Zaktualizowano: 2020, 5 czerwca

The Best Testosterone Boosters (2020) - Learn The Science

Zebraliśmy najbardziej wyczerpującą listę najlepszych boosterów testosteronu w 2020 roku.
The Best Testosterone Boosters (2020) - Learn The Science
Najlepsze suplementy zwiększające poziom testosteronu. Obrazy Shutterstock

Przegląd Boosterów Testosteronu

Tylko w ciągu ostatnich 25 lat średni poziom testosteronu u mężczyzny uległ zmianie szybko spadać o 25% w każdym wieku.

Boostery testosteronu to głównie suplementy diety, o których mówi się, że w naturalny sposób zwiększają produkcję testosteronu u mężczyzny.

W przeciwieństwie do sterydów anabolicznych, które wprowadzają do organizmu syntetyczne formy testosteronu, suplementy diety pobudzają produkcję testosteronu od wewnątrz za pomocą składników odżywczych, przeciwutleniaczei ekstrakty ziołowe.

Składniki te są ogólnie uważane za bezpieczne, ale jak zawsze w przypadku suplementów diety - nie możesz być pewien, co dokładnie znajduje się w Twojej butelce produktów. Ponieważ mężczyźni doświadczają naturalnego spadku poziomu testosteronu w wieku około 30 lat, mogą również wystąpić nieprzyjemne objawy związane z tą naturalną zmianą poziomu hormonów.

Najczęstsze objawy spadający poziom testosteronu to niski poziom energii, przyrost masy ciała, depresja, utrata mięśni, niskie libido, a nawet zaburzenia seksualne[1].

W takich przypadkach mężczyźni mogą skorzystać na podwyższeniu jakości testosteronu dzięki suplementom diety, które twierdzą, że właśnie w tym pomagają.

Jednak sprzedaż testosteronu przekroczyła 2.2 miliarda dolarów w 2013 roku, zgodnie z Redakcja 2017 w JAMA.

Czytaj dalej i odkryj ciekawe informacje na temat najlepszych boosterów testosteronu w 2020 roku.

Najlepsze boostery testosteronu w 2020 roku

Aby pomóc Ci wybrać bezpieczny i skuteczny wzmacniacz testosteronu, przygotowaliśmy listę 8 najlepszych boosterów testosteronu, które zostały wysoko ocenione zarówno przez ekspertów medycznych, jak i ogół społeczeństwa.

Aby wybrać wzmacniacz testosteronu, który Twoim zdaniem odpowiada Twoim konkretnym potrzebom i obawom oraz który zawiera składniki, które uważasz za atrakcyjne, przeczytaj szczegółowe recenzje przed zakupem Booster testosteronu.

#1 Mężczyzna Extra

Mężczyzna Extra
Dodatek dla mężczyzn - dodatek ulepszający dla mężczyzn

Dowiedz się więcej o Male Extra

Male Extra to kolejny męski suplement wzmacniający, który może również pomóc zwiększyć produkcję testosteronu dzięki unikalnej mieszance wyłącznie naturalnych składników. Produkt zawiera między innymi kwasy tłuszczowe omega-3 dla lepszego funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz cynk dla większej produkcji testosteronu.

Dość unikalnym składnikiem występującym w tym produkcie, a nie w wielu innych dostępnych na rynku suplementach dla mężczyzn, jest ekstrakt z granatu[6] który jest bogaty w kwas elagowy, przeciwutleniacz, który może między innymi poprawić stan naczyń krwionośnych i produkcję hormonów.

Produkt objęty jest 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, co jest zawsze plusem przy zakupie takich produktów.

Możesz przeczytać recenzje Male Extra tutaj.

#2 M-Drive

M-Drive
M-Drive - naturalny booster testosteronu

Dowiedz się więcej o M-Drive

M-Drive zawiera tylko mieszankę składników ziołowych o udowodnionym naukowo zwiększeniu produkcji testosteronu u mężczyzn. Produkt ma na celu zwiększenie poziomu energii i poprawę funkcjonowania seksualnego. Przykłady składników dodanych do formuły M-Drive obejmują Testofen, który jest opatentowaną formą ekstraktu z nasion kozieradki oraz inne składniki, takie jak kordyceps, korzeń maca, żeń-szeń, maitake i liść Damiana.

Użytkownicy tego produktu zgłaszają zwiększony poziom energii, większą wytrzymałość i poprawiony popęd seksualny już po kilku tygodniach stosowania tego produktu. Produkt otrzymał wiele pochwał od zadowolonych klientów, którzy twierdzą, że suplement ten sprawił, że poczuli się dużo młodsi i bardziej energiczni.

Niestety, sprzedawany za 70 USD, produkt jest zdecydowanie drogi. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to produkt wysokiej jakości, wyprodukowany przez renomowaną firmę i który otrzymał wiele pozytywnych recenzji, zainwestowane w ten produkt pieniądze mogą być warte spróbowania.

Możesz przeczytać recenzje M-Drive tutaj.

#3 Progenis

Progenis
Progenis - Ultimate Sexual Enhancement Formula

Dowiedz się więcej o Progenis

Głównym składnikiem aktywnym Progenis jest zioło Muirapuama, które okazało się doskonałym źródłem sterolu, związku znanego ze zwiększania produkcji testosteronu u mężczyzn cierpiących na spadek testosteronu związany z wiekiem. Produkt zawiera również Horny Goat Weed oraz Saw Palmetto, czyli dwa z najbardziej znanych ziołowych wzmacniaczy libido.

Kolejną wspaniałą rzeczą w Progenis jest to, że ma przystępną cenę tylko 29.99 USD, co jest całkiem przyzwoite w porównaniu do innych boosterów testosteronu z podobnymi składnikami. Oprócz tego producenci Progenis oferują 100% gwarancję zwrotu pieniędzy swoim klientom po raz pierwszy. Jeśli więc okaże się, że ten produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Wątpimy jednak, by istniała taka potrzeba, biorąc pod uwagę, że klienci bardzo chwalili ten produkt.

Możesz przeczytać recenzje Progenis tutaj.

#4 Cyvita

Cyvita
Cyvita - suplement poprawiający męskość

Dowiedz się więcej o Cyvicie

Możesz znaleźć ten produkt sprzedawany w Wal-Mart i sklepach internetowych, takich jak Amazon. Cyvita została stworzona do działania głównie jako produkt wzmacniający męskość, co oznacza, że ​​rozwiązuje problemy seksualne, które mężczyźni doświadczają z wiekiem. Produkt działa głównie poprzez zwiększenie poziomu tlenku azotu we krwi, o którym już wiemy, że jest ważnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne.

Chociaż produkt nie wpłynie bezpośrednio na produkcję testosteronu, może zwiększyć poziom wolnego testosteronu poprzez poprawę przepływu krwi w całym organizmie. Główne korzyści płynące z przyjmowania leku Cyvita to zwiększona siła i wytrzymałość, twardsze erekcje, lepszy skład ciała oraz zwiększona czujność psychiczna i lepszy nastrój.

Możesz przeczytać recenzje Cyvita tutaj.

#5 Dzień 400

Dzień 400
Andro 400 - suplement diety

Dowiedz się więcej o Andro 400

Firma o nazwie Natural Health Solutions produkuje andro 400. Ten produkt można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy oraz w sklepach internetowych firmy. Produkt kosztuje 34.95 USD za miesięczną dostawę, ale z 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Andro 400 zawiera głównie składniki ziołowe, które, jak udowodniono, zwiększają produkcję testosteronu u mężczyzn z hipogonadyzmem, ale także u zdrowych mężczyzn. Niektóre ze składników dodanych do tego produktu to zioło Eurycoma Longifolia oraz duża liczba składników odżywczych ważnych dla normalnej produkcji testosteronu[7].

Produkcja testosteronu w dużej mierze zależy od spożycia składników odżywczych przez mężczyznę i właśnie dlatego Andro 400 zawiera witaminy i minerały w swojej formule.

Możesz przeczytać recenzje Andro 400 tutaj.

#6 Orexis

Orexis
Orexis - naturalny suplement wzmacniający męskość

Dowiedz się więcej o Orexis

Orexis zawiera kilka podstawowych składników najbardziej męskiego produktu wzmacniającego, w tym między innymi żeń-szeń Panax, ekstrakt z johimby i chwast kozi. W przeciwieństwie do większości innych suplementów dla mężczyzn, Orexis można przyjmować przed stosunkiem seksualnym i zapewniać niemal natychmiastowe korzyści. Chociaż produkt jest sprzedawany głównie jako wzmacniacz seksualny, może być również stosowany do poprawy produkcji testosteronu i zwiększenia wydajności treningowej.

Producenci Orexis twierdzą, że ich produkt wpływa na naturalną produkcję testosteronu poprzez mieszankę składników ziołowych. Dwa pudełka Orexis kosztują około 34.20 USD i niestety nie ma gwarancji zwrotu pieniędzy w przypadku tego produktu.

Możesz przeczytać recenzje Orexis tutaj.

#7 Spartagen XT

Spartagen XT
Spartagen XT - zaawansowane wsparcie testosteronu

Dowiedz się więcej o Spartagen XT

Spartagen XT został opracowany przede wszystkim z myślą o starszych mężczyznach doświadczających nieprzyjemnych objawów związanych ze spadkiem poziomu testosteronu związanego z wiekiem. Producenci Spartagenu XT twierdzą, że ich produkt pomaga mężczyznom radzić sobie z problemami związanymi z andropauzą, czyli męską wersją menopauzy. Najwyraźniej jest to możliwe dzięki mieszance ziół i składników odżywczych zawartych w formule Spartagen XT.

Produkt zawiera Caltrops, Tongkat Ali, Witaminę B6, Witaminę D, Magnez. Najlepsze w tym produkcie jest to, że zawiera składniki odżywcze znane jako niezbędne prekursory zdrowej syntezy testosteronu, takie jak witamina B6, magnez i witamina D.

Te składniki są całkowicie bezpieczne dla większości mężczyzn, co oznacza również, że mężczyźni nie muszą martwić się o jakiekolwiek niekorzystne skutki zdrowotne wynikające z przyjmowania tego produktu.

Możesz przeczytać recenzje Spartagen XT tutaj.

Przeszukaliśmy bazę danych Narodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej (część amerykańskiej National Library of Science) dla artykułów.

Skąd mam wiedzieć, czy mam niski poziom testosteronu?

Objawy mogą się różnić w zależności od wieku i zalecamy zapoznanie się z Mayo Clinic's przewodnik po szczegółach. Jeśli cierpisz na którykolwiek z tych objawów, musisz udać się do lekarza, ponieważ niski poziom testosteronu może być oznaką poważnego stanu zdrowia.

Co robią Boostery Testosteronu?

Kiedy się starzejemy i osiągamy 30 lat, nasz testosteron zaczyna spadać. Aby zapobiec tym zmianom, niektórzy mogą zdecydować się na boostery testosteronu w celu przywrócenia ich poziomu z powrotem do normalnego zakresu.

Kiedy organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć wystarczającej ilości testosteronu, termin ten nazywa się `` hipogonadyzmem ''[2]. Boostery testosteronu nie dają użytkownikowi rzeczywistego testosteronu (tak jak w przypadku sterydów), a raczej przyspieszają produkcję tego bardzo silnego hormonu.

Lista wspólnych składników

  • Kozieradka: Jest używany do łagodnego zwiększenia poziomu testosteronu. Oprócz tego Kozieradka podnosi również poziom energii, poprawia ogólne samopoczucie i jakość życia, popęd seksualny, aw konsekwencji sprawność seksualną.
  • Magnez: Specyficzny studiować wykazał, że regularne przyjmowanie 10 mg / kg magnezu przez mężczyzn przez okres czterech tygodni spowodowało znaczny wzrost poziomu testosteronu. Badacze w Włoski Uniwersytet w Palermo odkryli, że magnez poprawił stan hormonów anabolicznych uczestników - w tym poziom testosteronu.
  • Tribulus Terrestris: Jest to najczęściej spotykany składnik zwiększający poziom testosteronu.
  • Cytrynian boru: Jest ważnym minerałem śladowym znajdującym się w wielu wzmacniaczach testosteronu dostępnych na rynku.
  • D-kwas asparaginowy: Tak było wiadomo, że rośnie popęd płciowy i libido, a także płodność u niepłodnych mężczyzn.
  • ZMA: Połączenie cynku, magnezu i witamin B6. Jeden studiować , którzy zmierzyli to powiązanie, odkryli, że ograniczenie spożycia cynku z pożywienia obniżyło poziom testosteronu u zdrowych mężczyzn. Zgodnie z oczekiwaniami suplementy cynku u mężczyzn z niedoborem cynku również zwiększały poziom testosteronu.
  • Witamina D: Zwiększenie poziomu witaminy D. sklepy mogą podnieść poziom testosteronu i poprawić inne powiązane środki zdrowotne, takie jak jakość nasienia.
Formularz tekstowy
* NIE jest to pełna lista składników z potencjalnie szkodliwymi interakcjami lub skutkami ubocznymi. Radzimy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że suplement ten można włączyć do diety bez szkody.

Czy Boostery Testosteronu naprawdę działają?

Czy te suplementy zwiększają poziom testosteronu? Odpowiedź brzmi prawdopodobnie tak!

Boostery testosteronu zawierają kilka składników, o których naukowo dowiedziono, że pozytywnie wpływają na produkcję tego ważnego męskiego hormonu. Na przykład badanie opublikowane w Phytotherapy Research[3] odkryli, że Tongkat Ali przyjmowany przez 5 tygodni pomógł zwiększyć produkcję testosteronu u starszych mężczyzn i kobiet.

Inne sprawdzone składniki[4] wpływające na produkcję testosteronu obejmują kozieradkę, Tribulus Terrestris, ZMA i korzeń Maca, a wszystko to można znaleźć w wielu wzmacniaczach testosteronu, które obecnie widzimy w sklepach z suplementami.

Chociaż produkcja testosteronu zależy przede wszystkim od ogólnego stanu zdrowia mężczyzny, przyjmowanie suplementów diety, o których mówi się, że naturalnie zwiększają produkcję testosteronu, może zapewnić dodatkowy impuls do wzrostu. Zdrowa dieta, styl życia i schemat ćwiczeń.

Boostery testosteronu naprawdę działają

Skutki uboczne i bezpieczeństwo przy wyborze boosterów testosteronu

Podczas gdy większość boosterów testosteronu powinna być bezpieczna, gdy są stosowane z umiarem i zgodnie ze wskazówkami, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze boostera testosteronu.

Artykuł opublikowany niedawno w Journal of Dietary Supplements[5] ostrzega przed zwiększonym rozpowszechnieniem zafałszowań i podróbek suplementy wzmacniające męskość takie jak boostery testosteronu i produkty wzmacniające męskość.

Brak przepisów bezpieczeństwa dotyczących suplementów diety oznacza, że ​​konsumenci są narażeni na kupowanie produktów niskiej jakości, które zawierają szkodliwe składniki, takie jak używki, niebezpieczne chemikalia i narkotyki.

Poza tym mężczyźni przyjmujący leki na określone schorzenia powinni porozmawiać z lekarzem przed rozważeniem zażywania boosterów testosteronu, ponieważ niektóre składniki zawarte w tych produktach mogą wchodzić w interakcje z ich lekami.

Niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem produktów niskiej jakości są również znacznie gorsze w przypadku starszych mężczyzn z problemami zdrowotnymi, takimi jak miażdżyca, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca.

Jaki jest najlepszy czas na przyjmowanie boosterów testosteronu?

Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed dodaniem jakichkolwiek suplementów, w tym boosterów testosteronu, do swojej diety.

Upewnij się, że jest to bezpieczne dla ciebie, w zależności od twojego zdrowia, a obecne leki zapobiegną potencjalnym szkodom wynikającym z używania suplementu.

UWAGA: Boostery testosteronu nie są zalecane dla osób poniżej 18 roku życia.

Wnioski

Chociaż produkcja testosteronu naturalnie spada wraz z wiekiem, nie oznacza to, że mężczyźni nie mogą zrobić nic, aby ułatwić sobie życie. Naturalne zwiększenie produkcji testosteronu jest możliwe dzięki prostym zmianom stylu życia, ale także przyjmowaniu suplementów, takich jak te, które wymieniliśmy tutaj.

Chociaż suplementy diety, o których mówi się, że naturalnie zwiększają produkcję testosteronu, są ogólnie uważane za ogólnie bezpieczne, nadal istnieje możliwość wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z ich przyjmowaniem. Obecnie w sprzedaży jest wiele nieczystych, skażonych i podrobionych suplementów diety, głównie z powodu braku przepisów dotyczących tych produktów.

Klienci powinni zachować ostrożność przy wyborze tych suplementów, aby uniknąć kupowania produktów, które mogą zawierać niebezpieczne substancje, a nawet stymulanty. Wymienione tutaj produkty zostały wybrane ze względu na znaczną liczbę pozytywnych opinii klientów i ponieważ większość z nich jest na rynku już od dłuższego czasu.

Pamiętaj, aby uważnie przeczytać recenzje produktów dotyczące boosterów testosteronu, zanim wybierzesz produkt dla siebie. I pamiętaj, najlepsze boostery testosteronu w 2020 roku to te, które mogą przynieść rzeczywiste rezultaty, pomagając Ci poprawić sprawność seksualną i ponownie cieszyć się seksem.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, sugerujemy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.