Zadaj nam pytanieZadaj nam pytanie
x

Mam pytanie? Powiedz nam, czego tu brakuje!

Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Wyślij Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.

Co to jest Magnum Pump XR?

Mężczyźni w wieku powyżej trzydziestu pięciu lat mogą doświadczać wyczerpywania się życia seksualnego. Zaburzenia erekcji (ED), utrata wytrzymałości i słabe libido mogą wpływać na przyjemność z intensywnego orgazmu i przyjemności seksualnej.

Może być również powodem do zmartwień, gdy partnerzy seksualni nie odczuwają długotrwałej satysfakcji seksualnej z powodu słabej erekcji.

Pompa Magnum XR
Magnum Pump XR - Zwiększ poziom testosteronu

Dorosłe samce potrzebują wysokiego poziomu wolnego testosteronu, energii i wytrzymałości, aby zachować młodzieńczą sprawność seksualną.

Magnum Pump XR twierdzi, że wykorzystuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne w leczeniu objawów zaburzeń erekcji i zwiększa wytrzymałość podczas schematów ćwiczeń.

Jednak Magnum Pump XR zawiera mieszankę zastrzeżonych składników, które pełnią dwie główne funkcje seksualne.

Składniki te podnoszą poziom produkcji tlenku azotu w krwiobiegu, zapewniając stały przepływ składników odżywczych i krwi w komorach prącia.

Formuła wzmacniająca dla mężczyzn pomaga mężczyznom zwiększyć ich „wolny” testosteron - to hormon kontrolujący rozmnażanie.

Kto jest producentem Magnum Pump XR?

Magnum Pump XR to produkuje męski wzmacniacz i inne produkty zdrowotne i pielęgnacyjne. Twierdzi, że poprawia sprawność seksualną za pomocą ekstraktów ziołowych i składników odżywczych do celów rozszerzenia naczyń.

Wydaje się, że producent ma pewną reputację w formułach męskich, ponieważ zewnętrzni sprzedawcy online suplementów dystrybuują swoje produkty do kupujących.

Akceptacja męskiego ulepszenia Magnum Pump XR wskazuje na poziom zaufania, jakim konsumenci darzą te produkty.

Co więcej, producent twierdzi, że do produkcji tabletek Magnum Pump XR używał bezpiecznych i organicznych składników odżywczych.

Jak działa Magnum Pump XR?

Tabletki Magnum Pump XR Enhancement zapewniają ciągły przepływ krwi przez naczynia prącia i przypływ hormonów rozrodczych. Istnieją komory męskie narządy rozrodcze - corpora cavernosa. Konieczne jest rozszerzenie ciał jamistych w celu uzyskania stałego przepływu krwi; spowoduje to trudniejsze erekcje.

Magnum Pump XR zawiera składniki, które zwiększają produkcję tlenku azotu we krwi. Tlenek azotu uspokaja i rozszerza drobne naczynia krwionośne i ciała jamiste, zapewniając intensywny orgazm.

Produkt ten może zwiększyć energię i wytrzymałość potrzebną podczas męczących sesji ćwiczeń fizycznych.

Co więcej, Magnum Pump XR zawiera również ekstrakty z Tongkat Ali[1]; ten ziołowy składnik pomaga zoptymalizować produkcję i uwalnianie „wolnego” testosteronu.

Zwiększenie poziomu hormonów płciowych i tlenku azotu pozwala leczyć objawy zaburzeń erekcji, a mężczyźni mogą odzyskać aktywność seksualną.

Składniki pompy Magnum XR - czy są bezpieczne i skuteczne?

Niektóre ekstrakty ziołowe o działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne i składniki zwiększające testosteron zostały dodane do tego męskiego suplementu wzmacniającego.

Pierwiastki wolne rodniki mogą również powodować słabe erekcje, gdy atakują tkanki prącia. Jednak formuła Magnum Pump XR zawiera 1600mg L-argininy[2] blend jako główny składnik.

 • Alfa-ketoglutaran ornityny (OKG) - Połączenie ornityny i alfa-ketoglutaranu w jeden aktywny aminokwas ma kilka zalet[3]. Oprócz funkcji metabolicznych OKG zwiększa wydzielanie tlenku azotu. Ten naturalny związek pomaga poszerzyć tętnice, które niosą krew, w celu uzyskania twardszych erekcji i dłuższej przyjemności seksualnej.
 • Alfa-Ketoglutaran Glutaminy i Alfa-Ketoglutaran L-Argininy (GKG i A-AKG) - Alfa-ketoglutaran glutaminy jest naturalnym związkiem w organizmie, który jest przekształcany w alfa-ketoglutaran (AKG), kiedy jest transportowany przez błonę plazmatyczną komórki.
 • Ketoizokapronian argininy (A-KIC) - Arginine Ketoizokapronian może wzmacniać mięśnie ciała i uwalniać stężenie tlenku azotu we krwi. Tabletki Magnum Pump XR mogą pomóc zwiększyć siłę i wytrzymałość podczas sesji treningowych i czynności seksualnych.

Jakie są zalety pompy Magnum XR?

 • Produkt zawiera składnik poprawiający męskość plemników i witalność seksualną.
 • Tabletki Magnum Pump XR mogą pomóc w łatwej stymulacji twardszych erekcji i długotrwałego apetytu seksualnego.
 • Może pomóc mężczyznom zwiększyć produkcję „wolnego” testosteronu i skutecznie zmniejszyć ryzyko przedwczesnego wytrysku.
 • Formuła Magnum Pump XR zapewnia intensywne orgazmy, popęd seksualny, wytrzymałość i energię.

Jakie są wady Magnum Pump XR?

 • Konsumenci z nadmiernym stężeniem amoniaku w organizmie mogą cierpieć na ryzyko toksyczności amoniaku podczas stosowania tabletek Magnum Pump XR.
 • Produkt nie może zagwarantować podobnego poziomu skuteczności dla wszystkich konsumentów.
 • Może nie wyleczyć przewlekłych przypadków zaburzeń erekcji.
 • Palacze, diabetycy i pacjenci z nadciśnieniem tętniczym i krwotokiem są narażeni na ryzyko stosowania rozszerzenia naczyń[4] leki.

Czytaj także: Recenzje Barbarian XL

Magnum Pump XR Pytania i odpowiedzi

P: Jak wziąć Magnum Pump XR?

Odp .: W pojemniku znajduje się 60 kapsułek poprawiających seks. Jednak należy przyjmować 1 kapsułkę przed aktywnością i nie przekraczać 4 kapsułek dziennie.

P: Ile kosztuje pompa Magnum XR?

O: Kupno butelki Magnum Pump XR kosztowało 98.79 USD (bez kosztów wysyłki i obsługi).

P: Jakie są zasady zwrotów Magnum Pump XR?

Odp .: Prośba o zwrot pieniędzy przed 14 dniem po dołączeniu do bezpłatnego programu próbnego jest dozwolona. Jednak akceptacja nie zostanie uzyskana, jeśli prośba zostanie złożona 14 dni po złożeniu zamówienia, ale nieotwarty produkt możesz zwrócić w ciągu 30 dni od zakupu.

P: Czy Magnum Pump XR oferuje bezpłatną wersję próbną?

Odp .: Po wyrażeniu zgody na zapłacenie 98.79 $ za pierwszą dostawę, klienci mogą dołączyć do oferty próbnej, która pozwala im wypróbować Magnum Pump XR Enhancement przez 14 dni.

Recenzja Magnum Pump XR - ostateczny werdykt

Tam, gdzie dorośli mężczyźni stają przed wyzwaniami związanymi z impotencją prącia i zaburzeniami erekcji, jako leczenie można zaoferować pigułki poprawiające płeć. Podobnie jak zdrowy umysł, ogólny stan zdrowia fizycznego obejmuje satysfakcjonujące życie seksualne i zdrowe zdrowie reprodukcyjne.

Magnum Pump XR zawiera bezpieczne składniki, które na wiele sposobów pomagają nieaktywnym seksualnie mężczyznom. Mężczyźni z zaburzeniami erekcji również doświadczają nerwowości, która prowadzi do przedwczesnego wytrysku.

Kapsułki Magnum Pump XR mogą złagodzić niepokój, poprawić wytrzymałość, energię i wytrzymałość podczas stosunku płciowego.

Przekroczenie dawki, aby cieszyć się większymi korzyściami, może zagrażać życiu, ponieważ lek ten zawiera składniki rozszerzające naczynia krwionośne, które mogą powodować niekontrolowany przepływ krwi do penisa.

Co więcej, konsumenci są narażeni na ryzyko wywołania toksyczności amoniaku w wyniku nadmiernej absorpcji mieszanek L-argininy[5].

Zazwyczaj, suplementy dla mężczyzn mają inny wydłużony czas uwalniania dla konsumentów, którzy chcą cieszyć się aktywnością seksualną. Magnum Pump XR może mieć niespójny czas uwalniania wszystkich korzyści ze składników dla odpowiednich konsumentów.

Jednak konsumenci powinni upewnić się, że ich ulubiona pigułka wzmacniająca dla mężczyzn jest bezpieczna do spożycia. Oto alternatywne wzmacniacze seksu, takie jak UroGenX, Wigor retro, Maxocum które działają lepiej dla mężczyzn.

'Magnum Pump XR' można kupić poprzez ich Oficjalna strona internetowa.

Przy niezliczonych suplementach dla mężczyzn dostępnych obecnie na rynku, znalezienie „tego właściwego” wydaje się niemożliwe. Wydajność seksualna spada naturalnie wraz z wiekiem mężczyzn, co może przyczyniać się do poczucia nieadekwatności lub zażenowania. Suplementy dla mężczyzn powinny opierać się na czterech kluczowych czynnikach: składnikach aktywnych, zdolności do wspierania wytrzymałości seksualnej, zwiększaniu pobudzenia, poprawie * pożądania seksualnego i poparciu badań klinicznych.

Poniżej znajdziesz, naszym zdaniem, jedne z najbardziej skutecznych suplementów wzmacniających męskość dostępnych obecnie na rynku.

Ocena
Nasze najlepsze wybory w dziedzinie męskich akcesoriów
Cilexin- 5% OFF Dzisiaj
Seal
#1
Cilexin
Produkuje silniejsze i mocniejsze erekcje *
Poprawia wytrzymałość seksualną i energię *
Zwiększa pożądanie seksualne i podniecenie *
100% wszystkich naturalnych składników o silnym działaniu *
Jakość składników *
VigRX Plus
#2
VigRX Plus
Produkuje silniejsze i mocniejsze erekcje *
Poprawia wytrzymałość seksualną i energię *
Zwiększa pożądanie seksualne i podniecenie *
100% wszystkich naturalnych składników o silnym działaniu *
Jakość składników *
Mężczyzna Extra
#3
Mężczyzna Extra
Produkuje silniejsze i mocniejsze erekcje *
Poprawia wytrzymałość seksualną i energię *
Zwiększa pożądanie seksualne i podniecenie *
100% wszystkich naturalnych składników o silnym działaniu *
Jakość składników *
Extenze
#4
Extenze
Produkuje silniejsze i mocniejsze erekcje *
Poprawia wytrzymałość seksualną i energię *
Zwiększa pożądanie seksualne i podniecenie *
100% wszystkich naturalnych składników o silnym działaniu *
Jakość składników *
ProSolution Plus
#5
ProSolution Plus
Produkuje silniejsze i mocniejsze erekcje *
Poprawia wytrzymałość seksualną i energię *
Zwiększa pożądanie seksualne i podniecenie *
100% wszystkich naturalnych składników o silnym działaniu *
Jakość składników *

3
Recenzje klientów dotyczące Magnum Pump XR

Recenzje Magnum Pump XR

Średnia ocena klientów

1.3
z 5

Opinie klientów

Jak myślisz, co nam brakuje? Zostaw recenzję i podziel się swoim doświadczeniem z innymi.

Zadaj nam pytanieZadaj nam pytanie
x

Mam pytanie? Powiedz nam, czego tu brakuje!

Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Wyślij Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
Napisać recenzję

 1. Alan
  Nie działa, to oszustwo
  Te rzeczy w ogóle nic nie robią. Kompletna strata pieniędzy. Czuję się, jakbym został oszukany. Kiedy spróbujesz zadzwonić i anulować bezpłatną dostawę, zaoferują ci kolejny miesiąc za darmo, zrobiłem to i nadal nie działa. Trudno wyplenić podróbki, aby znaleźć coś dobrego. A te rzeczy są tak fałszywe, jak to tylko możliwe. Jestem naprawdę zaskoczony, że ludzie mogą włożyć wszystko do kapsułki i powiedzieć, że coś robi, a tak naprawdę nie. Wstydź się - oszukujesz ludzi.
 2. Billy Thurlkill
  Pompa Magnum XR RIPOFF
  Reklama Magnum Pump XR wykorzystała celebrytę, który powiedział, że nie tylko polecił i używa produktu, ale także go popiera, a następnie mówi, że otrzymasz bezpłatną butelkę, po prostu zapłać za przesyłkę, a następnie próbując zamówić inny produkt w tej samej transakcji po prostu zapłać za wysyłkę . Otrzymane produkty kilka dni później zabrały oba produkty przez 2 tygodnie bez efektów, które mogłem powiedzieć, a następnie karta kredytowa została obciążona 2 kwotami za produkty prawie 95 USD. i prawie 99 dolarów. Kiedy zadzwoniłem, aby zapytać, dlaczego innym oskarżonym powiedziano, że to tylko 14-dniowy proces, a ponieważ nie otrzymali ode mnie wiadomości o anulowaniu, obciążono mnie resztą. Gdyby reklama rzeczywiście mówiła, że ​​włożyli ją tak głęboko w reklamę, tylko prawnik mógłby to zobaczyć. Dlatego nie trać ciężko zarobionych pieniędzy zamawiając ten produkt od takiej firmy, na którą nie zasługują, aby pozostać na rynku, powinien zostać zamknięty. Po co ktoś miałby pracować w takiej firmie i jak śpi w nocy.
 3. Justan Moron
  Magnum Pump XR Scam!
  Produkt nie działał. Zostałem obciążony rachunkiem za 98.00 USD za 2 miesiące przed otrzymaniem drugiej butelki. Nie było nic o ponownej wysyłce ani o jej wysokości. Teraz mówią, że był to 2-dniowy bezpłatny okres próbny i nie anulowałem na czas, więc naliczono mi opłatę za pierwszą butelkę. Miał być darmowy, wystarczy zapłacić za przesyłkę.

  Pani przez telefon powiedziała, że ​​dodatek skierował mnie do rachunku, chyba go przegapiłem ???? Skąd możesz wiedzieć, czy działa w 14 dni? Howie Long jest równie wielkim oszustem jak ci faceci za promowanie go.

  Szanowałem go, teraz mam nadzieję, że mój zespół da Bear rzucił jego syna !! Co za dziura.

Rozpocznij recenzję pompy Magnum XR - Jak ogólnie oceniasz ten produkt

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5000 pozostało znaków.

Wyjaśnienie ?

Polityka prywatności

Wysłanie tej recenzji oznacza, że ​​zgadzasz się na nasze Przejrzyj wskazówki, potwierdzające, że jesteś zweryfikowanym klientem, który kupił produkt i mógł korzystać z towaru lub doświadczył usługi, a także zapewnia tylko rzeczywistą interakcję i doświadczenie bez ukrytych motywów lub ma powiązania lub interesy z firmą w jakikolwiek sposób. Zaznaczając to pole i przesyłając tę ​​recenzję, akceptujesz również, że przesyłanie fałszywych recenzji jest naruszeniem zasad Lci.org.pl Warunki korzystania a takie postępowanie nie będzie tolerowane.

X

Jak przesłać dowód zakupu:

Wykonaj poniższe instrukcje, aby przesłać elektroniczny dowód zakupu.

 • Aby przesłać fizyczny paragon papierowy, po prostu zrób jego zdjęcie aparatem lub telefonem. Możesz także spróbować zrobić zdjęcie za pomocą kamery internetowej komputera.
 • Po zrobieniu zdjęcia zapisz je jako plik JPG, TIF lub PDF.
 • Pamiętaj, że nie możesz przesłać pliku większego niż 2 MB.
 • Następnie wystarczy kliknąć przycisk Przeglądaj i wyszukać plik ze zdjęciem rachunku. Możesz także przeciągnąć i upuścić plik w odpowiednim polu.

Jeśli nadal nie możesz przesłać dowodu zakupu, prosimy Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszej pomocy (poświęć chwilę, aby spojrzeć na przykładowy rachunek poniżej).

proofimg

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, sugerujemy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.