Zaktualizowano: 2019, 20 sierpnia

Jak zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn?

Jak zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn?

Chociaż jest prawie całkowicie pewne, że mężczyźni zaczną odczuwać obniżony poziom testosteronu wraz z wiekiem, błędem jest wierzyć, że temu procesowi nie można aktywnie przeciwdziałać poprzez różne proste zmiany stylu życia i, w razie potrzeby, produkty farmaceutyczne.

Proces andropauzy, który zazwyczaj występuje u mężczyzn w wieku od 50 do 60 lat, jest analogiczny do menopauzy u kobiet.

U obu płci ten nieunikniony element starzenia powoduje obniżenie poziomu hormonów, z których wiele jest bezpośrednio związanych z rozmnażaniem płciowym i poziomem pożądania.

Chociaż indywidualne pragnienie fizycznej intymności jest w dużej mierze związane z ilością tych hormonów w organizmie, menopauza i andropauza wpływają na wiele innych ważnych procesów fizjologicznych.

Ludzie też pytają

Jak mogę naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?
Czym jest TestoMAX200?
Jakie witaminy są dobre dla męskiej płodności?
Czy jakieś produkty dla mężczyzn działają?
Czy jest jakaś tabletka wzmacniająca dla mężczyzn, która naprawdę działa?
Jakie są najlepsze leki na przedwczesny wytrysk?
Jak pigułki seksualne mogą poprawić Twoją sprawność seksualną?
Jak działa androzen?
Jakie są najlepsze metody leczenia niskiej wytrzymałości seksualnej?

Stworzyliśmy ten krótki przewodnik wprowadzający do testosteronu, aby dostarczyć mężczyznom informacji potrzebnych do aktywnego stylu życia, który zachęca i wspiera zwiększoną produkcję testosteronu przez całe ich życie.

Chociaż wiek niezmiennie powoduje obniżenie poziomu hormonów niezależnie od tych proaktywnych kroków, kilka prostych modyfikacji może znacznie zmniejszyć wystąpienie kilku niepożądanych skutków Proces starzenia się, z których niektóre są znane ze szkodliwych konsekwencji fizycznych i emocjonalnych.

Jeśli podejrzewasz, że objawy fizjologiczne lub psychologiczne, których doświadczasz, są objawami większego problemu, zdecydowanie zalecamy omówienie swojego stanu z wyszkolonym lekarzem, który najprawdopodobniej będzie w lepszej sytuacji, aby pomóc Ci rozwiązać problemy. są.

Z tego powodu zalecamy również wykorzystanie przedstawionych tutaj informacji jedynie jako przeglądu testosteronu, a nie diagnozy lub planu leczenia.

Z pasją dostarczamy cennych informacji mężczyznom z różnych środowisk i nie możemy się doczekać, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o poziomie hormonów w Twoim organizmie.

Mamy nadzieję, że lektura Ci się spodoba! I pamiętaj, że możliwe jest podniesienie poziomu testosteronu i powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego.

Utrata wagi może zwiększyć poziom testosteronu

Utrata wagi może zwiększyć poziom testosteronu

Proces utraty wagi zawsze będzie obejmował jakąś formę ćwiczeń lub aktywności fizycznej.

Ponieważ rutynowe ćwiczenia są ściśle powiązane ze zwiększonym poziomem testosteronu zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, zalecamy to szczególne działanie, aby zapewnić utrzymanie optymalnego poziomu testosteronu przez cały proces starzenia.

Dodatkowo pozytywne efekty utraty wagi wykraczały poza produkcję testosteronu.

Mężczyźni, którzy aktywnie utrzymują swoją wagę, zwykle doświadczają zwiększonego poziomu energii, co może pomóc im podchodzić do każdego dnia z pasją i zapałem.

Spożywaj dużo cynku

Spożycie cynku jest bezpośrednio związane zarówno ze zwiększonym poziomem testosteronu, jak iw konsekwencji ze zwiększoną liczbą plemników u mężczyzn.

Chociaż wielu mężczyzn jest początkowo zdezorientowanych co do tego, gdzie mogą znaleźć cynk w swojej codziennej diecie, cynk można również włączyć do planów zdrowotnych jako suplement diety.

Suplementy diety można znaleźć w różnych sklepach ze zdrową żywnością i aptekach.

Względna obfitość i przystępna cena suplementów cynku sprawiły, że stały się one popularnym wyborem dla osób zainteresowanych korzystaniem z tego minerału bez konieczności zmiany ich spożycia.

Zwiększ częstotliwość swoich ćwiczeń siłowych

Trening siłowy jest szczególnie korzystny dla produkcji testosteronu u mężczyzn.

Chociaż wszystkie formy ćwiczeń niezmiennie prowadzą do podwyższenia poziomu testosteronu, to bezpośrednia stymulacja mięśni, która następuje w wyniku treningu siłowego, znacznie zwiększa produkcję tego hormonu, zapewniając mężczyznom nie tylko utrzymanie obecnej muskularnej sylwetki, ale także infrastruktury hormonalnej. co zapewni, że obecny poziom budowy ciała pozostanie niezmieniony w czasie.

Dla tych, którzy nie są zainteresowani lub nie mogą uczestniczyć w rutynowych ćwiczeniach na siłowni, mniej zaangażowane ćwiczenia siłowe, takie jak push-up, pull-up i sit-up, mogą być również wykorzystane do wyrzeźbienia ciała i zwiększenia poziomu testosteronu .

Trening siłowy

Zmniejsz poziom stresu

W dzisiejszych czasach powszechnie wiadomo, że jest to emocjonalne stres niesie ze sobą szeroki zakres potencjalnie niebezpiecznych konsekwencji fizycznych i psychicznych, w tym niski poziom testosteronu.

Bezpośrednim objawem tych obniżonych poziomów testosteronu jest zwykle zmniejszone pragnienie fizycznej intymności.

Niestety, wielu mężczyzn jest uwięzionych w cyklach pracy i znanej im odpowiedzialności, które obciążają ich przytłaczającą ilością stresu.

Osobom, które uważają, że nie są w stanie samodzielnie zaradzić tej sytuacji, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z pomocy psychiatry lub doradcy, aby upewnić się, że problemy te z czasem nie pociągną za sobą poważniejszych konsekwencji.

Jedz zdrowe tłuszcze

Nie ma absolutnie nic złego w spożywaniu zdrowych tłuszczów, a wiele produktów spożywczych zawierających te korzystne składniki, takich jak awokado i orzechy, może również poprawić szereg innych czynników fizjologicznych.

Nie można wystarczająco podkreślić znaczenia zbilansowanej diety w odniesieniu do obecnego poziomu hormonów.

Jeśli nie wiesz, jakie pokarmy powinieneś spożywać, aby spełnić swój limit zdrowego tłuszczu, rozważ omówienie tych kwestii z preferowanym lekarzem lub dietetykiem, aby lepiej zrozumieć tajniki zdrowego odżywiania.

Czytaj także: Jak wyciskanie soku zwiększa poziom testosteronu dla Twojej męskości

Wnioski

Chociaż jest nieuniknione, że organizm zacznie produkować obniżony poziom testosteronu wraz z wiekiem, możesz mieć pewność, że ten proces nie zmieni Twojego życia na najgorsze!

Możesz skorzystać z przedstawionych tutaj informacji, aby zachować sprawność, zdrowie i pasję przez wiele lat.

Jeśli uważasz, że obniżonego poziomu testosteronu nie da się rozwiązać prostymi zmianami, takimi jak te, możesz skorzystać z najlepsze suplementy testosteronu lub hormonalna terapia zastępcza.

Zaprojektowany, aby przywrócić poziom testosteronu w męskiej budowie ciała, terapia zastępcza testosteronem udowodniono, że jest szczególnie skuteczny u mężczyzn wchodzących w ich wiek i po okresie ropauzalnym, z których wielu stara się przywrócić energię i witalność, którą cieszyli się we wcześniejszych latach.

Więcej informacji na temat tych środków można zwykle uzyskać, konsultując się z lekarzem lub specjalistą hormonalnym.

Bez względu na to, jaką metodę leczenia wybierzesz, powinieneś pozostać oddany celowi, jakim jest odzyskanie pasji, którą cieszyłeś się przez całe życie. To naprawdę bezcenny towar.

Jak widzieliście, można podnieść poziom testosteronu i na nowo odkryć, jak naprawdę odczuwa się satysfakcję w sypialni. Powodzenia!

Możesz także czytać: Walka z „manopauzą” i podnoszenie niskiego poziomu testosteronu

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem

Podobne posty

Pokaż wszystkie