Zaktualizowano: 2019, lipiec 27

Uczucie pieczenia ust - objawy, przyczyny, leczenie

Piekące usta mogą być irytujące, ale polecamy na to idealne rozwiązanie!
Uczucie pieczenia ust - objawy, przyczyny, leczenie
Uczucie pieczenia warg to uczucie mrowienia na ustach, które może być nieprzyjemne i nieprzyjemne. Obrazy Shutterstock

Czym jest uczucie pieczenia ust?

Wrażenie, że twoje usta płoną, może być albo całkowicie nieszkodliwą irytacją, albo oznaką poważniejszego stanu podstawowego.

Może to obejmować przyczyny, takie jak suche lub spierzchnięte usta lub problemy z nerwami. W tym artykule zostaną omówione objawy, przyczyny i naturalne sposoby leczenia uczucia pieczenia warg.

Jakie są objawy pieczenia warg?

Głównym objawem tego stanu jest oczywiście pieczenie na ustach. Objawem tym będzie również ból lub obrzęk ust. Suche i spierzchnięte usta może być również obecny.

W przypadkach, gdy usta są tak popękane, że zaczynają krwawić, może to być również oznaką pieczenia warg.

Jakie są przyczyny pieczenia ust?

Zawsze najlepiej najpierw skonsultować się z dermatologiem. Pewne objawy poparzenia spierzchniętych warg mogą sygnalizować poważniejszą chorobę podstawową.

Dlatego ważne jest, aby najpierw wykluczyć jakąkolwiek poważną infekcję lub chorobę, która może powodować pękanie warg.

Leczenie suchych warg może być różne. Pierwsza uwaga powinna być przyczyną pieczenia na ustach.

Spalone usta można leczyć za pomocą specjalnych maści i kremów przepisanych przez dermatologa. Stałe nawilżanie ust może również wyleczyć wysuszenie.

Poniżej przedstawiono typowe czynniki powodujące pieczenie na ustach.

Jakie są naturalne sposoby leczenia uczucia pieczenia warg?

Leczenie zawsze będzie się różnić w zależności od przyczyny poparzonych ust. W poważniejszych i przewlekłych sytuacjach dermatolog musi zalecić specjalne zabiegi i maści, aby złagodzić suchość ust.

Według doktora Oznależy zwrócić uwagę na pewne składniki, takie jak lanolina, wosk pszczeli, masło shea i witamina E, ponieważ te składniki nie tylko nawilżają, ale także blokują wilgoć, aby Twoje usta były zdrowe i soczyste.

Aby uniknąć pojawienia się nieestetycznych spierzchniętych ust, poniższe wskazówki powinny być bardzo pomocne:

  • Zawsze nawilżaj usta balsamami do ust z woskiem pszczelim i innymi naturalnymi środkami nawilżającymi.
  • Pić dużo wody: Woda nie tylko utrzymuje nawilżenie ciała, ale także utrzymuje nawilżone i zdrowo wyglądające usta. Ważne jest również, aby pić więcej wody zimą, ponieważ w tym okresie pogoda jest nieco ostrzejsza.
  • Jedz zdrowo: Zawsze należy uważać, jeśli chodzi o rodzaj spożywanego pożywienia lub, w tym przypadku, rodzaj pożywienia, którego nie spożywamy. Niedobór witamin z grupy B może wywołać suchość ust. Dobrym sposobem, aby upewnić się, że dostarczasz organizmowi wystarczającą ilość witamin z grupy B, jest zawsze wybieranie nieprzetworzonej żywności, ponieważ jest ona wypełniona dżemem. Również w książce o biochemicznych, fizjologicznych i molekularnych aspektach odżywiania człowieka stwierdzono, że mięso takie jak indyk, tuńczyk i wątroba są również bogate w witaminy z grupy B.
  • Nie liż ust: Zatrzymaj lizanie warg! Przestań w tej chwili! Oblizanie warg może wysuszyć je jeszcze bardziej niż zanim zacząłeś je lizać. Enzymy zawarte w ślinie pomagają w trawieniu. Kiedy te enzymy wchodzą w kontakt z twoimi wrażliwymi ustami, to z kolei powoduje, że twoje usta stają się bardziej suche i wrażliwe.
  • Pocieranie ust cukrem: Złuszczaj używając specjalnej mieszanki cukru i miodu. Cukier będzie działał jako naturalny środek złuszczający, a miód będzie wszechstronnym środkiem nawilżającym. Połączenie tych dwóch sprawi, że Twoje usta będą miękkie i nawilżone w mgnieniu oka.
  • Bez gryzienia: Proste nawyki, takie jak zwykłe gryzienie warg, również mogą być szkodliwe dla zdrowia warg. Widzisz, ślina jest bogata w enzymy, które mają pomagać w trawieniu, a zbyt częsty kontakt tych enzymów z ustami spowoduje ich wysuszenie. Doktor Oz (znany z Oprah) zaleca również, aby członkowie rodziny okresowo sprawdzali Cię podczas snu, ponieważ niektórzy ludzie również to robią, nawet nie zauważając tego we śnie.
  • Regularnie złuszczaj usta: Złuszcz usta mieszanką cukru i miodu lub zwykłą szczoteczką do zębów, tworząc miękkie i małe kółka. Te procedury pobudzą krążenie krwi w ustach.
  • Chroń swoje usta przed uszkodzeniem przez słońce: Gdy usta są zbyt długo narażone na ostre promienie słoneczne, staną się one poparzone, wysuszone, opuchnięte, a nawet mogą krwawić. Zawsze pamiętaj, aby mieć balsam do ust z ochroną przeciwsłoneczną, aby chronić swoje smaczki przed promieniami ultrafioletowymi słońca.

Ostateczny werdykt

Zawsze pamiętaj, aby sprawdzić przyczynę pieczenia na ustach, ponieważ w niektórych przypadkach natychmiastowa pomoc lekarska jest koniecznością!

Czytaj dalej - Swędzące piekące usta: domowe środki zaradcze, które działają

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie