Zaktualizowano: 2020, 1 stycznia

Ćwiczenia Kegla dla mężczyzn: korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń Kegla

Ćwiczenia Kegla dla mężczyzn: korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń Kegla

Chociaż nauka i mechanika biologiczna ćwiczeń Kegla może być zbyt skomplikowana dla większości z nas, aby ją zrozumieć, ćwiczenia te są zwykle związane z dwoma elementami fizjologii mężczyzn - zwiększoną wytrzymałością podczas seksu i większymi erekcjami prącia podczas podniecenia fizycznego. Ćwiczenia Kegla zyskały coraz większą popularność w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, w dużej mierze z powodu zwiększonego nacisku na zdrowie seksualne i wydajność w głównych mediach. Dzięki tym prostym, dyskretnym ćwiczeniom mężczyźni mogą stopniowo redukować niepożądane występowanie przedwczesnego wytrysku, jednocześnie zwiększając rozmiar penisa we wzwodzie.

Ludzie też pytają

Jak mogę naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?
Czym jest TestoMAX200?
Jakie witaminy są dobre dla męskiej płodności?
Czy jakieś produkty dla mężczyzn działają?
Czy jest jakaś tabletka wzmacniająca dla mężczyzn, która naprawdę działa?
Jakie są najlepsze leki na przedwczesny wytrysk?
Jak pigułki seksualne mogą poprawić Twoją sprawność seksualną?
Jak działa androzen?
Jakie są najlepsze metody leczenia niskiej wytrzymałości seksualnej?

Chociaż zalety rozmiaru penisa niekoniecznie zapewniają kobietom większą przyjemność podczas seksu, mogą pomóc złagodzić wszelkie niepewności i zmartwienia doświadczane przez osoby, które nie są pewne, czy potrafią „działać” podczas seksu. Niepewność seksualna to jedne z najczęstszych problemów, z jakimi stykają się terapeuci seksualni zarówno u osób, jak i par. Na szczęście drobne czynności, takie jak ćwiczenia Kegla lub produkt wzmacniający dla mężczyzn, taki jak Virectin, mogą umożliwić jednostkom przejęcie kontroli nad swoim życiem seksualnym i lepsze samopoczucie o sobie i swoim związku.

Możesz skorzystać z informacji podanych poniżej, aby dowiedzieć się więcej o ćwiczeniach Kegla i o tym, jak możesz je włączyć do swojej codziennej rutyny. Chociaż ćwiczenia te są często uważane za proste dodatki do codziennej rutyny, powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli w jakimkolwiek momencie zaczniesz odczuwać nieoczekiwane bóle lub bolesność.

Informacje o ćwiczeniach Kegla

Jak to działa?

Ćwiczenia Kegla działają poprzez stymulację mięśni w okolicy miednicy, a dokładniej mięśni łonowo-guzicznych „dna miednicy”. Aby napiąć te mięśnie, mężczyźni muszą najpierw zlokalizować je fizjologicznie. Jedną z najbardziej zalecanych metod jest praktykowanie podczas oddawania moczu poprzez zatrzymanie przepływu moczu w środku strumienia. Ruch używany do tego jest identyczny z ruchem, jakiego będą używać mężczyźni podczas ćwiczeń Kegla. Po zidentyfikowaniu docelowej grupy mięśniowej mężczyźni powinni skupić się na napinaniu i rozluźnianiu tej grupy docelowej w zestawach po 10, trzy razy dziennie. Mężczyźni powinni pozostawać spięci przez pięć sekund, zanim zwolnią się napięcie.

Podejmowane regularnie, wielu mężczyzn zacznie widzieć i odczuwać rezultaty swoich wysiłków. Mając to na uwadze, wyników nie należy spodziewać się z dnia na dzień. Podobnie jak w przypadku każdego treningu siłowego, organizm potrzebuje pewnej ilości czasu, aby odbudować mięśnie w obszarach, w których nastąpiło ćwiczenie. Możesz uzupełnić ten proces, stosując dietę bogatą w białko i przestrzegając zdyscyplinowanego harmonogramu ćwiczeń.

Korzyści: zwiększona wytrzymałość

Badania wykazały, że ćwiczenia Kegla mogą znacznie zwiększyć wytrzymałość mężczyzny podczas seksu, znacznie zmniejszając prawdopodobieństwo przedwczesnego wytrysku i umożliwiając mężczyznom angażowanie się w intymne scenariusze fizyczne przez dłuższy czas. Korzyści są zarówno fizyczne, jak i psychiczne przedwczesny wytrysk jak również często wiąże się z lękiem przed nieadekwatnością seksualną. Zmniejszając prawdopodobieństwo tego potencjalnie kłopotliwego wydarzenia, mężczyźni mogą podchodzić do przyszłych intymnych sytuacji z pewnością siebie i poczuciem bezpieczeństwa, których wcześniej nie znali.

Korzyści Ćwiczenia Kegla

Ważne korzyści zdrowotne

Wykazano, że ćwiczenia Kegla zapewniają szereg korzyści zdrowotnych, z których wiele jest związanych z problemami niezwiązanymi ze stosunkiem seksualnym. Jedną z najważniejszych korzyści zdrowotnych dla mężczyzn jest zmniejszenie prawdopodobieństwa nietrzymania moczu wraz z wiekiem. Zapewnienie, że te mięśnie pozostaną aktywne i rozwinięte przez całe życie, zmniejszy skutki zwyrodnienia mięśni, których nie można uniknąć z wiekiem. Dodatkowo, rutynowe ćwiczenia Kegla pomogą mężczyźnie rozwinąć jego PC, czyli mięsień łonowo-guziczny, który kontroluje siłę skurczów mięśni podczas orgazmu, a także pomaga zmniejszyć początek nietrzymania moczu u starszych mężczyzn.

Wnioski

Zalety ćwiczeń Kegla polegają przede wszystkim na stosunkowo prostych metodach, za pomocą których można je wykonywać. W przeciwieństwie do konwencjonalnych ćwiczeń budujących mięśnie, mężczyźni mogą wzmocnić swoje mięśnie PC i w pełni wykorzystać liczne korzyści zdrowotne i seksualne wynikające z tych skurczów mięśni bez wychodzenia z domu lub sypialni. Ćwiczenia Kegla można wykonać w stosunkowo krótkim czasie, a także zapewniają całkowitą prywatność. Mężczyźni, którzy nie chcą dzielić się swoimi postępami lub planem ćwiczeń ze swoim partnerem, mogą to łatwo zrobić podczas ćwiczeń Kegla.

Chociaż większość młodszych mężczyzn nie potrzebuje ćwiczeń Kegla, aby zachować dobre zdrowie fizyczne, te ćwiczenia siłowe stają się z wiekiem coraz bardziej wartościowe. Jednak jak w przypadku każdej formy ćwiczeń, mężczyźni powinni zawsze zwracać baczną uwagę na swoje ciało, upewniając się, że nie uszkadzają ani nadmiernie nie męczą mięśni. Jeśli pojawią się nieoczekiwane bóle, mężczyźni powinni natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Jak każdy inny Zdrowie seksualne lub kwestie związane z wydajnością, uczciwa rozmowa z romantycznym partnerem może pomóc wyjaśnić wszelkie postrzegane problemy dotyczące związku dla obu stron. Mężczyźni zainteresowani poprawą swojej sprawności seksualnej ze względu na partnera powinni omówić to z nimi w celu wyjaśnienia, czy w ogóle męskie ulepszenie jest potrzebny w pierwszej kolejności.

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem