Zaktualizowano: wrzesień-30-2020

Produkty do makijażu: niezbędny w arsenale Twojego piękna

Medycznie sprawdzony przez Aubrey Destremps
Oto kompletny przewodnik po najlepszych produktach, które powinieneś mieć w swojej kosmetyczce.
Produkty do makijażu
Najlepszy nowy makijaż oczu, ust i twarzy. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Stosowanie makijażu zaczęło się wieki temu, a zaczęło się od farbowania twarzy lub innej części ciała. Ponieważ ludzie stają się bardziej samoświadomi, produkty do makijażu stały się bardzo popularne nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Poprawiając wygląd, pomagają zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości (źródło).

Wraz z ich rosnącą popularnością ważne jest, aby wiedzieć więcej o tych produktach, zwłaszcza jeśli odgrywają one wielką rolę w Twoim codziennym życiu.

Co to są produkty do makijażu?

Produkty do makijażu to produkty kosmetyczne lub substancje stosowane w celu zmiany lub poprawy wyglądu. Składają się ze składników pochodzących ze źródeł naturalnych lub sztucznie wytworzonych w laboratorium. Termin „makijaż” obejmuje szeroką gamę produktów, które obejmują między innymi podkłady, podkłady, pudry, korektory, cienie do oczu, konturówki do oczu, tusze do rzęs, róże, bronzery, pomadki, konturówki i wiele innych.

Zwróć uwagę, że chociaż produkty do makijażu zmieniają wygląd, FDA podkreśliła, że ​​nie mogą one wpływać ani zmieniać struktury i / lub funkcji ciała.

Oto prawdziwy powód, dla którego kobiety kupują produkty do makijażu

Jak już wcześniej wspomniano, produkty do makijażu mają na celu zmianę wyglądu i zwiększenie atrakcyjności osoby, która je zastosowała. Różne produkty mają swoje przeznaczenie:

 • Primers - Często nazywane minimalizatorami porów, ich głównym zadaniem jest zmniejszyć widoczność porów i zapobiegać je przed zatkaniem przez inne produkty do makijażu. Nakładane na twarz przed podkładami, korektorami i makijażami oczu, pozwalają tym produktom gładko przesuwać się po skórze. Ponadto zapewniają dłuższą trwałość pozostałych produktów do makijażu.
 • Fundament - Sprzedawane w postaci proszku, kremu, płynu lub musu, produkty te sprawiają, że twarz wygląda na gładszą i bardziej wyrównaną. Mogą być lekkie, średnie lub mocne, a także na bazie oleju lub wody.
 • korektory - Te są używane do przykrycia trądzik / pryszcze, blizny potrądzikowe, ciemne miejsca, kręgi pod okiemi inne niedoskonałości skóry. Występują w gęstszej konsystencji niż podkłady, aby zapewnić dodatkowe krycie i stworzyć przejrzystą, gładką bazę pod resztę makijażu. Mogą też rozjaśnić skórę.
 • Pudry sypkie i kompaktowe - Pudry do twarzy utrwalają podkład i korektor na miejscu, dzięki czemu utrzymują się dłużej. Nadaje twarzy bardziej matowe wykończenie, a także pomaga ukryć niektóre niedoskonałości. Można go nosić samodzielnie, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.
 • Rumieńce - Nadaje kolor policzkom, a także podkreśla kości policzkowe. Podobnie jak fundamenty występują w różnych formach. Są również dostępne w różnych kolorach, aby były odpowiednie różne odcienie skóry.
 • Produkty do oczu - Produkty te obejmują kredki do brwi, kredki do oczu, cienie do powiek i tusze do rzęs. Działają, aby poprawić wygląd oczu, czyniąc je większymi lub mniejszymi, bardziej wydłużonymi i ogólnie bardziej dramatycznymi. Oprócz zwrócenia uwagi na oczy mogą również pomóc rozjaśnić twarz.
 • Produkty do ust - Należą do nich pomadki, błyszczyki, konturówki, balsamy, wypełniacze, wzmacniacze, masła i wiele innych. Służą do dodawania koloru, połysku i tekstury ustom. Niektóre produkty, takie jak balsamy i wypełniacze, mają dodatkowe zalety nawilżania i zwiększania objętości.

Nasz polecany produkt do makijażu

Fundacja Dermacol

Podkład Dermacol to coś, co powinieneś nałożyć na twarz przed nałożeniem makijażu.

Możesz go uzyskać bezpośrednio z amazon.comPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze produkty do makijażu

Jakie składniki produktów do makijażu są dla Ciebie dobre?

Skład produktu do makijażu różni się w zależności od produktu i dla jakiego typu skóry jest przeznaczona. Ogólnie jednak należą one do następujących kategorii:

 • Naturalne oleje - Niektóre z najczęściej dodawanych naturalnych olejków do makijażu to olej jojoba, olej kokosowy, olejek migdałowy, oliwa z oliwek. Oprócz działania nawilżającego i odżywczego, tworzą na skórze barierę ochronną, która pomaga zapobiegać utrata wilgoci, dzięki czemu utrzymuje jędrność skóry.
 • Tlenki żelaza - Związek żelaza często używany jako barwnik w produktach do makijażu (źródło). Związki te występują naturalnie, ale te używane w makijażu są sztucznie wytwarzane. Ich najlepsze cechy to nietoksyczność i odporność na wilgoć (źródło).
 • Minerały porowate - Ten popularny składnik makijażu mineralnego posiada niezwykłą zdolność wchłaniania, dzięki czemu bardzo skutecznie kontroluje wydzielanie sebum i daje długotrwały efekt matujący.
 • Tlenek tytanu - Ten składnik, obojętny minerał ziemny, jest często dodawany do filtrów przeciwsłonecznych ze względu na jego doskonałą zdolność do ochrony skóry przed promieniami UV. Działa poprzez fizyczne odchylanie i rozpraszanie światła UV. Nie powoduje podrażnień skóry, dlatego polecany jest dla osób o skórze wrażliwej (źródło).
 • Tlenek cynku - Podobnie jak dwutlenek tytanu, ten minerał jest również podstawą wielu produkty ochrony przeciwsłonecznej. Jest również fizycznie blokowanym światłem UV. Jego inne pożądane właściwości to brak łatwego rozkładu pod wpływem światła słonecznego i skłonność do pozostawania na skórze przez dłuższy czas. Jest również wystarczająco delikatny dla skóry wrażliwej.
 • Czy produkty do makijażu działają?

  Produkty do makijażu są ogólnie skuteczne w poprawianiu wyglądu. Podkłady i korektory świetnie sobie radzą w zakrywaniu wyprysków i innych niedoskonałości, o ile wybierzesz odpowiedni odcień i krycie dla swojej skóry.

  Bardziej wyspecjalizowane produkty, takie jak minimalizatory porów, są również skuteczne, ale musisz wybrać te właściwe, aby uniknąć podrażnienia skóry. Taka rada dotyczy w rzeczywistości wszystkich produktów do makijażu.

  Jak wybrać najlepsze produkty do makijażu?

  Wybór najlepszych produktów do makijażu zależy od kilku czynników, z których najważniejszym jest rodzaj skóry. Ci z normalna skóra generalnie nie mają problemu z jakimkolwiek produktem do makijażu, ale nadal zaleca się wybranie takiego, który jest hipoalergiczny i bezzapachowy.

  Tymczasem te problematyczne skóry (tj oleisty, wrażliwy, skóra podatna na trądzik) muszą najpierw skonsultować się ze specjalistą ds.skóry, aby określić, które produkty są dla nich najbardziej odpowiednie. W większości przypadków zaleca się makijaż na bazie wody lub bez oleju.

  Makijaże mineralne są często polecane przez dermatologów, ponieważ są łagodniejsze, nie zatykają porów (nie zatykają porów) i nie zawierają substancji drażniących, takich jak barwniki chemiczne, zapachy, oleje mineralne, konserwanty itp. Ponadto najlepiej jest wybierać makijaż produkty, które również oferują ochrona przed słońcem aby pomóc zwolnić starzenie się lub zapobiec przedwczesne starzenie.

  Bottom Line

  Wybór niewłaściwych produktów do makijażu dla Twojej skóry to kłopoty nie tylko z powodu wyglądu skóry, ale także dla jej zdrowia. Produkty te stykają się ze skórą przez wiele godzin w ciągu dnia, dlatego bardzo ważne jest, aby były idealnie dopasowane do potrzeb Twojej skóry. Zawsze pamiętaj, że nie chodzi tylko o dobry wygląd, ponieważ większość dzisiejszych produktów do makijażu może również pomóc w zaspokojeniu niektórych potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Tak, czasami znalezienie najlepszych produktów dla Ciebie może być trudne, ale zawsze możesz polegać na opiniach ekspertów.

  Co najważniejsze, jeśli chodzi o poprawę zdrowia i urody skóry, nic nie przebije tego, który jest spowodowany Zdrowy styl życia. Jedz właściwe rodzaje żywności, bądź bardziej aktywny fizycznie i ćwicz techniki redukcji stresu - regularne robienie tego zapewni Ci wspaniałą skórę w mgnieniu oka.

  ** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

  * Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

  Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
  x

  Jak pomocne było to?

  ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  x
  ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

  Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

  wystarczy odpowiedzieć na logo
  ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

  Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
  x

  Jak możemy to poprawić?

  ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
  Twoja ocena
  Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
  Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
  x
  ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

  Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

  wystarczy odpowiedzieć na logo
  ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

  Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

  Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

  Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

  Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

  X

  Ujawnienie reklamy

  Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

  Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
  X

  Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

  Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

  Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

  Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.