Zaktualizowano: 2019, 12 sierpnia

Zastrzyki z botoksu w usta: ryzyko i skutki uboczne?

Zastrzyki z botoksu w usta: ryzyko i skutki uboczne?

To naturalne, że pociągają nas rzeczy, które sprawiają, że wyglądamy lepiej. W szybko rozwijającym się świecie, pełnym technologii i rozwijającej się nauki, istnieją opcje dla każdego.

W tym zmieniającym się świecie mamy również sposoby na zmianę i ulepszenie naszego wyglądu; Niezależnie od tego, czy chodzi o kontrolę wagi, przedłużanie włosów czy przeszczepy, powiększanie ust / piersi itp., możemy wybrać to, co uważamy za odpowiednie, niedrogie i dobre dla nas.

Powiększanie ust to rosnący trend, zwłaszcza wśród kobiet. Usta są zdecydowanie jednym z najpiękniejszych ze wszystkich rysów twarzy, a pełniejsze i obszerniejsze usta to pragnienie każdej kobiety.

Jedną z bardzo powszechnych technik powiększania ust w dzisiejszych czasach są zastrzyki z botoksu.

Co to są zastrzyki z botoksu?

Wstrzykiwanie botoksu

Botox, oczyszczona forma białka, pochodzi z bakterii Clostridium botulinum.

Botox stał się obecnie ważnym składnikiem do ulepszania funkcji i zabiegów kosmetycznych u ludzi.

Jest produktywnie stosowany przez prawie dwanaście lat w leczeniu pacjentów z nieprawidłowymi stanami, szczególnie w przypadku skurczów mięśni i kosmetycznych ulepszeń, w tym usuwania zmarszczek.

Botox jest sztucznie i zewnętrznie wstrzykiwany do żądanego mięśnia twarzy, a następnie zaczyna blokować odruchy od nerwów do mięśnia. To z kolei powoduje rozluźnienie mięśni i zaprzestanie ich kurczenia się.

To dodatkowo skutkuje wygładzeniem i rozciągnięciem preferowanej skóry, która ma być wzmocniona lub leczona.

Rezultaty zastrzyków z botoksu są natychmiastowe, dzięki czemu jest to łatwy i szybki sposób na zmarszczki i uwydatnienie innych cech twarzy, zwłaszcza ust.

Jakich komponentów używają?

Podczas zabiegu powiększania ust za pomocą zastrzyków z botoksu, lekarz za pomocą niezwykle cienkiej igły wstrzykuje niewielkie ilości toksyny botulinowej w skórę ust i mięśnie.

Zastrzyki mogą być liczne, a ich liczba zależy zasadniczo od kilku czynników, łącznie z zasięgiem obszaru, który ma być dotknięty i leczony. Zastrzyki z botoksu są zwykle wykonywane w samej klinice medycznej.

Czy ktoś ma na to alergię?

Alergie na zastrzyk botoksu nie są jeszcze bezpośrednio zauważane, ale jeśli ktoś jest w trakcie leczenia lub przyjmowania leków, odpowiednie badania i konsultacje są bardzo ważne.

Jeśli masz wrażliwą skórę, zawsze wykonaj test wstępny, zanim w końcu zabierzesz ją na usta. Również kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny tego unikać, ponieważ możesz nie znać jego wpływu na dziecko (bezpośredniego lub pośredniego).

Czy wyniki trwają wiecznie?

Wstrzyknięcia toksyny botulinowej zwykle zaczynają skuteczność dopiero po kilku dniach od zabiegu.

W zależności od jakości, zabiegu, a także problemu, który leczymy na ustach, efekt może idealnie utrzymywać się od trzech do dwunastu miesięcy. Aby utrzymać wynik, konieczne są regularne zastrzyki kontrolne.

Zastrzyki z botoksu: przed i po wyniku

Przed:

Zastrzyki z botoksu podczas zabiegu nie są bardzo bolesne i większość ludzi łatwo toleruje ukłucie.

Mimo to mogą istnieć osoby, które mogą chcieć, aby ich skóra była odrętwiała z góry. Dostępnych jest kilka sposobów, takich jak:

 • Zastrzyki: Twój lekarz może wstrzyknąć lek znieczulający w skórę, która ma być leczona.
 • Krem: Krem skierowany na receptę może być również skuteczny na 60 do 90 minut przed procesem.
 • Natrysk na zimno: Podmuch ekstremalnie zimnego powietrza jest skupiony na skórze przez około 10 sekund. Odrętwienie trwa tylko kilka sekund, ale jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów odrętwienia.

Po:

Zastrzyki z botoksu są szybkie i łatwe. Możesz łatwo wznowić swoje codzienne czynności i obowiązki zaraz po zakończeniu procesu.

Jednak zdecydowanie należy zachować ostrożność, aby uniknąć dotykania, tarcia lub masowania leczonych obszarów. Może to być przyczyną dryfowania toksyny w inne miejsce.

Jakie są zagrożenia i skutki uboczne zastrzyków z botoksu?

Zagrożenia i skutki uboczne zastrzyków z botoksu

Zastrzyki z botoksu są stosunkowo nieszkodliwe, gdy są wykonywane przez doświadczonego lekarza. Ale ponieważ jest to sztuczny środek, istnieje kilka i łagodnych zagrożeń, jeśli zastrzyki nie zostaną prawidłowo ustawione.

Może to wiązać się z ryzykiem rozprzestrzeniania się leku na sąsiednie tkanki i powodować problemy, takie jak:

 • Opadanie powiek
 • Luźne brwi
 • Wypaczony uśmiech
 • Zasuszone oczy
 • Nadmierne łzawienie

Jeśli chodzi o działania niepożądane, to najczęstsze z nich to stan zapalny, obrzęk lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Inne to:

 • Bół głowy
 • objawy grypopodobne
 • Osłabienie mięśni lub ból ciała
 • Problemy ze wzrokiem
 • Kłopoty z mówieniem
 • Trudności w połykaniu
 • Problemy z oddychaniem
 • Utrata kontroli nad pęcherzem

Zobacz także Skutki uboczne zastrzyków z kolagenu do ust

Werdykt

Botox należy stosować wyłącznie pod opieką lekarza. Może być niebezpieczne, jeśli zostanie podane nieprawidłowo.

Proces jest techniczny i umiejętny i powinien być praktykowany tylko przez przeszkoloną osobę. Ponadto, lekarz musi wiedzieć, czy ostatnio byłeś / -aś na zastrzyki z toksyny botulinowej.

Leki rozrzedzające krew należy zrezygnować przed kilkoma dniami od ostatniego zabiegu, ponieważ może to spowodować nadmierne krwawienie.

Wszelkie alergie lub zaburzenia równowagi medycznej, w tym alergie, powinny być wstępnie przetestowane przed podjęciem decyzji.

Możesz także czytać: Jakie są różne rodzaje zastrzyków ust?

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie