Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Co to są linie ust i jak się ich pozbyć?

Co to są linie ust i jak się ich pozbyć?

Twoje usta są jedną z najbardziej atrakcyjnych i delikatnych cech Twojej twarzy, dlatego nawet niewielkie ich uszkodzenie może sprawić, że będą matowe i nieatrakcyjne oraz wpłynąć na ogólny wygląd. Jeśli nie dbasz o swoje usta, możesz napotkać wiele problemów, takich jak ciemne plamy, suchość i zmarszczki.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​przy niewielkiej staranności te problemy można wyleczyć. Jednak problemy, takie jak zmarszczki na ustach, mogą być oznakami starzenia i możesz tylko spowolnić ten proces i trochę go powstrzymać.

Co to są linie ust?

Linie warg to jedne z głównych oznak starzenia się, które pojawiają się w okolicach ust. Zwykle pojawiają się, gdy dana osoba osiąga 50 lat, ale jeśli jesteś młodszy i widzisz zmarszczki wokół ust, powinieneś natychmiast rozpocząć leczenie, aby je usunąć.

Zwykle skóra wokół ust jest gładka i rozciągnięta, ale po pojawieniu się zmarszczek na wargach skóra będzie wiotczała, co nie tylko sprawi, że usta będą wyglądać nieatrakcyjnie, ale wpłyną na cały wygląd.

Pionowe linie warg

Pionowe linie warg to rodzaj linii warg, znanych również jako linie okołoustne. Pojawiają się nad górną wargą, aż do podstawy nosa. Te linie warg powstają, gdy objętość skóry wokół ust zmniejsza się, przez co skóra zaczyna wiotczeć.

Co powoduje linie warg?

Istnieje kilka powodów, dla których wokół ust pojawiają się linie warg. Jeśli zauważysz zmarszczki wokół ust w młodym wieku, natychmiast wyeliminuj te przyczyny z codziennej rutyny. Kilka z tych powodów wyjaśniono poniżej.

Nawyki

Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale twoje proste nawyki, takie jak palenie, mogą stać się główną przyczyną powstawania zmarszczek warg. Palenie i picie alkoholu powoduje suchość w ustach, przez co skóra na długo traci elastyczność. W efekcie, gdy poruszamy ustami, zaczynają pojawiać się zmarszczki, które stają się nieodwracalne ze względu na suchość skóry wokół ust.

Inne nawyki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek na ustach, to picie ze słomki lub butelki, całowanie i gwizdanie. Wszystkie te czynniki obkurczają mięśnie wokół ust, a tym samym powodują pojawianie się zmarszczek w młodym wieku.

Ruchy

Proste ruchy, takie jak uśmiech, bardzo często, mogą stać się przyczyną zmarszczek warg. Podobnie, duże dąsanie się może spowodować trwałe linie wokół ust. Ponadto utrata wagi spowoduje pojawienie się zmarszczek w obszarach, z których następuje utrata tłuszczu.

Ekspozycja

Surowe warunki pogodowe są największym zagrożeniem dla Twoich ust. Narażenie na działanie promieni słonecznych powoduje, że usta bardzo szybko tracą swoją naturalną wilgotność, co skutkuje ich pigmentacją. Dzieje się tak, ponieważ usta zawierają bardzo mało melaniny i dlatego są łatwo uszkodzone przez promieniowanie ultrafioletowe ze słońca.

Zanieczyszczenie powietrza i sucha pogoda mogą również wysuszyć i popękać usta, powodując pojawianie się wokół nich zmarszczek. Regularne noszenie szminki ze sztucznymi składnikami usunie również skórę ust z jej naturalnych olejków i sprawi, że wyschną - to idealny warunek dla pojawienia się zmarszczek.

Kształty

Kształty

Struktura ust i rodzaj skóry również determinują wiek, w którym mogą pojawić się linie warg. Osoby o cienkiej skórze są bardziej podatne na zmarszczki w porównaniu z osobami o grubszej skórze. Podobnie osoby o tłustej skórze mają mniej zmarszczek w porównaniu z osobami o suchej skórze. W ten sposób Twój makijaż genetyczny określa również, jak łatwo możesz uzyskać zmarszczki na ustach.

Dentystyczny

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Nawet niestosowanie odpowiedniej pasty do zębów może prowadzić do suchości wokół ust. Ponadto utrata zęba może spowodować zwiotczenie skóry wokół tego obszaru, co ostatecznie prowadzi do powstania zmarszczek warg.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Możesz użyć kilku prostych domowych środków, aby zmniejszyć zmarszczki ust. Jednym ze sposobów jest złuszczanie ust i skóry wokół ust. Złuszczając, usuwasz martwe komórki naskórka z okolicy, co może zapobiegać powstawaniu zmarszczek spowodowanych nagromadzeniem martwych komórek skóry.

Prostym sposobem jest użycie balsamu do ust lub środka nawilżającego, aby zapobiec wysychaniu ust. Kup balsam do ust z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina A, C i E. Ponadto unikaj wychodzenia na słońce bez kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Innym lekarstwem jest picie dużej ilości wody, która w naturalny sposób poprawia elastyczność skóry.

Usuwanie pionowych linii krawędzi

Leczenie miodem jest dość popularne w celu usunięcia pionowych zmarszczek warg. Wystarczy nałożyć cienką warstwę miodu na usta i pozostawić na około XNUMX minut. Olejek witaminy E można również stosować do nawilżania ust i okolicy wokół nich. Witamina E przyspiesza regenerację komórek skóry i poprawia jej elastyczność.

Sposoby wypełnienia wiotkich ust

Pulchne, wiotkie usta

Oliwa z oliwek to najlepszy sposób na wypełnienie wiotkich ust. Wystarczy co noc nawilżać usta oliwą z oliwek, a zmarszczki z ust zaczną zanikać. Możesz również użyć olejku rycynowego lub migdałowego do nawilżenia.

Jeśli chcesz kupić krem ​​nawilżający do ust, upewnij się, że zawiera on ekstrakty z jagód, które sprawiają, że Twoje usta są naturalnie różowe i pulchne.

Jakie są możliwe zabiegi usuwania zmarszczek warg?

Jeśli czujesz, że linie twoich ust nie znikają dzięki naturalnym zabiegom, możesz wypróbować sztuczne zabiegi

  • Laserowe usuwanie: Usunięcie laserem po prostu wyeliminuje wszelkie zmarszczki, które pojawiły się wokół ust.
  • Zastrzyki: Specjalne zastrzyki zawierają składniki, które sprawiają, że usta są pulchne, a tym samym napinają skórę, powodując zanikanie zmarszczek.
  • Wargi Plumper: Wypełniacze ust są łatwo dostępne na rynku i wystarczy je nakładać jako maść. Podobnie jak zastrzyki, również wypełniają usta i eliminują zmarszczki warg; wyniki są jednak tymczasowe.

Chociaż te sztuczne metody są skuteczne, zdecydowanie zaleca się najpierw zastosować naturalne metody leczenia. Jeśli jednak planujesz zastosować sztuczne zabiegi, zawsze skonsultuj się z renomowanym dermatologiem i zapytaj go o ewentualne alergie lub infekcje, które mogą wywołać sztuczne zabiegi.

Przeczytaj także - Co powoduje czerwony pierścień wokół moich ust?

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie