Zaktualizowano: 2019, lipiec 25

Fibromialgia: przyczyny, objawy i najskuteczniejsze naturalne sposoby leczenia FM

Fibromialgia: przyczyny, objawy i najskuteczniejsze naturalne sposoby leczenia FM

# Wprowadzenie - Czym dokładnie jest fibromialgia?

Fibromialgia to zespół. Mówi się, że jest to powszechny ból mięśni, który nie ma konkretnej przyczyny. Wiele osób ma fibromialgia znosić codzienne brzemię zmęczenia, objawy nastroju, bóle całego ciała, bóle głowy, lęk i depresja, problemy ze snem, objawy jelita drażliwego i kołatanie serca.

To tylko kilka przykładów objawów związanych z fibromialgią. Inne objawy obejmują osłabienie zmęczenie, poczucie niezdolności do funkcjonowania i ból przypominający grypę.

Niektórzy chorzy zgłaszają również mgłę mózgową (zwaną Fibro Fog), wrażliwą skórę, swędzenie, zapalenie chrząstek kostnych, stan zapalny, nadmierną czujność, neuropatię, niskie libidooraz problemy ze wzrokiem, takie jak niewyraźne widzenie i widzenie duchów.

Osoby borykające się z tą chorobą na co dzień mają istotny negatywny wpływ na ich funkcjonalność i jakość życia. Z własnego doświadczenia i doświadczeń wielu chorych, które znam, objawy fibromialgii mogą i zwykle pogarszają się w miarę upływu czasu, chyba że zostaną wprowadzone zmiany w żywieniu i stylu życia, aby pomóc je kontrolować.

To powiedziawszy, fibromialgia jest niewidoczną chorobą; cierpiący zwykle wygląda zdrowo na zewnątrz, ale w środku cierpi cicho.

Fibromialgia jest jednak nieuchwytną chorobą. Aby uzyskać ostateczną diagnozę, pacjent musi mieć i zgłosić ból w co najmniej 11 z 18 określonych punktów spustowych. Niedawno pojawił się nowy test krwi w celu wykrycia fibromialgii; nazywa się to testem FM / a.

Jako zespół jest długotrwały i obejmuje ból mięśni i tkanki łącznej całego ciała.

Kobiety w wieku od 20 do 50 lat są najbardziej narażone na fibromialgię. Znakiem rozpoznawczym tej chronicznej dolegliwości jest przewlekły ból, występujący obecnie lub w postaci powtarzających się zaostrzeń, który może w każdej chwili uderzyć w każdą część ciała z dowolnym natężeniem.

Chociaż niektórzy ludzie potrafią przetrwać i kontynuować swoje życie pomimo bólu, wiadomo, że okalecza innych do tego stopnia, że ​​nie są w stanie pracować.

# Co powoduje fibromialgię?

fibromialgii

Nikt nie ma ostatecznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Istnieje szeroko rozpowszechniona teoria, że ​​osoby, które padają ofiarą fibromialgii, rozwijają wrażliwość na bolesne bodźce, prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego zapłonu w układzie centralnym.

Stwierdzono również, że niektóre potencjalne przyczyny obejmują alergie na chemikalia lub żywność, problemy hormonalne, wirusy, słabe trawienie, nieszczelne jelita, nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa, kandydozę lub stres.

W szczególności stres i traumatyczne wydarzenia emocjonalne wydają się odgrywać znaczącą rolę, a wielu cierpiących na fibro wskazuje na te dwie kwestie jako zwiastun objawów fibro.

# Naturalna poprawa objawów poprzez dietę

Najlepszym i pierwszym sposobem na złagodzenie objawów fibromialgii jest rozpoczęcie spożywania określonych pokarmów przeciwzapalnych. Dieta fibromialgii oznacza, że ​​będziesz spożywać głównie owoce, warzywa, organiczne dzikie mięso i kiełki orzechów.

Przykładami są zielone warzywa dostarczające niezbędnych minerałów; czyste, chude białko, które pomaga mięśniom i tkankom zachować energię i prawidłowe funkcjonowanie; Omega-3 tłuszcze pomagające zmniejszyć ból związany z chorobą; i przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, witamina Ci witamina E.

Nie kończy się na jedzeniu określonych rodzajów żywności. Są też pokarmy, których należy unikać. Należą do nich gluten, o którym mówi się, że powoduje problemy autoimmunologiczne i może pogorszyć fibromialgię; cukier, który zwiększa ból i stan zapalny; każdy potencjalny alergen pokarmowy; nadmierne spożycie alkoholu i kofeiny, które mogą powodować niedobory minerałów i odwodnienie; nabiał, soja i kukurydza we wszystkich postaciach; i przetworzonej żywności lub żywności z dodatkami. Mówiąc najprościej, dieta przeciwzapalna jest najlepsza dla osób cierpiących na fibro.

Tak czy inaczej, możesz poprawić zdrowie stawów, przyjmując lek suplement na ból stawów który dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Naturalna poprawa objawów poprzez dietę

# Środki zaradcze dotyczące stylu życia w leczeniu fibromialgii

Standardowa opieka, taka jak leki przepisane przez lekarza, może pomóc, ale nie musi, uważam, że nie są one odpowiedzią i mogą powodować skutki uboczne. Zmiana codziennych nawyków może złagodzić objawy fibromialgii.

Powinieneś upewnić się, że podjąłeś kroki, aby zmniejszyć stres w swoim życiu i znaleźć czas na ćwiczenia. Rozsądne jest również zaplanowanie zajęć relaksacyjnych w celu promowania leczenia.

Oto kilka naturalnych metod leczenia, które należy wziąć pod uwagę w radzeniu sobie z objawami fibromialgii i ich łagodzeniu:

1. Olejki eteryczne

Udowodniono, że oleje takie jak olej Helichrysum zmniejszają stany zapalne, zmniejszają ból mięśni, poprawiają krążenie i wspomagają gojenie się tkanki nerwowej. To sprawia, że ​​jest to pożyteczne naturalne leczenie fibromialgii.

Olejek lawendowy jest również znany z łagodzenia stresu emocjonalnego związanego z fibromialgią i usypiania. Możesz również zrobić domowy środek do wcierania mięśni z lawendą i kokosem lub innym olejem nośnikowym, aby zmniejszyć ból.

2. Medytacja i joga

Znany z łagodzenia objawów fibromialgii. Pomaga uspokoić umysł i ciało, co sprzyja odprężeniu i uzdrowieniu organizmu.

3. Akupunktura

Znany ze swojej skuteczności w leczeniu wielu ludzkich dolegliwości, akupunktura jest również świetnym sposobem na złagodzenie objawów fibromialgii, pomagając złagodzić ból i sztywność.

4. Ręczny masaż limfatyczny

To porusza płyn limfatyczny i usuwa z organizmu toksyny i odpady. Masaż ten jest świetny dla osób, które cierpią na fibromialgię i są znane ze zmniejszania bólu i poprawiania samopoczucia.

Ręczny masaż limfatyczny

5. Biofeedback i oddychanie

Kiedy nauczymy się być świadomi i przejmujemy kontrolę nad reakcjami organizmu, takimi jak tętno i oddychanie, może to pomóc zmniejszyć ból.

6. Utrata wagi

Jeśli masz nadwagę, niewielka redukcja wagi może złagodzić objawy. Nadwaga przyczynia się do obciążenia stawów, co może nasilać ból.

7. Ruch

Trudno jest ćwiczyć, gdy boli cię ciało, ale naukowcy odkryli, że aktywność fizyczna związana ze stylem życia opłaca się zmniejszać odczuwany ból.

Niewielka aktywność fizyczna, taka jak odkurzanie, spacery, pływanie lub praca w ogrodzie, trwająca od pięciu do siedmiu dni w tygodniu, może złagodzić ból, sprawność fizyczną oraz złagodzić depresję i wyczerpanie związane z fibromialgią.

8. Tai Chi

Starożytna chińska praktyka powolnego i delikatnego poruszania ciałem w szeregu pozycji wykazała pewien potencjał w łagodzeniu objawów fibromialgii. Mówi się, że poprawia ból, jakość snu, depresję i jakość życia.

Tai Chi

9. Suplement 5-hydroksytryptofan

W skrócie do 5-HTP, pobudza organizm do produkcji serotoniny, która pomaga regulować nastrój i wywoływać sen. Regularne stosowanie może pomóc osobie cierpiącej na fibromialgię, łagodząc ból, zmęczenie, sztywność poranna, bezsennośći niepokój.

10. Dodatek SAMe

Jest naturalnie wytwarzany przez organizm. Pomaga złagodzić wiele objawów spowodowanych fibromialgią

11. Inne dodatki

Możesz także wypróbować magnez i kurkumę na ból; enzymy trawienne z posiłkami wspomagające trawienie; aneuryna; probiotyki; i witaminę D.Możesz też sprawdzić Instaflex co również poprawia elastyczność i sztywność. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek sugerowanych suplementów skonsultuj się z lekarzem, który zna Twoją historię zdrowia.

Inną krytyczną kwestią, o której należy wspomnieć, jest bezsenność, więc będziesz potrzebować głębokiego, regenerującego snu.

# Niektóre sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci dobrze się wyspać:

Włącz godzinę wyłączenia zasilania: na godzinę przed snem wyłącz całą elektronikę, wyłączaj lub zmniejszaj światła, medytuj, czytaj, weź gorącą kąpiel lub prysznic, słuchaj relaksującej muzyki lub dźwięków, użyj olejku lawendowego w dyfuzorze, cokolwiek cię relaksuje.

Możesz nosić bursztynowe okulary lub użyć bursztynowego światła, aby zablokować niebieskie światło. Niebieskie światło sprawia, że ​​twoje ciało myśli, że jest dzień i nie może wytwarzać melatoniny do snu. Używaj zasłon lub osłon przeciwsłonecznych, kładź się spać i wstawaj codziennie o tej samej porze.

Uzyskaj co najmniej 20 minut słońca dziennie (wiele korzyści zdrowotnych wynikających ze słońca)
Śpij w chłodnym pokoju, 67 stopni jest dobre.

Zapisz swoje myśli i listę rzeczy do zrobienia w dzienniku, aby wyrzucić je z głowy na noc.

# Podsumowanie Naturalnego leczenia fibromialgii:

Jest jednak dobra wiadomość dla osób cierpiących na fibromialgię! Zmieniając styl życia i wybory żywieniowe oraz współpracując z lekarzem i innymi specjalistami od zdrowia, MOŻESZ uzyskać ulgę. Możesz zwiększyć swoją energię, zmniejszyć ból i stany zapalne, myśleć jaśniej, widzieć lepiej i żyć bardziej produktywnie.

Istnieją również inne alternatywy, takie jak suplement na ból stawów, aby szybko pozbyć się bólu stawów. Spójrz na EasyFlex zawęzić wybór suplementów na ból stawów.

Autor

Charleen Cuellar, CHC

Charleen Cuellar jest pasjonatem holistycznego zdrowia. Ukończyła IIN jako trener zdrowia, a następnie ukończyła studia i uzyskała certyfikat

Podobne posty

Pokaż wszystkie