Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Wszystko, co musisz wiedzieć o drętwieniu warg

Wszystko, co musisz wiedzieć o drętwieniu warg

Co to jest drętwienie ust?

Stan, w którym człowiek zaczyna odczuwać nienaturalne uczucie na ustach, nazywany jest stanem zdrętwiałych ust. To odczucie może się różnić w zależności od osoby, w zależności od przyczyn i intensywności problemu. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad uczuciem drażliwości, swędzeniem, wierceniem się, obrzękiem, krwawieniem lub podrażnieniem ust, może to być odrętwienie warg. Przy dobrej opiece i odpowiedniej wiedzy o tym, możesz pozbyć się drętwienia warg. Omówmy wszystko, aby pomóc Ci znaleźć lepsze rozwiązania.

Jakie są objawy odrętwienia warg?

Odrętwiałe usta mogą towarzyszyć różnym objawom. Z łagodnymi można obchodzić się lekko, ale z poważnymi należy uważnie i pilnie się nimi zająć.

 • Krwawienie
 • Zapalenia
 • Uczucie żądła
 • Zaczerwienienie na ustach
 • Obrzęk
 • Mrowienie

Neurologiczne objawy

 • Problemy ze stabilnością
 • Kręci chwiejnym krokiem i dlatego spada
 • Pobudzenie koordynacji mięśni

Układ trawienny

 • Zmienione ruchy jelit
 • Problem z połykaniem
 • Nudności
 • Wymioty
 • Problem z mówieniem lub mówieniem

Jakie są przyczyny odrętwienia ust?

Przyczyny drętwienia warg mogą być łagodne lub silne, w zależności od pochodzenia lub źródła. Mogło to mieć miejsce ostatnio, a nawet może być chroniczne. Niektóre z przyczyn omówionych szczegółowo poniżej mogą pomóc w lepszym rozpoznaniu etapu.

Alergie: Niektóre reakcje pokarmowe lub chemiczne powodujące alergie mogą być jedną z głównych przyczyn odrętwienia ust. Alergie pokarmowe były powszechne i widzieliśmy różne skutki z powodu tego samego, niektóre wewnętrzne, takie jak nudności itp., A niektóre zewnętrzne, takie jak pęcherze skórne, zaczerwienienie, wysypka i oczywiście mrowienie na ustach, czyli zdrętwiałe usta. Alergie mogą nawet przekształcić się w drętwienie ust przy użyciu nieufnych produktów i kosmetyków do ust.

Znieczulenie dentystyczne: Dobre zęby, proteza i atrakcyjne usta, co za kombinacja, prawda? Ale problem polega na tym, że jeśli pozwolimy, by działo się zbyt wiele w tym samym czasie, możemy cierpieć z powodu wielu problemów. Często chodzimy do dentysty, aby pozbyć się bolącego zęba lub próchnicy. Największe problemy stomatologiczne są teraz rozwiązane w ciągu jakiegoś czasu, a Ty również nie czujesz bólu. Dzięki znieczuleniu stomatologicznemu. Ale gdy tylko znieczulenie zostanie wstrzyknięte podczas zabiegu dentystycznego, powoduje również swoje działanie w otoczeniu. Może to zdecydowanie prowadzić do niezamierzonego żucia ust, drętwienia, swędzenia lub podrażnienia. Pamiętaj, zgłoś wizytę kontrolną dentystom i nie żuj ust, przynajmniej jeśli nie czujesz bólu spowodowanego znieczuleniem.

 • Lek bez recepty: Ciągle borykamy się z wieloma problemami zdrowotnymi, które powodują, że przestrzegamy schematu leczenia. Nasz lekarz mógł zasugerować nam leki dostępne bez recepty. Przyczyny mogą być różne, od owrzodzeń, bólów zębów i opryszczki, jeśli chodzi o problemy z twarzą. Leki stosowane z jakiegokolwiek powodu mogą zawierać składniki, które mogą prowadzić do drętwienia ust, tak jak benzokaina, powszechnie stosowana w lekach dentystycznych. Może to powodować alergię lub drętwienie ust. Upewnij się, że nie używasz reaktywnych leków, aby tego uniknąć.
 • Hiperwentylacja: Nadmierne oddychanie prowadzi do wydmuchiwania dwutlenku węgla, co oznacza większe tworzenie się zasad lub kwasów w organizmie. Może to spowodować mrowienie lub drętwienie warg, drganie mięśni, a nawet mrowienie w palcach rąk i nóg. Jeśli więc dotknie Cię syndrom hiperwentylacji, powinieneś uważać również na usta. Musimy kontrolować poziom pH naszego ciała, aby uniknąć drętwienia ust.
 • Zatrucie Ciguatera: W szybko rozwijającym się świecie i intensywnym stylu życia, mamy tendencję do spożywania pewnych produktów spożywczych, które nie są dobre dla naszego organizmu i dlatego wielokrotnie spożywamy toksyny w postaci pożywienia lub innych źródeł. Rośliny takie jak Glory Lily, dzikie grzyby itp. Mogą powodować drętwienie ust. Jeśli lubisz owoce morza, zdrętwiałe usta są powszechne, ponieważ owoce morza, takie jak egzotyczne ryby lub krab podkowy, mogą powodować zatrucie Ciguatera, powodując odrętwienie warg.
 • Alkohol:
  Alkohol

  Nieproporcjonalne i ekstremalne spożycie alkoholu może spowodować utratę czucia w ciele lub jego różnych częściach, wliczając również usta. Dlatego należy spożywać alkohol w bardzo rozsądny sposób; nie tylko pomoże ci w zdrętwiałych ustach, ale także pomoże ci prowadzić wygodne i zdrowe życie z wyglądem, którego zawsze pragnąłeś, jak pełne i zdrętwiałe usta.

 • Zabiegi chirurgiczne: Niestety, jako ludzie, musimy stawić czoła wielu medycznym i niebezpiecznym kontaktom. Zabiegi chirurgiczne są jednym z nich. Operacje są obecnie powszechne i łatwiejsze, ale znieczulenie jest jednym z najważniejszych elementów zabiegu chirurgicznego, który ostatecznie prowadzi do mrowienia lub drętwienia warg.
 • Ciąża:
  Ciąża

  Ciąża przynosi swoje własne błogosławieństwa w postaci wielu problemów, które kobiety muszą znosić podczas szczęśliwego powitania macierzyństwa, czyli ciąży. Drętwienie warg nie jest rzadkością u kobiet w ciąży. Może to być spowodowane lekami, tworzeniem się różnych kwasów i składników w organizmie, alergiami lub zmianami hormonalnymi.

 • Zjawisko Raynauda: To jest problem lub mówi zaburzenie, które jest sklasyfikowane przez zwężenie i zwężenie naczyń krwionośnych w palcach, palcach, a także na twarzy. Z tego powodu efekt ostatecznie przechodzi w usta, powodując drętwienie. Zjawisko Raynauda jest wtórne do wielu zaburzeń autoimmunologicznych, takich jak toczeń.

Bez względu na to, jak poważna lub problematyczna jest sytuacja, zawsze istnieje wyjście. Również w przypadku zdrętwiałych ust istnieje kilka doskonałych domowych środków zapewniających i pomagających w szybkim wyzdrowieniu:

 • Regularnie zmieniaj szczoteczkę do zębów
 • Unikaj słonego i kwaśnego jedzenia
 • Unikaj napojów gazowanych
 • Regularnie nakładaj wazelinę (zaufana marka)
 • Witamina B jest pomocna w drętwieniu warg, więc upewnij się, że stosujesz dietę bogatą w witaminę B.

Pamiętaj, każdy problem ma rozwiązanie, chodzi tylko o to, jak chętnie i szybko uczysz się i stosujesz rzeczy, które są dobre dla twojego zdrowia. Drętwienie warg jest uleczalne i należy zachować szczególną ostrożność, zanim przekształci się w poważne zaburzenie.

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie