Zaktualizowano: 2019, lipiec 20

10 najważniejszych wskazówek dotyczących utrzymania zdrowych ust

10 najważniejszych wskazówek dotyczących utrzymania zdrowych ust

Co to są zdrowe usta?

Zdrowe usta można dostrzec z odległości wielu kilometrów. Są szanse, że zdrowe usta są przymocowane do niezwykle zdrowego i sprawnego ciała. Chociaż usta są generalnie kojarzone z pięknem, stan, w którym się znajdują, wiele mówi o zdrowiu danej osoby.

Co usta mówią o twoim zdrowiu?

Zgodnie z Good Life Guide, zdrowe usta są nie tylko związane z tym, że wyglądasz atrakcyjniej, ale najwyraźniej mają związek z wyższym poziomem estrogenu. Wszystko sprowadza się do biologii. Kobieta, która ma wysoki poziom estrogenu, instynktownie, wygląda na płodniejszą i zdrowszą dla płci przeciwnej. To sprawia, że ​​usta są niezwykle ważną częścią ciała. Dlatego ważne jest, aby zachować zdrowie swoich pięknych zmarszczek.

Jak mieć zdrowe usta?

Zdrowe usta to równowaga między różnymi rzeczami, takimi jak dieta, styl życia, a nawet maniery. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych ust.

Wskazówki dotyczące utrzymania zdrowych ust

1. Pij dużo wody:

Woda nie tylko utrzymuje nawilżenie ciała, ale także zapewnia nawilżenie i zdrowy wygląd ust. Ważne jest również, aby pić więcej wody zimą, ponieważ w tym okresie pogoda jest nieco ostrzejsza.

2. Jedz zdrowo:

Jedz zdrowo

Zawsze powinieneś uważać, jeśli chodzi o rodzaj spożywanego jedzenia lub w tym przypadku rodzaj jedzenia, którego nie spożywasz. Niedobór witamin z grupy B może wywołać suchość ust.

Dobrym sposobem, aby upewnić się, że dostarczasz organizmowi wystarczającą ilość witamin z grupy B, jest zawsze wybieranie nieprzetworzonych produktów spożywczych, ponieważ są one wypełnione dżemem z tą witaminą. Również w książce o biochemicznych, fizjologicznych i molekularnych aspektach odżywiania człowieka stwierdzono, że mięso takie jak indyk, tuńczyk i wątroba są również bogate w witaminy z grupy B.

3. Nie lizaj ust:

Przestań lizać! Przestań w tej chwili! Oblizanie warg może wysuszyć je jeszcze bardziej niż zanim zacząłeś je lizać. Enzymy zawarte w ślinie pomagają w trawieniu. Kiedy te enzymy wchodzą w kontakt z wrażliwymi ustami, to z kolei sprawia, że ​​stają się one bardziej suche i wrażliwe.

4. Pocieranie ust cukrem:

Złuszczaj używając specjalnej mieszanki cukru i miodu. Cukier będzie działał jako naturalny środek złuszczający, a miód będzie wszechstronnym środkiem nawilżającym. Połączenie tych dwóch sprawi, że Twoje usta będą miękkie i nawilżone w mgnieniu oka.

5. Bez gryzienia:

Bez gryzienia

Proste nawyki, takie jak zwykłe gryzienie warg, mogą również być szkodliwe dla zdrowia twoich ust. Widzisz, ślina jest bogata w enzymy, które mają pomagać w trawieniu, a zbyt częsty kontakt tych enzymów z twoimi ustami spowoduje ich wysuszenie. Doktor Oz (znany z Oprah) zaleca również, aby członkowie rodziny okresowo sprawdzali Cię podczas snu, ponieważ niektórzy ludzie również to robią, nawet nie zauważając tego we śnie.

6. Regularnie złuszczaj usta:

Złuszcz usta, używając mieszanki cukru i miodu lub zwykłej szczoteczki do zębów, tworząc miękkie i małe kółka. Te procedury pobudzą krążenie krwi w ustach.

7. Chroń swoje usta przed uszkodzeniem przez słońce:

Kiedy usta są zbyt długo narażone na ostre promienie słońca, staną się one poparzone, suche, opuchnięte, a nawet mogą krwawić. Zawsze pamiętaj, aby mieć balsam do ust z ochroną przeciwsłoneczną, aby chronić swoje smaczki przed promieniami ultrafioletowymi słońca.

8. Nawadniaj codziennie:

Nie zapomnij pić dużo wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu. Nawodnienie zwykle niesie ze sobą suche spierzchnięte usta.

9. Wybierz odpowiednią maskę do ust:

Wybór odpowiedniego plumper wargi ponieważ możesz zdziałać cuda w ogólnym wyglądzie. Wypróbowanie różnych produktów i zbadanie tych, które Cię interesują, to dobry pomysł. Podjęcie świadomej decyzji jest zawsze najlepszym sposobem, aby upewnić się, że wybrany produkt jest bezpieczny w użyciu.

10. Utrzymuj usta bez zmarszczek:

Według dr Dennisa Grossa, największą przyczyną kurczenia się warg jest utrata kolagenu. Zaczyna się to w momencie, gdy osiągniesz 20 lat i przyspiesza do 30 lat. Aby wyglądać młodziej, najlepiej jest użyć połyskującego połysku, który odbija światło z dala od drobnych linii.

Uzyskaj zdrowsze usta na Walentynki

Najlepszy sposób, aby Twoje usta od razu wyglądały pełniej w samą porę na wielką walentynkową randkę? Dlaczego oczywiście magia makijażu! Nauka prawidłowego używania konturówki do ust, szminki i błyszczyka może zdziałać cuda dla Twoich ust. Używając naturalnej konturówki do ust, narysuj tuż poza naturalną linią ust, aby stworzyć iluzję większych ust. Dodaj swoją ulubioną szminkę. Dodaj wypełniający połysk, aby wykończyć wygląd i zwiększyć objętość ust.

Pulchne usta pomagają utrzymać zdrowe usta!

Wypełniacze ust to niechirurgiczna alternatywa dla powiększania ust. Są świetne, ponieważ nie tylko unikniesz pójścia pod nóż, ale także zaoszczędzisz kilka dolców. Wypełniacze ust działają poprzez stymulowanie ust, sprawiając, że wyglądają na pełniejsze niż zwykle. Produkty te poprawiają krążenie krwi wokół ust, zapewniając uczucie i soczyste usta w mgnieniu oka.

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie