Zaktualizowano: 2019, 26 sierpnia

Lizanie warg zapalenia skóry: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie

Zapalenie skóry polegające na lizaniu warg jest przewlekłym kontaktowym zapaleniem skóry z podrażnienia spowodowanym powtarzającym się kontaktem śliny z górną i dolną wargą skórną. Znajdź informacje o jego objawach, przyczynach i zapobieganiu.
Lizanie warg zapalenia skóry: przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie
Zapalenie skóry warg policzków spowodowane nawykowym oblizaniem warg i skóry wokół ust.

Co to jest lizanie ust?

Usta są jedną z najbardziej wrażliwych części ludzkiego ciała, czego doświadczyliśmy wszyscy, jest raczej tak oczywiste, że gdy tylko pogoda zacznie się zmieniać w kierunku zimy, skóra, zwłaszcza warg, staje się bardziej sucha, a wilgoć znika.

W chłodniejszych regionach i klimacie problem spierzchnięte i łuszczące się usta przeważa bardziej wytrwale.

Suchość warg powoduje pieczenie, a czasem także krwawienie. Prowadzi to do wielu podrażnień, powodując, że wielu z nas wystawia język na usta, oblizując go, aby uciec przed pozbawionymi wilgoci ustami.

To lizanie warg prowadzi do nasilenia się stanu i skutkuje stanem znanym jako zapalenie skóry polegające na lizaniu warg lub zapalenie skóry warg.

Przyczyny lizania warg zapalenia skóry

Wargi są delikatne i nie mają prawie żadnych gruczołów nawilżających w skórze właściwej, dlatego gdy są narażone na zimne, suche wiatry, stają się odwodnione i drażliwe.

Teraz te sytuacje prowadzą do nieświadomej tendencji do oblizania ust.

Stan pogarsza się, gdy już szkodliwe usta są ujawniane przez ślinę, powtarzając proces uszkodzenia i pieczenia, jakim jest lizanie, suchość i łuszczenie warg.

Dzieje się to ciągle i dlatego bardzo trudno jest wyjść z tego problemu, ponieważ w większości przypadków wystawianie języka i lizanie warg jest mimowolne.

Ten problem jest bardziej widoczny u dzieci, ponieważ bardzo trudno jest powstrzymać ich nawyk lizania warg w suchych warunkach.

W niektórych przypadkach powtarzające się lizanie warg jest zakorzenione w stresie i niepokoju, co sprawia, że ​​nawyk lizania warg jest jeszcze trudniejszy do uniknięcia.

zapobiegawcze

Aby odłożyć wargowe zapalenie skóry, szczególnie w chłodne dni, i zmniejszyć skłonność do oblizania ust, zawsze używaj balsamu do ust z naturalnymi, dobrymi i aktywnymi składnikami, aby usta nie były bezpośrednio narażone na suche i zimne wiatry zimy , zwłaszcza gdy gdzieś wychodzisz.

Również w przypadku źródeł związanych ze stresem spróbuj medytacji i innych środków przeciwdziałających stresowi. Istnieje wiele środków, które pomogą Ci pozbyć się zapalenia skóry powodującego lizanie warg. Omówmy szczegółowo kilka z nich:

Oliwa z oliwek: Oliwa z oliwek to niesamowity sposób na zmiękczenie, normalne i pełniejsze usta bez przesuszenia.

Jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3 dostarczające olejki eteryczne do skóry ust. Ponadto jej stęchły smak pozwoli Ci uniknąć oblizania ust. Nakładaj regularnie miękką bawełną na usta.

Oliwa z oliwek na usta

Oliwa z oliwek to niesamowity sposób na uzyskanie bardziej miękkich, normalnych i pełniejszych ust.

Woda pitna: Woda jest naturalnym hydrantem, a picie odpowiedniej ilości wody wraz z wieloma innymi problemami zdrowotnymi leczy zapalenie skóry powodujące lizanie warg.

Ten etap występuje z powodu suchości ust, a woda pitna może nawilżyć twoje ciało, sprawiając, że usta są bardziej miękkie i nawilżone.

Aloes: Ziołowe zalety aloesu dowiodły i uczyniły go niesamowitym środkiem leczniczym problemy skórne i działa na gorszy stan zapalenia skóry warg. Stosowanie naturalnego żelu Aloe Vera jest niesamowitym sposobem na pozbycie się stanu zapalnego, krwawienia i podrażnienia ust.

Witamina E, bogata w aloes, pomaga zwalczać suchość i jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla ust.

Proszek do pieczenia: Weź trochę sody oczyszczonej, wymieszaj ją z wodą i zrób gruboziarnistą pastę. Dokładnie nałóż tę pastę na usta, aby jak najlepiej je złuszczać.

Nie nawilża, ale dostarcza niezbędnych składników odżywczych, aby usta mogły oddychać i pozbyły się stanów zapalnych, krwawiących ran i skaleczeń. Możesz również wymieszać sodę oczyszczoną z miodem, aby uzyskać lepsze wyniki.

Masło shea: Masło shea jest źródłem olejków eterycznych i składników odtruwających, które delikatnie nawilżają usta.

Masło shea nie tylko zapewnia nawilżenie, ale także łagodzi pieczenie, tworząc na ustach ekran, który utrzymuje wilgoć w nienaruszonym stanie i niech usta wyglądają na pełniejsze i nie łuszczy się.

Masło Shea na usta

Lizanie ust może prowadzić do pękania i krwawienia. Masło shea nie tylko zapewnia nawilżenie, ale także łagodzi pieczenie.

Jaki jest przewidywany czas na wyniki?

Domowe środki zaradcze to naturalny, szybki i łatwy proces, ale mogą one zająć trochę czasu, zanim przyniosą pożądane rezultaty.

Wszelkie skutki uboczne tych domowych środków zaradczych

Domowe środki zaradcze są w dużej mierze wolne od skutków ubocznych, ponieważ Twoja skóra nie jest uczulona na substancje takie jak oliwa z oliwek lub coś innego, jak soda oczyszczona.

Zawsze skonsultuj się z dermatologiem lub spróbuj najpierw przetestować go na dłoni. W przypadku jakichkolwiek negatywnych lub niekorzystnych skutków, nie wybieraj odpowiedniego składnika.

Zabiegi

Oprócz skutecznych domowych środków, istnieje również kilka szybkich zabiegów, które mogą wyleczyć zapalenie skóry warg:

Przeciwhistaminowy

Leki przeciwhistaminowe są najpierw rozważane w przypadku wszelkiego rodzaju alergii i są silne, ponieważ zawierają bromfeniraminę, chlorfeniraminę, dimenhydrynat, difenhydraminę i doksylaminę jako pierwsza generacja powodująca senność, nudności i uczucie ciężkości; a leki przeciwhistaminowe drugiej generacji zawierają loratadynę i cetyryzynę, które powodują mniejsze skutki uboczne i mogą pomóc w infekcjach suchych warg powodujących pieczenie, krwawienie i stan zapalny.

Kortykosteroid

Kortykosteroid

Podanie doustnego kortykosteroidu lub zastrzyku leczy swędzenie, leczy pieczenie i stany zapalne ust.

Stosowanie doustnego kortykosteroidu lub zastrzyku sugerowanego przez lekarza w przypadku złych skutków zapalenia skóry z lizaniem warg może wyleczyć pieczenie i stan zapalny na ustach.

Leczy również swędzenie. Kortykosteroidy, takie jak prednizon i hydrokortyzon, naśladują działanie hormonów w organizmie, które leczą urazy i zmniejszają stan zapalny.

Lip Lickin Dermatitis

Wychodzenie po domowe środki zaradcze zawsze warte są opcji na wypadek, gdyby sytuacja była pod kontrolą i chcesz się jej pozbyć zgodnie ze swoim komfortem i sposobami.

W przypadku kontrolowanych sytuacji należy zawsze unikać obróbki chemicznej, aby uniknąć wszelkich mniejszych lub większych skutków ubocznych.

Jeśli jednak borykasz się z pogarszającymi się stanami zapalenia skóry warg policzków, po konsultacji z lekarzem nie wahaj się i skorzystaj z zabiegów.

Przeczytaj także- Trypofobia: rodzaje, objawy, przyczyny, diagnoza i leczenie

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie