Zaktualizowano: 2019, lipiec 29

Jakie masz rodzaje ust? Poznaj je wszystkie i znajdź swoje

Czy znasz swoje rodzaje ust? Znajdź je i dowiedz się więcej o tym.
Jakie masz rodzaje ust? Poznaj je wszystkie i znajdź swoje
Poznaj typy swoich ust Obrazy Shutterstock

Każda osoba ma inny zestaw ust o innym kształcie i kolorze.

Niektórzy mają grube usta, inni cienkie usta, co oznacza, że ​​u ludzi istnieje więcej niż jeden rodzaj ust.

Jeśli wiesz, jaki masz typ, możesz lepiej zadbać o swoje usta i dowiedzieć się, jakiego rodzaju zabiegi wymagają.

Przeczytajmy dalej, aby zobaczyć, jaki masz typ.

Kliknij tutaj, aby przeczytać o zastrzykach z kolagenu do ust

Grube wargi

Grube wargi

Grube lub pełniejsze usta są takie same; są to obecnie najbardziej pożądane usta przez kobiety.

Aby uzyskać tego typu usta, kobiety zazwyczaj decydują się na zabiegi, takie jak powiększanie ust.

Ten typ ma zazwyczaj piękny i dobrze zdefiniowany naturalny kontur ust i może wyglądać świetnie nawet z niewielkim połyskiem.

Wąskie usta

Wąskie usta

Gwyneth Paltrow jest jedną z tych gwiazd, które mają cienkie usta. Sprawia, że ​​te usta działają cudownie, nosząc różową lub beżową szminkę na ustach, aby wyglądały pięknie i pożądane.

Tego typu usta zwykle wymagają ołówka do podkreślenia konturu ust. Aby uczynić te usta pełniejszymi, możesz użyć plagi do ust lub innych zabiegów, takich jak powiększanie ust.

Nierówne usta

Wargi mogą czasami nie być tak symetryczne; kontur górnej linii może być wyższy z jednego rogu i niższy z drugiego.

Można to łatwo załatwić, używając ołówka do ust, aby wyrównać kontur ust.

Usta opadły

Kąciki ust są pochylone w dół, są to atrakcyjne typy ust i pożądane przez wielu.

Gładkie usta

Są to usta o najlepszej teksturze, równo wyglądające i gładkie w dotyku. Tego typu usta zwykle noszą nazwę ust, które można całować

Oomph Lips

W przypadku ust oomph najlepiej obrysować usta takimi, jakimi są i nałożyć kolor, który pasuje do koloru kredki do ust lub jest po prostu jaśniejszy lub ciemniejszy.

Seksowne usta

Są to rozlewne i zmysłowe usta i marzenie wielu kobiet.

Jeśli zastosuje się ciemną szminkę i błyszczyk, na przykład czerwony, te usta wyglądają oszałamiająco. Seksowne usta są pełniejsze i bardziej jędrne w porównaniu z innymi typami ust.

Suche usta

Generalnie suche usta są suche i łatwo pękają lub złuszczają się, szczególnie w chłodne dni.

W przypadku tego typu ust najlepiej jest wyrobić sobie nawyk od czasu do czasu nakładać balsam do ust. Przed nałożeniem czegokolwiek na usta upewnij się, że użyjesz wazeliny, ponieważ pomaga ona utrzymać nawilżenie ust.

Ważne jest, aby przynajmniej raz w tygodniu dbać o suche usta i usuwać martwy naskórek; możesz to zrobić, szczotkując usta miękką szczoteczką do zębów.

Suche usta można wyleczyć poprzez regularne stosowanie masła kakaowego lub masła orzechowego zgodnie z zaleceniami Medical News Today. Jeśli nałożysz świeże masło na usta, sprawi, że będą gładkie. Podsumowując: utrzymuj nawilżenie ust, pijąc dużo wody i używając kremu nawilżającego.

Rodzaje kształtu ust

1. Pełne rodzaje ust

Najbardziej podziwiane są pełne usta; są bogaci i pyszni i mają dla nich wspaniały seksapil. Gwiazdy, takie jak Angelina Jolie, mają ten typ ust.

Pełniejsze usta nie zawsze są symetryczne, ale kiedy są, to tylko dodaje im uroku. Mówiąc najprościej, ten typ jest kręty i zmysłowy.

Najlepszą radą dla osób z takim kształtem ust jest nawilżanie ich i używanie na nich cielistych kolorów bez konturówki do ust.

2. Okrągłe typy kształtów ust

Rachel Bilson ma je; ten typ wygląda trochę jak przycisk. Ten kształt ust jest bardzo uroczy i sprawia, że ​​wyglądasz uroczo.

Do takiego kształtu ust najlepiej używać błyszczącego balsamu do ust. Możesz użyć konturówki do ust, aby nadać ustom określony kształt.

3. Bezkształtne usta

Bezkształtne usta nie mają kształtu ani określonego konturu; wymagają odpowiedniego konturowania kredką do ust.

Używając ołówka do ust, możesz narysować taki kształt ust, jaki chcesz. Możesz wypróbować kilka konturów, zanim wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Możesz połączyć kontur konturówki z kolorem ust i stworzyć wymarzone usta.

4. Cienkie wargi

Jeśli zastosujesz odpowiedni rodzaj makijażu wąskie usta możesz sprawić, że będą wyglądać świetnie i seksownie, tak jak robi to Kate Husdon.

Te usta wymagają odpowiedniego obrysowania ołówkiem.

5. Szerokie rodzaje kształtów ust

Musiałeś widzieć Julię Roberts lub Anne Hathaway, dobrze spójrz na ich usta, a będziesz wiedział, jakie dokładnie są szerokie usta.

To są usta, które są szerokie i rozciągnięte. Aby te usta były wspaniałe, narysuj kontur za pomocą ołówka do ust tylko na wewnętrznych częściach ust, pozostawiając kąciki.

Na dzień użyj balsamu, a na noc matową pomadkę w ciemnym kolorze.

6. Nierówne usta

Nie wszystkie usta są takie same; kontury niektórych ust mogą nie być równe. Jednak nie ma powodu do obaw, że nierówne usta mogą być najlepsze, jeśli zastosujesz odpowiednią technikę.

Po prostu upewnij się, że masz ładny ołówek do ust i skup się na punktach, w których kontur ust traci swoją symetrię, kontur może być nieco grubszy w tych obszarach; wnętrze tej kreski można łączyć z kolorem ust, którego użyjesz do wypełnienia ust.

Wnioski

Jeśli znasz swój typ ust, możesz popracować nad swoimi ustami i nadać im lepszy wygląd, aby uzyskać pożądany wygląd.

Przy różnych rodzajach produktów kosmetycznych zmiana kształtu i rodzaju ust nie jest już problemem. Musisz tylko znać technikę odpowiednią do rodzaju Twoich ust.

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie