.1111 / j.1742-1241.2010.02362.x.
Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.