Zaktualizowano: 2019, lipiec 19

Dlaczego pokarmy przeciwzapalne powinny być częścią diety każdego człowieka?

Dlaczego pokarmy przeciwzapalne powinny być częścią diety każdego człowieka?

Co to jest dieta przeciwzapalna?

Dieta przeciwzapalna jest również nazywana dietą wellness. Ta dieta nie ma być programem utraty wagi w jej prawdziwym znaczeniu. Zasadniczo wymaga to wybierania i dobierania produktów spożywczych w sposób, który zapewni organizmowi utrzymanie optymalnego stanu zdrowia. Dieta przeciwzapalna nie tylko wpłynie na procesy zapalne zachodzące w naszym organizmie, ale także dostarczy potrzebnych organizmowi minerałów, witamin, niezbędnych kwasów tłuszczowych, ochronnych składników odżywczych i błonnika pokarmowego.

Ludzie też pytają

Czy suplementy glukozaminy działają?
Jaki jest najlepszy środek przeciwbólowy na ból stawów?
Co to jest Projoint Plus?
Jak mogę wyleczyć ból pleców?
Jaka dieta jest dobra na zapalenie stawów?
Jakie są skutki uboczne przyjmowania leku Omega XL?
Jaki jest najlepszy suplement na stawy?

Dlaczego ludzie muszą spożywać żywność przeciwzapalną?

Badania dowiodły, że przewlekłe stany zapalne mogą być przyczyną wielu poważnych chorób, które dotykają nasz organizm. Russell Greenfield, MD mówi: „Jest bardzo jasne, że stan zapalny odgrywa znacznie większą rolę, niż myśleliśmy w odniesieniu do niektórych chorób”. Należą do nich choroby serca, wiele nowotworów, choroba Alzheimera, zapalenie stawów i inne. Podobnie jak gdy ranimy skórę, pojawia się zaczerwienienie, ciepło, ból i obrzęk, podobny proces gojenia zachodzi również w naszym ciele. Tak więc stan zapalny jest kamieniem węgielnym reakcji organizmu na leczenie. Doprowadzenie komórek zapalnych do miejsca urazu umożliwia tej uszkodzonej części otrzymanie pożywienia i skierowanie aktywności immunologicznej na cel.

Ten stan zapalny jest pomocny przez pewien czas, ale gdy się przedłuża, nie może spełniać swojego celu i zamiast tego zaczyna szkodzić ciału i powodować choroby.

Istnieje wiele czynników, które sprzyjają takim szkodliwym procesom zapalnym w naszym organizmie. Obejmują one stres, brak ruchu, budowa genetyczna organizmu i narażenie na różne toksyny (np. bierny dym papierosowy). Jednak największym czynnikiem są wybory żywieniowe, których dokonujemy. Specjalne substancje spożywcze mogą przyczyniać się do zapalenia, a niektóre produkty spożywcze mogą działać jako środki przeciwzapalne.

Żywność przeciwzapalna

Diety przeciwzapalne: co jesz?

Według badań opublikowanych w Medycyna Psychosomatyczna, jedząc dietę bogatą w Omega 6 a niski poziom omega-3 może wiązać się ze zwiększonym poziomem cytokin (są to białka uwalniane z komórek, które prowadzą do zapalenia). Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, aby zastosować dietę przeciwzapalną. Należy dążyć do różnorodności wyborów żywieniowych i starać się uwzględniać w diecie jak najwięcej świeżych owoców. Ogranicz także spożycie przetworzonych produktów spożywczych i fast foodów oraz jedz dużo świeżych owoców i warzyw

Większość dorosłych potrzebuje od 2000 do 3000 kalorii dziennie. Z tego 40% powinno pochodzić z węglowodanów, 30% z tłuszczu i 30% z białka.

Jedz większość mniej rafinowanych, mniej przetworzonych węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że powinieneś jeść potrawy z mniejszą ilością mąki pszennej i cukru, takie jak chleb i pakowane przekąski lub zawierające syrop o wysokiej zawartości fruktozy. Powinieneś także jeść więcej produktów pełnoziarnistych, takich jak brązowy ryż i kasza bulgur, a także fasolę, kabaczki i słodkie ziemniaki.

Należy ograniczyć spożycie produktów z tłuszczami nasyconymi, takich jak masło, śmietana, ser o wysokiej zawartości tłuszczu, nieskórowany kurczak, tłuste posiłki i produkty zawierające olej palmowy. Spróbuj użyć extra virgin oliwa z oliwek do gotowania i unikaj stosowania zwykłego oleju szafranowego i słonecznikowego, oleju kukurydzianego, oleju bawełnianego i mieszanych olejów roślinnych. Włącz do swojej diety awokado i orzechy, takie jak orzechy włoskie lub masło zrobione z tych orzechów. Jedz łososia, sardynki, śledzie, dorsza czarnego, nasiona konopi i nasiona lnu Kwasy tłuszczowe omega-3.
Zmniejsz spożycie białka zwierzęcego, z wyjątkiem ryb, jogurtu i naturalnego sera. Jedz więcej białka roślinnego z fasoli, takich jak soja.

Spożywaj zboża, aby uwzględnić błonnik w swojej diecie, i jedz owoce z pełnego spektrum kolorów dla fitoskładników. Możesz połączyć zdrową żywność z suplementem przeciwbólowym, aby szybko złagodzić bóle stawów. Zrób szybkie skanowanie najlepsze suplementy na ból stawów znaleźć najbardziej odpowiedni i skuteczny suplement.

Lista najlepszych produktów przeciwzapalnych

  • Warzywa kapustne: Do tej grupy artykułów spożywczych zalicza się kapustę, brokuły, kalafior lub jarmuż. Są naładowane przeciwutleniaczami, dzięki czemu pomagają powstrzymać proces zapalny zachodzący w naszym organizmie. Działają jak naturalne środki odtruwające pomagając naszemu organizmowi pozbyć się szkodliwych substancji odpadowych.
  • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia: Przyjęto z Dieta śródziemnomorska, ta substancja jest sekretem długowieczności. Zapewnia dobrą dawkę zdrowych tłuszczów, które mogą pomóc zwalczyć stany zapalne, a tym samym zmniejszyć ryzyko chorób takich jak astma lub artretyzm a także działając jako ochrona serca i naczyń krwionośnych.
  • Jagody: Te jagody nie tylko pomagają zmniejszyć stan zapalny, ale także chronią mózg przed starzeniem się i pomagają zapobiegać chorobom, takim jak rak i demencja.
  • Kurkuma: Ta przyprawa jest dobrze znana w Azja ze względu na naturalne działanie przeciwzapalne. Zawiera substancję zwaną kurkuminą, która ma mieć takie samo działanie jak lek przeciwbólowy dostępny bez recepty. Wcieranie również w rany pomaga złagodzić ból i stany zapalne.
  • Słodki ziemniak: Ten artykuł spożywczy jest dobrym źródłem węglowodanów złożonych, błonnika, beta-karotenu, manganu, a także witaminy B6 i Witamina C. Ten bogaty koktajl składników odżywczych pomaga również skutecznie zwalczać stany zapalne w naszym organizmie.

Wnioski

Jesteś tym co jesz. A żywność, którą spożywasz, służy nie tylko do zapewnienia pożywienia, ale także utrzymuje ciało w zdrowiu. Zbilansowana i zdrowa dieta pomoże odeprzeć więcej chorób, niż jesteś w stanie zrozumieć. Możesz również łączyć suplement diety ze zbilansowaną żywnością. Synthovial Seven to suplement łagodzący ból stawów, który może utrzymać je w zdrowiu.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie