Zaktualizowano: 2020, 28 stycznia

Artretyzm i pogoda: jak są ze sobą powiązane?

Artretyzm i pogoda: jak są ze sobą powiązane?

Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że pogoda i artretyzm mogą być powiązane? Padnij na kolana! Ponieważ zmiana pogody ma znaczący wpływ na Twoje stawy. Chociaż może się to wydawać opowieścią lub historią starych żon, istnieje wiele badań, które potwierdzają ten pomysł.

Wciąż nie jesteś przekonany? Z tego artykułu dowiesz się, jak zapalenie stawów i pogoda są ze sobą powiązane.

Jak często występuje zapalenie stawów?

jak powszechne jest zapalenie stawów

Artretyzm nie jest powszechną rzeczą w naszym społeczeństwie. Jest to choroba, której można doświadczyć, gdy się starzeje lub cierpi z powodu pewnego wypadku. Jest skierowany do wszystkich - nie robiąc wyjątków dotyczących płci, wieku, pochodzenia etnicznego, statusu społecznego i wielu innych. Tutaj rozwiązaliśmy niektóre istotne statystyka które pomogą ci zrozumieć, jak powszechne artretyzm jest:

 • Kobiety są bardziej podatne na zapalenie stawów niż mężczyźni.
 • Najwięcej osób dotkniętych zapaleniem stawów wykazywało osoby w wieku 45-64 lat.
 • Około 83% osób z nadwagą ma zapalenie stawów.
 • W Stanach Zjednoczonych jest to powszechna niepełnosprawność
 • Osoby w wieku 18-64 lat doświadczyły wielu utrudnień w pracy z powodu zapalenia stawów.
 • Około 44% dorosłych w USA ma ograniczone zdolności z powodu zapalenia stawów.
 • Oczekuje się, że liczba osób cierpiących na zapalenie stawów wzrośnie o 26% do 2040 r.

Czy pogoda wpływa na zapalenie stawów?

Wiele osób czasami czuło się nieufnie z powodu pogody. Sprawa jest taka, że ​​różni się w zależności od osoby. Inni będą odczuwać więcej bólów i sztywności w zimnych porach roku - a niektórzy odczują niewielką zmianę. I po prostu zrzucą winę na deszcz i artretyzm.

Jednak osoby z zapaleniem stawów są bardziej wrażliwe na pogodę. Niektórzy z nich twierdzą, że ich bóle stawów nasilają się, gdy następuje znaczny spadek temperatury, co ustępuje prawdopodobnemu związkowi zapalenia stawów i zimna.

W rzeczywistości jeden studiować z BMC Musculoskeletal Disorders odkrytych od 712 uczestników, 469 jest wrażliwych na pogodę. Wszyscy uczestnicy mają pewne rodzaj zapalenia stawów. Mówiąc najprościej, osoby z zapaleniem stawów wykazywały przewagę wrażliwości na pogodę.

Oprócz tego istnieje inne badanie z European Journal of Pain, które przejrzało zapisy i wcześniejsze badania dotyczące zapalenia stawów. Po dogłębnych badaniach odkryli, że pogoda powoduje znaczny ból u osób z zapaleniem stawów. Ponadto każdy pacjent wykazywał inną reakcję, jeśli chodzi o zmianę pogody.

Jak pogoda wpływa na zapalenie stawów?

Chociaż istnieje wiele przeszłych badań, które nie wykazały konkretnych dowodów na to, jak pogoda wpływa na stan Twojego zapalenia stawów, wciąż istnieją pewne teorie i inne badania, które wyjaśniają to zjawisko.

Najważniejsza z tych teorii dotyczy ciśnienia barometrycznego. Oto krótkie podsumowanie rzeczy, które powinieneś o tym wiedzieć:

 • Ciśnienie barometryczne to ciężar powietrza.
 • Jest to bardziej istotne przy oznaczaniu poziomów bólu w porównaniu z rzeczywistym ciśnieniem barometrycznym.
 • Ani ciepła, ani zimna pogoda nie mogą nasilić bólu stawów.
 • Aby lepiej to zrozumieć, wizualizuj tkanki wokół stawów jako balony. Jeśli będzie wysoka tkanka barometryczna wypychająca ją z zewnątrz, twoje tkanki nie będą się rozszerzać.
 • Opada przed wystąpieniem zimna.
 • Ból ustąpi po ponownym ustabilizowaniu się pogody.
 • W przeciwieństwie do wysokiego ciśnienia barometrycznego, niższe ciśnienie barometryczne będzie wywierać mniejszą siłę na ciało. Pozwala rozwijać się tkankom.
 • Bazując na Arthritis Foundation, istnieje znaczący związek między bólem stawów a ciśnieniem barometrycznym.
 • Inne badanie ujawniło, jak ciśnienie barometryczne wpływa na objawy zapalenia stawów.
 • Jeśli ciśnienie atmosferyczne wzrośnie, może przynieść ból osobom z zapaleniem stawów. Krótko mówiąc, wraz ze wzrostem ciśnienia barometrycznego ból wzrasta proporcjonalnie.

Dlaczego pogoda wpływa na zapalenie stawów?

Oczywiste jest, że pogoda bardzo wpływa na zapalenie stawów. Jednak przyczyną związku między pogodą a zapaleniem stawów są zmiany ciśnienia lub po prostu ciężar powietrza przepływającego nad powierzchnią ziemi. To z kolei wywołuje ból stawów, który jest szczególnie charakterystyczny dla zapalenia stawów

Który rodzaj pogody dotyka Cię najbardziej?

Patrząc na tony poprzednich badań, jako najlepszą odpowiedzią będzie deszcz. Jedno badanie z Journal of Rheumatology ujawniło istotny związek między bólem stawów, temperaturą i wilgotnością. Wilgotność wywiera ogromny, bolesny wpływ na ludzi z zapaleniem stawów. Krótko mówiąc, deszcz i artretyzm to dwa słowa, których nie chciałbyś ponownie połączyć.

W związku z tym inne badanie przeprowadzone przez Rheumatology International wykazało potwierdzający wynik. Spośród 133 uczestników większość wykazała znaczące zmniejszenie objawów zapalenia stawów podczas suchych i słonecznych dni.

Mówiąc najprościej, zapalenie stawów i zimno są kumplami, jeśli chodzi o dostarczanie ci potwornego bólu. W takich momentach ból, którego będziesz doświadczać, jest silniejszy i dłuższy niż to, czego byś się spodziewał.

Czy wysoka wilgotność jest szkodliwa dla zapalenia stawów?

Obserwując, jak zmiany pogody wpływają na artretyzm, prawdą jest, że ekstremalne temperatury w okresie wiosenno-letnim mogą być szkodliwe dla osób cierpiących na artretyzm. Wysoka wilgotność ma wpływ na to, jak stawy się czują i spełniają swoje funkcje. Wiele osób cierpiących zawsze doświadcza zmian w tym, jak się czują, gdy na zewnątrz panuje wysoka wilgotność.

Czy deszcz wzmaga ból stawów?

czy deszcz wzmaga ból stawów

Zdecydowanie tak! Według naukowców z Cleveland Clinic's ortopedic & Rheumatologic Institute deszcz powoduje spadek ciśnienia barometrycznego, tkanki mają tendencję do puchnięcia. Kiedy obrzęk pojawia się na stawie objętym stanem zapalnym, ból nasila się i staje się nie do zniesienia. To również odpowiada na częste pytanie, które wiele osób zadaje: „Dlaczego zapalenie stawów boli, gdy pada?”

Czy mogę uniknąć skutków zapalenia stawów i zimna?

Niektórzy ludzie rozważaliby przeniesienie się do cieplejszego i bardziej suchego miejsca, aby uniknąć zimna i uciec przed nasilonymi objawami zapalenia stawów. Jednak nawet jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, nie ma gwarancji, że z powodu pogody nie odczujesz silnego bólu stawów.

Kiedy już zdecydujesz się na ruch, twoje ciało to zrobi przystosować do nowego środowiska. Chociaż możesz w jakiś sposób uciec przez pierwsze kilka miesięcy, to drugie da ci ten sam rezultat, co miejsce, w którym mieszkałeś wcześniej.

Co powinienem zrobić z pogodą i zapaleniem stawów?

Ponieważ przeprowadzka nie jest już dobrą opcją, powinieneś rozważyć zakup odpowiednich leków i naturalne leczenie lub przynajmniej podejmij dodatkowe środki, aby się chronić. Oto kilka sposobów, które możesz zrobić, nawet w domu, gdy nadejdzie zła pogoda:

 • Zadbaj o wygodę w ubraniu: ponieważ wróg jest zimny, rozważ założenie grubszej sukienki. Pozwoli ci to utrzymać ciepło i utrzymać ciepło ciała.
 • Ćwicz regularnie: kiedy się poruszasz, odrzucasz również sztywność stawów.
 • Popraw nastrój: pozytywna mentalność pomoże ci lepiej radzić sobie z bólem.
 • Zastosuj kilka poduszek grzewczych: może to zmniejszyć sztywność stawów.
 • Leki: to może pomóc złagodzić ból.

Z tego wynika, że ​​najlepszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest fakt, że ból jest tylko tymczasowy. Mimo że zapalenie stawów naprawdę przyniesie ci nieunikniony ból w danym momencie, ból, zwiększony przez pogodę, powinien ustąpić wraz z pojawieniem się pogody.

Deszcz i zapalenie stawów pojawiają się razem i powinny również zniknąć w tym samym czasie. Gdy pogoda wraca do normalnego, spokojnego stanu, twój staw również powinien podążać za nim i być wolny od zbyt dużego bólu.

Jak mogę złagodzić ból stawów podczas zimnej pogody?

Badania pokazują, że istnieje silny związek między wilgotnymi, mroźnymi zimami a nasilonymi bólami stawów. Osoby cierpiące na zapalenie stawów, zapalenie kaletki maziowej, osteoporozę lub jakąkolwiek chorobę związaną z bólem stawów nie mogą się bardziej zgodzić z tym stwierdzeniem. Zimna pogoda i zmienne ciśnienie atmosferyczne powodują nasilenie się bólów stawów. Spadająca temperatura powoduje zmiany w mazi stawowej otaczającej stawy. Zmiany te nasilają bóle stawów zimą.

Wskazówki dotyczące łagodzenia bólu stawów

Złagodzić ból stawów podczas zimnej pogody

Nie możesz całkowicie pozbyć się bólu stawów, gdy go masz. Najlepsze, co możesz zrobić, to zapobiec pogorszeniu się stanu. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z bólem stawów podczas zimy.

Ćwicz w środku

Jest oczywiste, że w zimne dni nie można wychodzić poćwiczyć. Ale to nie znaczy, że możesz pominąć treningi. Bóle stawów można leczyć poprzez regularne ćwiczenia. Możesz także ćwiczyć w pomieszczeniu. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno i wilgotno, możesz ćwiczyć również w przytulnym salonie. Możesz to zrobić:

 • Aerobik
 • Rozciąganie
 • Joga
 • Pieszy
 • Małe podnoszenie ciężarów

Pamiętaj, aby nie przesadzać z treningiem, w przeciwnym razie kości zaczną boleć. Ćwiczenia są ważne, ponieważ utrzymują smarowanie stawów i zmniejszają ból.

Jedz zdrowo

Tych z Was cierpiących na bóle stawów powinien ściśle przestrzegać diety, która zawiera wystarczające ilości:

Powinieneś mieć dużo soków, owoców i warzyw. Powinieneś także mieć mleko, płatki zbożowe, jajka, orzechy włoskie i orzechy. Do diety należy również włączyć owoce morza, takie jak łosoś i ostrygi. Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezwykle korzystne w leczeniu stanów takich jak depresja, zmęczenie, bóle stawów i inne zaburzenia sercowo-naczyniowe. Orzechy włoskie, orzechy, siemię lniane, sardynki, soja, tofu, krewetki i łososie to bogate źródła tego kwasu tłuszczowego.

Czasami nasz organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega 3 pomimo spożywania wszystkich dostępnych źródeł pożywienia. To idealny moment, kiedy możesz rozważyć zastosowanie suplementu omega takiego jak Omega XL. Suplement ten jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3, które pomagają poprawić zdrowie stawów, zapobiegając tym samym chorobom stawów.

Omega 3 może być łatwo przyswajalny przez organizm w porównaniu z innymi suplementami. Pełni różne funkcje, takie jak:

 • Zapobieganie rakowi
 • Zapobieganie zakrzepom krwi
 • Pogrubienie tętnic
 • Zapobieganie stanom zapalnym

Musisz trzymać się z dala od źródeł żywności zawierających Kwasy tłuszczowe omega 6.

Ubierz się ciepło

Kiedy na dworze jest zimno i drżą, kości i stawy będą potrzebowały jeszcze większej amortyzacji i ciepła. Musisz się odpowiednio ubrać. Noś wystarczająco ciepłych ubrań, aby chronić ciało przed zimnymi uderzeniami.

Ciesz się ciepłą wodą

Weź prysznic z ciepłą wodą. Poprawi przepływ krwi i poprawi krążenie krwi. Pomoże to zmniejszyć ból. Ale upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, ponieważ może poparzyć twoje ciało. Sztywne mięśnie można rozluźnić, stosując niewielką ilość ciepła.

Weź suplementy

Ciało ludzkie potrzebuje do pożywienia wielu ważnych składników odżywczych. Twoja dieta może nie wystarczyć dla potrzeb Twojego organizmu. Ważne jest, aby oprócz zwykłej diety brać suplementy, ponieważ pomagają one przezwyciężyć różne niedobory.

Projoint Plus jest ważnym suplementem, ponieważ zmniejsza bolesność stawów i poprawia ich funkcjonalność. Kontroluje również ból i poprawia krążenie krwi.

W zimne dni powinieneś przyjmować suplementy, które działają jak lubrykanty dla twoich stawów. Niektóre z tych suplementów mogą być chondroityną i siarczanem glukozaminy. Powinieneś także przyjmować suplementy witaminy D, ponieważ utrzymają one mocne kości i zapobiegną ich degeneracji.

Wnioski

Niektórym może się to wydawać niewiarygodne, ale pogoda i artretyzm są ze sobą powiązane. Może wywoływać szumy wokół obrzęku i bólu, których możesz doświadczać. Pewien wzrost lub spadek temperatury wywoła inne uczucie. Jeśli masz zapalenie stawów, możesz unikać spadku temperatury, ponieważ spowodowałoby to nieznośny ból.

Krótko mówiąc, powinieneś uwierzyć osobie, która ma zapalenie stawów, jeśli powie, że będzie padać. Chociaż nie jest to dokładna podstawa, możesz użyć jej osobiście, aby przygotować się na nadchodzący ból spowodowany zmianą pogody. Pamiętaj też, że ból, którego będziesz doświadczać z powodu pogody, będzie trwał wkrótce. Ponieważ pogoda staje się spokojna i sucha, twój staw również powinien być zdrowy. Jeśli jednak ból utrzymuje się, możesz wybrać produkt przeciwbólowy. Spójrz na Microgel Microgel firmy Vasayo Microlife który zawiera silne składniki, które mogą zapewnić skuteczne rezultaty.

Podobne posty

Pokaż wszystkie